איך לקנות קרקעות בבריטניה?

מצא סוכן המתמחה במכירת קרקעות כלשהן שאתה מחפש
מצא סוכן המתמחה במכירת קרקעות כלשהן שאתה מחפש, בין אם מדובר בקרקעות מסחריות, קרקעות למגורים, קרקע ירוקה (מעולם לא פיתחה) או קרקע חומה (מפותחת בעבר).

רכישת קרקעות בבריטניה דומה במובנים רבים לרכישת בית. חפש סוכן באזור שבו תרצה לקנות קרקע ואז חפש נכסים שאתה עשוי למצוא חן בעיניך. לאחר שתמצא את הנכס הנכון, שכר עורך דין שיטפל בניירת ומודד כדי להעריך את הקרקע. עורך הדין יעזור לך להדריך אותך בתהליך רכישת הנכס, כולל תשלום העמלות שאתה צריך לטפל בהן.

חלק 1 מתוך 3: מציאת קרקע לרכישה

 1. 1
  פנה לסוכן נדל"ן אם אתה יודע איזה סוג של נכס אתה רוצה לקנות. מצא סוכן המתמחה במכירת קרקעות כלשהן שאתה מחפש, בין אם מדובר בקרקעות מסחריות, קרקעות למגורים, קרקע ירוקה (מעולם לא פיתחה) או קרקע חומה (מפותחת בעבר). בדרך כלל, סוכן שיש לו משרד באזור שאתה מחפש הוא האפשרות הטובה ביותר שלך, אך יש סוכנים המייצגים גם נכסים בכל רחבי הארץ.
  • חפש באינטרנט סוכן או בקש המלצה מחבריך ובני משפחתך.
  • בדרך כלל, תוכלו לראות מאפיינים נוספים עם סוכן, מכיוון שלעתים יש להם גישה למאפיינים לא רשומים.
 2. 2
  חפש במרשם הממשלתי שטחים בבעלות ממשלתית. נווט אל https://gov.uk/find-government-property. ברגע שאתה שם, אתה יכול לחפש לפי אזור או להסתכל דרך אדמה לפי משרד ממשלתי. לעתים קרובות אתה יכול לשכור או לקנות קרקעות בבעלות הממשלה.
  • במקרים מסוימים, אתה יכול להתמודד עם השימוש הנוכחי באזור, גם אם זה לא למכירה. אם אתה יכול להציע דרך טובה יותר להשתמש בשטח, ייתכן שתוכל לקנות אותו מהממשלה. אם ברצונך להתמודד עם השימוש הנוכחי, השתמש ביישום זה: https://gov.uk/guidance/right-to-contest#application-form.
  לעתים קרובות אתה יכול לשכור או לקנות קרקעות בבעלות הממשלה
  לעתים קרובות אתה יכול לשכור או לקנות קרקעות בבעלות הממשלה.
 3. 3
  בקר באתרים שמוכרים קרקעות באינטרנט כדי לחפש הרבה בעצמך. אתרים רבים מציעים שירות זה. אתה יכול למצוא אתרים שרק מוכרים קרקע במחיר קבוע או כאלה שמציעים קרקע למכירה פומבית. לאחר שתמצא פיסת אדמה שאתה אוהב באחד מהאתרים הללו, תוכל ליצור קשר עם הבעלים או המתווך לרכישת הנכס.
  • אתה יכול לנסות אתרים כמו Herald Land, OnTheMarket או Plotfinder.
 4. 4
  גש לבעלים באמצעות סוכן אם אתה רואה הרבה דברים שאתה רוצה שלא למכירה. אם אתה רואה קרקע מסוימת שאתה רוצה שאינה למכירה, לפעמים אתה יכול לשכנע את הבעלים למכור. לעתים קרובות, אולי הם לא החליטו למכור, אך כאשר מישהו מציע הצעה, הם מבינים שהם מוכנים למכור. שוחח עם הסוכן שלך על סוגים אלה של מגרשים כשתראה אותם, והם יוכלו לתאם הצעה.

חלק 2 מתוך 3: ביצוע הניירת

 1. 1
  שכר מודד להפקת דוח הערכת שווי. סוג זה של דוח יגיד לך מה ערך הנכס צריך להיות. לאחר מכן תוכל להשתמש במידע זה כאשר אתה מציע הצעה או מציעים על הקרקע, כך שלא תשלם יותר מדי.
  • לפני עריכת דוח הערכת שווי, המודד יעלה לך מחיר ויגיד לך איזה סוג סקרים יתאים לחלקת האדמה שאתה מסתכל עליה.
  • המחיר לדוח הערכת שווי יכול להשתנות, אך מחירו כ- 227 ק"ג בממוצע.
  אתה יכול למצוא אתרים שרק מוכרים קרקע במחיר קבוע או כאלה שמציעים קרקע למכירה פומבית
  אתה יכול למצוא אתרים שרק מוכרים קרקע במחיר קבוע או כאלה שמציעים קרקע למכירה פומבית.
 2. 2
  שלם לעורך דין כדי לטפל בניירת. עורך הדין יעסוק בצד המשפטי של הדברים כשאתם קונים את האדמה שלכם. בדרך כלל, עורך דין מבקש אחוז מסוים מהמכירה, כגון 0,5% מהמכירה, אם כי יש המבקשים תשלום קבוע.
  • סוכן הקרקעות שלך יכול להמליץ על עורך דין טוב לתהליך זה.
 3. 3
  הגש בקשה וקבל אישור מראש להלוואת קרקע אם אתה זקוק לכספים. הלוואות קרקעות נוטות להיות מסוכנות יותר עבור בנקים מאשר הלוואות משכנתא מכיוון שהסיכוי שלהן פחות יחזיר את הכסף אם תתקיים ברירת מחדל. לכן, האפשרות הטובה ביותר שלך בבקשה להלוואה היא להשתמש בבנק מקומי או באיחוד אשראי, מכיוון שהם נוטים יותר להלוות לך. עם זאת, תהליך הגשת הבקשה להלוואה זהה בעצם לבקשה למשכנתא.
  • ודא שהזיכוי שלך בסדר לפני הגשת הבקשה. אשראי טוב יעזור לך לקבל אישור מהיר יותר.
  • כדי להגיש בקשה, אתה בדרך כלל מדבר עם הבנק המועדף עליך כדי לקבל אישור מראש על סכום מסוים. כאשר אתה מחליט על נכס, עורך הדין שלך יעזור לך לטפל בניירת.
 4. 4
  תציע הצעה על הקרקע. אם למוכר לא היה עניין רב בקרקע, ייתכן שתוכל פשוט להציע הצעה ולהתקבל. אחרת, יתכן שתצטרך להתחרות בקונים אחרים. שיטה אחת בה משתמשים היא שיטת "ההצעות הטובות והסופיות", בה אתה וכל שאר הקונים בעצם תציעו הצעה עבור הנכס ותשלחו הצעות גבוהות יותר לפי הצורך.
  • בשיטה זו, ייתכן שתרצה להתחיל במעט נמוך מההצעה הטובה ביותר שלך, ואז לעלות לפי הצורך כאשר הצעות אחרות נכנסות.
  • בשיטה אחרת יתכן שתתבקש לשלוח הצעה סגורה. במקרה זה, לא נפתחים הצעות עד לתאריך מסוים, כך שלא תוכלו להעלות את ההצעה אם נכנס הצעה טובה יותר. במקרה זה, שלחו את ההצעה הטובה ביותר בפעם הראשונה.
חפש סוכן באזור שבו תרצה לקנות קרקע ואז חפש נכסים שאתה עשוי למצוא חן בעיניך
חפש סוכן באזור שבו תרצה לקנות קרקע ואז חפש נכסים שאתה עשוי למצוא חן בעיניך.

חלק 3 מתוך 3: סיום הרכישה

 1. 1
  חתמו על הניירת. בעוד שעורך הדין יעשה את מרבית העבודה עבורך, עדיין תצטרך לחתום על המסמכים. תהליך החתימה יכול לקחת זמן משמעותי, לכן צפו להיות במשרד לפחות שעה-שעתיים. עורך הדין שלך ככל הנראה ייקח את שכר טרחתו בשלב זה.
 2. 2
  רשום את הקרקע שלך במרשם המקרקעין של HM. אם זה מעולם לא נרשם, תצטרך למלא טופס בקשה מלאה על אתר רישום המקרקעין HM, כולל מידע על נכס, מפות מפורטות, ומידע ביוגרפי אודותיך, כגון שמך, מספר הטלפון וכתובת. עורך הדין שלך אמור להיות מסוגל להתמודד עם זה עבורך.
  • אם הוא נרשם בעבר, ייתכן שתצטרך רק לעדכן את המידע.
  • אם אתה בסקוטלנד, הירשם ברשומות של סקוטלנד. בצפון אירלנד השתמש בשירותי קרקע ורכוש.
  • שלם את אגרת רישום המקרקעין. עמלות אלה משתנות בהתאם לאופן הגשת הבקשה, וכן למחיר הקרקע שאתה קונה.
  • כדי לגלות איזה עמלה תשלם, בקר בכתובת http://landregistry.data.gov.uk/fees-calculator.html.
 3. 3
  חשב ושלם את מס הקרקע שלך. מס זה חייב לממשלה כשאתה קונה קרקעות. אתה חייב כסף רק אם אתה קונה נכס ששוויו 68039 ק"ג ומעלה. בדרך כלל המס הוא 1% על אדמות מעל 68039 ק"ג. הקרקע שלך תחויב במס עד 113398 ק"ג בלבד.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail