איך מכינים פריסקופ?

כדי להכין פריסקופ מקרטון, חותכים תחילה את החלקים מעל 2 קרטוני חלב ריקים בגודל ליטר. לאחר מכן, הדבקו את הקרטונים יחד ליצירת קופסה ארוכה אחת. לאחר מכן, חתוך חור בגודל של אחת המראות הקטנות שלך בצד אחד של הקרטון שלך, בערך 0,25 אינץ 'מהקצה. חבר את המראה בזווית של 45 מעלות המפנה כלפי מטה לקצה השני של הקרטון. סיים את הפריסקופ שלך על ידי חזרה על כך עם המראה השנייה שלך בצד הנגדי ובקצה הנגדי. כוון את המראה כלפי מעלה כדי לשקף את המראה הראשונה כדי שתוכל לראות את כל מה שנמצא בקצה השני של הפריסקופ שלך. כדי ללמוד להכין פריסקופ מצינור PVC, המשך לקרוא!

סיים את הפריסקופ שלך על ידי חזרה על כך עם המראה השנייה שלך בצד הנגדי ובקצה הנגדי
סיים את הפריסקופ שלך על ידי חזרה על כך עם המראה השנייה שלך בצד הנגדי ובקצה הנגדי.

פריסקופ מאפשר להסתכל על חפצים או אנשים מעבר לפינה, או מנקודת תצפית גבוהה מהרגיל. בעוד שצוללות מודרניות ורכבי הייטק אחרים משתמשים בדרך כלל במערכת מורכבת יותר של מנסרות ועדשות, את פריסקופ המראה הבסיסי המתואר להלן קל להכנה בבית, ומספק תמונה ברורה דיה כי נעשה שימוש נרחב למטרות צבאיות גם בתוך המאה העשרים.

שיטה 1 מתוך 2: הכנת פריסקופ מקרטון

 1. 1
  מצא שתי מראות קטנות באותו גודל. אתה יכול להשתמש בכל מראות שטוחות, בין אם המסגרת היא מלבנית, עגולה או בצורה אחרת. שתי המראות אפילו לא צריכות להיות באותה צורה, אבל הן צריכות להיות קטנות מספיק כדי להתאים לקרטון חלב.
  • יתכן שתוכל למצוא מראות קטנות בחנות יצירה או אמנות, או מחנות מקוונת.
 2. 2
  חותכים את החלקים העליון משני קרטוני חלב נקיים. מצא שני קרטוני חלב ריקים, כל אחד מהם לפחות ליטר אחד (ליטר) ורוחב מספיק כדי להתאים למראות שלך. חתוך וזורק את החלק העליון המשולש של כל אחד, ואז שוטף את החלק הפנימי ביסודיות כדי להיפטר מריחות.
  • צינור קרטון ארוך וחזק יכול גם לעבוד.
  • אתה יכול להשתמש בסדין גדול ושטוח של קרטון חסון במקום. קחו אותו קלות בעזרת סכין מלאכה כדי לחלק אותו לארבעה חלקים, ואז קפלו אותו לקופסה והדביקו יחד.
 3. 3
  הדביקו את שני הקרטונים יחד. השתמש בקלטת אריזה או בסרט חזק אחר כדי להדביק את הקצוות הפתוחים של הקרטונים יחד, והכין קופסה ארוכה אחת. כדי לחבר את הקרטונים בצורה מאובטחת יותר, נסה להדביק את הצד הפנימי של הקופסא בצד אחד, ואז להדביק את כל ארבעת המשטחים החיצוניים.
  • אתה יכול להדביק שני צינורות או שני קרטוני קרטון תוצרת בית באותו אופן, כדי ליצור פריסקופ ארוך יותר. עם זאת, ככל שהפריסקופ ארוך יותר כך התמונה תהיה קטנה יותר.
  כיצד פועל פריסקופ פשוט
  כיצד פועל פריסקופ פשוט?
 4. 4
  חתוך חור בצד אחד מספיק גדול למראה. הניחו את אחת המראות על אחד הצדדים האנכיים של קרטון החלב, כ- 0,25 אינץ '(6 מ"מ) מהקצה. עקוב אחר המראה בעזרת עיפרון, ואז חתוך את סימני העיפרון כדי ליצור חור.
  • סכין מלאכה עשויה להיות הכלי הקל ביותר לחיתוך החור, אך יש להשתמש בה רק בהשגחת מבוגר, מכיוון שהיא חדה מאוד.
  • אם אתה משתמש בצינור קרטון במקום בקרטון חלב, שטח אותו מעט כדי שתוכל להתחקות אחר המראה.
 5. 5
  הכנס מראה הפונה אל החור בזווית של 45 מעלות. השתמשו במרק דביק או בקלטת דו צדדית כדי לחבר את המראה שהתחקתם אחר הקיר הפנימי של הקרטון, מול החור שחתכתם. סדר את המראה כך שניתן יהיה לראות את כל המשטח כשאתה מסתכל דרך החור, אך פנה כלפי מטה לכיוון הקצה הנגדי של הקרטון בזווית של 45 מעלות.
  • כדי לבדוק אם זה בזווית של 45 מעלות, השתמש בסרגל כדי למדוד את המרחק מהפינה הקרובה ביותר של הקרטון למקום שבו הקצה התחתון של המראה נוגע בצד הקרטון. ואז מדוד את המרחק מאותה פינה לקצה הנגדי של המראה, שם הוא נוגע בחלק העליון של הקרטון. שני המרחקים יהיו זהים אם המראה תהיה בזווית של 45°.
  • אל תשתמש עדיין בדבק, מכיוון שתצטרך לבצע התאמות במיקום המראה.
 6. 6
  חותכים חור בקצה השני, הפונה לכיוון ההפוך. כדי לברר היכן לחתוך, הניח את הקרטון לפניך בקצהו הקצר, כאשר החור הראשון שחתכת ליד החלק העליון. סובב את הקרטון כך שהחור יהיה בצד הנגדי. החור השני ילך בצד הפונה כעת אלייך ממש בתחתית הצד הזה. עקוב אחר המראה השנייה וגזור כמו שקודם לכן.
 7. 7
  הכנס את המראה השנייה הפונה לחור השני. בדיוק כמו המראה הראשונה, זה צריך להיות גלוי מהחור, והוא אמור להיות פונה לקצה השני של הקרטון בזווית של 45 מעלות. בזווית זו, מראה אחת תחזיר אור ישירות כלפי מטה דרך הפריסקופ, והשנייה תשקף אותו ישירות דרך החור אל תוך עינך. אתה תראה את האור המוחזר הזה כתמונה של כל מה שנמצא בחור הנגדי של הפריסקופ שלך.
 8. 8
  הסתכל לחור אחד והתאם. האם אתה רואה תמונה ברורה כשאתה מסתכל דרך אחד החורים? אם הוא מטושטש, או אם אתה רואה רק את החלק הפנימי של הפריסקופ, התאם את מיקום המראות. ברגע ששניהם נמצאים בזוויות של 45 מעלות, אתה אמור להיות מסוגל לראות את הפריסקופ בצורה ברורה.
  אתה תראה את האור המוחזר הזה כתמונה של כל מה שנמצא בחור הנגדי של הפריסקופ שלך
  אתה תראה את האור המוחזר הזה כתמונה של כל מה שנמצא בחור הנגדי של הפריסקופ שלך.
 9. 9
  צרף את המראות לצמיתות. אם מרק או סרט לא מספיקים בכדי לשמור על יציבות המראות, צרף אותם עם דבק. ברגע שהם תקועים באופן קבוע במצב הנכון, אתה יכול להשתמש בפריסקופ שלך כדי לרגל אחרי אנשים, או לראות מעל קהל.
  • אם יותר מדי אור מגיע דרך קצה ה"עין "של הפריסקופ שלך, ומקשה על ראיית ההשתקפות, הדבק נייר בנייה שחור מעל הקצוות החיצוניים של החור.

שיטה 2 מתוך 2: ביצוע פריסקופ מצינור PVC

 1. 1
  מצא חתיכה אחת או שתיים של צינור PVC. נסה למצוא יצירה איפשהו בין 12 ל -20", אך שים לב שככל שהצינור ארוך יותר, התמונה תהיה קטנה יותר. אתה יכול גם להשתמש בשני חלקים בגדלים שונים במקצת, כך שאחד מהם משתלב היטב בשני. זה מאפשר לך לסובב את החלק העליון של הפריסקופ שלך בזמן השימוש בו, כדי לשמור על תצפית סביבך.
  • אתה יכול למצוא צינור PVC בחנות לחומרי בניין או בחנות לשיפור הבית.
 2. 2
  הוסף צינור מפרק מרפק קטן בכל קצהו. מניחים צינור מפרק מרפק מעוגל על כל קצה הצינור ליצירת פריסקופ. בקש שני הפתחים לכיוונים מנוגדים אם ברצונך להביט סביב פינות או מעל מכשולים.
 3. 3
  מצא שתי מראות שמתאימות לצינור. מראות אלה חייבות להיות קטנות מספיק כדי להכניס כל אחת לקצה אחד של הצינור. זה עשוי להיות קל יותר עם מראה עגולה, שתוכל למצוא בחנויות יצירה או באינטרנט.
 4. 4
  הכנס מראה לקצה אחד בזווית של 45 מעלות. השתמשו במרק או בקלטת דו צדדית חזקה כדי להדביק את המראה לפינה הפנימית של מפרק המרפק בעזרת מרק. הסתכל דרך מפרק המרפק הזה, אל המראה שהכנסת זה עתה. כוון את המראה עד שתראה את בסיס הצינור בקצה הנגדי, או הסר את מפרק המרפק הנגדי והתאם עד שתוכל לראות ישר דרך הצינור.
  כדי ליצור פריסקופ ארוך יותר
  אתה יכול להדביק שני צינורות או שני קרטוני קרטון תוצרת בית באותו אופן, כדי ליצור פריסקופ ארוך יותר.
 5. 5
  הכנס את המראה השנייה בקצה הנגדי. תקן את המראה באותה זווית של 45 מעלות, כך שאור המוחזר ממראה אחת יקפץ דרך הצינור, יפגע במראה השנייה ויופיע דרך הפתח השני.
 6. 6
  תקן את המראות במקום ברגע שהפריסקופ עובד. כוונן את המראות עד שתוכל לראות בבירור את פריסקופ. לאחר שהתמונה ברורה, חברו את המראות בצורה יציבה יותר בכמה שכבות של סרט אריזה, או עם דבק מיוחד כגון דבק PVC או אפוקסי פלסטיק.

טיפים

 • ככל שהמראות גדולות יותר, כך תראו יותר.
 • השתמש בנייר דבק כדי לאטום את האמצע.
 • פשוט השתמש בקופסת קרטון ובזוג מראות. לא משנה אם הם מטושטשים, כל עוד אתה יכול לראות משהו. אם לא, אז קבל מראות ברורות יותר.
 • אתה יכול להכין מראות קטנות מתקליטור ישן, אך ללבוש כפפות והגנת עיניים כדי להגן על עצמך מפני רסיסים ולעבוד תחת השגחת מבוגר. מחממים תחילה את התקליטור עם מייבש שיער כדי שיהיה פחות שביר, ואז קלעו קלות שוב ושוב בעזרת סכין מלאכה עד שהוא נחתך לצורה הרצויה.

אזהרות

 • היזהר בעת טיפול במספריים או סכין מלאכה, ובקש השגחת מבוגר במידת הצורך.

דברים שתזדקק להם

 • שני קרטוני חלב ריקים או צינור PVC (ראה הוראות לחלופות)
 • שתי מראות קטנות
 • מספריים או סכין מלאכה
 • מרק או סרט דביק
 • סרט או דבק כבד

שאלות ותשובות

 • איך אתה יכול לעשות קליידוסקופ?
  תוכלו ללמוד כיצד להכין קליידוסקופ על ידי ביצוע ההוראות במאמר מדריך זה: כיצד להכין קליידוסקופ.
 • כיצד פועל פריסקופ פשוט?
  המראה בראש פריסקופ לוכדת את התמונה של כל מה שאתה מכוון אליו. לאחר מכן מוחזרת התמונה חזרה למראה התחתונה. העין שלך צופה בהשתקפות במראה התחתונה.
 • איזו מראה משמשת ליצירת פריסקופ?
  שתי המראות עובדות יחד כדי ליצור פריסקופ. מראה אחת לוכדת את התמונה ואילו השנייה מחזירה אותה לעין שלך. אתה לא יכול לקבל פריסקופ ללא מראה אחת או אחרת.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail