כיצד לנקות תאונות גור?

כדי לנקות תאונות של גור, התחל על ידי ספירת שתן ככל האפשר ואסוף כל פסולת עם מגבות נייר. לאחר מכן, יש לנקות את האזור בעזרת חומר ניקוי אנזימטי, אשר יסלק את כל הריחות והכתמים, כך שסביר פחות לגור שלך לעבור תאונה באותה נקודה. אם אין לך חומר ניקוי אנזימטי, תוכל להשתמש בחלקים שווים בחומץ לבן ובמים במקום. ניתן גם להסיר ריחות על ידי פיזור סודה לשתיה על האזור ולתת לו לשבת במשך 2-3 שעות. לטיפים כיצד לנקות תאונות גור על רהיטים מרופדים, גלול מטה!

כדי לנקות תאונות של גור
כדי לנקות תאונות של גור, התחל על ידי ספירת שתן ככל האפשר ואסוף כל פסולת עם מגבות נייר.

אימון בסיר לוקח זמן, וכל הגורים עוברים תאונות בשלב כלשהו. אם הגור שלך עשה בלגן, עשה כמיטב יכולתך לנקות אותו בהקדם האפשרי. בין אם אתם שוטפים רצפה חשופה, שטיח או ריפודים, חומר ניקוי אנזימטי שכותרתו כתמים לחיות מחמד הוא האפשרות הטובה ביותר שלכם. מוצרים אלה מכילים אנזימים המפרקים פסולת והורגים ריחות. אל תדאג אם יש לך בלגן על הידיים ואין לך מנקה כתמים לחיות מחמד. בקמצוץ, חומר ניקוי כלים מדולל, חומץ וסודה לשתיה יכולים לעשות את העבודה.

שיטה 1 מתוך 3: התמודדות עם בלגנים על רצפות חשופות

 1. 1
  ספגו שלולית שתן עם מעט מעט עבה של מגבות נייר יבשות. עשה כמיטב יכולתך כדי למחוק תאונה ברגע שאתה מזהה אותה. אם אתה יכול להגיע לשלולית כשהיא עדיין רטובה, קלט כמה שיותר נוזלים עם מגבות נייר. כאשר מעטפת המגבות הנייר הראשונה שלך רוויה, החלף אותה במגבות טריות.
  • אם שלולית על רצפה חשופה כבר התייבשה, דלג קדימה ונגב את האזור עם חומר ניקוי.
 2. 2
  גררו חומר צואה בעזרת מגבות נייר או קרטון. אם אתם מתמודדים עם צואה, יש לשטוף אותה בזהירות כדי להימנע מלהפיץ אותה, במיוחד אם היא בצד הרטוב. הסר חתיכות מוצקות עם מגבות נייר, 2 חתיכות קרטון, או שקית ניילון יציבה. אם נשארים שאריות רטובות, נגב אותם עם מגבות נייר.
  • מומלץ ללבוש זוג כפפות חד פעמיות כאשר אתה מנקה את תאונות הגור שלך, במיוחד אם אתה מרים חומר צואה.

  השתמש בריח לטובתך: אם אתה בסיר לאמן את הגור שלך, קח את הפסולת והניח אותו בחוץ במקום שאתה רוצה שהגור שלך ילך לשירותים. זה אולי נראה סופר גס, אבל זה יעזור לכלב שלך ללמוד לאן זה צריך ללכת בסיר. כלבים אוהבים לעשות סיר באותם מקומות שוב ושוב כדי לסמן את הטריטוריה שלהם.

 3. 3
  נגב את האזור עם חומר ניקוי אנזימטי שכותרתו לבלגן של חיות מחמד. לאחר שספגת שלולית שתן או הסרת צואה, יש לרסס את המנקה על האזור המלוכלך. תן לו לשבת במשך 2 או 3 דקות אם הבלגן היה טרי, או למשך כ -10 דקות אם חלף זמן מה עד שתוכל לתקוף אותו. לאחר מכן נגב את האזור ביסודיות עם מגבות נייר עד שהוא יבש.
  • מנקה אנזימטי מפרק את החומרים בבלגנים של חיות מחמד הגורמים לריחות וכתמים. מכיוון שכלבים אוהבים ללכת באותו מקום שוב ושוב, ביטול כל עקבות הבלגן יסייע בהורדת הסיכויים לתאונות עתידיות באותו אזור.
  • מצא מנקה אנזימטי בכל מקום בו נמכרים מוצרי ניקיון ביתיים. קרא את הוראות המוצר שלך והשתמש בהן בהתאם להוראות. אם יש לך רצפות עץ, עבור למוצר שכותרתו בטוח לעץ.
  לטיפים כיצד לנקות תאונות גור על רהיטים מרופדים
  לטיפים כיצד לנקות תאונות גור על רהיטים מרופדים, גלול מטה!
 4. 4
  השתמש בתמיסת חומץ אם אין לך חומר ניקוי אנזימטי. אם אין לך מוצר המסומן כבלגנים לחיות מחמד, כמה מוצרים ביתיים מהווים תחליפים טובים. מערבבים חלק אחד של חומץ לבן עם מים וחלק אחד, ומוסיפים כתם כבד של מיץ לימון כדי לחתוך את ריח החומץ. מעבירים את תמיסת החומץ לבקבוק ריסוס נקי, או מורחים אותו באמצעות ספוג או מגבות נייר.
  • תנו לתמיסת החומץ לשבת ואז נגבו אותו עם מטלית יבשה או מגבות נייר.
  • חומץ מדולל אמור להיות בטוח ברוב הקומות. אם אתם מודאגים, הכפלו את תכולת המים של התמיסה ובחנו אותה על שטח לא בולט, כמו מתחת לשטיח או ספה.
  • בנוסף לכיסוי ריח החומץ, הוספת לימון יכולה לעזור להרתיע את הכלב שלך מסיר נקודה בעתיד. תוכלו למצוא חומץ בניחוח לימון גם במעבר מוצרי הניקוי.
 5. 5
  הסר ריחות מתמשכים עם סודה לשתיה. אם אין לך מנקה או חומץ לבלגן לחיות מחמד, או אם האזור עדיין מריח רע, מפזרים כ- 0,25 כוס (130 גרם) סודה לשתיה במקום. תנו לסודה לשתייה לשבת לפחות שעתיים או 3 שעות ואז שאבו את האזור ביסודיות.
  • אם השארת הסודה לשתייה במקום למספר שעות לא עבדה, בוזקים שכבה טרייה על האזור ונותנים לה לשבת בן לילה.
  • הקפידו להרחיק את הגור מסודה לשתיה כאשר אתם נותנים לו לשבת.

שיטה 2 מתוך 3: ניקוי שטיחים מקיר לקיר

 1. 1
  כתם שלולית שתן כדי לספוג אותה מסיבי השטיח. בעזרת תנועות סופחות קפיציות מעלה ומטה, סופגים את השתן עם מעט מגבות נייר. אין לשפשף את השטיח בתנועות מצד לצד או מעגליות. ברגע שמגבת נייר הופכת רוויה, החלף אותה במגבת טרייה.
  • אם אתה מנקה שלולית שתן טרייה על משטח קשה, אתה לא צריך לדאוג יותר מדי מכך שהרצפה תספוג את הבלגן. לעומת זאת, עם השטיח, עליכם להשתמש במגע זהיר ומנוקד כדי להימנע משפשוף הבלגן בערימה.
 2. 2
  הסר חומר צואה בזהירות כדי למנוע דחיפה לשטיח. גררו צואה בעזרת מגבות נייר, שקית ניילון או 2 חתיכות קרטון. הקפידו לא לפזר את הפסולת לסיבי השטיח, במיוחד אם היא רכה.
  • אם נותרה רטיבות כלשהי, מחק אותה בזהירות במגבות נייר. כמו בשתן, עשה כמיטב יכולתך להימנע משפשוף השאריות לשטיח.
 3. 3
  הרטיבו כתם מיובש במגבות נייר רטובות. כתם בזהירות כתמי שטיח מיובשים או מכוסים עם מגבות נייר ספוגות במים צוננים או פושרים. אם אתה מנקה חומר צואה, הסר פסולת מוצקה ככל האפשר לפני שתמחק. ברגע שהאזור לח, יש לטבול את האזור במגבות נייר טריות ויבשות כדי לספוג פסולת.
  • לאחר שספגתם שתן או צואה, תוכלו לתקוף את האזור באמצעות חומר ניקוי.
  מעבירים את תמיסת החומץ לבקבוק ריסוס נקי
  מעבירים את תמיסת החומץ לבקבוק ריסוס נקי, או מורחים אותו באמצעות ספוג או מגבות נייר.
 4. 4
  השתמש במברשת שיניים ובניקוי אנזימטי כדי להגיע אל הערימה. ריססו את האזור המלוכלך עם חומר ניקוי אנזימטי עד שהוא רווי. תן לזה לשבת במשך 5 עד 10 דקות, והשתמש במברשת שיניים כדי לחדור עמוק לתוך סיבי השטיח. ואז סופג את האזור במגבות נייר עד שהוא יבש.
  • זכור לצחצח ולמחות את הסיבים בתנועות כלפי מעלה כדי למנוע לחיצה על הכתם לשטיח. בסיום יש לחטא את מברשת השיניים עם אקונומיקה או אלכוהול משפשף ולהשתמש בה רק לעבודות ניקיון בעתיד.
  • אם אתה חושש שהמנקה עלול לטשטש את השטיח שלך, בדוק אותו תחילה באזור לא בולט.
 5. 5
  עבור עם חומר ניקוי או סבון כלים אם אין לך חומר ניקוי אנזימטי. בקמצוץ, מדללים כפית אחת (5 מ"ל) של חומר ניקוי כביסה או סבון כלים עם כוס אחת (240 מ"ל) של מים פושרים. מרחו אותו על המקום המלוכלך עם מברשת השיניים, הניחו לו לשבת כמה דקות ואז קרצפו אותו יותר בעזרת מברשת השיניים. כתם את המקום במגבות נייר לחות אם הוא מטופש, ואז טבק אותו במגבות נייר עד שהאזור יבש.
  • גם מוצרי טיפול מקדימים בכביסה יעבדו, מכיוון שהם מכילים אנזימים המפרקים את החומרים בשתן וצואה.
 6. 6
  שכור שואב שטיחים מבוסס ואקום אם שיטות אחרות לא פעלו. אם אינך יכול להסיר ריחות או כתמים עקשניים, פנה לחנות החומרי בניין ושכור שואב שטיח. הוסף מים חמים למיכל המילוי ומנקה לתא הפתרון בהתאם להוראות. לחץ על ההדק כשאתה מעביר את המכונה על נקודה קדימה ואחורה, ואז חזור על האזור פעם נוספת מבלי להחזיק את ההדק.
  • החזקת ההדק כשאתה עובר מעל אזור קדימה ואחורה מזריקה פתרון ניקוי לשטיח. ואז לעבור על אותה נקודה מבלי ללחוץ על ההדק יונק מים ופתרון ניקוי. הוראות ספציפיות משתנות, לכן עיין במדריך של המוצר שלך והשתמש בו בהתאם להוראות.
  • פינו רהיטים מהחדר ונקו את השטיח כולו. אם אתה מנקה רק את מקום התאונה, שאר השטיח עשוי להיראות סתום בהשוואה.

  טיפ: לכו על שואב מבוסס אבק במקום שואב אדים. החום שמייצר מנקה קיטור עלול לגרום להיווצרות כתמים.

שיטה 3 מתוך 3: שטיפת רהיטים מרופדים

 1. 1
  בדוק את תג הריפוד שלך לקבלת הוראות ניקוי. אתה אמור לראות את "S", "W", "SW" או "X" בתגית הרהיטים שלך. "S" פירושו שתוכלו להשתמש רק בחומרי ניקוי ריפודים נטולי מים, אשר תוכלו לרכוש בכל מקום בו נמכרים מוצרי ניקוי. "W" מייצג מים בלבד, ו" SW "פירושו שמים וממיסים בטוחים.
  • אם התג שלך מתויג כ- "S", עבור לחנות ורכוש חומר ניקוי ריפודים מיוחד במקום להסתכן עם מוצרי ניקוי אחרים. ניתן למצוא גם ריפודים וניקוי שטיחים המיוצרים במיוחד לריפוד "W".
  • "X" פירושו שיש לנקות את הריפוד באופן מקצועי בלבד.
 2. 2
  התחל על ידי מחיקת שתן או הסרת צואה. אם התאונה התרחשה על כרית נשלפת, הסר אותה לפני שפסולת יכולה להשרות לגוף הרהיטים. יש למחוק בזהירות שתן או לזרוק צואה ולעשות כמיטב יכולתכם כדי שלא לשפשף את הפסולת לריפוד.
  • אם הנקודה התייבשה, הסר פסולת מוצקה, מחק את האזור בעדינות במגבות נייר לחות, ואז ספג פסולת במגבות נייר יבשות. הקפד לא להשתמש במים אם הפריט המרופד שלך מסומן בתואר "S." פשוט ריססו אותו עם חומר ניקוי ריפודים מבוסס ממס.

  ניהול בלגן מזרן: אם יש לך את חוסר המזל של ניקוי בלגן מזרן, להסיר כל פסולת מוצקה, להתפשט בין הסדינים והשמיכות, לזרוק אותם לכביסה, ולהוסיף 1/2 כוס (120 מ"ל) של חומץ על מכונת הכביסה. לאחר מכן עבדו על כתם המזרן באמצעות אותם מדרגות כמו רהיט מרופד.

  כתם את המקום במגבות נייר לחות אם הוא מטופש
  כתם את המקום במגבות נייר לחות אם הוא מטופש, ואז טבק אותו במגבות נייר עד שהאזור יבש.
 3. 3
  טפל בכתם עם חומר ניקוי שכותרתו בטוח לריפוד שלך. השתמש במנקה מבוסס ממס או אנזימטי וודא שהמוצר שבו אתה משתמש מסומן עבור קוד האות של הפריט המרופד שלך. ריססו את האזור המלוכלך, הניחו למנקה לשבת במשך 5 עד 10 דקות, ואז הסירו את האזור ביסודיות במגבות נייר יבשות.
  • אם אתה מנקה מזרן, או אם מים בטוחים לשימוש על הרהיטים המרופדים שלך, אתה יכול גם למחות את האזור בכפית אחת (5 מ"ל) של חומר ניקוי כלים מעורבב עם כוס אחת (240 מ"ל) של מים פושרים.
 4. 4
  נטרל ריחות בעזרת סודה לשתיה. לאחר טיפול בכתם וסימון האזור יבש, מפזרים כ- 0,25 כוס (130 מ"ג) סודה לשתייה מעל מקום התאונה. תן לו לשבת לפחות שעתיים עד 3 שעות ואז שאב אותו באמצעות אבזר היד הזז.
  • ריחות של חיות מחמד יכולים לשקוע עמוק במשטחים רכים ומרופדים. הסודה לשתיה תעזור לספיגה ולנטרול ריחות רעים.
  • סודה לשתיה בטוחה עבור מרבית סוגי הריפודים, אך תמיד חכם לבדוק תחילה כל מוצר ניקוי באזור שאינו בולט.

טיפים

 • אילוף בסיר גור לוקח זמן, ותאונות הן בלתי נמנעות. נסו לא להיות מתוסכלים מחבר פרוותי. זה לא יבין אם תעניש את זה לאחר מעשה, אז שמור על קור רוח, נקה את הבלגן ועבוד על פיתוח שגרת סירים עקבית.
 • האכלת הגור בארוחות מוגדרות במקום להאכיל אותו בחינם יכולה לעזור לך לקבל אותו על פי לוח זמנים.

אזהרות

 • הימנע מחשיפת כתמים למים חמים או לאדים. טמפרטורות גבוהות גורמות להיווצרות כתמים, וכתמים קבועים כמעט ואינם ניתנים להסרה.

שאלות ותשובות

 • האם אוכל להשתמש בתרסיס קלורוקס או בתרסיס מבושם רק לכלבים?
  גשו לחנות לאספקת חיות מחמד וקבלו תרסיס רגיש לכלבים, מכיוון שתרסיסים אחרים עלולים להזיק לגור שלכם.
 • הגור שלי בן 3 חודשים לא ישתמש בכרית הגורים. מה עלי לעשות כדי לגרום לה להשתמש בו?
  צפה בה מקרוב וכאשר היא מתכופפת, שים אותה במהירות על הכרית ואז אמור פקודה, כמו "לך פיפי" או משהו כזה. מיד לאחר שסיימה, תן לה פינוק ליצירת קשר חיובי.
 • כיצד אוכל לנקות קקי יבש מאחור הגור?
  שוטפים את גב הגור במים חמים בעזרת מטלית נקייה. המים ירככו את הצואה בהדרגה.
 • האם אוכל לפזר פלפל לבן על השטיח או על הרצפה לאחר שהגור שלי עבר תאונה? אני שומע שזה מסווה את ריח השתן והקקי.
  פשוט השתמשו במנקה שטיחים. ראשית השתמש בשקית כדי להרים את הקקי, ואז התז והניח עליו מגבת. תדרוך עליו בעדינות מדי פעם. לשתן פשוט מרססים את המנקה, שמים מעליו מגבת ודורכים עליה. פלפל לבן פשוט יהפוך את הגור למבולבל.
 • הגור שלי כמעט בן שלושה חודשים, ומשתין בכל מקום ובכל זמן בבית. אני לא יכול להוציא אותו החוצה כל שעה. ניסיתי לשמור לו עיתונים ופנקסים, אבל זה לא עובד. מה אני יכול לעשות?
  נסה תמיד להסיר את הריח, מכיוון שהוא יעודד את הכלב ללכת לשם שוב. תביא אותו להשתין על נייר או כרית. ואז הניחו אותו בארגז או בקופסה. זה יעודד אותו לעשות שם עסקים.
 • האם יש תרסיס לשים על שטיח כדי למנוע מהגורים לחזור למקום לקקי שוב?
  כן. יש אנשים שחומץ עובד טוב כדי להוציא ריחות מהשטיח. אתה רוצה להיות זהיר ולבדוק זאת על שטח נסתר לפני שאתה עושה שטח גדול. ישנם גם תרסיסים למכירה בחנויות לציוד לחיות מחמד המשתמשות באנזימים כדי להיפטר מהריחות שכלבים משתמשים בהם כדי למצוא את המקום שהם רוצים להשתמש בו. רפידות חד פעמיות לחיות מחמד יכולות גם לסייע בהגנה על חללים בהם הגורים משתמשים לעתים קרובות.

תגובות (4)

 • wdeckow
  מידע נהדר - עבדתי עם גור צרוד שמנסה להכשיר אותו לסיר, ואני מסכים שרוב הדברים שניסיתי ועבדתי במידה מסוימת מוזכרים כאן.
 • lfranecki
  כיצד להשתמש בכריות לגורים ואיך לנקות נקודת פיפי.
 • rosekirsty
  טכניקת שקיות המכולת עזרה לגור שלנו.
 • lhartmann
  המאמר השלם נתן לי 100% מידע.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail