כיצד לנקוט פעולה להצלת שוניות אלמוגים?

אם ברצונך לנקוט צעדים להצלת שוניות אלמוגים, העלה את המודעות באמצעות פוסט ברשתות החברתיות המכוון את חבריך ועוקביך לעבר אתרי שימור שוניות אלמוגים ודפי תרומה. כדי לתמוך ישירות בשינוי מדיניות, פנה לנבחרי הציבור כדי לדחוק בהם לקחת חלק בהצלת שוניות האלמוגים. אם אתה יכול, עודד את שכניך לעזור על ידי מזעור חומרים מזיקים כמו קוטלי עשבים, שמן וזבל, אשר יכולים לנוע מאות קילומטרים דרך נתיבי מים ולהגיע למערכות אקולוגיות של שונית. בנוסף להפחתת חומרים אלו, חסוך בשימוש במים שלך במידת האפשר כדי להפחית את כמות מי הנגר המובילים זיהום לאוקיאנוסים. לקבלת טיפים נוספים להגנה על שוניות אלמוגים, כמו כיצד להפחית את טביעת הרגל הפחמנית שלך וכיצד למחות נגד שיטות דיג הרסניות, המשך לקרוא!

אם ברצונך לנקוט צעדים להצלת שוניות אלמוגים
אם ברצונך לנקוט צעדים להצלת שוניות אלמוגים, העלה את המודעות באמצעות פוסט ברשתות החברתיות המכוון את חבריך ועוקביך לעבר אתרי שימור שוניות אלמוגים ודפי תרומה.

שוניות האלמוגים הן מהסביבות המדהימות והמגוונות ביותר בעולם. למרבה הצער, מערכות אלו רגישות מאוד לפעילות אנושית ונמצאות בסכנה ניכרת. עם זאת, באמצעות חינוך ושיחה, ישנן דרכים להפוך לדייל טוב יותר של שוניות האלמוגים בעולם.

שיטה 1 מתוך 3: מימון ותמיכה בהגנה על שונית

 1. 1
  למד ושתף מידע אודות שוניות אלמוגים. ככל שתכירו יותר אודות שוניות אלמוגים, תלמדו עד כמה הם חיוניים לחלוטין לאורגניזמים רבים באוקיאנוס. לאחר שלמדת מידע מספק יותר, התחל לשתף את הידע שלך אודות שוניות אלמוגים כדי לעזור לאנשים רבים אחרים להיות מודעים יותר לנזק שנגרם לשוניות ומה הם יכולים לעשות בכדי לעזור להפסיק זאת.
  • בשוניות האלמוגים מתגוררים אלפי אורגניזמים ומיני דגים שונים, שרבים מהם נמצאים בסכנת הכחדה. מכיוון שכל אחד מהאורגניזמים הללו ממלא תפקיד חשוב משלו במערכת האקולוגית של האוקיאנוס, לאובדן ביתם - השוניות - יכולה להיות השפעה מזיקה ביותר על האוקיינוס.
  • מעורב אחרים על ידי לימודם להעריך את היופי והחשיבות האקולוגית של שוניות האלמוגים.
 2. 2
  תרום לעמותה המתמקדת בסיוע לשוניות האלמוגים. אם יש לכם קצת כסף מזומן נוסף, תוכלו לתרום באינטרנט או באמצעות הדואר לעמותות שונות המממנות את שימורן ושמירתן על שוניות האלמוגים. ברית שונית האלמוגים, קרן השונית העולמית, שימור קורל קיי, ואפילו האקווריום המקומי שלך הם כמה הצעות מכובדות, רק כדי שם כמה.
  • גני חיות ואקווריומים עשויים להציע מידע שימושי ולעתים קרובות הם מעורבים מאוד במאמצי השימור.
  • אתה יכול לתמוך בארגונים האלה עם זמן, כסף או פשוט על ידי הפצת הבשורה.
 3. 3
  השתמש במדיה החברתית כדי להעלות את המודעות. הודות לפלטפורמות מדיה חברתית כמו פייסבוק, טוויטר ואינסטגרם, קל להפיץ במהירות את השמועה על גורמים שאתה תומך בהם. הפוך פוסט על שלך פלטפורמות מדיה חברתית הפניית החברים והעוקבים שלך כלפי אתרי שימור שונית אלמוגים ו דפי תרומה.
  • עקוב אחר חשבונות מדיה חברתית הקשורים לקבוצות וארגונים שונים לשימור ושונית האלמוגים. נסה לפרסם מחדש או לבלוג מחדש את הפוסטים שלהם כדי לשמור על העוקבים שלך בעדכניך ומעודכן בנושא.
  פנה לנבחרי הציבור כדי לדחוק בהם לקחת חלק בהצלת שוניות האלמוגים
  כדי לתמוך ישירות בשינוי מדיניות, פנה לנבחרי הציבור כדי לדחוק בהם לקחת חלק בהצלת שוניות האלמוגים.
 4. 4
  צור קשר עם נבחרי ציבור. בין אם אתם גרים ליד המים ובין אם לאו, תוכלו לדחוק בנציגי המקומיים או המדינות לקחת חלק בהצלת ושמירת אלמוגים. החל מהצבעה בנושאים חשובים וכלה בשימוש במצע הממשלתי שלהם להעלאת המודעות לנושא, נבחרי ציבור אלה יכולים לעזור במיוחד בקרב להצלת שוניות האלמוגים.
  • אם אתה גר בארה"ב, אתה יכול בקלות לגלות כיצד ליצור קשר עם כל נבחר ציבור דרך האתר של הממשלה הפדרלית.
 5. 5
  מחלק עלונים. הדפיס עלון מידע שהוכן מראש מארגון קיים לשימור שוניות האלמוגים או צור משלך עם עובדות המסופקות על ידי ארגונים אלה. הדפיסו עותקים בבית, או גשו לחנות הדפוס המקומית. לאחר מכן, פנה לאזור המאוכלס בכמות הולכי רגל טובה, והושיט את העלונים. זה מקבל את המידע לידי אנשים אחרים ומסייע להפיץ את המודעות לנושא.
  • אתה יכול לנסות להקים דוכן מידע גם במרחב הציבורי. אתה יכול לחלק עלונים, וגם להציע מידע על איך אחרים יכולים להיות מעורבים בעצמם. רק וודא שיש לך את ההרשאות הדרושות לפני ההגדרה.

שיטה 2 מתוך 3: עזרה בשמירת בריאות השוניות

 1. 1
  שלוט על זבל ונגר כימי מהנכס שלך. במידת האפשר, השתתף בשכונה שלך דברים מזיקים כמו קוטלי עשבים, שמן וזבל יכולים לנוע מאות קילומטרים דרך נתיבי מים ולהגיע למערכות אקולוגיות של שונית. על ידי הגבלת כמות הנגר והזבל המזהמים את שכונתך, תוכל לעזור לצמצם את הנגר והזיהום המגיע בסופו של דבר לאוקיאנוס ופוגע בשוניות האלמוגים.
  • שקית ניילון שאתה עלול להשליך הצידה באמצע העיר עדיין יכולה למצוא את דרכה לנקז הסופה ונתיבי המים, ואפילו אשפה שנוצרת הרחק מהאוקיאנוסים עלולה להגיע לשם.
 2. 2
  חסוך במים במידת האפשר. בין אם זה אומר להפוך את עומסי הכביסה שלך למלאים יותר, את המקלחות לקצרות יותר או לתקן את הברז הדולף שהיה לך במשך שנים, לגרום לזה לקרות. עם פחות מים מבוזבזים, ככל שיהיו פחות מי נגר לחזור ולזהם את האוקיאנוסים.
  ישנן דרכים להפוך לדייל טוב יותר של שוניות האלמוגים בעולם
  עם זאת, באמצעות חינוך ושיחה, ישנן דרכים להפוך לדייל טוב יותר של שוניות האלמוגים בעולם.
 3. 3
  צמצם את טביעת הרגל הפחמנית שלך. שוניות האלמוגים רגישות מאוד להתחממות כדור הארץ. עם הכנסת יותר דלקים מאובנים לאטמוספירה, כך ההתחממות הגלובלית מתרחשת. כאשר טמפרטורות מי הים עולות, אפילו מעלה אחת או שתיים בלבד, עלולה להופיע הלבנת אלמוגים. זה כאשר שונית משחררת את האצות שחיות בתוכה. אצות אלו הן שמעניקות לשונית את צבעה, ולכן אובדןה גורם לכך שהאלמוגים נראים לבנים ומכאן מכנים אותם "מולבנים". למרות ששוניות יכולות לפעמים להתאושש מפרקים אלה, ייתכן שיחלפו מספר חודשים עד שנים. לעתים קרובות יותר, אלמוג מת לאחר הלבנה.
  • קארפול, טייל, רכוב על אופניים, או קח תחבורה ציבורית ככל שתוכל. שדרג את מכשירי החשמל הביתיים שלך למכשירים חדשים וחסכוניים יותר באנרגיה. כבה את האורות כשהם לא נמצאים בשימוש, ונתק את ההתקנים כשאתה לא משתמש בהם. שקול לחתוך מוצרים מן החי מהתזונה שלך - למשאבים הדרושים לגידול בקר, למשל, הייתה השפעה מזיקה על הסביבה.
 4. 4
  מחאה נגד שיטות דיג הרסניות. ישנן שיטות רבות לדיג שעלולות לגרום להשפעה שלילית עצומה על האוקיאנוס, כולל דיג דינמיט ודיג רעלנים. שיטות אלה עלולות לפגוע בשוניות האלמוגים יחד עם כל החיים בתוכו. מצא דרכים להפגין נגד שיטות דיג אלה, בין אם באמצעות הצטרפות לארגון מחאה קיים או הקמת כזה בעצמך.
  • אתה יכול גם לחתום על עצומות מבוססות אינטרנט לסיום דיג מסוג זה, או לתמוך במאמצים מקומיים קיימים. עשה קצת מחקר על האזור המקומי שלך כדי לראות אילו אפשרויות יש להצטרף.
 5. 5
  להיות צרכן חכם. הימנע מרכישת מוצרים שאולי הגיעו משוניות אלמוגים. לדוגמא, הימנע מקניית אלמוגים יבשים, שלעתים קרובות נחתכים מהשונית החיה, או מקניית דגים טרופיים שנתפסו בטבע. דגים אלה היו מרכיבים חשובים במערכות אקולוגיות של שונית האלמוגים. הרחקתם מבית הגידול הטבעי שלהם עלולה להזיק לאלמוגים, ולמיני הדגים בכלל.

שיטה 3 מתוך 3: ביקור בשוניות מהורהר

 1. 1
  נווט בזהירות בכלי שיט. קבל תרשימים לקראת ביקורך המראים היכן שוניות האלמוגים ממוקמות. הימנע מהפרעה באמצעות ציוד דיג, עוגנים או נהיגה במהירות גבוהה. הזמן הטוב ביותר לנווט כלי שייט באזורים עשירים באלמוגים הוא כאשר השמש גבוהה בשמיים, מה שהופך את האלמוגים לקלים לראייה. אתה יכול גם לנסות להרכיב משקפי שמש מקוטבים כדי לראות את האלמוגים במים.
  • שימו לב למקום בו אתם מפילים עוגן בעת שייט. אלמוגים נשברים בקלות על ידי עוגנים וסירות, ושבירה עלולה להוביל למות האלמוגים.
  לקבלת טיפים נוספים להגנה על שוניות אלמוגים
  לקבלת טיפים נוספים להגנה על שוניות אלמוגים, כמו כיצד להפחית את טביעת הרגל הפחמנית שלך וכיצד למחות נגד שיטות דיג הרסניות, המשך לקרוא!
 2. 2
  הימנע מלגעת באלמוגים בטבע. שוניות הן מקום נפלא לצלול ולחקור, אך פוליפים אלמוגים, בעלי החיים החיים המרכיבים אלמוגים, הם שבירים מאוד. בעת צלילה או שנורקלינג, הקפד לא לבעוט באלמוגים, לעמוד או לשבת עליו, או אפילו להחזיק אותו בידך. אתה עלול לגרום נזק גדול, גם מבלי להתכוון לכך.
  • פשוט השמן בעור שלך עלול להזיק לאלמוגים. זה עשוי להיות מפתה להושיט יד ולגעת באלמוג כדי לראות איך זה מרגיש, או סתם בשביל החוויה, אך פעולה זו עלולה להזיק לאלמוג.
 3. 3
  היזהר כששנורקלים וצלילה. מלבד רק להקפיד על נגיעה או בעיטה באלמוגים בעת צלילה, עליכם להקפיד על מה שאתם מביאים איתכם במים. אפילו קרם הגנה שמים על העור לפני הכניסה למים יכול בסופו של דבר להזיק לאלמוגים. נסו לבחור קרם הגנה שהוא ידידותי לסביבה, או קרם הגנה שמשקף את השמש במקום לספוג אותה.
  • שימו לב לכל ציוד שיש לכם. אם אתה מצלם תמונות מתחת למים, למשל, שמור על הציוד שלך קרוב אליך ואל תיתן לו לדפוק אלמוג. זכור את הסנפירים כששנורקלים. וודא שאתה לא פוגע איתם באלמוגים בזמן בעיטה ושחייה. הישאר גבוה מעל האלמוגים והתבונן בו מקרוב לפני השטח.
 4. 4
  שקול להתרחק לחלוטין. השיטה האמיתית היחידה למנוע נזק מקרי לשוניות האלמוגים היא לא לצלול או לשחות בקרבתם כלל. זו אולי לא האפשרות האידיאלית ביותר, במיוחד עבור תיירים או מטיילים המעוניינים בחוויה קרובה ואישית, אך זו עשויה להיות אחת הדרכים היחידות לשמור על שוניות לחלוטין מפני נזקים הנגרמים על ידי תיירים ומבקרים.

טיפים

 • הקימו מכירת אפייה לגיוס כספים לתרומה לעמותות וארגונים שמצילים שונית אלמוגים.
 • תערב את החברים שלך!

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail