איך מתקשרים בזמן הוריקן?

מכיוון שמגדלי תאים לרוב נסתמים במהלך הוריקנים, נסה להגביל את שיחותיך לבקשות שירות חירום בלבד. במקום זאת, השתמש בטקסטים כדי לתקשר מכיוון שהם דורשים פחות נתונים וסביר יותר שהם יעברו מאשר שיחות. אם אתה צריך להתקשר, נסה לעשות את זה במצב נייח והשאיר לפחות 10 שניות בין כל ניסיון שיחה. במצבים בהם לא יעבור שיחות ולא טקסטים, נסה להשתמש במדיה החברתית ובאפליקציות של מסרים מיידיים. לקבלת טיפים להכנת הטלפון לסופת ההוריקן והקמת קשר חירום מרכזי, המשך לקרוא!

הורד אפליקציות מיוחדות שיכולות לקשר אותך עם ארגוני שירותי חירום או להעביר לך עדכוני חדשות הקשורים להוריקן
אם יש לך מכשיר חכם, הורד אפליקציות מיוחדות שיכולות לקשר אותך עם ארגוני שירותי חירום או להעביר לך עדכוני חדשות הקשורים להוריקן.

כשאתה בעיצומו של הוריקן, תקשורת טובה יכולה לחולל עולם של הבדל.

על ידי הכנת עצמך מראש ועוקב אחר כללי יסוד מסוימים במהלך הסופה עצמה, תוכל להישאר מחובר לאנשים שאתה אוהב ולהבטיח שכולם יעברו את ההוריקן בבטחה.

חלק 1 מתוך 2: התכוננות להוריקן

 1. 1
  הורד אפליקציות חדשות וחירום. אם יש לך מכשיר חכם, הורד אפליקציות מיוחדות שיכולות לקשר אותך עם ארגוני שירותי חירום או להעביר לך עדכוני חדשות הקשורים לסופת ההוריקן. לצד שידורי הטלוויזיה והרדיו, תוכניות אלה יעזרו לך להישאר מעודכן במהלך הסערה. כמה אפליקציות שצריך לבדוק כוללות:
  • אפליקציית ההוריקן של הצלב האדום.
  • Weather Underground, אפליקציית מעקב אחר סערות.
  • Waze, אפליקציית חסימת תנועה וכבישים.
  • האפליקציה המוכנה לחירום FEMA.
 2. 2
  קנו מצבר גיבוי ומטען לרכב לטלפון שלכם. במהלך סערה קשה, אתה רוצה שהטלפון שלך יהיה בעל כוח בכל עת. כדי לוודא שזה קורה, רכוש סוללת גיבוי למקרה שנגמר הטלפון שלך, ושמור מטען לרכב ברכב שלך במקרה שבביתך יאבד מתח.
  במהלך הוריקן לא יהיה לך הרבה זמן לחפש מספרי טלפון בודדים
  במהלך הוריקן לא יהיה לך הרבה זמן לחפש מספרי טלפון בודדים.
 3. 3
  שמור רשימות דיגיטליות וכתובות של מספרי טלפון חשובים. במהלך הוריקן לא יהיה לך הרבה זמן לחפש מספרי טלפון בודדים. לכן הכנס לטלפון שלך מראש את כל המספרים שאתה יודע שתזדקק להם. שמור רשימה כתובה של מספרים חשובים גם במקרה של אזל החשמל של הטלפון שלך או יישבר במהלך הסערה.
  • כדי להפוך את התקשורת למהירה וקלה ככל האפשר, התאם את הגדרות החיוג המהיר של הטלפון כך שכל מספר יתחבר לאיש קשר חשוב.
  • אם אפשר, לרבד את הרשימה הכתובה שלך כדי שלא תיהרס על ידי גשם או מי שיטפון.
 4. 4
  בחר מישהו מחוץ לאזור הסכנה כקשר מרכזי. אמנם בעיצומה של הסערה, ייתכן שלא יתבצע אפשרות לבדוק את כולם בעצמך. במקום זאת, יש ליצור קשר חירום מראש שחי מחוץ לאזור הפגוע. זה מבטיח שלכולם יהיה אדם מאובטח לדווח אליו ולקבל עדכונים ממנו.
  • כדי לוודא שלכולם יש מידע מעודכן, היכנס דרך איש הקשר המרכזי שלך באופן קבוע.
  • אם אינך מכיר מישהו מחוץ לאזור הסכנה, הגדר צ'אט קבוצתי באמצעות הודעת טקסט, שליח מיידי או מדיה חברתית כדי שתוכל ליצור קשר עם הרבה אנשים בבת אחת.
 5. 5
  שמור טלפון גיבוי זול בערכת החירום שלך. זה ייתן לך חבל הצלה נוסף במקרה שהטלפון הראשי שלך ישבר, ילך לאיבוד או יהפוך לבלתי שמיש אחרת. אחסן טלפון צורב זה במיכל מאובטח ועמיד למים, וודא לכלול מטען, כרטיס SIM וכל דבר אחר שהמכשיר דורש להפעלה.
  • חפש טלפוני חירום זולים בחנויות אלקטרוניקה משומשות.
  • על פי החוק, כל הטלפונים הסלולריים חייבים להיות מסוגלים לבצע שיחות 911 בין אם אתה משלם עבור מנוי אלחוטי ובין אם לא.
  • שקול לקנות תשלום מראש או לשלם כרטיס SIM בכדי שתוכל להתקשר למשפחה ולחברים בשעת חירום מבלי לשלם חשבון שירות חודשי.
לקבלת טיפים להכנת הטלפון לסופת ההוריקן והקמת קשר חירום מרכזי
לקבלת טיפים להכנת הטלפון לסופת ההוריקן והקמת קשר חירום מרכזי, המשך לקרוא!

חלק 2 מתוך 2: להישאר מחובר במהלך הסערה

 1. 1
  השתמש בהודעות טקסט במקום בשיחות טלפון במידת האפשר. במהלך הוריקנים גדולים ומצבי חירום דומים, מגדלי תאים מופגזים בהמון שיחות טלפון. זה גורם לעומס ברשת, כלומר השיחות שלך לא יכולות לעבור. עם זאת, הודעות טקסט תופסות הרבה פחות נתונים ויש להן סיכוי טוב יותר לשלוח כראוי.
 2. 2
  בצע שיחות טלפון במקרה חירום. למרות שהטקסטים הם הפיתרון הטוב ביותר לשמירה על קשר עם אנשים במהלך הסערה, הם אינם מתאימים למצבי חירום. אם אתה זקוק לסיוע מיידי מבית חולים, מכבי אש, מחלקת משטרה, צוות חילוץ או ארגון להקלה במשברים, התקשר מיד ל 911 או למוקד מיוחד.
  • גם אם האזור שלך מציע שירות מבוסס 911 טקסט, אל תסמוך עליו במהלך הסערה.
 3. 3
  המתן לפחות 10 שניות בין שיחה אם אינך מצליח לעבור. בגלל כמות העומס הסלולרית העזה, השיחה שלך עשויה להימשך כמה ניסיונות לעבור בהצלחה. עם זאת, חיוג חוזר מיד לאחר שיחה כושלת תיצור עומס גדול יותר על הרשת, ותקטין את הסיכויים שלך לעבור. כדי למנוע זאת, המתן לפחות 10 שניות בין כל ניסיון שיחה.
  השתמש בטקסטים כדי לתקשר מכיוון שהם דורשים פחות נתונים וסביר יותר שהם יעברו מאשר שיחות
  במקום זאת, השתמש בטקסטים כדי לתקשר מכיוון שהם דורשים פחות נתונים וסביר יותר שהם יעברו מאשר שיחות.
 4. 4
  בצע שיחות במצב נייח כדי למנוע חיבורים שנשמטו. במהלך הוריקנים ומצבי חירום דומים, למגדלי הסלולר קשה יותר לעקוב אחר הטלפון שלך. כדי למזער את הסיכוי שהחיבור שלך יישמר, הימנע משיחות תוך כדי הסתובבות או נסיעה ברכב.
 5. 5
  תקשר דרך האינטרנט אם השיחות והטקסטים שלך לא יעבור. אם אינך יכול לקבל שירות סלולרי כלשהו במהלך ההוריקן, או אם הרשת פשוט עמוסה לשימוש, בדוק אם אתה עדיין יכול לגשת לאינטרנט. אם אתה מסוגל, נסה להשתמש באפליקציות מדיה חברתית כמו פייסבוק או באפליקציות מסרים ייעודיות כמו סקייפ כדי לשמור על קשר עם אנשים.
 6. 6
  הישאר עם המשפחה והחברים במקרה של הפסקות תקשורת. במהלך הוריקנים גרועים במיוחד, הפסקות חשמל, סלולר ואינטרנט עשויים למנוע כל סוג של תקשורת למרחקים ארוכים. במקרה שמשהו כזה קורה, נסו להישאר עם חברים קרובים או בני משפחה כל הזמן, והפחיתו את כמות האנשים שאתם צריכים להשיג אחיזה.

שאלות ותשובות

 • מה עלי לעשות אם מדובר בצונאמי?
  כדאי לקרוא את המאמר על איך לשרוד צונאמי.
 • פשוט שרדנו הוריקן ולא היה לנו שירות תאים בכלל במשך יותר משבוע. מה היה עושה במקרה זה?
  ישנם סוגים רבים אחרים של משדרי רדיו שאינם מסתמכים על רשת הסלולר או על רשת הטלפונים הקווית. כמה דוגמאות העומדות לרשות הציבור באירופה כוללות "להקת אזרחים" (CB), "שירות רדיו משפחתי" (FRS) ו- "שירות רדיו רב שימושי" (MURS). אלה הם, עם זאת, בטווח מוגבל. פיתרון חזק בהרבה יהיה שירות הרדיו החובבני, "רדיו חזיר", אך זה מחייב כל מפעיל לקבל רישיון, שמתקבל לאחר שעבר מבחן. רבים המכונים "מכינים מוכנים" מקבלים רישיונות חזיר כדי שיוכלו ללמוד על מערכות חזיר ולהתאמן איתן לפני מצב חירום. במהלך הוריקנים, חאמס מקים לעתים קרובות "רשתות" כדי לעזור לאחרים.
 • מה אם הטלפון שלי אבד?
  ייתכן שתרצה להשקיע ברדיו CB המופעל על ידי סוללה כדי שתוכל לתקשר ללא טלפון במידת הצורך.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail