כיצד להגן על עצמך לאחר שקנית רכוש גנוב שלא ביודעין?

כאדם, אתה מוגן כחוק אם קנית סחורה גנובה ללא כל סיבה לחשוב שהם נגנבו. עם זאת, אם אתה חושד שפריט נגנב, כתוב את כל הפרטים שאתה זוכר לגבי העסקה ומצא את הקבלה אם עדיין יש לך אותה, ואז פנה למשטרה. אתה אמור להיות מסוגל לקבל החזר כספי אם תציג למוכר את דוח המשטרה שלך. כבעל חנות יד שנייה, יש לך יותר אחריות על סחורות גנובות. מדינתך עשויה לדרוש ממך לרשום את שמו של כל מוכר וכתובתו כדי לכסות את עצמך במקרה והמשטרה תברר. ייתכן שתידרש גם לגרום למוכר לחתום על אחריות כדי לציין שהוא רכושו. לקבלת טיפים נוספים ממחברנו המשפטי, כולל כיצד לתבוע מוכר שמסרב להחזיר רכוש גנוב, המשך לקרוא!

ייתכן שתחויב בקבלת רכוש גנוב אם הנכס נגנב למעשה
אם תעשה זאת, ייתכן שתחויב בקבלת רכוש גנוב אם הנכס נגנב למעשה.

כחבר בציבור אתה מוגן אם אתה קונה סחורה גנובה כל עוד לא הייתה לך סיבה לדעת שהם נגנבו כשקנית אותם. עם זאת, אם אתה מוכר יד שנייה, יש לך יותר אחריות לברר אם הסחורה נגנבה. אתה יכול להגן על עצמך על ידי שאלת המוכר היכן השיג את הסחורה ומתי. כדי להגן על עצמך בצורה הטובה ביותר, אתה לעולם לא צריך לקבל סחורה אם אתה חושד שהם נגנבו.

שיטה 1 מתוך 3: להגן על עצמך כחבר בציבור

 1. 1
  רשמו את פרטי העסקה. אם מישהו יוצר איתך קשר ואומר לך שהסחורה נגנבת, עליך לרשום מיד מה אתה זוכר שקנית את הסחורה. על ידי רישום מידע זה תוכלו לעזור להראות למשטרה כי אין שום סיבה שהייתם חושדים שהסחורה נגנבה.
  • החזיקו גם את הקבלה שלכם. זה נראה חשוד אם אתה קונה פריט יקר, כמו תכשיטים או רכב, ולא מבקש קבלה.
 2. 2
  תתקשר למשטרה. לאחר שקנית את הסחורה, ייתכן שתתחיל לחשוד שהיא נגנבה. אם כן, עליכם להתקשר למשטרה. הם ינסו למצוא את הבעלים המקורי ולהחזיר להם את הסחורה.
  • נסו להשיג עותק מהדו"ח המשטרתי. תזדקק למסמך זה כדי להראות לאדם שמכר לך את הסחורה הגנובה.
 3. 3
  בקש מהמוכר לקבל החזר כספי. לאחר שתחזיר את הסחורה למשטרה או לבעלים החוקיים, תוכל לבקש מהמוכר לקבל החזר כספי. הם צריכים להיות שמחים להחזיר את הכסף. הראה למוכר את העותק שלך מדוח המשטרה.
  • באנגליה אתה זכאי להחזר כספי מלא אם רכשת את הפריט הגנוב לאחר ה -1 באוקטובר 2015. עם זאת, אם קנית אותו לפני תאריך זה, המוכר יכול לנכות כסף ממחיר הרכישה, תלוי כמה זמן היה לך. הפריט או אם השתמשת בו.
  אתה מוגן כחוק אם קנית סחורה גנובה ללא כל סיבה לחשוב שהם נגנבו
  כאדם, אתה מוגן כחוק אם קנית סחורה גנובה ללא כל סיבה לחשוב שהם נגנבו.
 4. 4
  הגיש תביעה להשבה. אם המוכר לא יחזיר לך את מחיר הרכישה, תוכל לתבוע בגין "השבה". תלוי כמה אתה תובע, ייתכן שתוכל להביא את המקרה שלך לבית משפט לתביעות קטנות.
  • בתי משפט לתביעות קטנות מוקמים כדי שאנשים ייצגו את עצמם ללא עורך דין. התהליך בדרך כלל פשוט.
  • יהיה עליך להגיש "תלונה" או "תצהיר" כדי להתחיל בתביעה בבית המשפט לתביעות קטנות. עצור לבית המשפט ובקש טופס. לפקיד צריך להיות טופס מודפס, "מלא את הריק" שבו אתה יכול להשתמש.
 5. 5
  שוחח עם עורך דין. ככל הנראה תצטרך להחזיר סחורה גנובה לבעלים החוקיים, גם אם אינך מואשם פלילי בקבלת סחורה גנובה. עם זאת, עליך לדבר על אפשרויותיך עם עורך דין.
  • אתה יכול לקבל הפניה לעורך דין על ידי פנייה למדינה שלך או לשכת עורכי הדין המקומית. עורכי דין הם ארגונים המורכבים מעורכי דין. בדרך כלל הם מספקים הפניות לחבריהם.

שיטה 2 מתוך 3: להגן על עצמך כמוכר יד שנייה

 1. 1
  זהה אם אתה מוכר יד שנייה. על מוכרי יד שנייה מוטלת אחריות רבה יותר לחקור האם הסחורה שהם מוכרים נגנבה. ראשית, עליך לזהות אם אתה כשיר למוכר יד שנייה:
  • חנות משכונות
  • חנויות יד שנייה
  • שוק הפשפשים
 2. 2
  שאל את המוכר אם הוא הבעלים. כשמישהו מגיע לעסק שלך כדי למכור סחורות, אתה לא יכול פשוט לקבל את הסחורה בלי לשאול שאלות. במקום זאת, עליך לשאול שאלות בסיסיות כדי להרגיש אם האדם הוא הבעלים האמיתי. אם הסחורה נגנבת, המשטרה תרצה לראות שביצעת בירור סביר.
  • שאלו בת כמה הפריט. אם הם לא יודעים, יתכן שהם גנבו את הסחורה.
  • שאל מאיפה הם השיגו את הפריט. אם הם לא יכולים, או אם הם מגמגמים ומעדים, ייתכן שהסחורה נגנבת.
  • שאל כמה הם שילמו במקור עבור הפריט. אם הם נותנים לך מחיר שנראה נמוך מדי או גבוה מדי, אז אתה צריך להיות על המשמר. הסחורה עשויה להיגנב.
  כולל כיצד לתבוע מוכר שמסרב להחזיר רכוש גנוב
  לקבלת טיפים נוספים ממחברנו המשפטי, כולל כיצד לתבוע מוכר שמסרב להחזיר רכוש גנוב, המשך לקרוא!
 3. 3
  רשמו פרטים חשובים על המוכר. חוק המדינה שלך עשוי לדרוש שתוריד מידע חשוב על המוכר. זה כנראה רעיון טוב לעשות זאת גם אם חוק המדינה שלך אינו מחייב אותך. לדוגמה, עליך להוריד את הדברים הבאים:
  • שם המוכר
  • כתובת המוכר
  • תיאור פיזי של הפריט
 4. 4
  קבל אחריות חתומה. חוק המדינה שלך עשוי גם לדרוש שתקבל אחריות חתומה מהמוכר. האחריות צריכה לציין כי המוכר הוא הבעלים החוקי של הנכס.
  • עליך ליצור תבנית ולהשתמש בטופס שוב ושוב. המוכר יכול לכתוב בשמו ולחתום בתחתית.
  • המדינה שלך עשויה לפרסם טופס שתוכל להשתמש בו. אתה יכול לבדוק מול הסוכנות שהעניקה רישיון לעסק שלך אם יש להם טופס.
 5. 5
  ציית לחוקי המדינה שלך. טיפול בסחורות גנובות הוא פשע נפוץ למדי באזורים רבים של המדינה. בהתאם, לחלק מהמדינות יש חוקים מחמירים שעליך לקיים אם אתה מוכר יד שנייה.
  • לדוגמא, בפלורידה, על בתי משכון לקבל טביעת אצבע של כל מי שרוצה למשכן סחורות. לאחר מכן אתה מזין מידע למסד נתונים של המדינה.
  • אם אתה מנהל בית משכון או שוק פשפשים כעסק, אז צריך שיהיה לך עו"ד עסקי שיוכל לייעץ לך בתחום החוקי החשוב הזה.

שיטה 3 מתוך 3: הימנעות מרכישת רכוש גנוב

 1. 1
  הימנע מקניית סחורות שאתה יודע שגנבו. אם מישהו אומר לך שהסחורה נגנבת, אז אתה לא יכול לרכוש אותם. אם תעשה זאת, ייתכן שתואשם בקבלת רכוש גנוב, שזה פשע.
  • סרב גם לאחסן סחורה אם אתה יודע שהם נגנבים. אתה לא יכול לאחסן נגן DVD שאתה יודע שבן דודך גנב.
  ככל הנראה תצטרך להחזיר סחורה גנובה לבעלים החוקיים
  ככל הנראה תצטרך להחזיר סחורה גנובה לבעלים החוקיים, גם אם אינך מואשם פלילי בקבלת סחורה גנובה.
 2. 2
  מסרבים לקנות כל דבר שנראה חשוד. סביר יותר שאף אחד לא יגיד לך שהסחורה גנובה. עם זאת, הסחורה או המכירה עלולים להיות חשודים. במצב זה עליכם להימנע מקניית הסחורה. עיוורון מכוון לא יגן עליך.
  • אל תקנו סחורות מאחור של טנדר. אדם סביר לא היה מצפה לרכוש טלוויזיה, תכשיטים או אקדח מאחורי טנדר בסמטה. אם תעשה זאת, ייתכן שתחויב בקבלת רכוש גנוב אם הנכס נגנב למעשה.
  • היו חשודים בסחורות שנמכרות בזול מאוד. לדוגמא, מישהו עשוי לפרסם למכירת מכוניתו החדשה במחיר זול מאוד. אתה צריך לחשוד שמכונית חדשה נמכרת בזול כל כך.
  • בדוק אם שם יש לסחורה. אם כן, בדוק שהשם תואם את שמו של המוכר. כאשר השם אינו תואם, עליך לחשוד שהסחורה נגנבה.
 3. 3
  דע שאתה מוגן אם קנית בתמימות. החוק מחייב לקנות "ביודעין" סחורה גנובה מתוך כוונה לשלול לצמיתות את בעל הנכס. אם לא ידעתם שהם נגנבו, אז לא עברתם על החוק.
  • עם זאת, כנראה שאתה צריך להחזיר את הסחורה לבעלים האמיתי. לאחר החזרת הסחורה תוכלו להביא תביעה להשבה נגד מי שמכר לכם את הסחורה.

שאלות ותשובות

 • קניתי 5 מחשבים גנובים, חדשים לגמרי בקופסאות, מבלי לדעת שהם נגנבו. כשקיבלתי הודעה יצרתי קשר עם הבעלים שבאו בשבילם. האם ניתן לעצור ולגזור עלי דיני?
  אינך יכול להיעצר, שלא לדבר על גזר דין, בגין עבירה פלילית אלא אם כן קיימת הוכחה שביצעת את הפשע. עצם היותך ברשות משהו, זו לא הוכחה שידעת (או היית צריך לדעת) שהוא נגנב או שלא היה חוקי להחזיק אותו בדרך אחרת. אם עדיין לא עשית זאת, עליך לחזור למקורך ולבקש החזר כספי ששילמת עבור סחורה ולהודיע למשטרה.
 • מה קורה אם קניתי בתמימות אוסף ספרים מבחור שנראה אמין אך גנב את הספרים ואז מכרתי את כולם ברווח קטן למישהו שמכר אותם במכירת חצר?
  הייתי מדווח על כך למשטרה ומסביר לך שלמדת על הגניבה רק לאחר מעשה.
 • אם העסק הוא חנות זבל עם היתר וקנה חומר גרוטאות גנוב מבלי לדעת, האם האם חנות הזבל יכולה לבקש החזר מהבעלים?
  לשאול ולקבל הם שני דברים שונים. אני מאמין שבמקרה זה תוכלו לנסות ולפנות למשטרה אם לא ניתן החזר כספי. המשטרה תחרים את החומר ואז תבקש תביעה באמצעות ביטוח לקבלת החזר. אך יהיה עליכם להוכיח שלא ידעתם שמדובר בסחורה גנובה עד לאחר מכן. אני ממליץ לדבר עם עורך דין על הדרך הטובה ביותר לעשות זאת.
 • בעלי קנה מחשב נייד מחנות משכנתא באוגוסט 2018. המשכתי את המחשב הנייד לאחרונה בחנות משכונות אחרת; הם התקשרו לבעלי ואמרו שהמשטרה לקחה את המחשב הנייד כי הוא דווח כגנוב. מה אני יכול לעשות?
  דבר ראשון לעשות הוא לבקש מכתב בו כתוב בדיוק מה נטען ומה קרה. במדינות מסוימות, זה בלתי חוקי לחלוטין שהמשטרה מחרימה סחורות גנובות לכאורה מבתי משכון ללא צו בית משפט שכרוך בבעלים החוקיים מודעים לכך. אם יש לך את הקבלה ממכירת בתי המשכון המקורית, תוכל להציג זאת בפני המשטרה כראיה שהוא נרכש.
 • אם קניתי זוג נעליים מאדם זר מהרחוב ולא חשבתי לשאול אם הם נגנבים או לא, האם אחויב?
  על התובעים בדרך כלל מוטלת החובה החוקית להוכיח כי ידעת שאתה מקבל סחורה גנובה; אחרת הם היו מבזבזים את זמנם.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail