איך לדעת אם הארנב שלך בודד?

כדי לדעת אם הארנב שלך בודד, שים לב כאשר הוא דוחף, נושך או חופר עליך. ארנבים עושים זאת כדי למשוך את תשומת ליבכם ועלולים להתחיל לפעול כאשר הם לא מקבלים זאת. היזהר מהתנהגות הרסנית כמו היפראקטיביות, כעס ופעולות הרסניות כמו משיכת פרוותו, מכרסם על סורגי כלובו או אכילת יתר. לחלופין, ארנבים מסוימים ייכנסו לדיכאון ויסוגו לחלוטין כשהם בודדים. לקבלת טיפים לספק לבני הזוג שלך חברות, המשך לקרוא!

כדי לדעת אם הארנב שלך בודד
כדי לדעת אם הארנב שלך בודד, שים לב כאשר הוא דוחף, נושך או חופר עליך.

ארנבים הם בעלי חיים חברותיים מאוד שרוצים חברות מתמדת. הם עושים כמיטב יכולתם כשיש להם ארנב אחר לבלות איתו. אדם יכול למלא את החלל הזה, עם זאת, זה ידרוש ממך תשומת לב כמעט מתמדת. צפו מהארנב שלכם שיזדקק ליותר תשומת לב ועשו כל שביכולתכם כדי לתת לו חברה.

חלק 1 מתוך 3: זיהוי ארנבת בודדה

 1. 1
  צפו מהארנב שלכם להיות בודד. בטבע זה יהיה עם ארנבות אחרות 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. אם יש לך רק ארנב אחד, תוכל לתת לו קצת חברות, אך הוא עדיין יהיה בודד בלילה או כשאתה לא נמצא בעבודה.
  • לפעמים ארנב נקבה יהיה בסדר בפני עצמו. אם אינך מבחין בהיפראקטיביות או נסוג עם ארנב נקבה, יתכן שהיא עשויה להיות מרוצה מעצמה.
  • בהזדמנויות אחרות, ארנב יהיה טריטוריאלי מכדי להסתדר עם ארנב אחר. בשלב זה, כדאי לשקול להשיג סוג אחר של חיית מחמד. אלה יעוררו פחות רגשות טריטוריאליים, אך עדיין יכולים להוות מקור לחברה.
 2. 2
  שימו לב כאשר הוא דוחף, נושך או חופר עליכם. כשארנב דוחף אותך באף הוא מנסה להגיד לך לעשות משהו. לעתים קרובות זה אומר שהוא רוצה שתלטף או תשחק איתו. זה יכול להסלים התנהגות זו לאופני ביטוי ישירים וחזקים עוד יותר.
  • דחיפה זו עשויה להתקדם לנשיכות רכות. זו גם דרך למשוך את תשומת לבכם. אם אתה מתיימר לפגוע, הארנב צריך להגיב על ידי לנקום בתכיפות רבה יותר ובתדירות פחותה.
  • הארנב שלך עשוי אפילו להתחיל לחפור עם רגליו הקדמיות או האחוריות ישירות עלייך, כאילו הוא מנסה לחפור אותך. זו בהחלט תחינה לתשומת לב.
  מה קורה אם הארנב בודד בגלל חבר ארנב שנפטר
  מה קורה אם הארנב בודד בגלל חבר ארנב שנפטר?
 3. 3
  צפו להתנהגות הרסנית. ארנב בודד יהפוך לפעמים להיפראקטיבי ולכעוס. למרות שלא נדיר שארנבים חופרים בדברים, התנהגות הרסנית זו תואץ במהירות. צפה שהארנב מכרסם בשטיח וריהוט אחר. התנהגותם יכולה אפילו להיות הרסנית.
  • ארנב בודד יכול להתחיל למשוך את פרוותו ולאכול יתר על המידה. זה עלול אפילו לפגוע בשיניים שלו בזמן שהוא מושך אל סורגי הכלוב שלו.
 4. 4
  צפו בסימני נסיגה. לחלופין, כמה ארנבות ייכנסו לדיכאון. הם יסוגו ממך ומאחרים, ומסרבים לתקשר גם כשתגיע אליהם. יידרש קצת יותר מאמץ להחזיר את הארנבים האלה למצב רוח טוב.
  • ארנב נסוג עשוי להסתתר או להישאר בכלובו. יתכן שהוא לא מגיב כשאתה מנסה ללטף או לשחק איתו.

חלק 2 מתוך 3: הענקת ארנב לבן פרווה

 1. 1
  קבל ארנב שלך בן לוויה. המלווה הטוב ביותר עבור ארנבון הוא ארנב אחר מאותו המין ההוא ובגיל זהה. שני ארנבים מלוכדים צריכים להתכרבל בתדירות גבוהה ולהשמיע קולות שקט של חיבה. היזהר עם זאת, כשאתה מכניס ארנב חדש לביתך, ארנבים מסוימים פשוט לא יכולים להסתדר זה עם זה.
  • שקול למצוא קבוצה של ארנבים שיש להם ניסיון יחד, כי אתה יודע שהם יסתדרו. אם אתה מכניס ארנבת חדשה לבית, נסה להשיג אותה ממקלט. בדרך זו, אם הם לא מסתדרים, אתה יכול להחליף את זה עבור אחד חדש ללא הוצאה נוספת.
  • אתה יכול לנסות להחזיק ארנב אחד, אך זה ידרוש מחויבות זמן ניכרת מצדך כדי לשמור עליו מאושר. היו מוכנים לבלות איתו כל יום.
  • אל תשכח לסרס ולסרס את הארנבים שלך. הקפידו לעשות זאת באופן מקצועי על ידי וטרינר. אם לא, יתכן ומהר מאוד תהיה אחראי על המלטה של תינוקות.
  ארנב יהיה טריטוריאלי מכדי להסתדר עם ארנב אחר
  בהזדמנויות אחרות, ארנב יהיה טריטוריאלי מכדי להסתדר עם ארנב אחר.
 2. 2
  למנוע לחימה. אם לארנבות שלך יש הקדמה קשה, הם לעולם לא יסתדרו טוב. התחל בכך שתשאיר אותם במרחבים נפרדים והציג אותם זה לזה כ -20 דקות ביום בפיקוח צמוד. הציגו אותם זה לזה במרחב ניטרלי, שאף אחד מהם לא תופס את עצמו כטריטוריה משלו. ברגע שהם מראים סימני קשירה, כמו התכרבלות ושפשוף האף, הם יכולים לחלוק את אותו המרחב.
  • שמור על בקבוק מים בהישג יד למשמעת את הארנבים אם הם נלחמים.
  • באופן אידיאלי, כדאי להחזיר את שני הארנבים הביתה בו זמנית. בדרך זו, אף אחד מהם לא יתפוס את זה כטריטוריה שלהם ולא תהיה להם סיבה להילחם על זה. אם כבר יש לך אחד מהארנבים, נסה לגרום להם להתרועע בחדר שלא מרבה לבלות בו.
  • גברים ונקבות עושים את הזוגיות הטובה ביותר.
 3. 3
  מצא חבר ממין אחר. אם הכנסת כמה ארנבות חדשות וגילית ששלך טריטוריאלי מדי לחברים, כדאי לך לנסות למצוא חיית מחמד ממין אחר כדי לשמש כבן לוויה. חזיריות, ציפורים וחתולים קלות יותר לארנבות להסתדר עם ארנבות אחרות.
  • אסור לאפשר לארנבים לחיות עם ארנבים אחרים שאינם מעוקרים או מסורסים. אם הארנבת שלך לא תוקנה והיא זקנה מכדי לסבול הליך, אולי עדיף שתמצא בן זוג ממין אחר.

חלק 3 מתוך 3: הענקת חברות ארנבת שלך

 1. 1
  תן לארנבת שלך כמה שעות מחוץ לכלוב שלה ביום. ארנבות אוהבות לחקור, לנוע ולרחרח. אתה צריך לתת לארנב שלך לצאת מהכלוב שלו מדי יום. עם זאת, עליך גם לוודא שהוא לא קורע את הבית שלך. צפו בזה מקרוב או צרו חדר במיוחד עבור הארנב שלכם, עם פחות חפצי ערך וללא שטיח.
  האם יש צורך לעקר גם את הארנב הנקבה
  אם הארנבון הגברי שלי עבר סירוס, האם יש צורך לעקר גם את הארנב הנקבה?
 2. 2
  לרדת על הרצפה. ארנבים אוהבים להיות קרובים לקרקע. אמנם זה נראה כאילו להרים את זה תהיה דרך טובה להיקשר, הארנב שלך כנראה לא יעריך את זה. כדאי לרדת על המפלס ולבלות איתו בקרבת הקרקע. אם זה נראה קולט, התקרב ולטפל בו.
  • אם לארנב לא נעים לך להיות במרחב שלו, הוא יתחיל לנהום. קח צעד אחורה ותן לו קצת זמן לגשת אליך.
  • ייתכן שייקח קצת זמן עד שהארנב שלך יתחמם אליך אם הוא ביישן. קח את זה לאט.
 3. 3
  ללטף את הארנב שלך. לארנבונים הכי נוח להיות חיית מחמד כשהם נרגעים אחרי הארוחה. התקרב אליו לאט ולטף אותו על מצחו, לחיו או גבו. הם בדרך כלל לא אוהבים להיות חיית מחמד על האוזניים, הבטן, הזנב או הצוואר או הרגליים.
 4. 4
  שחקו עם הארנב שלכם. ארנבות אוהבות לצאת ולהצגות. הם אוהבים במיוחד לדפוק דברים, לחפור ולזרוק צעצועים קטנים. תן לארנב שלך משהו כמו סיכות באולינג שהוא יכול להיתקל בו ולהפיל. קנו כמה צעצועים או אפילו הכינו צעצועים ביתיים.
  • עבור צעצועים שהארנב שלך יכול לזרוק סביב, שקול צעצועי תינוק מפלסטיק קשיח וכדורי פלסטיק עם פעמונים בפנים. לעתים קרובות חתיכת קרטון פשוטה תעשה, כמו החלק הפנימי של גליל נייר טואלט.
  • אם הארנב שלך אוהב לחפור, שקול להכין לו בור כדי לחפור בו. שקול מחצלת קש או קופסאות מלאות נייר מגורר.

שאלות ותשובות

 • מה קורה אם אני לוקח את החברים שהארנב היה איתם לנצח?
  קרוב לוודאי שזה יהיה מנוטרל מחרדת פרידה. קרוב לוודאי שהם נקשרו עם אותם חברים. יצורים מלוכדים רוצים להישאר יחד. הם נסערים כשלקוחים אותם אחד מהשני.
 • הארנב שלי ממשיך לברוח ממני, וכשהוא מרים אותו הוא מנסה לקפוץ מזרועותי. האם זה סימן לדיכאון?
  לא. אם אתה תופס את הארנב כמו של כלב, עשה זאת: הרם אותו מתחת לבטנו ואת ישבנו ודיבר אליו בשלווה כמו חיית מחמד חולה.
 • מה הפירוש אם הארנב שלי תמיד מתחבא מתחת לספה?
  ארנבים הם מטבעם מזן טרף. הם לא תמיד להוטים להיות בשטחים פתוחים. זה כנראה פשוט מרגיש יותר נוח בסביבה הבטוחה ההיא.
 • הארנב שלי פשוט היה על הברכיים שלי וכשלא שמתי לב אליה, היא תפסה אותי. מה לא בסדר איתה?
  הארנב שלך רוצה שתאהב אותה. נסה ללטף אותה יותר ולשחק איתה. תן לה פינוק כמו כמה נגיסות תפוח.
 • לרוב כשאני מלטף את הארנב שלי, הוא מניח את ראשו עם אוזניו מאחור, עיניו עצומות מעט. כשאני מלטף את לחיו, אני מרגיש ששיניו לועסות או טוחנות. האם הוא מחבב את החברה שלי?
  הארנב שלך אוהב את תשומת הלב שאתה נותן לו! כשארנב טוחן / לועס (פולט) הוא אומר שהוא שמח, ממש כמו שפשוף של חתולים!
 • האם זה יהיה מזיק לשפן לפגוש צב קטן מאוד?
  היזהר בעת הצגת ארנב לכל בעל חיים. הארנב לא אמור לפגוע בצב, אך עליכם להקפיד לשמור על הצב בכל מקרה שכן הארנב יכול לדרוס את הצב.
 • מדוע הארנב שלי כועס כשאני חוזר מהעבודה?
  הארנב שלך עלול לכעוס אם אתה לא נותן לו מספיק תשומת לב. ארנבים מסוימים אוהבים רק אנשים מסוימים ועשויים לגלות תוקפנות כלפי אחרים.
 • היו לי שני ארנבים ואחד פשוט נפטר לאחרונה ואני לא בטוח איך לדעת אם הניצול בדיכאון
  אם הארנב הופך פחות פעיל או מתחיל לאכול פחות, זה סימן די טוב. וודאו שאתה מבלה איתו הרבה זמן וקבל ארנב חדש במידת האפשר. הם יצורים חברתיים וזקוקים לחברה.
 • מה קורה אם הארנב בודד בגלל חבר ארנב שנפטר?
  הארנב אולי עצוב, אבל זה צפוי. כפי שצוין לעיל, בילה זמן עם הארנב שלך, כדי לתת לו קצת חברה. שקול גם לאמץ ארנב אחר, רק לוודא שיש להם "תאריכי משחק" מראש אם אפשר כדי לעזור להם להכיר זה את זה ולהסתדר היטב בהדרגה.
 • אם הארנבון הגברי שלי עבר סירוס, האם יש צורך לעקר גם את הארנב הנקבה?
  זה לא הכרחי לחלוטין, אם כי הארנב הנקבה תהיה צייתנית יותר אם היא מקובעת.

תגובות (7)

 • hermanoswald
  הארנב שלי היה הרבה יותר, הרבה יותר שמח. ביליתי הרבה כיף עם זוז, הארנב שלי. אני אוהב אותו והוא נהנה איתי מאוד. גם אני טיפלתי בו. למשל, גזרתי לו את הציפורניים והאכלתי אותו. תודה על העצה!
 • rahul40
  זה עזר לי. הארנב שלי היה עצוב, אבל כבר לא עצוב.
 • khyatt
  אני בעל ארנב חדש. רציתי לדעת הרבה דברים על ארנבות והמאמר הזה באמת עוזר לי מאוד. עכשיו, אני יכול לטפל כראוי בארנבות שלי. תודה.
 • mschiller
  זה עזר לי כל כך! רציתי לדעת מדוע הארנב שלי הורס הכל ומרים את פרוותה ומסתיר ממני, ואני מניח שהיא בדיכאון. זה באמת עזר לי, ובוודאי אתן לה יותר תשומת לב בעתיד.
 • reidfrancesca
  זה עזר לי לזהות שהארנב שלי בודד. קפצתי לפעולה ונתן לו יותר תשומת לב וטיפלתי בו יותר (אמא ואבא היו). ואז אמא ואבא השיגו לו חבר! הוא מאוד שמח מאז שקראתי את המאמר הזה. תודה!
 • tchapman
  ובכן אני בעלים ראשונים של ארנב נקבה, וכל טיפים הם עזרה טובה עבורי.
 • ftillman
  מאמר נהדר! למדתי המון, תודה.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail