כיצד לטפל בדלקת פרקים אצל סוסים?

לפני שאתה מטפל בדלקת פרקים אצל הסוס שלך, דאג להתייעץ עם הווטרינר שלך בכדי לקבוע עד כמה חמורה דלקת הפרקים ואיזה טיפול נחוץ. לדוגמא, אם הסוס שלך סובל מעודף משקל, עזרה לו לרדת במשקל עשויה להיות הדרך הפשוטה ביותר להפחית את העומס על מפרקיו. אתה יכול לנסות לעבור למקור מזון רזה יותר ולאפשר לסוס שלך יותר זמן בחוץ להשיל משקל עודף. בנוסף, אתה יכול לטפל בדלקת פרקים אצל הסוס שלך על ידי מתן תוספי מזון, כמו גלוקוזאמין או חומצה היאלורונית, אשר יכולים להפחית את הכאב והנוקשות. כדי ללמוד כיצד לתת זריקות לסוס שלך לטיפול בכאבי דלקת פרקים, קרא עוד ממחברנו הווטרינרי.

לפני שאתה מטפל בדלקת פרקים אצל הסוס שלך
לפני שאתה מטפל בדלקת פרקים אצל הסוס שלך, דאג להתייעץ עם הווטרינר שלך בכדי לקבוע עד כמה חמורה דלקת הפרקים ואיזה טיפול נחוץ.

דלקת פרקים היא בעיית מפרקים כואבת הפוגעת בסוסים כמו גם בבני אדם. אם חברך ארבע הרגליים סובל מהבעיה, תוספי מזון ותרופות יכולים לספק הקלה מסוימת בדלקת כואבת. ביצוע שינויים באורח החיים, כמו פעילות גופנית קלה ועבודה פרזרית, יכול גם להגביר את נוחות הסוס ואיכות חייו. מכיוון שכמעט בלתי אפשרי להפסיק דלקת פרקים, חשוב לשמור על קשר עם וטרינר לקבלת ייעוץ להמשך הטיפול.

שיטה 1 מתוך 2: ביצוע שינויים באורח החיים

 1. 1
  התייעץ עם הווטרינר שלך. וטרינר יצטרך לבחון את הסוס שלך ולהעריך את הגורמים העשויים לתרום לדלקת המפרקים שלו, כולל גיל, תזונה ורמת פעילות. זה יעזור להם לקבוע את התרופות הנכונות ושינויים באורח החיים כדי לרשום את הסוס שלך.
  • הווטרינר שלך עשוי לבצע צילומי רנטגן כדי להעריך את חומרת דלקת הפרקים של הסוס שלך ולהציע הצעות נוספות לטיפול.
 2. 2
  שלוט על משקל הסוס. אם הסוס שלך סובל מעודף משקל, זה יביא לעומס נוסף על מפרקיו, להחמרת הכאב ואי הנוחות. עזור לסוס שלך להוריד את משקלו, במידת הצורך, ואז האכיל אותו בתזונה מזינה אך רזה כדי לשמור על משקלו.
  • שמירת סוס מבוגר מוזנת יכולה להיות קשה מכיוון שצרכיהם התזונתיים ויכולתם לעכל מזון עשויים להשתנות. שאל תמיד את הווטרינר שלך לייעוץ לפני שתבצע שינויים משמעותיים בתזונת הסוס שלך.
 3. 3
  אל תשמור את הסוס שלך באורווה. סוסים ארתריטיים ככל הנראה יהיו מסרבים או לא יוכלו לנוע כמו פעם. שמירתם בתוך הבית, לעומת זאת, אכן תחמיר את הבעיה. ספק להם מרעה גדול כדי לשוטט ולרעות כדי לשמור על המפרקים בתנועה ולמנוע מהסוס להיות נוקשה מדי. פעילות גופנית קלה קבועה, כמו רכיבה על שבילים, תועיל לסוס שלך ותגביל את ההשפעות של דלקת פרקים.
  כדי ללמוד כיצד לתת זריקות לסוס שלך לטיפול בכאבי דלקת פרקים
  כדי ללמוד כיצד לתת זריקות לסוס שלך לטיפול בכאבי דלקת פרקים, קרא עוד ממחברנו הווטרינרי.
 4. 4
  שוחח עם פרדר שלך. מצב הפרסות והנעליים של הסוס הם קריטיים לתנועתו ולנוחותו, וזה במיוחד המקרה למי שסובל מדלקת פרקים. יידע את הפרילייר שלך כי הסוס סובל מבעיות בדלקת פרקים, והם עשויים להמליץ על המלצות שישמרו על פרסותיו במצב טוב ויהפכו אותו לנוח יותר.

שיטה 2 מתוך 2: ניסוי תוספים ותרופות

 1. 1
  תן תוספי מזון לסוסים שלך. מספר תוספי תזונה זמינים, כולל גלוקוזאמין וחומצה היאלורונית. אלה ניתן לתת לסוס שלך יחד עם המזון שלו כדי לעזור להקל על חלק מהתסמינים של דלקת פרקים, כמו כאב ונוקשות.
  • חפש תוספי מזון בחנות אספקה, או שאל את הווטרינר שלך.
  • תוספי תזונה הם אפשרות פשוטה לנסות בהתחלה. עם זאת, הם אינם מוסדרים, ולא מובטח שהם יעילים.
  • שאל את הווטרינר שלך מה הם ממליצים על הסוס שלך בהתבסס על חומרת הבעיות של הסוס שלך
 2. 2
  נסה מוצרים משותפים להזרקה. מוצרים מסוימים, כולל גליקוזאמינוגליקנים מפולסולפטיים (Adequan) ונתרן היאלורונט (Legend) ניתנים להזרקה ישירות למפרק הפגוע כדי להקל על סוסך. וטרינר עשוי גם להמליץ על הזרקת המפרק עם סטרואידים או חומצה היאלורונית.
  • מוצרים אלה יכולים לתת הקלה מיידית. במקרים מסוימים, היתרונות שלהם יכולים להימשך חודשים או שנים.
  • הווטרינר שלך יעקר את האזור שיוזרק ויזריק את השילוב הנכון של סטרואידים וחומצות.
  • ברגע שתמשיך בדרך של הזרקת מפרק, סביר להניח שתצטרך להזריק את אותו מפרק שוב בעתיד כדי לשמור על נוחות הסוס שלך.
 3. 3
  שאל על פרוייקטים משותפים. דלקת פרקים נגרמת על ידי שילוב של דלקת וניוון (פירוק) במפרקים הנגועים. בנוסף למוצרים המספקים הקלה בדלקת כואבת, כאלה כמו גלוקוזאמין וכונדרויטין יכולים לסייע בהגנה על המפרק עצמו מפני נזק. הווטרינר שלך יכול לרשום את המוצר המתאים לסוס שלך.
  כולל פנילבוטזון ופירוקוקסיב
  מוצרים מסוימים, כולל פנילבוטזון ופירוקוקסיב, לא יטפלו במפרק עצמו, אך יספקו לסוס שלך מעט הקלה בכאבים.
 4. 4
  משככי כאבים באספקה. מוצרים מסוימים, כולל פנילבוטאזון ופירוקוקסיב, לא יטפלו במפרק עצמו, אך יספקו לסוס שלך הקלה כללית בכאב. הווטרינר שלך ירשום אותם לסוס שלך אם הוא מאמין שהתרופה תשפר את איכות חיי הסוס.
  • השתמש במשככי כאבים לפי הוראות הווטרינר שלך. מתן תרופות נגד כאבים בתדירות גבוהה יותר מהמומלץ או בכמות גדולה מדי עלול לפגוע במערכת העיכול של הסוס ולגרום לאי ספיקת כליות או כבד.
 5. 5
  מצפה שהנושא יתקדם לאורך זמן. תרופות בהחלט יכולות לעזור לסוס להיות יותר נוח, וטיפול טוב בסוס שלך יכול להגביר את איכות חייו. עם זאת, כמעט בלתי אפשרי לתקן את הנזק הנגרם כתוצאה מדלקת פרקים. עם הזמן הבעיות הנגרמות על ידי דלקת פרקים יגברו, ולכן חשוב לשמור על קשר עם הווטרינר לגבי המשך הטיפול.

שאלות ותשובות

 • מישהו קרוב לי הזמין ילד עם עודף משקל לרכוב על סוסי הפוני הקשים שלי, שהוא בן 26 ורק 12,3 שעות. האם זה באמת רע לסוס שלי?
  כן, זה רע לגב הסוס שלך. אל תאפשר לאנשים הסובלים מעודף משקל לרכוב על סוסך.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail