כיצד לחמצן צמחים בבריכה?

פילטר נקי יעזור לשמור על החמצן בבריכה שלך על ידי תמיכה בזרימת מים ותנועתה
פילטר נקי יעזור לשמור על החמצן בבריכה שלך על ידי תמיכה בזרימת מים ותנועתה, ועל ידי פינוי פסולת עודפת.

כדי לשמור על הבריאות והמראה של הצמחים בבריכה שלך, עליך לנקוט בצעדים כדי לוודא שהצמחים מקבלים כמות חמצן אופטימלית. ישנן מגוון דרכים להבטיח את צמחי הבריכה שלך מחומצן; כגון התקנת משאבות אוויר או מזרקות, מפזרים, והוספת צמחים לבריכה שלך שמפיצים חמצן באופן טבעי למים המכונים חמצן. המשך לקרוא מאמר זה כדי ללמוד על הדרכים הרבות שבהן אתה יכול לחמצן את הצמחים בבריכה שלך.

צעדים

 1. 1
  החלף את המים בבריכה שלך כל 6 חודשים. החלפת מים ישנים במים מתוקים תשפר ותמלא את החמצן בבריכה הכוללת.
  • הסר שליש ממי הבריכה הישנים שלך והחלף את הכמות במים מתוקים שאינם מכילים כלור או כימיקלים אחרים המזיקים לצמחים או לדגים שלך.
 2. 2
  הסר פסולת מהבריכה שלך לפי הצורך. פסולת כגון עלים או זרדים עלולה לרוקן את החמצן מהבריכה והצמחים שלך בקצב מהיר.
  • השתמש ברשת בריכה, רשת רחפנים או אבק מים כדי להסיר פסולת מעל פני הקרקעית של הבריכה שלך.
 3. 3
  נקה את המסנן בבריכה שלך באופן קבוע. פילטר נקי יעזור לשמור על החמצן בבריכה שלך על ידי תמיכה בזרימת מים ותנועתה, ועל ידי פינוי פסולת עודפת.
  • נקה את המסנן לפי הצורך בהתאם להוראות היצרן, כאשר זרימת המים מאטה, כאשר המסנן נחסם עם פסולת, או לפני שאתה מתכנן להיות מחוץ לבית למשך תקופה ממושכת.
  • החלף את המסנן הישן במסנן חדש אחת לשנה כדי לשמור על איכות המסנן.
 4. 4
  הוסף צמחים לבריכה שלך המחמצן באופן טבעי. צמחי חמצן יוסיפו באופן טבעי חמצן לבריכה שלך כדי לסייע בתמיכה בצמחי הבריכה האחרים שלך, וגם יסייעו בהפחתת צמיחת האצות.
  • הכנס צמחי חמצן כמו אנצ'ריס, קבומבה, צמח כסף, טפראס, היגרופיליה, קרן מים, לודוויגיה, סגיטריה, ואליסנריה.
 5. 5
  התקן מכשיר אוורור לעידוד זרימת חמצן. מכשירי אוורור כמו מזרקות, מבעבעים, מפלים, מפזרים או משאבות אוויר יעזרו להפיץ את מי הבריכות שלך ולהגדיל את רמות החמצן הדרושות לצמחים ולדגים שלך.
  • התייעץ עם המדריך למכשיר האוורור שלך או עם היצרן שלו כדי לקבוע כיצד להתקין את המכשיר בבריכה שלך.
המשך לקרוא מאמר זה כדי ללמוד על הדרכים הרבות שבהן אתה יכול לחמצן את הצמחים בבריכה שלך
המשך לקרוא מאמר זה כדי ללמוד על הדרכים הרבות שבהן אתה יכול לחמצן את הצמחים בבריכה שלך.

טיפים

 • אם לבריכה שלך אין כבר צל, הצב צמחים צפים בבריכה שלך כדי לשמור על הבריכה שלך קרירה ומוצלת. מי בריכה קרירים בטמפרטורה ישמרו על רמות חמצן גבוהות יותר מאשר מים עם טמפרטורות חמות או חמות.

אזהרות

 • אם הבריכה שלך מאוכלסת בכבדות עם דגים והרבה צמחים, ייתכן שתצטרך להגביר את זרימת החמצן לבריכה שלך, מכיוון שדגים וחיות בר ייצרכו כמויות חמצן המוניות כדי לשרוד.
 • אם הבריכה שלך מכילה כמות מוגזמת של גידול אצות, פולטת ריחות חזקים ומסריחים כמו פסולת דגים או ריקבון, ואתה מבחין בדגים שלך שדופקים אחר אוויר על פני המים, סביר להניח שאתה צריך להגביר את רמות החמצן של הבריכה שלך.

דברים שתזדקק להם

 • רשת בריכה
 • מכשיר אוורור

שאלות ותשובות

 • איך אוכל להיפטר מצמחי מרפא?
  שולפים אותו עם משהו כמו מגרפה או מקל. אתה אמור להיות מסוגל להתפתל סביבו את גדילי השמיכה, כך שתוכל להסיר המון ממנו בבת אחת. זה גדל במהירות אם יש שמש וחומרים מזינים במים, אז אתה צריך להמשיך להסיר אותם. העשב גם נרקב במהירות, כך שהוא מהווה תוספת טובה לערימת הקומפוסט, או שתוכלו להשתמש בו כחיפוי סביב צמחים. קש שעורה בבריכה יכול לעזור בהרחקת אצות כמו שמיכה. (גם צמחים אחרים בבריכה עוזרים.)

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail