איך לשמור על תוכי פיונוס מטופחים?

כדי לרחוץ את תוכי ה- Pionus שלך, ערפל אותו במים בטמפרטורת החדר מבקבוק ריסוס 2-3 פעמים בשבוע. אתה יכול גם להציב כלי קרמיקה רדוד מלא במים כמה פעמים בשבוע כדי שהציפור שלך תוכל להתרחץ. ברגע שמזג האוויר קר, רחץ את התוכי שלך לא יותר מפעם בשבוע, וספק מנורת חום או מקור חום אחר כדי למנוע צמרמורות. לאחר הרחצה תוכלו לעזור לתוכי שלכם להתייבש על ידי הצבתו ליד חלון שטוף שמש או מנורת חום העומדת בפני ציפורים. אל תשתמש במייבש שיער, והרחיק את הציפור שלך מטיוטות. לקבלת טיפים נוספים מאת מחברנו הווטרינרי, כולל כיצד לטפח את כנפי התוכי, הציפורניים והמקור שלך, המשך לקרוא!

אם אתה בוחר לקצץ את כנפי התוכי בעצמך
אם אתה בוחר לקצץ את כנפי התוכי בעצמך, רק תפס את נוצות הטיסה העיקריות.

אם אתה רוצה לשמור על תוכי Pionus שלך שמח ובריא, אז טיפוח זה חובה! טיפוח תוכי Pionus שלך הוא גם דרך נהדרת להתחבר אליו, ולכן בהחלט שווה להקדיש זמן לעשות זאת בבטחה ובצורה נכונה. טיפוח כולל בדרך כלל רחצה, כמו גם טיפול בכנפיים, בציפורניים ובמקור.

שיטה 1 מתוך 3: רחצה את התוכי שלך

 1. 1
  ערפל את התוכי שלך עם בקבוק ריסוס פעמיים עד שלוש פעמים בשבוע. מלא בקבוק ריסוס במים בטמפרטורת החדר, בערך 68 עד 22 מעלות צלזיוס (20 עד 22 מעלות צלזיוס). הנח את בקבוק הריסוס על ערפל הערפל. מרססים את הערפל מעל הציפור ומחקים מקלחת גשם. נסו להגביל ערפול לשעות היום, אלא אם כן יש לכם מנורת חום העומדת בפני ציפורים.
  • לעולם אל תרסס את הציפור שלך ישירות או בפנים.
  • אין להשתמש במים קרים או חמים / חמים. מים קרים עלולים לגרום לציפור שלך להיות קרה וחולה, בעוד מים חמים / חמים עלולים לגרות את עורה.
 2. 2
  ספק אמבטיה פעמיים עד שלוש פעמים בשבוע. מלא צלוחית אדנית (או צלחת קרמיקה שטוחה) במים בטמפרטורת החדר. הכנס את הצלוחית לכלוב התוכי שלך כדי לעודד את התוכי שלך להתרחץ. התוכי שלך לא יכול להתרחץ מיד. עם זאת, ברגע שהתוכי שלך מתרחץ, הסר את הצלוחית מהכלוב.
  • ספק אמבטיה בשעות היום בלבד, אלא אם כן יש לך מנורת חום העומדת בפני ציפורים.
  • קח את האמבטיה משם לאחר שעה כדי שהציפור שלך לא תשתה ממנה מים מזוהמים.
 3. 3
  מזעור ערפול ורחצה במהלך החורף. מכיוון שהוא קר יותר בחורף, צמצם את ערפול התוכי שלך פעם בשבוע. הפחיתו גם את הרחצה לפעם בשבוע. הקפידו לספק מספיק חום לאחר ערפול ורחצה על ידי הצבת הכלוב ליד חלון שטוף שמש, או על ידי אספקת מנורת חום העומדת בפני ציפורים.
  • הגבילו את הרחצה גם לשעות היום.
לאחר הרחצה תוכלו לעזור לתוכי שלכם להתייבש על ידי הצבתו ליד חלון שטוף שמש או מנורת חום העומדת בפני ציפורים
לאחר הרחצה תוכלו לעזור לתוכי שלכם להתייבש על ידי הצבתו ליד חלון שטוף שמש או מנורת חום העומדת בפני ציפורים.

שיטה 2 מתוך 3: ייבוש התוכי שלך

 1. 1
  מקם את כלובו ליד חלון. התוכי שלך יהיה רטוב לאחר ערפול ורחצה. מקם את כלובו ליד חלון שטוף שמש שיעזור לו להתייבש מהר יותר. לאחר שהתוכי שלך יבש, הסר את הכלוב מהחלון כדי למנוע התחממות יתר.
  • זה נורמלי שתוכי מפרש את נוצותיו או רועד מעט בזמן שהוא מתייבש. צמרמורת קטנה היא בסדר כל עוד התוכי שלך נמצא ליד מקור חום.
  • אל תשאיר את הציפור שלך ללא השגחה באור שמש ישיר. ציפורים יכולות להתחמם במהירות בשמש ועלולות לקבל מכת חום.
 2. 2
  ספק מנורת חום העומדת בפני ציפורים. אם חלון שטוף שמש אינו זמין, אז מנורת חום העומדת בפני ציפורים תסייע בחום הציפור שלך בזמן שהיא מתייבשת. הציבו את המנורה במרחק נוח מהכלוב והניחו אותה במצב נמוך. בדרך זו הכלוב לא יתחמם יתר על המידה. לאחר שהתוכי שלך יבש, כבה את המנורה.
 3. 3
  הימנע משימוש במייבש שיער כדי לייבש את התוכי שלך. חלק מהמייבשים מכילים סלילים עם ציפוי טפלון. סלילים עם ציפוי טפלון יכולים להיות קטלניים לתוכים. בנוסף, מכיוון שמייבשי המכה יכולים להתחמם מאוד, הם עלולים לשרוף או לחמם את התוכי יתר על המידה.
 4. 4
  מקם את הכלוב מטיוטות. אוויר הנושף על תוכי בזמן שהוא רטוב עלול לגרום לו להיות קר וחולני. הצב את כלובו הרחק מאוורירי האוורור ועל הקרקע. אם זה לא אפשרי, יש לכסות את חלק הכלוב הפונה לאוורור האוויר בכיסוי כלוב בטוח לציפורים.
השתמש במספריים מיוחדים שתוכל למצוא בחנות החיות המקומית שלך כדי לקצץ את כנפי התוכי במקום מספריים רגילים
השתמש במספריים מיוחדים שתוכל למצוא בחנות החיות המקומית שלך כדי לקצץ את כנפי התוכי במקום מספריים רגילים.

שיטה 3 מתוך 3: חיתוך הכנפיים, הציפורניים והמקור

 1. 1
  מהדקים את כנפי התוכי רק אם זה הכרחי בהחלט. בעלים רבים מהדקים את כנפי התוכי שלהם כדי למנוע מהם לעוף מדלתות וחלונות פתוחים. עם זאת, גזיר הכנפיים של התוכי שלך איננו הכרחי, וזה עלול לגרום ציפור שלך אדמות התרסקות למשהו ולפגוע עצמה. במקום לסתום את כנפי התוכי שלך, אתה יכול לאמן אותו לחזור אליך כשהוא נקרא כך שהוא לא יעוף משם. אם אתה בוחר לקצץ את כנפי התוכי בעצמך, רק תפס את נוצות הטיסה העיקריות.
  • מהדקים את אותה כמות נוצות תעופה ראשוניות על שתי הכנפיים.
  • נוצות המעוף הראשוניות הן הנוצות החיצוניות (והארוכות ביותר) מתחת לנוצות הסמויות הראשוניות.
  • השתמש במספריים מיוחדים שתוכל למצוא בחנות החיות המקומית שלך כדי לקצץ את כנפי התוכי במקום מספריים רגילים.
 2. 2
  הימנע מגזירת הנוצות הראשוניות והמשניות. הנוצות הראשוניות והמשניות הן שורת הנוצות מעל נוצות המעוף הראשוניות. בנוסף, אין לחתוך את נוצות הטיסה המשניות.
  • נוצות המעוף המשניות הן הנוצות הקצרות יותר, בתוך נוצות הטיסה הראשוניות.
 3. 3
  הימנע מגזירת נוצות דם. נוצות דם הן נוצות חדשות או בוגרות המכילות פיר דם. הם בדרך כלל הנוצות הקצרות יותר הקרובות לגופו של התוכי. שמור אבקה סטיפטית בקרבת מקום למקרה שתקצץ נוצת דם. מרחו את האבקה השחזה ולחץ על הפצע. ואז הביא מיד את התוכי לווטרינר.
  • אם אינך בטוח בקיצוץ כנפי התוכי, אז הווטרינר שלך יעשה זאת עבורך.
  לקבלת טיפים נוספים מאת מחברנו הווטרינרי
  לקבלת טיפים נוספים מאת מחברנו הווטרינרי, כולל כיצד לטפח את כנפי התוכי, הציפורניים והמקור שלך, המשך לקרוא!
 4. 4
  ספקו למוטות בטון כדי לשמור על ציפורניים. מיטות בטון הן דרך נהדרת לשמור על ציפורניים של התוכי שלך מבלי שתצטרך לקצץ אותן בעצמך. עם זאת, ייתכן שיהיה צורך בחיתוך תקופתי. השתמש בגוזם ציפורניים כדי לקצץ את ציפורני התוכי שלך. רק מהדק את קצה הציפורן כדי למנוע גזירה מהירה. יש אבקה סטיפטית בקרבת מקום, רק תעיסו את הקליפ המהיר.
  • המהיר הוא החלק של הציפורן שמכיל את כלי הדם.
  • אם אינך בטוח לגבי גזירת ציפורני התוכי, אז הווטרינר שלך יעשה זאת עבורך.
  • מכיוון שמוטות בטון יכולים להיות קשים על רגלי הציפורים, וודאו שאתם מספקים גם סוגים אחרים של מוטות שהציפור שלכם תנוחה עליהם.
 5. 5
  ספק בלוקים מינרליים כדי לשמור על מקורו. צריך לקצץ את מקור התוכי שלך רק אם הוא גדל יתר על המידה או גדל בצורה לא תקינה. גושי מינרלים ולבה הם דרך נהדרת לשמור על מקורו של התוכי. הנח אותם בכלוב התוכי שלך ליד מנות המזון והמים שלו.
  • מכיוון שצמיחת מקור לא תקינה יכולה להיות סימן למחלה קשה, קח מיד את התוכי לווטרינר אם אתה מבחין בגדילה חריגה.

שאלות ותשובות

 • כמה זמן חי מקסימיליאן פיונוס?
  גיל ממוצע בשבי לתוכי מקסימיליאן פיונוס המטופל הוא בסביבות 40 שנה.

תגובות (1)

 • florencerose
  תודה רבה, נותן עזרה נהדרת.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail