איך מציקים לרהיטים?

כדי להטריד את רהיטי העץ והלמינציה, התחל עם הפשטת הגימור באמצעות נייר זכוכית 120 חצץ, וניגוב הרהיטים במטלית לחה כדי להסיר לכלוך ואבק. לאחר מכן יש לייבש את המשטח במטלית נקייה ולמרוח שכבת צבע גיר, בעלת גימור מאט ונשרטת בקלות. לאחר שהצבע יבש, יש להבריש שכבה שנייה ולתת לו לשבת במשך 3 עד 4 ימים כך שהצבע נצמד לרהיטים. לאחר מכן, השתמש בפיסת נייר זכוכית נוספת בגריסים 120 כדי לגרד את הצבע מאזורים שבהם בדרך כלל תראה בלאי, כמו פינות וקצוות. לסיום, יש לשפשף את הרהיטים במטלית גבינה טבולה בשעוות גימור כדי לאטום את העץ והצבע. למידע נוסף, כולל אופן המצוקה של רהיטי מתכת, גלול מטה!

וניגוב הרהיטים במטלית לחה כדי להסיר לכלוך ואבק
כדי להטריד את רהיטי העץ והלמינציה, התחל עם הפשטת הגימור באמצעות נייר זכוכית 120 חצץ, וניגוב הרהיטים במטלית לחה כדי להסיר לכלוך ואבק.

מצוקה היא תהליך פשוט שגורם לרהיטים חדשים יותר להיראות עתיקים על ידי הוספת בלאי ידנית. אתה יכול להקל על עץ, למינציה או מתכת בקלות בעצמך כדי לייחד את הרהיטים שלך. בעוד שהפרויקט אכן מצריך צבע בגימור גיר וגדוש שעווה, תוכלו לסיים את השאר בכלים וציוד סביב ביתכם. לאחר שתסיים להטריד את הרהיטים שלך, תהיה לך פריט חדש לגמרי שנראה כאילו הועבר לדורות!

שיטה 1 מתוך 2: מציקת עץ ורבד

 1. 1
  השתמש בצבע גיר לריהוט שלך. לצבע גיר יש גימור מט, ממשיך בעבודת הכנה מינימלית וקל יותר לגרד אותו בזמן שאתה מציק לרהיטים שלך. בחרו צבע צבע התואם את האסתטיקה בשאר חדריכם.
  • צבע גיר אינו זהה לצבע גיר. צבע גיר נועד להיכתב עם גיר לאחר שהוא מתייבש, ואילו לצבע גיר יש גימור אולטרה-מט.
  • אתה יכול לקנות צבע גיר מכל חנות לאספקת ציור.
 2. 2
  הוסף שקעים ושקעים למשטח הרהיטים למראה מצוקה במיוחד. הוספת סימנים למשטח השולחן או לרגלי הרהיטים יכולה לגרום לו להיראות מבוגר ממה שהוא באמת. הקישו קלות על הרהיטים בקצה האיזמל או בפטיש כדי להכין חריצים במשטח. הפוך את הסימנים לאקראיים כך שלא יראה כמו דפוס מכוון.
  • הרכיבו משקפי בטיחות במקרה שעץ שובר בטעות את הרהיטים שלכם.
  • התנסה בכלים שונים ברחבי הבית שלך כדי לראות איזה סוג של סימנים הם עושים.
 3. 3
  יש לשייף את הרהיטים אם יש עליהם גימור. השתמש בנייר זכוכית 120 חצץ כדי לחספס את המשטחים שעל הרהיט שלך. זה עוזר לצבע להיצמד טוב יותר ולכן פחות הסיכוי שיתקלף או ייצץ. הקפד לשייף כל משטח שאתה מתכנן לצבוע, כך שתקבל מעיל אחיד ונחמד.
  • אתה לא צריך לשייף רהיטי עץ לא גמורים.
  כולל אופן המצוקה של רהיטי מתכת
  למידע נוסף, כולל אופן המצוקה של רהיטי מתכת, גלול מטה!
 4. 4
  נגבו את הרהיטים במטלית לחה לפני הצביעה. הרטיב מטלית ניקוי במים חמים וסחט אותה עד שהיא לחה. נגב את כל המשטחים שאתה מתכנן לצבוע כדי להיפטר מכל אבק או לכלוך שעליהם. השתמש במטלית אחרת לייבוש כל האזורים הרטובים לפני שתתחיל.
 5. 5
  למרוח שכבת צבע ולתת לו להתייבש. טובלים את קצות הזיפים בצבע שלך כך שיש רק כמות קטנה על מכחול הצבע שלך. התחל מהחלק העליון של הרהיט שלך ועבוד לכיוון התחתון. מרחו שכבה דקה של צבע על פני השטח כדי שתתייבש במהירות ואחידה. כשתסיים עם המעיל הראשון, השאיר אותו לייבוש בן לילה.
  • זה בסדר אם אתה עדיין רואה את העץ או הלמינציה מתחת לשכבת הצבע הראשונה שלך. זה יכול לעזור להוסיף למראה במצוקה של היצירה הסופית.
 6. 6
  צבע שכבה שנייה על הרהיטים שלך והשאיר אותה לריפוי במשך 3-4 ימים. לאחר שכבת הצבע הראשונה התייבשה לחלוטין, שים שכבת צבע נוספת על היצירה שלך. שוב, עבדו מלמעלה של הרהיטים כלפי מטה כלפי מטה, וצבעו עד לקבלת גימור מאט חלק. כשתסיים, תן לו להתייבש במשך 3-4 ימים, כך שהצבע יספיק להיצמד לרהיטים.

  טיפ: אתה יכול לבחור צבע אחר למעיל השני שלך אם ברצונך שצבע המעיל הראשון יופיע כאשר אתה מצוק אותו. לדוגמה, אתה יכול להשתמש בכחול בהיר למעיל הראשון שלך וכחול כהה כמעיל השני שלך. כאשר אתה מגרד את שכבת הצבע העליונה כאשר אתה מצוקה, התכלת יופיע באזור זה.

 7. 7
  קצוות חול ומקומות שחיקה נפוצים באמצעות נייר זכוכית 120 גרגירים. פינות ושוליים הם בדרך כלל החלקים הראשונים שנשחקים עם הזמן, אז התחל במצוקה. השתמש בנייר זכוכית 120 חצץ כדי למרוח את הצבע היבש מעל פני השטח כדי לחשוף את העץ או הלמינציה שמתחת. הפעל לחץ קל כדי שלא תסיר בטעות יותר ממה שאתה רוצה.
  • הוסף עוד סימני מצוקה שבהם הרהיטים שלך נוגעים ברצפה, כך שנראה כאילו נשרטו לאחר שנעים הרבה.
  • נגב אבק כלשהו בעזרת סמרטוט לח כך שתוכל לראות בקלות היכן כבר נלחצת על הרהיטים.
  • אם אתה משפשף בטעות יותר מדי צבע, אתה יכול לצבוע שוב את האזור ולהתחיל מחדש.
  למינציה או מתכת בקלות בעצמך כדי לייחד את הרהיטים שלך
  אתה יכול להקל על עץ, למינציה או מתכת בקלות בעצמך כדי לייחד את הרהיטים שלך.
 8. 8
  אוטמים את העץ וצובעים בשעווה גימור. ווקס משמש כחומר איטום המסייע בהגנה על הרהיטים שלך מפני כל נזק. טובלים קצה של מטלית גבינה בשעווה ומורחים אותה על פני הרהיטים שלכם. עבדו את השעווה במשטח בתנועה מעגלית עד שהיא חלקה. המשך בשעווה את כל הרהיט כך שהוא אטום.
  • ניתן לקנות שעוות רהיטים מחנויות החומרה או אספקת הצבע המקומית שלך.
  • שעווה עשויה להימשך עד 30 יום עד לריפוי מוחלט, אך ניתן להשתמש בריהוט לאחר שבוע.

שיטה 2 מתוך 2: ריהוט מתכת מזדקן

 1. 1
  נגב אבק ולכלוך בעזרת מטלית ניקוי. קבל את קצה מטלית הניקוי לחה במים חמים והשתמש בה כדי לנקות את המתכת שלך. הקפד לנקות את כל המשטחים שאתה מצייר כדי שהצבע יוכל להיצמד אליהם היטב. ייבש כתמים שעדיין רטובים.
  • הימנע משיוף המתכת שלך מכיוון שהיא תשאיר שריטות ניכרות.
 2. 2
  צבע שכבה אחת של צבע גיר על הרהיטים שלך והניח להם להתייבש. קנו מיכל של צבע גיר ומברשת צבע רכה מחנות אספקת הצבע המקומית שלכם. טובלים את קצה המברשת בצבע ומורחים שכבה דקה על רהיטי המתכת שלכם. עבוד מהחלק העליון של החלק כלפי מטה כלפי מטה עד שהוא מכוסה כולו בצבע. השאירו את הצבע להתייבש בין לילה כך שיהיה לו סיכוי להירפא.
  • הקפידו לא להשתמש בצבע גיר במקום בצבע גיר. צבע גיר בעל גימור מט ומשמש בדרך כלל למצב מצוקה, בעוד שצבע לוח גיר נועד לכתוב עליו ברגע שהוא יבש.
  • זה בסדר אם השכבה הראשונה לא מכסה את המתכת באופן שווה מכיוון שהיא תגרום לחתיכה שלך להיראות במצוקה.
 3. 3
  יש למרוח שכבת צבע שנייה ולתת לה לרפא במשך 3-4 ימים. לאחר שהשכבה הראשונה יבשה לחלוטין, לבש שכבת צבע נוספת עד שלרהיטים שלך יש צבע אחיד. לאחר שכל המתכת החשופה מכוסה בצבע, תנו לה להתייבש במשך 3-4 ימים כדי שהצבע יספיק להתייצב.
  • אל תנסו להפריע למתכת בזמן שהיא מתרפאת מכיוון שיותר צבע עלול להתקלף מהמתכת ממה שאתם רוצים.

  טיפ: אם אתה רוצה להיפטר ממשיחות מכחול גלויות, נסה לשפשף את הצבע בנייר זכוכית 120 גרגרים בלחץ קל לאחר ריפוי הצבע. אל תלחץ חזק מדי או שאתה עלול לשרוט את המתכת שמתחת.

  הוסף עוד סימני מצוקה שבהם הרהיטים שלך נוגעים ברצפה
  הוסף עוד סימני מצוקה שבהם הרהיטים שלך נוגעים ברצפה, כך שנראה כאילו נשרטו לאחר שנעים הרבה.
 4. 4
  נגבו אזורים עם מטלית לחה כדי להציק אותם. הרטיב את פינת מטלית הניקוי ושפשף את כל האזורים שבהם ברצונך לחשוף את המתכת מתחת לצבע. עבוד סביב קצוות ופינות מכיוון שהם אזורים שבהם מצוקה מתרחשת באופן טבעי תחילה. הפעל לחץ קל כדי להרים את הצבע.
  • אם אתה מסיר בטעות צבע רב, טפח על האזור יבש וכסה את המקום בשכבה אחרת.
 5. 5
  אטום את הצבע בעזרת שעווה גימור כדי להגן עליו. טובלים קצה של בד גבינה בשעוות הגימור ומרימים כמות קטנה מהמיכל. למרוח את השעווה על הצבע בתנועות מעגליות או קדימה ואחורה עד שהוא ברור. מצפים את כל הרהיט כך שהוא מוגן ולא ייפגע בקלות.
  • אם הרהיטים שלך מרגישים שעווה, המשך לנקות אותם עם מטלית עד שלא.

אזהרות

 • תלבש משקפי בטיחות אם תנסה להוסיף ללבוש משלך מדמיע כדי הרהיטים שלך.

דברים שתזדקק להם

עץ ולמינציה מציקים

 • איזמל או פטיש
 • משקפי בטיחות
 • צבע גיר
 • מטלית ניקוי
 • מכחול זיפים
 • נייר זכוכית 120 גרגרים
 • גימור שעווה
 • בד גבינה

רהיטי מתכת מזדקנים

שאלות ותשובות

 • אני מנסה להטריד ארון שיניים עתיק בגוון אקווה / אלון 2 (חוף) בחרתי שני צבעי גיר של Valspar: Beaded Reticule ו- Walking Boots. הפרויקט שלי מוכן לצביעה. מה אני עושה עכשיו ואיזה צבע אני מניח קודם?
  איזה צבע להשתמש תחילה תלוי בהשפעה שאתה רוצה. בדרך כלל אני מעדיף להתחיל עם הצבע הכהה יותר ולצבוע מחדש עם הצבע הבהיר יותר. זה חכם לעשות דוגמה מכל אחד מהם לפני שתבחר.

מאמרים בנושאים דומים
 1. איך לבנות ספסל?
 2. איך בוחרים מזרן להחלפת ספה?
 3. איך ממלאים פוף עור?
 4. איך לרפד כיסא נוח?
 5. איך מודדים כיסויי כיסא?
 6. איך רימפי יו"ר?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail