איך מקימים חדר תפירה?

כדי להקים חדר תפירה, התחל עם קבלת שולחן או שולחן כדי שיהיה לך משטח לתפור עליו. לאחר מכן, קבלו כמה פחי אחסון או חזה עם מגירות כדי שיהיה לכם איפה לשמור את כל ציוד התפירה שלכם. לאחסון נוסף, כולל כונניות או מדפים צמודים לקיר. תרצה לכלול גם מקום לקרש גיהוץ, שולחן חיתוך ושקעים לאשפה, מיחזור ושאריות פרויקטים. כאשר אתה מתכנן את פריסת החדר שלך, זכור את שקעי החשמל כך שלא יהיו חוטי מאריך פועלים בכל מקום. כדי ללמוד כיצד לקשט חדר תפירה, גלול מטה!

אם אין לכם חדר שלם להקדיש לתפירה
אם אין לכם חדר שלם להקדיש לתפירה, הקדישו אזור בחדר המשמש לדברים אחרים.

אם אתה חייט או תופרת, בעל תפירה ייעודית יכול להיות מקום מצוין לתפור בשלום, לאחסן את הציוד שלך או לקבל השראה לפרויקטים. בעוד שחדרי תפירה יכולים להיות מאוד פרטניים, חדרי תפירה טובים מסודרים היטב. זה דורש להקדיש מחשבה לצרכים שלך, למרחב שלך ולאחסון שלך.

חלק 1 מתוך 3: סידור החדר

 1. 1
  החליטו באיזה חדר אתם הולכים להשתמש. משרדים או חדרי שינה פנויים מושלמים להפוך לחדרי תפירה. אמנם זה לא חייב להיות גדול, וודא שהחלל מספיק לפחות לאזור אחסון ושולחן תפירה או שולחן.
  • אם אין לכם חדר שלם להקדיש לתפירה, הקדישו אזור בחדר המשמש לדברים אחרים. חדר שינה, משרד, חדר משפחה, מאורה, או אפילו ארון יכול להכיל חלל תפירה.
  • אם אתה משתף חלל בחדר אחר, קבע אם ברצונך לשמור אותו פתוח או חלק את החלל לשימושים נפרדים.
  • וודא שבכל מקום שתבחר יהיה גישה נוחה לשקעי חשמל עבור הציוד, המנורות או המחשב שלך.
 2. 2
  קבע איזה ציוד וריהוט אתה רוצה להציב את חדר התפירה שלך. שולחן מחשב ישן יעבוד בצורה מושלמת לשולחן תפירה. ניתן גם להשתמש בארון מגירות לאחסון. שקול אילו פריטים גדולים תרצה בחדר, כמו קרש גיהוץ או ספה.
  • אם תרצה לכלול שולחן חיתוך, הוא צריך להיות נגיש מכמה צדדים ולהיות גדול מספיק בכדי להתאים את הבד לכל הפרויקטים שתעבוד עליהם. כדאי גם לוודא שהשולחן מספיק גבוה כדי שתעמוד בלי כאבי גב.
  • אם יש לך שטח קטן, נסה להשתמש בדברים שיכפילו את שטח האחסון שלך. לדוגמא, תוכלו להעמיד את מכונת התפירה שלכם על שולחן העבודה ולהשתמש במגירות לאחסון.
  • אל תשכח לכלול דרך לאחסון אשפה, מיחזור ושאריות פרויקטים.
  כדי להקים חדר תפירה
  כדי להקים חדר תפירה, התחל עם קבלת שולחן או שולחן כדי שיהיה לך משטח לתפור עליו.
 3. 3
  שרטט את תוכנית הרצפה של החדר או האזור. כלול את הציוד והפריטים שלך משלב 2. אלה יכולים להיות דברים כמו שולחן למכונת התפירה שלך, שולחן חיתוך, ספה קטנה, קרש גיהוץ, אחסון ומדפים.
  • זכרו לכלול כונניות או מדפים צמודים. חברות ארונות יכולות לעזור בהתקנת אחסון בהתאמה אישית, או שאתה יכול לקנות ערכות מארגן ארונות ולהתקין אותן בעצמך.
  • הכינו אזור חיתוך, אזור תפירה ואזור לחיצה. הצב את האזורים האלה במשולש עבודה כדי למקסם את היעילות בעת מעבר בחדר.
  • אם יש לך חדר גדול, הצבת תחנת העבודה שלך במרכז החדר מאפשרת לך לעבוד מכל הצדדים.
 4. 4
  סדר את הציוד והריהוט על פי תוכנית הרצפה שלך. התחל עם כל אחסון מובנה, ואז הוסף את השולחן או שולחן התפירה וכל אחסון נייד.
  • זכור שקעי חשמל בעת התקנת מכונות ומנורות. ודא שלא תצטרך להשתמש במיתרי חשמל שעלולים להוות סכנה. אם אתה משתמש ברצועות חשמל, השתמש במגן נחשול כדי למנוע נזק למכונות שלך.
  • וודא שבחדר יש אור כללי טוב. זה יכול להגיע מחלונות. תזדקק גם להרבה אור מקומי לפרויקטים. תזדקק למספר מנורות ספציפיות למשימה המאפשרות לכוון אור.

חלק 2 מתוך 3: ארגון החומרים שלך

 1. 1
  התחל על ידי מיון וסידור הפריטים הגדולים ביותר שלך. אלה יכולים לכלול ברגי בד, קרש גיהוץ או מראה באורך מלא. ודא שדברים שאתה משתמש בהם לעתים קרובות הם קלים לגישה, בעוד כלים שאתה משתמש בהם מדי פעם מאוחסנים היטב ומסומנים בכדי שתמצא אותם.
  • אודי קרש גיהוץ שתלויים על הדלת הם דרך נהדרת לחסוך מקום בחדר תפירה קטן יותר.
  • ניתן להציב מראה גדולה על גב דלת, אם אינך יכול להכניס מראה באורך מלא בחדר.
  • יש להקפיד על אחסון בד. וודא שהוא לא באור שמש ישיר, מכיוון שחשיפה ממושכת עלולה לגרום לדהייתו. ניתן לתלות בד, לאחסן אותו מקופל על המדפים, לגלגל ולאחסן בקופסאות, או להניח בארון.
  שתהיה תאורה טובה בחדר התפירה שלך ושולחן רק לחיתוך בד / הרכבת תבניות הוא שימושי אך לא הכרחי
  שתהיה תאורה טובה בחדר התפירה שלך ושולחן רק לחיתוך בד / הרכבת תבניות הוא שימושי אך לא הכרחי.
 2. 2
  קבעו אילו חומרים תרצו להסתיר בזמן האחסון. אלה יכולים להיות כלים שאינך משתמש בהם לעתים קרובות או שאתה פשוט רוצה לאחסן מחוץ לטווח הראייה. לדוגמא, ייתכן שיש לך המון רעיונות קטנים שאתה משתמש בהם מדי פעם, אך ברצונך לאחסן. אתה יכול לשקול להציב את כולם בתאים של ארגז כלים, ואז לשמור את ארגז הכלים בארון.
  • ארונות הם אחת הדרכים הטובות ביותר לאחסון חומרים. המדפים טובים לאחסון ברגי בד, או קופסאות ציוד ושאריות. ניתן גם לתלות בד ממוט הלבוש בארון.
  • אחסון נשלף שומר פריטים מוסתרים, אך קלים לגישה. שקול להשתמש במדף נשלף בארון או בשולחן העבודה.
  • ארון קבצים שימושי לשמירה על סדר בדפוסים. אם אתה לא רוצה לראות ארון תיקים בחדר שלך, אתה תמיד יכול להציב אותו בארון ולאחסן פריטים מעליו, לתוספת אחסון.
 3. 3
  בחר אילו חומרים תרצה לאחסן בשטח פתוח. יתרון מכך הוא שתוכלו למצוא במהירות את הפריטים הללו. אחסון ברור הוא דרך טובה לאחסן סלילים, מחטים, סרט מדידה וסיכות.
  • אם אתה חושש שהחלל שלך נראה עמוס, ודא שהפריטים מסודרים לפי סוג, אך מוצגים בצורה דומה. לדוגמה, סידור כל הכפתורים שלך, ללא קשר לצבע, בכמה צנצנות שקופות דומות מראה לך במהירות אילו צבעים יש לך תוך שמירה על אחידות.
  • Pegboard הוא גם אפשרות טובה להצגה ואחסון גלויים של חומרים נפוצים. ניתן לחבר מוטות על מנת להציג סלילי סרט או חוט. Pegboard הוא חלופה טובה לאחסון מגירות בכל מה שקשור לנוחות השימוש.

חלק 3 מתוך 3: קישוט החדר

 1. 1
  צייר או טפט את החדר. זכור שלצבעים קרירים (כחול, ירוק, סגול) יש השפעה מרגיעה ואילו צבעים חמים (אדומים, ורודים, תפוזים) מלהיבים.
  • שקול איזה מצב רוח אתה רוצה לעורר בחדר שלך. לדוגמה, אם אתה רוצה חדר מרגיע, שקול להשתמש בירוק. כתום צהוב יוצר אווירה מזמינה. שקול כחול-ירוק כדי לעזור לך להתמקד בפרויקטים. אדום-כתום יכול לעודד יצירתיות.
  • זכור את התאורה בבחירת צבע לקירות. אם בחדר שלך אין הרבה אור טבעי, אולי לא תרצה לבחור צבע כהה יותר. צבעים בהירים יותר יכולים לגרום לחדר להרגיש בהיר וגדול יותר.
  • אם אינך רוצה לצבוע או לטפט את החדר, אך עדיין רוצה לשנות את הצבע, תוכל להציג שמיכות טלאים, לתלות וילונות או לצבוע יחידות מדפים בצבע שבחרת.
  אם תרצה לעצב מחדש את חדר התפירה שלך ככל שעונות השנה מתחלפות
  אם תרצה לעצב מחדש את חדר התפירה שלך ככל שעונות השנה מתחלפות, החלף שטיחים, כריות או וילונות לקבלת עדכון חדרים מהיר וזול.
 2. 2
  הוסף ריהוט רך לחלל. וודאו כי החדר שלכם נוח כך שתיהנו להשתמש בו. כריות, כריות וזריקות רכות יכולות להפוך את החדר לנעים ומזמין יותר. זוהי גם דרך נהדרת להוסיף צבע ולהציג ריהוט רך שיצרת.
  • לריהוט רך שימושים מעשיים. שטיחים מעולים להוספת נוחות לריצוף קשיח ולספיגת רעשים. כריות וכריות יכולות להפוך את הכיסאות או הספה שלכם לנוחים יותר. כסא מרופד על גלגלים יכול גם למנוע כאבי גב כאשר עובדים שעות ארוכות על סביבת העבודה שלך.
  • אם תרצה לעצב מחדש את חדר התפירה שלך ככל שעונות השנה מתחלפות, החלף שטיחים, כריות או וילונות לקבלת עדכון חדרים מהיר וזול.
  • חשוב אנכית בעת התאמה אישית של החדר שלך. קיר גדול הוא מקום נהדר לתלות בו שמיכה מוגמרת. מדפי ספרים הם מקומות שימושיים לאחסון שמיכות או כריות לשימוש קל תוך כדי הצגת פסים צבעוניים.
 3. 3
  הציגו את עבודתכם ומה מעורר בכם השראה. הכן לוח לוח או קיר בו תוכלו לתלות רעיונות לפרויקט. אלה יכולים להיות גזרי מגזינים, שאריות בד, שבבי צבע או כל דבר שמניע אותך.
  • לוחות השראה פופולריים יכולים להיות עשויים פקק, מכוסים בבד מתאם, או ממוגנטים.
  • הצב מגזינים, ספרים ודפוסי יצירה על המדפים שבהם תוכל לקבל רעיונות במהירות. יש מקומות ישיבה נוחים בקרבת מקום, כך שתוכלו להירגע ולשקול פרויקטים חדשים.
  • ניתן גם ליצור מקום להצגת פרויקטים שהושלמו או אוספי תפירה. סדרו אותם על מדפים צפים או מסגרת ותלו אותם ברחבי החדר. להצגת פריטים קטנים, כמו סלילים או אצבעונים, סדר אותם בנפרד במגש מכונת הכתיבה.

טיפים

 • עוברים מעת לעת בחדר התפירה שלכם ומבטל את העומס, במיוחד אם אתם מתחילים להתקשות באיתור כלים או ציוד.

שאלות ותשובות

 • כיצד עלי לסדר את חדר התפירה שלי?
  אתה צריך שולחן עבודה טוב שקרוב לשקע (כדי שתוכל לחבר את מכונת התפירה שלך). יש אחסון עבור בד, חומרים, פרויקטים מוגמרים. הציג תצוגת גישה נוחה של החוטים הנפוצים ביותר שלך, סלילים נוספים, מספריים, גומיות, מחטים ומה לא. אבטח קלטת מדידה לקצה שולחן העבודה שלך, כך שתוכל להחזיק את הבד שלך עד המדידה לצורך מדידה קלה. שתהיה תאורה טובה בחדר התפירה שלך ושולחן רק לחיתוך בד / הרכבת תבניות הוא שימושי אך לא הכרחי.
 • כמה גבוה צריך להיות שולחן תפירה?
  השולחן צריך להיות גבוה מספיק בכדי שתוכל לשבת זקוף ולהחזיק את זרועותיך בזווית נוחה בין אם מונחת על השולחן או מוחזקת מעט מעל, בדומה לשולחן עבודה טוב.

תגובות (2)

 • danbell
  בפרט, סייע התכנון לתכנון, ארגון ועיצוב חדר תפירה. למרות שאני מודע לאופן בו צבעים יכולים להירגע, לעורר וכו ', זו הייתה תזכורת טובה לחדר השינה הרזרבי שלנו חופשי לשימוש בפרויקטים שלי לתפירה.
 • imills
  הצלחת לרשום מה הכרחי בהחלט ומה אפשר להוסיף מאוחר יותר. בנוסף, תארת מה אני יכול להוציא לפועל עכשיו. תודה על העזרה!
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך מכינים נברשת פרחים תלויה?
 2. איך מכינים מנורת תליון מיתרים?
 3. איך לבחור מזמרה ורודה?
 4. איך מצלמים חיות מחמד?
 5. כיצד למחזר את הגרביים שלך?
 6. איך מכינים בובה לפח אשפה?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail