איך כותבים רשימות?

כמה טקסט אתה מתכוון לכתוב עבור כל ערך וכיצד תכלול תמונות
כמה רשומות עליך לכלול תלוי במטרת הרשימה שלך, כמה טקסט אתה מתכוון לכתוב עבור כל ערך וכיצד תכלול תמונות.

רשימות, שהן מאמרים המוצגות בצורה של רשימה, הן דרך פופולרית לשתף מידע בעידן הדיגיטלי. הם דרך גמישה להציג רעיונות, בין אם אתה כותב פוסט בלוג קליל או מאמר חדשות מלא מידע. כדי לכתוב רשימת רשימה יעילה, התחל על ידי צמצום הנושא ובחירת הפורמט הטוב ביותר. לאחר מכן, תוכל לשרטט את גוף הרשימה שלך, תוך שימוש באסטרטגיות פופולריות ליצירת תוכן טוב.

חלק 1 מתוך 4: צמצום הנושא שלך

 1. 1
  בחר נושא שמעניין אותך. הנושא שלך יכול להיות קליל או רציני, בהתאם להעדפתך. התחל עם נושא רחב, כיוון שתוכל להקטין אותו לרעיון ייחודי. כדי לזרום את מיצי הרעיונות שלך, סיעור מוחות, ערוך רשימה של תחומי העניין שלך, או ערוך מפת חשיבה.
  • אם אתה כותב לבלוג האישי שלך או למלא מטלה, בחר משהו שתמיד רצית לכתוב עליו.
  • אם אתה כותב לפרסום, בחר נושא שמתאים לתוכן האופייני שלהם אך טרם בוצע. זכור, זה בסדר לשחק עם נושא פופולרי, כל עוד אתה מביא נקודת מבט ייחודית.
 2. 2
  חפש באינטרנט בנושא שלך כדי לקרוא נקודות מבט של כותבים אחרים. זה עוזר לך ליצור נקודת מבט משלך בנושא, במקום ליצור מחדש תוכן שכבר פורסם בטעות. חפש באתרי חדשות פופולריים, סגנון חיים, תרבות, אומנות ובידור. אתה יכול גם לעשות חיפוש פשוט באינטרנט. אם יש לך פרסום ספציפי בראש, חפש באתר שלהם.
  • אתרים שתוכל לחקור כוללים Buzzfeed, Bustle, Tiny Buddha, HelloGiggles, Mic, Cracked ו- Wired.
 3. 3
  זהה את נקודת המבט הייחודית שלך או טוויסט בנושא. התחל במה שהביא אותך לנושא זה. לדוגמא, ייתכן שיהיה לך ניסיון קודם עם זה. השתמש בסיבה שלך להתמודדות עם נושא זה כדי להבין את הגישה הייחודית שלך אליו. שאל את עצמך שאלות כאלה:
  • איך החוויות הקודמות שלי קשורות לנושא זה?
  • מה למדתי?
  • מדוע אני מעוניין בנושא זה?
  • מה הייתי רוצה ללמוד על נושא זה?
  • כיצד משפיע הקשר שלי לנושא זה על רקע תרבותי, מוצא אתני, מין, מיניות או זהות אישית אחרת שלי?
 4. 4
  צור כותרת ספציפית שתגיד לקורא בדיוק למה לצפות. ברשימות אין כותרות שגורמות לקורא לתהות מה יש בפנים. במקום לנסות להתחכם, העבירו בבירור את תוכן המאמר שלכם.
  • למשל, "7 דרכים בהן תוכל להציל את הפלנטה."
  • הימנע משימוש בכותרת שנשמעת כמו קליק-פיתיון. לדוגמה, כותרת טובה עשויה להיות "5 דברים שקריוקי לימד אותי על החיים". מצד שני, "אתה לא תאמין לחמישה הדברים שלמדתי מקריוקי" נשמע כמו קליק פיתיון.
התחל על ידי צמצום הנושא ובחירת הפורמט הטוב ביותר
כדי לכתוב רשימת רשימה יעילה, התחל על ידי צמצום הנושא ובחירת הפורמט הטוב ביותר.

חלק 2 מתוך 4: ניסוח הרשימה שלך

 1. 1
  ערכו מחקר, במידת הצורך. ייתכן שלא תזדקק למחקר אם אתה כותב מנסיון אישי. עם זאת, מחקר יכול לעזור לך לזהות נקודות טובות יותר לגיבוי הרעיונות שלך, כמו גם לתמיכה טובה בטקסט ההסבר שלך.
  • אם אתה משתמש במידע ממקור, ציטט אותו ברשימה שלך בטקסט או על ידי הכללת קישור.
 2. 2
  ציין את הנקודות העיקריות שלך והקצר אותן. זה בשר הרשימה שלך, ומה שהקוראים צריכים לקחת ממנה. אם הנקודות שלך מבוססות על ניסיון אישי או סיפור עובדתי, תהליך זה עשוי להיות קל. עם זאת, ייתכן שיידרש סיעור מוחות רב יותר כדי ליצור רשימת רשימה ארוכה.
  • נסו למצוא דברים שהם ייחודיים או מעניינים! כדאי להפתיע את הקוראים עם לפחות כמה דברים שהם לא ידעו לפני שהם קראו את המאמר שלך.
  • אם אתה יוצר רשימת רשימה ארוכה, אתה עשוי ליצור רשימה ארוכה של ערכים אפשריים כדי להצטמצם בהמשך. בהתחלה, אל תדאג אם הם מתאימים לנושא בצורה מושלמת.
  • למשל, נניח שאתה כותב רשימת רשימה בשם "9 סיבות שהחתול שלי חכם יותר ממה שאני". אתה יכול להתחיל את הרשימה שלך בנקודות הבאות: 1) היא זהירה סביב אנשים חדשים, 2) היא גורמת לי לנקות את הקקי שלה, 3) היא גונבת לי את האוכל וכו '.
 3. 3
  ספק הקדמה מרתקת לנושא. הציגו בפני הקורא את הנושא שלכם, כמו גם את נקודת המבט הייחודית שלכם. השתמש בהקדמה שלך כדי להראות לקורא מדוע בחרת בנושא זה, וכן כיצד הרשימה שלך תבדל מאחרים שקראו בנושא זה.
  • ההקדמה שלך יכולה להיות קצרה כמו פיסקה אחת, אך לפעמים ייתכן שתצטרך יותר פסקאות כדי להגדיר את הרשימה שלך. זה תלוי במטרה שלך.
  • הקדמה קצרה עשויה לקרוא כך: "לחיות עם חתול זה לא תמיד קל. לא רק שהחתול שלי הוא שותף לחדר מבולגן, היא בבירור גם שולטת במשק הבית שלנו. אמנם זה נראה רעיון רע להיות חתול להיות הבוס, החתול שלי ברור יותר חכם ממני. אל תאמין לי? הנה 9 סיבות מדוע: "
 4. 4
  כתוב את הנקודות שלך. שמור על הנקודות שלך קצרות וקלות לגלישה. ספק לקורא מספיק מידע כדי להבין מה אתה מנסה לומר, אך אל תספר להם הכל אם אתה ממשיך לפתח את הנקודה שלך. פיתוי אותם לקרוא את המשך המאמר שלך, לא רק את הנקודות הממוספרות או המודגשות.
  • לדוגמה, אולי תכתוב את הנקודה הזו למאמר "9 סיבות שהחתול שלי הוא חכם יותר ממה שאני": 1. היא נזהרת באנשים חדשים עד שהיא מכירה אותם. "הקורא יכול להבין בקלות מה הכותב מנסה לומר., אך יש מקום להתפתחות, כמו דוגמאות לאופן בו הסופר נוצל בעבר.
 5. 5
  בשר את הנקודות שלך, אם רלוונטי. מרבית הרשימות מציעות הסבר כלשהו לפחות לכל אחת מהנקודות. זה יכול להשתנות מכמה משפטים למספר פסקאות. שקול את מטרת הרשימה שלך ואת הפורמט שבחרת כאשר אתה מחליט כמה מידע נוסף לכלול.
  • מכיוון שרשימות מגיעות לעניין, שמור על מידע ההסבר שלך כמה שיותר תמציתי.
  • זכור, זה בסדר לכלול רק את הנקודות שלך אם זה מה שאתה רוצה.
  • לנקודה 1 לעיל היית יכול לכתוב: "בכל פעם שאנשים חדשים באים, החתול שלי תמיד מטלטל מתחת לרהיטים ונשאר שם עד שהיא יודעת שהם נחמדים. אני, לעומת זאת, סומך יותר מדי. הפסדתי כסף, קרדיט על משימה, והמעיל האהוב עלי, כי סמכתי על האדם הלא נכון מוקדם מדי. "
 6. 6
  ארגן את הנקודות שלך במידת הצורך. רשימות מסוימות יכולות להיות בכל סדר, כך שלא תצטרך לארגן את הנקודות. עם זאת, לפעמים יש צורך ליצור סדר. לדוגמה, מאמר חדשות עשוי להיות בסדר כרונולוגי. שקול אם הקורא שלך יבין טוב יותר את הנקודות שלך אם הן מוצגות בסדר מסוים. אם כן, ארגן את הנקודות שלך.
  • אם אתה אכן צריך לארגן את הנקודות שלך, שים אותן בסדר ההגיוני ביותר, כגון סדר כרונולוגי או פרוצדורלי. אתה יכול גם להזמין את הנקודות שלך לפי חשיבות.
  • לדוגמה, ייתכן שתחליט לשים את נקודת המלטה אחרונה, שכן סביר להניח שאנשים יחשבו עליה באופן טבעי. במקרה זה, אתה רוצה לשים את הנקודות היצירתיות ביותר במקום הראשון כדי שאנשים ימשיכו לקרוא.
 7. 7
  הוסף תמונות להמחשת כל ערך, אם תרצה בכך. רשימות מכילות בדרך כלל תמונות, כגון תמונות או קובצי GIF. בחר תמונות המתייחסות ישירות לנקודות שלך. הקפד להשתמש בתמונות ו- GIF שיש לך הרשאה להשתמש בהם, כמו אלה שזמינים דרך Creative Commons.
  • לדוגמה, ייתכן שתשתמש בתמונה כדי לתאר את הנקודה שאתה מעלה, או שתכלול GIF כדי להראות תגובה רגשית לנקודה זו.
  • עבור "9 סיבות שהחתול שלי הוא חכם יותר ממה שאני", אתה יכול לכלול קובצי GIF של חתולים. לצורך העניין על אמון באנשים, אתה יכול להשתמש ב- GIF של חתול שרץ מתחת לרהיטים.
 8. 8
  כלול מסקנה כדי לקשור את הרשימה שלך יחד. לעתים קרובות מתעלמים ממסקנות בכל הנוגע לכתיבת רשימות, אך הן עדיין חשובות! לאחר הנקודות שלך, כתוב מסקנה קצרה לסיכום רעיונותיך והשאיר את הקורא עם רושם מתמשך.
  • לדוגמא, "9 סיבות שהחתול שלי חכם יותר ממה שאני" עשוי להסתיים כך: "כאמא חתולה למדתי כל כך הרבה מצפייה בחברתי החתולית. למרות שאני עשוי לחשוב שאני אחראית, ברור שיש לה את בבית עליון. אולי אם אוכל לשים לב, אני אהיה חכם כמו החתול שלי יום אחד. "
ציטט אותו ברשימה שלך בטקסט או על ידי הכללת קישור
אם אתה משתמש במידע ממקור, ציטט אותו ברשימה שלך בטקסט או על ידי הכללת קישור.

חלק 3 מתוך 4: עיצוב הרשימה שלך

 1. 1
  בחר פורמט שמתאים למטרה שלך. אמנם לרשימות יכול להיות מוניטין של פיתיון קליקים, לעתים קרובות זה לא המקרה! רשימות יכולות ליידע את הקורא בנושאים חשובים או להנחות את הקורא כיצד לעשות משהו. בגלל הגמישות שלהם, הם גם מאפשרים לסופרים לבדר את הקוראים.
  • אתה יכול להציג את הרשימה שלך בפסקאות או כאוסף נקודות.
  • באופן דומה, תוכל למנות את הרשימה שלך, להשתמש בנקודות תבליט או פשוט להדגיש את הנקודות שלך.
 2. 2
  השתמש בשילוב של טקסט ונקודות כדי להתייחס לחוויה אישית. יש רשימות שחוקרות אירוע בעבר שלך וכיצד הוא יכול לעזור לאחרים. אתה יכול לכלול מספר פסקאות פתיחה, ואז סדרת נקודות, כל אחת ואחריה טקסט. במקרים מסוימים, אתה עשוי להפוך חיבור אישי לרישום בדרך זו.
  • לדוגמא, "5 דברים שלמדתי בזמן האבל."
 3. 3
  הפוך את הנקודות שלך למוקד כשאתה מתייחס לקבוצה, עם מעט טקסט. עם כמה רשימות, אתה יכול להתייחס לאנשים אחרים ששיתפו בחוויות שלך. רשימות אלו כוללות חוויות נפוצות המשותפות על ידי קבוצה מסוימת, כגון סטודנטים, טקסנים, ניצולי סרטן, אחיות וכו '. בעת יצירת סוג זה של רשימת עיניים, עליך להדגיש את נקודותיך, עם מעט הסבר נוסף. אתה מצפה מהקורא שלך לחבר באופן מיידי את הנקודות על סמך הניסיון שלהם.
  • למשל, "10 דברים שכל האנשים החרדים יודעים".
 4. 4
  שמור על זה פשוט בעת הצגת רעיונות על החברה. אתה יכול להשתמש ברשימה שלך כדי לחקור משהו שלמדת על נושאים תרבותיים. עבור סוגים אלה של רשימות, ייתכן שתסביר הסבר קצר לכל נקודה, אך סביר להניח שלא תפרט לפרטי פרטים. ספק מספר נקודות יחד עם 1-2 פסקאות מידע קצרות.
  • כדוגמה, "12 דרכים עירוניות נבדלות מפולק כפרי."
 5. 5
  ספק מחקר או עובדות מדווחות בפורמט קל לעיכול. רשימות המציגות מחקר או דיווח מכילות יותר "בשר". למרות שהם עשויים להיות ארוכים יותר במקרים מסוימים, זה לא תמיד נכון. רשימות יכולות לסכם הרבה מידע חשוב, בדומה למתווה. מצד שני, הם יכולים גם להפוך את הנושאים המסובכים לנגישים יותר.
  • חשוב על הרשימה שלך כמתווה. הנקודות שלך צריכות להיות הרעיונות העיקריים של הרשימה שלך, תוך תמיכה בטקסט התומך או בתבלינים המשמשים כהסבר.
  • לדוגמא, "7 דברים שעליך לדעת לפני יום הבחירות."

חלק 4 מתוך 4: שיפור סגנון הרשימה שלך

 1. 1
  הפוך כל כניסה לרחבה. הנקודות שלך צריכות להיות תמציתיות וברורות. אם אתה כותב טקסט לתמיכה בנקודות שלך, שמור על פסקאות 3-6 משפטים. במקרים מסוימים, שימוש בנקודות תבליט כחלק מהטקסט הנלווה שלך יכול גם להקל על החומר לגלוש.
  • לדוגמא, תוכל לסכם את טקסט ההסבר שלך באמצעות נקודות תבליט. כחלופה, תוכל לספק הצעות לתבליטים כדי להקל על הקריאה.
 2. 2
  שמור על הכתיבה שלך חזק. השתמש בכמה שפחות מילים כדי לומר את מה שאתה צריך לומר. הקוראים אוהבים רשימות כי הם קלים לעיכול במהירות, ולכן הם לא מצפים להרבה מוך נוסף.
  • זה בסדר אם בנקודות מסוימות יש יותר הסבר מאחרות. אל תרגישו בלחץ לכתוב יותר ממה שצריך בערך נקודה רק כדי להפוך כל נקודה לאחידה.
 3. 3
  הגבל את הרשימה שלך למספר ערכים הניתן לניהול. כמה רשומות עליך לכלול תלוי במטרת הרשימה שלך, כמה טקסט אתה מתכוון לכתוב עבור כל ערך וכיצד תכלול תמונות. זה תלוי גם בפורמט שבחרת.
  • לדוגמא, רשימת רשימה שנכתבה בצורה של פיסקה עשויה לכלול 4-10 ערכים, בעוד שרשימה המורכבת ממילים עצמאיות או משפטים יכולה לכלול הרבה יותר.
  • באופן דומה, רשימת עצות מכילה בדרך כלל פחות ערכים ולכן היא שימושית עבור הקורא, ולא מכריעה. לעומת זאת, רשימה של פקטואידים מהנים יכולה להיות ארוכה מאוד מבלי לאבד את עניין הקורא.
 4. 4
  הפוך מאמר רציני לרשימה כדי ליצור קשר עם יותר אנשים. רשימות מושכות את הקוראים כי הם מבטיחים קריאה מהירה וקלה. לפעמים כותבים מנצלים זאת על ידי גישה לגישה רצינית דרך רשימה. תרצה להציג את הרעיונות שלך באמצעות 3-7 נקודות מודגשות, ואחריהן 1-3 פסקאות טקסט.
  • למשל, "למה אני לא אוכל שוב גבינה." זה יכול להיות חקר הפוליטיקה של זכויות בעלי חיים, כמו גם איך מכינים גבינה. עם זאת, הכותב יכול לחקור את הנושא בצורה נגישה בקלות.
 5. 5
  לבדר את הקוראים עם הרבה פקטואידים קטנים אך מעט טקסט נוסף. רשימות יכולות להיות דרך מהנה לספק לקוראים חבורה של פרטים קטנים על הנושא שלך. למרות שרשימות אלה יכולות להיות רציניות מדי פעם, הן לעיתים קרובות קלילות ומיועדות לבידור. הסיבה לכך היא שלא תציע שום טקסט הסבר. במקום זאת, פשוט רשום את הנקודות שלך.
  • אתה יכול לכתוב, "50 סיבות מדוע חתולים שולטים."
 6. 6
  עקוב אחר דרישות העיצוב בעת הגשתך לפרסום. למרות שרשימות פופולריות ברחבי האינטרנט, העיצוב שלהם יכול להשתנות. יש אתרים שמעדיפים שתכלול יותר כתיבה, בעוד שאחרים מעדיפים הרבה תמונות. אתרים משתמשים גם בתוכנות שונות, והקובץ שלך וכל התמונות יצטרכו להיות תואמים אליו.
  • ברוב המקרים, דרישות העיצוב יהיו זמינות באתר שאליו תרצה להציג את המאמר שלך. אם אינך רואה מידע זה, נסה לחפש באינטרנט. כאפשרות נוספת, באפשרותך לשלוח דוא"ל לעורך.
רשימת רשימה שנכתבה בצורה של פיסקה עשויה לכלול 4-10 ערכים
לדוגמא, רשימת רשימה שנכתבה בצורה של פיסקה עשויה לכלול 4-10 ערכים, בעוד שרשימה המורכבת ממילים עצמאיות או משפטים יכולה לכלול הרבה יותר.

טיפים

 • נסו למצוא תמונות וטיפים שבאמת גורמים לקורא לעצור לחשוב או לקבל רגע "אה הא".
 • השתמש ברשימות כדרך לתת לקוראים נשימה מהכתיבה העסיסית והמקורית יותר שלך.
 • התמקד בשמירה על סריקה של התוכן שלך.
 • רשימות אינן המצאה חדשה! טקסטים מבוססי רשימה היו פופולאריים במשך זמן רב.

אזהרות

 • רשימות אינן אידיאליות להצגת כל פוסט או מאמר שאתה מעלה. היה מתחשב במה שמשרת את הקורא בצורה הטובה ביותר ומבטיח שלמות עיתונאית.
 • רשימות שקיימות כדי להוביל תנועה למוצרים או שירותים עלולות לעצבן את הקוראים, במיוחד אם התוכן אינו כדאי בפני עצמו.

שאלות ותשובות

 • האם מסקנה היא אופציונלית?
  כן, אבל תמיד נחמד 'לעטוף את הדברים' לקורא. כך שמסקנה, גם אם זו רק סיכום מהיר, עדיפה על שום מסקנה בכלל.
 • תודה על המאמר הנהדר, אבל היכן תפרסם את הרשימה שלך, מה תהיה הפלטפורמה הטובה ביותר?
  אתה יכול לפרסם את הרשימה שלך בבלוג או באתר שלך. אחרת, אתה יכול לנסות לזרוק אותו לאתרים. בחר באתרים שבדרך כלל מפרסמים רשימות.
 • מה אני צריך כדי להתחיל בזה?
  מחשב, כמובן, כמו גם רשימה מעניינת, אינפורמטיבית או קשורה באופן אחר של דברים שלדעתכם הקוראים ירצו לדעת או למצוא להם ערך.

תגובות (4)

 • skelly
  לא היה בטוח מה זה רשימות בדיוק. נדרש לברר מידע נוסף על הטכניקה והיצירתיות של הרשימה. אני שמח לדווח שדף זה היה אינפורמטיבי ביותר. תודה על ההסבר היסודי והדוגמאות. עוזר מאוד.
 • jayden23
  עבור סופר ביתי שאפתן, זה נהדר. תודה.
 • addison25
  זה היה מתאים. תודה, זה עזר לי מאוד.
 • laura10
  זה בדיוק מה שהייתי צריך לעזור לי ביצירת זה.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail