איך לעזור בשריפות האוסטרליות?

אמנם בדרך כלל עדיף להימנע מלהתקרב לחיות בר
אמנם בדרך כלל עדיף להימנע מלהתקרב לחיות בר, אך ייתכן שתיתקל בחיה פצועה הזקוקה לעזרה.

לראות את התמונות והסיפורים קורעי הלב על השריפות האוסטרליות יכול לגרום לך להרגיש חסר אונים, אבל יש משהו שאתה יכול לעשות. הדרך הטובה ביותר להיעזר בשריפות האוסטרליות היא לתת כסף לכוחות הכיבוי, לארגוני הצלת בעלי חיים ולמשפחות שנפגעו מהשריפה. בנוסף, נקטו פעולות לחינוך אחרים ועזרו לכבאים להשיג את הציוד הדרוש.

שיטה 1 מתוך 3: תמיכה בכבאים, חיות בר ומשפחות עקורות

 1. 1
  תרמו לכוחות הכיבוי הנלחמים בשריפת השדה. רוב כוחות הכיבוי שיוצאים להילחם בשריפה מתנדבים, והם זקוקים לאספקה ותמיכה כספית. למרבה המזל, כוחות הכיבוי הקימו גיוס כספים משלהם באמצעות אתרי האינטרנט שלהם כדי שתוכלו לתת כסף ישירות לכבאים שיעזרו להם לכבות את השרפות. תמכו בהם כאן:
 2. 2
  עזור לבעלי חיים שנפגעו מהשדה קוצים על ידי מתן לארגון הצלה. כנראה נחרדתם לראות את התמונות של בעלי חיים פגועים שנמלטים מהאש, וזה מרגיז לראות כמה בעלי חיים נספו. למרבה המזל, אתה יכול לעשות משהו כדי לעזור. כמה ארגונים למען בעלי חיים מצילים ומשקמים בעלי חיים שנפגעו מהשריפה. תרום כדי לעזור להם כאן:

  טיפ: דוב קואלה עלול להיות בסכנת הכחדה. עם זאת, ארגונים כמו גן החיות ויקטוריה ופארק החי של קנגורו איילנד נלחמים להצלת הקואלה.

 3. 3
  תן לארגוני צדקה שעוזרים למשפחות שנפגעו משריפות השיחים. עם שריפות בוערות ברחבי אוסטרליה, משפחות רבות נאלצו לברוח מבתיהן. בחלק מהמקרים הם איבדו הכל. אתה יכול לעזור להם על ידי תרומה לארגוני צדקה שמוצאים להם מקום לינה ויסייע להם בבניית חייהם מחדש לאחר שריפות השליטה. תמוך בסוכנויות אלה בכדי לסייע לנפגעי פיטורים בעת הצורך שלהם:
 4. 4
  תמכו במשפחות הכבאים שמתו בלחימה בשריפה. למרבה הצער, השריפות גבו חיים, כולל אלה של לפחות 2 כבאים. אם ברצונכם לעזור למשפחותיהם להתאושש מהטרגדיה הזו, תרמו להם ישירות דרך אתר כיבוי האש. זה יעזור למשפחות לבנות את חייהן מחדש.
אם ברצונכם לעזור למשפחותיהם להתאושש מהטרגדיה הזו
אם ברצונכם לעזור למשפחותיהם להתאושש מהטרגדיה הזו, תרמו להם ישירות דרך אתר כיבוי האש.

שיטה 2 מתוך 3: נקיטת פעולה כדי לעזור לאוסטרליה

 1. 1
  חנכו אחרים לגבי שריפות השיחים וכיצד הם יכולים לעזור. השריפות החלו בספטמבר, אך ממש עכשיו זוכות לתשומת לב עולמית. אתה יכול לעזור בהגברת המודעות ובתרומות אפשריות על ידי הפצת ידע על השריפות. להלן מספר דרכים בהן ניתן לחנך אחרים:
  • דבר עם האנשים שאתה מכיר.
  • פרסם על השריפה ברשתות החברתיות.
  • שתף קישורים כדי שאנשים יוכלו לתרום בקלות.
 2. 2
  תרום דם דרך הצלב האדום כדי לעזור לפצועים. למרבה הצער, חלק מקורבנות האש נפצעו ועוברים טיפול. כתוצאה מכך, יש דרישה גדולה יותר לתרומות דם. אם אתה מסוגל לתת דם, בקר במרכז התרומות של הצלב האדום המקומי שלך או השתתף בפעולת דם באזור שלך. הצלב האדום מסייע במילוי הצורך בתרומת דם באוסטרליה.
 3. 3
  התנדב ללכת להילחם באש אם אתה כבאי מיומן. אוסטרליה מסבירה פנים לכבאים ממדינות אחרות, כמו אירופה וקנדה, שיכולים לסייע בשליטה על השריפה. עם זאת, אתה יכול להתנדב לעזור רק אם אתה מאומן ככבאי. אם אתה כשיר ורוצה לעזור, שוחח עם הממונה עליך על הצטרפות למאמץ.
  • נכון לעכשיו צוותי הכבאים נוסעים מחו"ל לעבודה לצד כוחות הכיבוי של אוסטרליה. יתכן שתוכל להצטרף לצוות דרך בית הכיבוי המקומי שלך.
 4. 4
  חתמו על עצומה התומכת בסיוע למען אוסטרליה. חקר את העצומות הזמינות עד שתמצא אחת שאתה תומך בה ומאמינה בה. ישנן אפשרויות רבות, כולל עצומה המבקשת מהמחוקקים להכריז על השריפות כמצב חירום לאומי, כך שניתן יהיה להקדיש משאבים רבים יותר למשבר זה.
  • כדוגמה נוספת, לכבאים רבים אין ציוד נשימה הולם כדי להגן עליהם מפני עשן האש המזיק. חתימה על עצומה מ- change.org המעודדת את הממשלה לתת להם ציוד מגן עשויה לסייע בהגנה על בריאותם של הכבאים האמיצים המנסים לשלוט בשריפה.
הדרך הטובה ביותר להיעזר בשריפות האוסטרליות היא לתת כסף לכוחות הכיבוי
הדרך הטובה ביותר להיעזר בשריפות האוסטרליות היא לתת כסף לכוחות הכיבוי, לארגוני הצלת בעלי חיים ולמשפחות שנפגעו מהשריפה.

שיטה 3 מתוך 3: עזרה באוסטרליה

 1. 1
  תרום כסף אם אתה גר באוסטרליה. הדברים אינם מועילים כאשר הם מגיעים ללא רצון ובסופו של דבר הם מאוחסנים במקומות בהם אנשים ובעלי חיים צריכים לחיות ולהתגורר בהם. מוצרים רבים שנתרמו בסופו של דבר מתקלקלים, מלוכלכים או מועברים לחנויות צדקה בעיר, וזה בזבז זמן של אנשים, מאמץ וכסף של אנשים. היצמדו לתרום כסף אלא אם כן יש פנייה ספציפית של ארגון צדקה מכובד וגם אז, תרמו רק את מבוקשם.
 2. 2
  פתח את הבית שלך לאנשים שאין להם איפה לחיות. ספק לאנשים מקום לחיות ללא שכירות בזמן שהם קמים על הרגליים. לחלופין, לממן השבתה ארוכת טווח לאנשים בזמן שהם בונים מחדש. לאחר האסון כאשר ההשפעה האמיתית פוגעת, אנשים ארוכי טווח ומחלימים דורשים מרחב מחיה.
  • אולי יש לך קרוואן מרווח, בית קטנטן, בניין מתפרק שתוכל להשאיל להלוואה לטווח ארוך. שלח הודעה לקהילה המקומית כי הוא זמין למשפחה, יחיד או קבוצה הזקוקים למגורים.
 3. 3
  השאירו מים לבעלי חיים הנמלטים מדורות השיחים. חיות בר שבית הגידול שלהן בוער מנסות להימלט למקום מבטחים. לעתים קרובות הם צמאים, מיובשים ופצועים. עזור להם על ידי הצבת מיכלי מים מתוקים מחוץ לבית שלך כדי שיוכלו לשתות או להתרחץ. החלף את המים פעם או פעמיים ביום כך שיהיו טריים ומלאים.
  • בדוק אם יש חיות בר סביב מיכל המים לפני שאתה מתקרב אליו, רק כדי להיות בטוח. אתה לא רוצה להפתיע חיה פצועה שעלולה להפוך לאגרסיבית.

  טיפ: החזיקו את חיות המחמד שלכם בתוך הבית במשך כל השריפות כדי שלא יבואו במגע עם חיות בר שנמלטות. חיות מחמד מבוהלות עלולות לנשוך או לשרוט חיות בר פצועות, מה שעלול להחמיר את פציעותיהן.

 4. 4
  הוצא כדורי מקרופוד למאכל אם אין צמחיה באזורך. בדרך כלל לא בטוח להשאיר מזון לבעלי חיים פראיים מכיוון שאינך יודע איזו חיה עלולה לאכול אותו. עם זאת, לבעלי החיים אין אוכל אם אין צמחייה. המזון הבטוח ביותר להשאיר עבורם הוא כדורי מקרופוד. הניחו את הכדורים בכלי המרוחק כמה מטרים מהבית שלכם.
  • זה ייתן לבעלי חיים נמלטים מקורות מזון כשהם בורחים מהשרפות.
  • אתה יכול לקנות כדורי מקרופוד בחנות מזון, במשרד הווטרינר או באינטרנט.
 5. 5
  קבל עבודות יד. אם אתם מיומנים בתפירה, סריגה, סרוגה או שיש לכם רק סטאש מבד לחלוק, תוכלו להסתבך עם ארגונים כמו גילדת מלאכת ההצלה של בעלי חיים, פרויקט Agile, Cairns Create It וקבוצות אחרות כדי להכין שקיות עבור ג'ויס, שמיכות לבעלי חיים במצוקה, כפפות קואלה ועטיפות עטלף. צרו קשר ישירות עם הקבוצות או דרך דפי הפייסבוק שלהם כדי לברר כיצד תוכלו לתרום.
  • גם אם אינכם מעולים ביצירת מלאכה, תוכלו לתרום סדינים ישנים, בד כללי, מגבות ישנות וכו ', שאותם ניתן להפוך למצעים ופריטים אחרים עבור חיות בר ופצועים שאוחסנו מחדש וחיות מחמד.
 6. 6
  קחו מיד חיות בר שנפגעו שתמצאו לווטרינר. אמנם בדרך כלל עדיף להימנע מלהתקרב לחיות בר, אך ייתכן שתיתקל בחיה פצועה הזקוקה לעזרה. אם כן, אל תיגע בזה בידיים חשופות. ללבוש כפפות ושרוולים בזמן הטיפול בחיה, ולעטוף אותם בשמיכה או במגבת. העבירו את בעל החיים לווטרינר מיד לטיפול.
  • אתה יכול לנסות להתקשר לסוכנות להצלת בעלי חיים, אך כרגע הם נמתחים דק מאוד. סביר להניח שתוכל לקבל את עזרת בעלי החיים מהר יותר על ידי נטילת אותה בעצמך.
כוחות הכיבוי הקימו גיוס כספים משלהם באמצעות אתרי האינטרנט שלהם כדי שתוכלו לתת כסף ישירות לכבאים שיעזרו
למרבה המזל, כוחות הכיבוי הקימו גיוס כספים משלהם באמצעות אתרי האינטרנט שלהם כדי שתוכלו לתת כסף ישירות לכבאים שיעזרו להם לכבות את השרפות.

טיפים

 • אף על פי ששריפות שיח תקינות בעונת האש באוסטרליה, הן בדרך כלל לא כל כך גרועות. השריפות של 2019 גדלו כל כך עד שהן התפשטו ברחבי היבשת ונמשכות עד 2020.
 • מומחים מאמינים כי שינויי אקלים הם גורם מגביר מאחורי השריפות האוסטרליות הקשות במיוחד, בגלל הבצורת המתמשכת, הבלתי פוסקת, שמנעה גשמים באזור רחב של אוסטרליה. אם אתה רוצה להילחם בשינויי האקלים, פנה לחבר הקונגרס שלך או לחבר הפרלמנט כדי לבקש מהם לתמוך בחקיקה העוסקת בשינויי אקלים. בנוסף, עשה את חלקך כדי להגן על הסביבה.

שאלות ותשובות

 • מה אם אתה ילד מחוץ לאוסטרליה שלא יכול לתרום?
  בקש מההורים שלך לתרום ואם הם יגידו לא, אמור לחבריך לעשות את אותו הדבר. אתה יכול להכין פוסטרים או אפילו לבקש ממנהל / מנהל בית הספר שלך להתחיל גיוס כספים מבית הספר. רעיונות אחרים כוללים מכירת פריטים כמו עוגיות או שמיכות או מכירת מוסך.
 • אין לי מספיק כסף לתרום מה עלי לעשות?
  התחל גיוס מקוון באינטרנט, ערוך מכירת מוסך כדי להרוויח כסף, למכור דברים שאתה כבר לא צריך ב- eBay, למשל. ואז בחר בארגון צדקה מכובד וגלה לאן כל הכסף הולך לפני שאתה תורם להם. אתה יכול גם להציע את הזמן או את הכישורים שלך במידת הצורך, כגון הכנת שקיות לבעלי חיים פצועים וכו '.
 • מדוע ממשלת אוסטרליה אינה משתמשת במניפולציות מזג האוויר הזורעות עננים כדי לרדת גשמים על השריפות?
  למרות שיש יתרונות ברורים בפשטות השימוש ביוד כסף בכדי לשנות את המשקעים, אך ההשפעות השליליות שהוא גורם לחיות הבר, אלמנטים מסרטנים בכימיקלים המשמשים יכולות מאוד לפגוע בטבע החי הטבעי ובסביבה לאורך זמן, שהוכחו באמצעות ההשפעה החומצית. ורשלנות באוזון של הכימיקלים המשמשים, התשלילים עולים על כל חיובי באמצעות זריעת ענן.
 • אתה יכול לעזור גם אם אתה מחוץ לאוסטרליה?
  אם אתה גר מחוץ לאוסטרליה, תרום כסף לעמותות מכובדות; זו הדרך הטובה ביותר לעזור מכיוון שארגוני הצדקה יבטיחו שהכסף יועבר לאנשים שאיבדו את בתיהם ופרנסתם, לבנות מחדש, לעזור לבעלי חיים שנפצעו וכדומה. בחר ארגון צדקה שעובד שאתה תומך בו.
 • איך בכלל התרחשו השריפות?
  הם קרו בגלל שינויי אקלים - עלייה בטמפרטורת האקלים באוסטרליה גרמה לגלי חום ולבצורת. זה ייבש את המברשת, ויצר את התנאים לשריפות.

תגובות (1)

 • quentinholmes
  תודה רבה על פרסום זה! אני גר באוסטרליה והיה כל כך הרבה ערפיח באוויר. עכשיו אני וחבריי יודעים איך אנחנו יכולים לעזור!
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail