כיצד להקים קבוצת משחקים בספרייה שלך?

אסף את קבוצת המשחקים שלך ומשחק את המשחק שעיצבת
אסף את קבוצת המשחקים שלך ומשחק את המשחק שעיצבת.

היה ויכוח רב על ההיבטים החיוביים והשליליים של המשחק בחינוך. בעוד שמשחקי וידיאו יכולים להיות ממכרים ונקשרו להתנהגות אנטי חברתית אצל ילדים ובני נוער, מחקרים הראו שישנם גם יתרונות, כולל שיפור הגמישות בחשיבה ופתרון בעיות.

בדוק אם יש קבוצת משחקים מקומית שתהיה מוכנה לעזור
בדוק אם יש קבוצת משחקים מקומית שתהיה מוכנה לעזור.

בהתמקדות ביתרונות של משחקי המשחק, איגוד הספרייות האירופי (ALA) קבע כי פיתוח אוסף של משחקים, כולל משחקי לוח, וידאו וכרטיסים, תואם את משימתן של ספריות ציבוריות לספק חומרים המשלימים תרבות, בילוי ופנאי. חומרי בידור לקהילה. כדי לעודד ספריות לתמוך במשחקים ולהתחבר לגיימרים ברחבי העולם, היא הגדירה את השבוע הראשון של נובמבר כשבוע המשחקים הבינלאומי.

שיטה 1 מתוך 6: פיתוח אוסף משחקי וידאו

 1. 1
  צור מדיניות לפיתוח אוספים. יש לקחת בחשבון הרבה דברים בעת רכישת משחקי וידאו. קיום מדיניות יכול לחסוך זמן ותסכול. כמה דברים שיש לקחת בחשבון כוללים:
  • מדיניות תפוצה. יהיה עליך להחליט אם לאפשר רק לפטרונים לשחק במשחקים בבית או לאפשר להם להסתובב מחוץ לספרייה. אם תחליט לאפשר למשחקים להסתובב, תצטרך להחליט על משך תקופת ההשאלה והאם לגבות דמי שכירות.
  • קהל. בעוד שמשחקי וידאו קשורים בדרך כלל לבני נוער, העניין במשחק גדל בקרב דמוגרפיה ישנה יותר. על פי מחקר שנערך לאחרונה, הגיל הממוצע של גיימר הוא 35, וכ- 25% מכלל הגיימרים הם מעל גיל 50.
  • דירוגי משחק. מועצת דירוג תוכנות הבידור (ESRB) מדרגת את התאמת הגיל של משחקים מ- E (כולם) ל- AO (מבוגרים בלבד) בהתאם לתוכנם. הספרייה שלך תצטרך להחליט אילו דירוגים היא תחזיק, ולמי היא תשאיל את המשחקים שלה.
  • פלטפורמות משחק. ישנם מספר קונסולות זמינות, במחיר שבין פחות מ -110 אירו ליותר מ -370 אירו. כדי לבחור את הקונסולה הטובה ביותר למטרות הספרייה שלך, תצטרך לשקול את הדמוגרפיה הפטרונית שלך, אילו משחקים אתה רוצה להצטייד, ואת תקציב הספרייה שלך..
 2. 2
  בחר ז'אנרים לרכישה. על פי Medium.com, ניתן לארגן ז'אנרים של משחקים על פי מספר מאפיינים כולל מאפייני משחק, סוג אובייקטיבי (למשל לבנות עיר) וסוג נושא (למשל ספורט). דוגמאות לז'אנרים של משחקים כוללים:
  • משחקי פעולה. זהו כרגע הז'אנר הפופולרי ביותר. משחקי פעולה מתרכזים סביב לחימה מבוססת נשק, וניתן להגדירם עוד כ- Shooter of First Person (FPS) ו- Shooter של גוף שלישי (TPS).
  • זירת קרב מקוונת מרובת משתתפים (MOBA). במשחקי MOBA השחקן הוא חלק מקבוצה שמטרתה להביס קבוצות יריבות ולהתגבר על מכשולים שנוצרו על ידי המשחק. ברוב משחקי ה- MOBA השחקן מקבל תפקיד ספציפי בתוך הצוות שלהם עם סט מיומנויות ספציפי.
  • אסטרטגיית זמן אמת (RTS). במשחקי RTS המטרה העיקרית היא שהשחקן ירכוש נכסים כדי להשיג מטרה. עם התקדמות המשחק על השחקן להשלים משימות של מורכבות גוברת כדי להגיע למטרתם.
  • משחקי תפקידים (RPG). במשחקי תפקידים השחקן הופך לדמות ביקום אחר, לרוב תרחיש פנטזיה או מדע בדיוני. מטרת המשחק היא להשיג מטרה באמצעות השלמת מספר קווסטים.
  • מרובי משתתפים באופן מקוון (MMO). כפי שהשם מרמז, MMO הם משחקים שמשוחקים באופן מקוון עם אלפי שחקנים באותו השרת. משחקים אלה דורשים גישה כלשהי לאינטרנט כגון טלפון נייד, מחשב או קונסולת משחק עם יכולות אינטרנט. MMOs יכולים לחצות סוגים רבים ושונים של ז'אנרים.
  • משחקי תפקידים מקוונים מרובי משתתפים ברשת (MMORPG). משחקי MMORPG הם משחקי תפקידים המשוחקים באופן מקוון בעולם וירטואלי עם מספר גדול של שחקנים במקומות שונים. שחקנים מניחים זהות של דמות מסוימת ויכולים לשתף פעולה או להתחרות עם דמויות אחרות ביקום המשחק.
 3. 3
  סקירת משחקים לרכישה. לאחר שתקבע אילו ז'אנרים המשחקים יעבדו בצורה הטובה ביותר בספרייה שלך, תרצה לבחור את המשחקים הטובים ביותר שיש. למרבה המזל, ישנם הרבה משאבים זמינים שיעזרו לך להחליט באילו משחקים לבחור.
  • ביקורות מקוונות. ביקורות וידאו המיועדות במיוחד לספריות כוללות את Videogamelibrarian.com ו- Libraryjournal.com. אתה יכול גם לבדוק בשולחן העגול של אגודת הספרייה האירופית את השולחן העגול לקבלת חדשות על משחקי וידאו.
  • חנויות משחקי וידאו. אם תוכל ליצור קשר עם חנות המשחקים המקומית שלך, ייתכן שתוכל ללמוד את ההתרחשות האחרונה בעולם המשחקים, ואולי תוכל לרכוש משחקים בהנחה.
  • שאל את הלקוחות שלך. יש לזכור כי גיימרים יכולים להיות בכל הגילאים והדמוגרפיה. גלה מה הם רוצים שיהיה זמין בספריה.
כמו גם משחקים קלאסיים ממוחזרים כמו מונופול
משחקי לוח וקלפים פופולאריים מאוד גם בקבוצת גיל זו, כמו גם משחקים קלאסיים ממוחזרים כמו מונופול.

שיטה 2 מתוך 6: פיתוח אוסף משחקי לוח

 1. 1
  הכר את סוגי משחקי הלוח הקיימים. על פי איגוד הספריות האירופי, משחקי קופסא הם המדיום היחיד באוסף הספרייה שתוכנן במיוחד לעידוד אינטראקציה חברתית. Nonstoptabletop.com מזהה 10 סוגים עיקריים של משחקי לוח:
  • משחקי גלגול והעברה. המטרה של משחקים קלאסיים כמו מונופול היא להעביר חתיכת משחק למספר מסוים של רווחים הנקבעים על ידי זריקת קוביה אחת או יותר. מכיוון שמשחקי Roll and Move תלויים יותר במזל הרול מאשר באסטרטגיה, הם יכולים להיות דרך יעילה להכיר את הגיימרים לעולם המשחקים.
  • משחקי השמה של עובדים. בסוג משחק זה, המטרה היא לכבוש שטח על הלוח כאשר יש מספר מוגבל של מקומות. הלוח משמש כדי להשיג מטרה כמו בניית עיר או הקמת משק. דוגמאות למשחקי מיקום עובדים כוללים את Agricola ו- Keydom.
  • משחקים שיתופיים. כפי שהשם קובע, משחקי שיתוף פעולה שמים דגש על עבודת צוות ולא על תחרות. השחקנים כולם עובדים כצוות להשגת מטרה ספציפית, ולכל שחקן תפקיד מסוים. משחקים כמו פנדמיה וחולדות חוליות בחלל הם דוגמאות למשחקים שיתופיים.
  • משחקי בניית סיפון. במשחקי בניית סיפון שחקנים מתחילים עם מספר קבוע של קלפים או אסימון אחר שצומח, משתנה או משדרג לאורך המשחק. שחקנים מתמקדים בבנייתם ובשדרוגם של החפיסות שלהם ומתכננים אסטרטגיה לשימוש בהם. משחקי הסיפון כוללים את Dominion, Roll for the Galaxy ו- Concordia.
  • משחקי בקרת שטח. המטרה של משחקי בקרת שטח היא פשוטה: לקחת כמה שיותר מהלוח. האסטרטגיה יכולה להיות מורכבת למדי, עם זאת. במשחק הקלאסי Risk, שחקנים יכולים ליצור ולמוסס בריתות ולקבוע כיצד להעביר את צבאותיהם לטובת הטוב ביותר. המשחק Twilight Struggle כולל תככים פוליטיים מתקופת המלחמה הקרה, ויש בו סיכון נוסף להתקפה גרעינית שיסיימו את המשחק באופן פתאומי עבור כל השחקנים.
  • משחקי לחימה. למשחקי לחימה יש הרבה מן המשותף עם משחקי בקרת שטח בכך שהמטרה היא להביס יריב ולשלוט במשחק. שחקנים מתחילים בדרך כלל עם כמות מוגדרת של משאבים כגון כלי נשק וכוחות, ומנסים לגרום נזק לשחקנים האחרים עד ששחקן אחד יישאר עומד, או שולט לחלוטין במשחק. דוגמאות למשחקי לחימה כוללות שחמט, סיכון ואסטרטגו.
  • משחקי זהות סודיים. משחקי זהות סודיים מסתמכים על העיקרון של "הדברים אינם מה שהם נראים." מטרת המשחקים היא להסיק מי בצד שלך ומי האויב שלך. מאפיין ייחודי של משחקי זהות סודית הוא שילובם בטכנולוגיה כמו אפליקציות טלפון. דוגמאות למשחקי זהות סודיים כוללות את המאפיה ואת Battlestar Galactica.
  • משחקי מורשת. ז'אנר חדש יחסית, Legacy Games כולל נרטיב מתמשך שיכול לשנות את הכללים, את הלוח ואפילו את קטעי המשחק. לכל החלטה של שחקן יכולה להיות השפעה קבועה על המשחקים העתידיים. Legacy מישחק שחק כראוי יגרום כרטיסי מפוצצת, לוח המשחק מסומן יימחה, ותווים להיות השתנו לעד. דוגמאות למשחקי Legacy כוללות את Pandemic Legacy ו- Charterstone, הכוללת אפשרות לשחקן אחד.
  • משחקי מסיבה. משחקי המפלגה צוינו בפשטות הכללים שלהם ובקלות ההבנה. משחקים אלה הם אידיאליים עבור אנשים חדשים במשחקים או כדרך להעביר יום גשום. משחקי מסיבות פופולריים כוללים תפוחים לתפוחים וכרטיסים נגד האנושות.
  • משחקי תצריף. משחקי פאזל מבוססים על כישורים כמו פתרון בעיות וזיהוי תבניות. משחק פאזל עשוי לכלול פתרון של סדרת חידות, השלמת בעיות במתמטיקה, או כמו בפאזל הקלאסי, להרכיב תמונה מחתיכות. חדרי בריחה הם שלוחה פופולרית של ז'אנר משחקי הפאזל.
 2. 2
  צור את האוסף שלך. בחירה מתוך מאות משחקים עם תקציב מוגבל יכולה להיות משימה מרתיעה. למרבה המזל, יש מספר רב של משאבים שיעזרו לך להחליט אילו משחקים הכי מתאימים באוסף שלך. מקום טוב להתחיל במחקר הוא בשולחן העגול של משחקים ומשחקים של ALA.
  • הגדר אוסף סטרטרים. BoardgameGeek, פורום משחקים מקוון פופולרי, כולל רשימה של 23 משחקים מומלצים לאוסף סטארטאפים.
  • צרו קשר עם חנות המשחקים המקומית שלכם. חנויות משחקים יכולות לומר לכם אילו משחקי לוח פופולריים באזורכם, ועשויות להעניק לכם הנחות ברכישה. אף פעם לא כואב לשאול.
  • צרו קשר עם יצרני המשחק. לפעמים יצרנים יתרמו או יניחו משחקים שהם מתכננים להפסיק, או ישאילו משחקי הדגמה.
  • התייעץ עם פטרוניך. קהל היעד שלך יכול לתת לך המון עצות באילו משחקים הם אוהבים לשחק ומתי הם רוצים להיפגש. זכרו, גיימרים מגיעים בכל הגילאים!
  • מלאי את חלקי המשחק של משחק חדש. בואו נודה בזה, משחקי קופסה יסבלו מבלאי רב. עדיף לדעת מה חסר כשמשחק מושאל ומחזיר.
  • הכן רשימת מקורות לרכישת חלקים חלופיים. ל- BoardGame Geek יש רשימת ספקים מקוונים של חתיכות משחק. אתה יכול גם לנסות ליצור קשר ישירות עם יצרן המשחק.
משחקי MMORPG הם משחקי תפקידים המשוחקים באופן מקוון בעולם וירטואלי עם מספר גדול של שחקנים במקומות שונים
משחקי MMORPG הם משחקי תפקידים המשוחקים באופן מקוון בעולם וירטואלי עם מספר גדול של שחקנים במקומות שונים.

שיטה 3 מתוך 6: יצירת קבוצות משחקים לפי תחומי עניין

 1. 1
  התחל קבוצה לאחר שעות הלימודים. הפטרונים שלך בגיל בית הספר יכולים לתת לך מושג טוב אילו משחקים הם אוהבים לשחק.
  • אירחו קבוצות שונות על פי גיל ורמת הבקיאות. לקבוצות גיל שונות יהיו תחומי עניין שונים. אולי תרצה לארגן על סמך קריטריונים אחרים כגון מין.
  • וודא שיש פיקוח הולם. לא משנה כמה זה מתוכנן בקפידה ואירוע, בעיות יכולות ועולות. איש צוות או מתנדב המפקח על הקבוצה יכול למנוע מהבעיות לצאת משליטה.
  • החלט אם לספק כיבוד. כדאי לספק חטיפים כמו בייגלה וצ'יפס ובקבוקי מים. זה אופציונלי לחלוטין אם ניקוי יהיה בעיה.
 2. 2
  הקמת קבוצת משחקים למבוגרים. על פי מחקר של קרן Pew, מעל 50% מהמבוגרים בני 18 ומעלה משחקים משחקי וידאו. זה הוביל למגמה ליצור משחקים הבוחנים רעיונות מורכבים יותר מאשר פשוט לנסות להביס אויב. משחקי לוח וקלפים פופולאריים מאוד גם בקבוצת גיל זו, כמו גם משחקים קלאסיים ממוחזרים כמו מונופול.
  • בחר משחקים שהם ידידותיים לפי לוח הזמנים. עבור קבוצת גיל זו, הזמן הוא אילוץ עיקרי. משחקים שניתן להסתיים תוך שעתיים או פחות כוללים: משל סטנלי, בית נעלם ופנים.
 3. 3
  הקמת קבוצת משחקים בכירה. על פי SeniorAdvosor.com, למשחקים יש מספר יתרונות לאנשים מגיל 50 ומעלה, כולל שיפור תיאום העיניים והידיים וכושר גופני.
  • משחקים כמו Minecraft הוכיחו כי הם פופולריים בקרב קשישים באמצעות הקהילות המקוונות שלהם ובאווירה המרגיעה שלהם. הם מציעים גם תרחישים גמישים המאפשרים לקשישים לעזוב ולחזור למשחק על פי לוח הזמנים שלהם.
  • פלטפורמות משחק כגון Wii Fit מספקות דרך מהנה להתאמן ולהמשיך לפעול.

שיטה 4 מתוך 6: אירוח אירועי משחק בספרייה שלך

 1. 1
  מארחים ערב משחק משפחתי. ערבי משחק יכולים למשוך קבוצה מגוונת של גיימרים בכל הגילאים ורמות המיומנות. ספרן התכנות מציע כמה טיפים כדי להבטיח לפטרונים שלכם חוויה מהנה.
  • גייס צוות או מתנדבים שיעזרו לך לארח את התוכנית. בדוק אם יש קבוצת משחקים מקומית שתהיה מוכנה לעזור.
  • היו מוכנים ללמד את המשחק שהקבוצה שלכם תשחק. כדאי להתחיל במשחקי כניסה כמו Ticket to Ride שקל ללמוד חדשים והם עדיין מעניינים גיימרים מנוסים. מומלץ שיהיו לך מספר עותקים בהישג יד.
  • שחקו בשטחים פתוחים. במידת האפשר, אירחו את ליל המשחק בשטח פתוח כדי לעודד את ההליכה להשתתף, ולעזוב אם הם רוצים.
 2. 2
  אירחו אירוע שבוע משחקים בינלאומי. איגוד הספרייות האירופי (ALA) הגדיר את השבוע הראשון בנובמבר כ"שבוע המשחקים הבינלאומי ". שבוע המשחקים הבינלאומי (IGW), בשיתוף עם מקביליו הבינלאומיים, הוא יוזמה המופעלת על ידי מתנדבים מרחבי העולם לחיבור קהילות מחדש באמצעות ספריותיהן סביב הערך החינוכי, הפנאי והחברתי של כל סוגי המשחקים. ניתן להגיש בקשה למשחקים שנתרמו מנותני החסות של IGW על ידי ביצוע ההליכים הבאים:
  • קבעו את האירוע שלכם בשבוע הסמוך לחודש נובמבר או בסמוך לו.
  • הירשם באופן מקוון על ידי מילוי הטופס בכתובת https://games.ala.org/international-games-week/. בהרשמה, אתה זכאי לקבל תרומות למשחק מספונסרים של IGW.
הספרייה שלך תצטרך להחליט אילו דירוגים היא תחזיק
הספרייה שלך תצטרך להחליט אילו דירוגים היא תחזיק, ולמי היא תשאיל את המשחקים שלה.

שיטה 5 מתוך 6: יצירת קבוצת עיצוב משחקי וידאו

 1. 1
  עיצוב משחקים מאפס. Scratch היא שפת תכנות שפותחה על ידי המכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס לגילאי שמונה עד שש עשרה כדי ללמד כיצד לפתח סיפורים אינטראקטיביים, משחקים ואנימציה ולשתף בקהילה המקוונת שלהם. למרות שזה מיועד לילדים ובני נוער, הוא פופולרי בקרב משתמשים בכל הגילאים.
  • השתמש במשאבים חינוכיים של Scratch Mits. Scratch מספק מדריכי מחנכים והצעות לפרויקטים ומשאבים נוספים בכתובת https://scratch.mit.edu/educators.
 2. 2
  השג מקורות לעיצוב משחקים באופן מקוון. ישנן הדרכות ותוכנות רבות הזמינות באופן מקוון לכל רמות המומחיות החל ממתחילים למתקדמים.
  • קבל טיפים מהמומחים. אתרים כמו Gamedesigning.org ו- Digitalfynd.com מציעים טיפים על עיצוב משחקים וקורסים מאוניברסיטאות כמו אוניברסיטת מישיגן. חלק מהקורסים הם בחינם ואילו אחרים גובים תשלום.
  • הורד תוכנת עיצוב משחקים. Gamedesigning.org מפרט כמה מחבילות התוכנה החינמיות המובילות ביותר הזמינות באופן מקוון.
 3. 3
  אירחו תחרות לעיצוב משחקים. פרס פרסים למשחקים מובילים בקבוצות גיל שונות, הגרפיקה הטובה ביותר וקריטריונים אחרים.

שיטה 6 מתוך 6: יצירת קבוצת עיצוב משחקי לוח

 1. 1
  עצב משחק תיקיית קבצים. ילדים מגיל הרך ועד בית הספר היסודי יכולים לעצב את משחק תיקיות הקבצים הנייד שלהם כיף וחינוכי.
  • תכנן את נושא המשחק. לילד שרק לומד את האלף-בית, תוכלו להכין קטעי משחק מאותיות ולתאם אותם לתמונות המתחילות באות זו. לילדים גדולים הם יכולים ליצור משחקים בנושאים מורכבים יותר כמו חשבון ומדע.
   • גיימרים יכולים למצוא רעיונות באתרים כמו Filefolderfun.com, או להשתמש ביצירתיות שלהם בכדי להמציא רעיונות.
 2. 2
  עיצוב משחק שולחן. ישנן דרכים רבות להתחיל בעיצוב המשחק שלך, ואין דרך נכונה או לא נכונה. היתרון של קבוצת עיצוב הוא שאתה יכול לעשות סיעור מוחות עם עמיתי הגיימרים שלך לרעיונות.
  • החלט על נושא. האם אתה רוצה שהמשחק שלך יתבסס על מדע בדיוני? או אולי וודוניט? בזמן שאתה עובד על הנושא שלך, הקפד לרשום את הרעיונות שלך. זה יכול להיות חשוב אם תחליט לשווק את המשחק.
  • צור משחק אב טיפוס. זה לא צריך להיות יפה, רק טיוטה גסה של לוח משחק וכמה קטעי משחק.
  • לשחק את המשחק. אסף את קבוצת המשחקים שלך ומשחק את המשחק שעיצבת. יתכן שתצטרך לבצע כמה שינויים בכללים ובפריסה. הקפד לתעד את השינויים שלך והתחל ליצור מדריך הנגן תוך כדי משחק.
  • צור משחק שניתן לשחק בו. זה המקום בו בעלי מומחיות אמנותית בקבוצה שלך יכולים לתרום תרומה משמעותית. עיצבו גרפיקה והדפיסו על נייר מדבקה, והוסיפו את חלקי המשחק להם תזדקקו.
 3. 3
  מארחים טורניר משחקים. איזו דרך טובה יותר לחגוג את שבוע המשחקים הבינלאומי מאשר לערוך אירוע משחק קהילתי המשתמש במשחקים שנוצרו במקום?
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך מזמינים ספר טלפונים?
 2. איך לשלוח ספרים מעבר לים?
 3. איך לקנות iBooks ב- Mac?
 4. כיצד להשתמש בתזאורוס?
 5. איך לשווק ספר קינדל?
 6. איך לקנות ולמכור ספרי קומיקס?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail