כיצד למצוא את תאריך הפרסום של אתר?

כדי למצוא את תאריך הפרסום של אתר אינטרנט, חפש מתחת לכותרת של מאמר או פוסט בבלוג, היכן יש לרשום את התאריך. אם אינך מסתכל על מאמר, נסה לגלול למטה לתחתית הדף לקבלת תאריך או טווח של זכויות יוצרים, כדי שתדע אם האתר מתעדכן כרגע. עם זאת, אם אין שם תאריך, בדוק את כתובת האתר, מכיוון שחלק מהאתרים כוללים באופן אוטומטי את התאריך שבו נכתבה פוסט בכתובת. אתה יכול גם להסתכל בכמה הערות כדי לקבל אומדן עד כמה האתר פעיל. לחלופין, נסה להקליד "inurl:" בגוגל, ואחריו כתובת ה- URL, כדי לראות אם התאריך מופיע בתוצאות החיפוש. לקבלת עצות נוספות ממחברנו הספרותי, כמו כיצד לצטט אתר, המשך לקרוא!

זכור כי תאריך זה עשוי להיות הפעם האחרונה בה האתר עודכן ולא תאריך הפרסום
עם זאת, זכור כי תאריך זה עשוי להיות הפעם האחרונה בה האתר עודכן ולא תאריך הפרסום.

ציטוט אתר בעבודת המחקר או בחיבור שלך עשוי להיות מסובך ומתסכל, אך יש כמה טכניקות בהן תוכל להשתמש כדי למצוא את תאריך הפרסום. כדי למצוא מתי פורסם מאמר או עמוד, בדוק תאריך באתר ובכתובת האתר שלו. לחלופין, בצע חיפוש פשוט בגוגל באתר באמצעות מפעיל URL מיוחד שיכול לחשוף את התאריך. אם אתה צריך לדעת מתי האתר עצמו פורסם, אתה יכול לחפש בקוד המקור של האתר. למרות שתוכל למצוא את תאריך הפרסום של מרבית האתרים, לא תמיד תוכל למצוא אותו. אם זה קורה, ציין את האתר כדף "ללא תאריך".

שיטה 1 מתוך 4: בדיקת הדף וכתובת האתר

 1. 1
  הסתכל מתחת לכותרת של מאמר או פוסט בבלוג. מרבית אתרי החדשות והבלוגים יפרטו את התאריך שמתחת לכותרת המאמר, יחד עם שם הכותב. חפש את התאריך ממש מתחת לכותרת או בתחילת טקסט המאמר.
  • יכול להיות שיש כותרת משנית בת משפט אחד או תמונה בין כותרת ההודעה לתאריך. המשך לגלול כדי לראות אם התאריך מופיע מתחת לכותרת או לתמונה המשנית.
  • ייתכן שמאמרים מסוימים עודכנו לאחר תאריך פרסומם. כאשר זה המקרה, אתה אמור לראות כתב ויתור בתחילת או בסוף המאמר שאומר מתי הוא נערך ומדוע.

  וריאציה: אם אינך רואה את התאריך במאמר, בדוק אם תוכל לחזור לדף הבית של האתר או למנוע החיפוש כדי לחפש אותו כך. ייתכן שתראה את תאריך הפרסום המופיע ליד הקישור או התמונה הממוזערת של המאמר.

 2. 2
  בדוק בתחתית דף האינטרנט תאריך זכויות יוצרים. גלול לתחתית הדף והסתכל במידע שרשום שם. ייתכן שתראה מידע על זכויות יוצרים או הערת פרסום. קרא מידע זה כדי לראות אם הוא מספק תאריך פרסום מקורי. עם זאת, זכור כי תאריך זה עשוי להיות הפעם האחרונה בה האתר עודכן ולא תאריך הפרסום.
  • התאריך בו האתר עודכן הוא הפעם האחרונה שהוסף או השתנה משהו באתר. פירוש הדבר שהמידע שאתה קורא עשוי להתפרסם במועד מוקדם יותר. עם זאת, זכויות יוצרים או עדכון אחרונים פירושם שהאתר פעיל ומתעדכן, כך שהמידע עשוי להיות אמין.
  • עיין בסעיף המאמר המכיל ביו קצר של המחבר. לפעמים התאריך עשוי להיות ממש מעליו או מתחתיה.

  טיפ: בדרך כלל רשום תאריך זכויות יוצרים לפי השנה ואינו מכיל חודש או יום ספציפיים.

 3. 3
  בדוק אם התאריך הוא חלק מכתובת האתר. חפש בסרגל הכתובות וגלול דרך כתובת האתר. ישנם בלוגים ואתרים הממלאים אוטומטית את כתובת האינטרנט עם התאריך בו נכתבה פוסט. יתכן שתמצא את התאריך המלא, או פשוט תוכל למצוא את החודש והשנה.
  • ודא שאתה נמצא בדף האינטרנט המוקדש לפוסט הפרטי ולא בארכיון או בדף האינדקס. לחץ על כותרת הפוסט כדי לאשר שאתה בדף הספציפי לפוסט.
  • בלוגים רבים עורכים את כתובת ה- URL כך שהיא תהיה קצרה יותר וקלה יותר לחיפוש, כך שאולי לא תמצא שם את התאריך.
 4. 4
  עיין בחותמות הזמן על כל הערה כדי לקבל אומדן. זו אמנם לא השיטה המדויקת ביותר, אך היא יכולה לתת לך תחושה מתי פורסם לראשונה המאמר. חפש לצד שם המשתמש בתגובות כדי למצוא את השעה שבה נכתבה התגובה. גלול עד שתמצא את התאריך המוקדם ביותר. אם המשתמש היה באינטראקציה עם פרסום המאמר, זה יהיה המועד הקרוב ביותר לפרסום.
  • אינך יכול להשתמש בתאריך זה כדי לצטט אתר. עם זאת, זה יכול לעזור לך לבדוק מתי האתר פורסם, כך שיהיה לך מושג בן כמה המידע. אם זה נראה לאחרונה, ייתכן שתחליט להמשיך ולהשתמש באתר אך לציין אותו כ"אין תאריך ".
באפשרותך להשתמש בתאריך זה לצטט את האתר או לקבוע בן כמה המידע באתר עשוי להיות
באפשרותך להשתמש בתאריך זה לצטט את האתר או לקבוע בן כמה המידע באתר עשוי להיות.

שיטה 2 מתוך 4: שימוש במפעיל גוגל

 1. 1
  העתק את כתובת האתר והדבק אותו בתיבת החיפוש של גוגל. השתמש בסמן שלך כדי להדגיש את כתובת האתר, ואז לחץ עליה באמצעות לחצן העכבר הימני ובחר העתק. לאחר מכן עבור לדף הבית של גוגל והדבק את כתובת האתר בתיבת החיפוש. אל תפגע בחיפוש עדיין כי אתה מתכוון להוסיף לכתובת האתר.
  • הקפד להעתיק ולהדביק את הכתובת המלאה.
 2. 2
  הקלד "inurl: " לפני כתובת האתר של הדף והקש על החיפוש. זהו מפעיל שיעזור לך למצוא מידע נוסף על קישור ה- URL של האתר. ראשית, שים את הסמן לפני כתובת האתר. לאחר מכן הקלד "inurl:" מול האתר. אל תשאיר רווחים. לאחר הוספת המפעיל, לחץ על חיפוש.
  • אל תכלול את המרכאות.
  • זה אולי נשמע מסובך, אך אינך צריך לעשות שום דבר מיוחד בכדי להשתמש במפעיל זה. כל שעליך לעשות הוא להקליד אותו וגוגל תטפל בשאר.
 3. 3
  הוסף "& as_qdr = y15" אחרי כתובת האתר, ואז חפש שוב. הכנס את הסמן לשורת הכתובת של הדפדפן אחרי כתובת האתר שחיפשת זה עתה. לאחר מכן הקלד "& as_qdr = y15" והשאיר את המרכאות. לחץ על חיפוש שוב כדי להציג את רשימת התוצאות הסופית שלך.
  • זהו החלק השני למפעיל "inurl:".
  • זה בסדר להעתיק ולהדביק את הקוד אם זה קל יותר עבורך.

  וריאציה: ניתן להשתמש בפונקציות Ctrl + L ב- Firefox וב- Chrome או Alt + D ב- Internet Explorer כדי לשים את הסמן במקום הנכון בתיבת החיפוש.

 4. 4
  בדוק את התוצאות כדי למצוא את התאריך המופיע בתיאור האתר. גלול בתוצאות החיפוש. עליכם לראות את הקישור לדף אותו אתם מנסים לצטט למעלה. חפש משמאל לתיאור העמוד כדי למצוא את התאריך. ברוב המקרים, תראה את זה שם.
  • אם אינך רואה את התאריך שם, ייתכן שהוא לא יהיה זמין. בשלב זה, תוכל לנסות למצוא את התאריך בו פורסם האתר על ידי חיפוש בקוד המקור של האתר כדי לעזור לך להחליט אם המידע ראוי לצטט כאתר "ללא תאריך".
שהוא בדרך כלל תאריך העמוד הבודד
השתמש בתאריך המשמעותי ביותר למידע שאתה מצטט, שהוא בדרך כלל תאריך העמוד הבודד.

שיטה 3 מתוך 4: חיפוש קוד המקור

 1. 1
  לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על הדף ובחר "הצג מידע על העמוד ". לאחר שתלחץ על אפשרות התפריט, הוא יפתח חלון או לשונית חדשה המלאה בקוד מהאתר. זה אולי נראה מכריע, אבל אתה לא צריך להבין את זה כדי למצוא את התאריך.
  • תלוי בדפדפן שלך, אפשרות התפריט עשויה לקרוא " צפה במקור הדף ".

  וריאציה: קיצור מקשים כדי לפתוח את קוד המקור הוא U + שליטה ישירות ב- Windows ו- Command + U ב- Mac.

 2. 2
  פתח את הפונקציה "מצא" בדפדפן באמצעות Control + F או Command + F. הפונקציה "מצא" תאפשר לך לחפש בקלות את קוד המקור עבור התאריך. אם אתה משתמש ב- Windows, לחץ על Control + F כדי לפתוח פונקציה זו. עבור MAC, השתמש ב- Command + F כדי לחפש את הקוד.

  וריאציה: ניתן לגשת לפונקציה "מצא" על ידי לחיצה על ערוך בשורת התפריטים העליונה ולחיצה על "מצא..." בתפריט הנפתח.

 3. 3
  חפש את המונח "פורסם תאריך", "תאריך פרסום" או "פרסום_זמן". הקלד אחד ממונחי החיפוש והקש על Enter. הפונקציה "מצא" תחפש את כל הקוד בדף כדי למצוא את מונח החיפוש שלך. לאחר מכן, הוא יגלול ישירות למקום בו נמצא המידע.
  • אם אף אחד ממונחי החיפוש לא עובד, הקלד "פרסם" לפונקציה "מצא". זה יכול להעלות את המידע על הפרסום.
  • אם ברצונך לדעת מתי שונה דף אינטרנט אחרון או עודכן, חפש בקוד המקור "שונה".
 4. 4
  חפש את התאריך המופיע בסדר שנה-חודש-יום. קרא את החלק של הקוד שמצאה פונקציית "מצא". התאריך יהיה מיד לאחר המונח שחיפשת. השנה תופיע לראשונה, ואחריה החודש והיום.
  • באפשרותך להשתמש בתאריך זה לצטט את האתר או לקבוע בן כמה המידע באתר עשוי להיות.

שיטה 4 מתוך 4: ציטוט האתר

 1. 1
  ספק מחבר, כותרת, אתר, תאריך וכתובת אתר לפורמט MLA. כתוב את שם הכותב, רשום את שם המשפחה, ואז את השם הפרטי, והפריד ביניהם בפסיק. שים נקודה, ואז ספק את הכותרת באותיות רישיות עם מרכאות מסביב, עם נקודה אחריה. הוסף את שם האתר בכתב נטוי, ואחריו פסיק ותאריך בתבנית יום-חודש-שנה. הקלד פסיק, ואז רשום את כתובת האתר והוסף נקודה.
  • הנה דוגמה: ארנדה, אריאנה. "הבנת שירים אקספרסיביים." מלומדת שירה, 7 בנובמבר 2016, www.poetryscholar.com/understanding-expressive-poems.

  וריאציה: אם אין תאריך, אל תדאג. במקום זאת תוכל להשתמש בתאריך בו נכנסת לאתר, אותו תשים לאחר כתובת האתר. הנה דוגמה: ארנדה, אריאנה. "הבנת שירים אקספרסיביים." מלומדת שירה, www.wwet.poetryscholar.com/understanding-expressive-poems. גישה ל- 9 באפריל 2019.

 2. 2
  ציין את שם המחבר, השנה, הכותרת וכתובת האתר שציטטו ב- APA. כתוב את שם המשפחה של המחבר, פסיק, ואז את שמו הפרטי, ואחריו נקודה. לאחר מכן, שים את שנת פרסום האתר בסוגריים, ואחריו תקופה. הוסף את הכותרת הכתובה במקרה המשפט, ואחריה נקודה. לסיום, כתוב "הוחזר מ" והניח את כתובת האתר בה נכנסת לאתר. אל תשים תקופה אחרונה.
  • זו דוגמה: מועדון הרובוטיקה האירופי. (2018). בניית רובוטים מורכבים. מקור: www.europeanroboticsclub.com/building-complex-robots

  וריאציה: אם אין תאריך, אתה יכול להשתמש ב- "nd" במקום השנה. למשל, היית כותב את זה: מועדון הרובוטיקה האירופי. (נד). בניית רובוטים מורכבים. מקור: www.europeanroboticsclub.com/building-complex-robots

 3. 3
  השתמש בשם המחבר, שם העמוד, שם האתר, התאריך וכתובת האתר לסגנון שיקגו. רשום את שם הכותב עם שם המשפחה, פסיק ושם הפרטי. שים נקודה, ואז השתמש באותיות רישיות בכותרת העמוד והציב מרכאות סביבו, ואחריה תקופה נוספת. הוסף את שם האתר בכתב נטוי. שים נקודה, ואז כתוב "שונה לאחרונה" וספק את התאריך שבו האתר פורסם כחודש, יום ואז שנה, ואחריו תקופה. לסיום, כתבו את כתובת ה- URL והניחו נקודה.
  • הנה דוגמה: לי, קוואן. "בחינת אמנות." תובנות לגבי תרבות. שונה לאחרונה ב- 12 בפברואר 2015. www.insightsintoculture.com/examining-art.

  וריאציה: אם אין לך תאריך, תוכל להשתמש בתאריך בו נכנסת לאתר. השתמש באותו פורמט, אך כתוב "גישה" במקום "שונה לאחרונה" לפני התאריך. למשל: לי, קוואן. "בחינת אמנות." תובנות לגבי תרבות. גישה לאפריל, 9, 2019. www.insightsintoculture.com/examining-art.

כדי למצוא את תאריך הפרסום של אתר אינטרנט
כדי למצוא את תאריך הפרסום של אתר אינטרנט, חפש מתחת לכותרת של מאמר או פוסט בבלוג, היכן יש לרשום את התאריך.

טיפים

 • בחלק מהאתרים יש תאריכים שונים המשויכים אליהם. למשל, התאריך בו האתר נוצר במקור והתאריך בו פורסם דף מסוים. השתמש בתאריך המשמעותי ביותר למידע שאתה מצטט, שהוא בדרך כלל תאריך העמוד הבודד.
 • בדיקת התאריך באתר מסייעת לך להבין אם המידע עדכני או עשוי להיות מיושן.
 • יש אתרי אינטרנט שמסתירים את תאריך הפרסום שלהם כך שהדף שלהם נראה עדכני, גם אם זה לא.

אזהרות

 • אל תנסה לנחש את התאריך שבו אתה מציין אתר. אם אתה סבור שהמידע תקף אך אינך יכול למצוא תאריך, פשוט השתמש בשיטת הציטוט "ללא תאריך" עבור מדריך הסגנון שלך.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail