איך מנקים רצפת פרגו?

לניקוי ריצוף פרגו, השתמשו במגב אבק או אבק לח לניקוי לכלוך, אבק ופסולת. לנקודות קשות או כתמים, נגב אותם באמצעות מים פושרים או אצטון. ניתן גם להשתמש באמוניה וחומץ לניקוי כתמים על ריצוף פרגו. רק הקפד להימנע משימוש בסבון, חומר ניקוי, שעווה או פוליש לניקוי ריצוף פרגו מכיוון שהוא יכול להשאיר שאריות ולגרום לרצפה להיראות עמומה. לטיפים נוספים ממחברנו לניקיון, כמו כיצד להגן על ריצוף פרגו, גלול מטה!

לניקוי ריצוף פרגו
לניקוי ריצוף פרגו, השתמשו במגב אבק או אבק לח לניקוי לכלוך, אבק ופסולת.

ריצוף פרגו פופולרי לא רק בגלל שהוא בחירה יפה ובמחיר סביר בריצוף קשיח, אלא גם בגלל עמידותו. משטח רצפת הלמינציה של פרגו הוא קומפקטי וקשה, מה שמקל על הניקוי שלו. פרגו אמנם עומד בפני לכלוך ונזקים, אך חשוב לדעת כיצד לנקות רצפת פרגו בכדי שהיא תיראה במיטבה.

שיטה 1 מתוך 3: ניקוי באופן קבוע

 1. 1
  נקו את הרצפה באופן קבוע בעזרת מגב אבק לח. רצפות פרגו ימשכו אבק, כך שתרצה לוודא שאתה מנגב אותו באופן קבוע בעזרת מגב אבק כדי להסיר את החלקיקים הברורים ביותר. מגבון רגיל עם מגב יבש או מטלית סטטית אמור לקבל את רוב האבק.
  • לפני שמנגבים את הרצפה, הרטב מעט את מגב האבק שלך. דלי מים בקרבת מקום אמור להספיק בכדי לשמור על לחות המגב. אתה לא רוצה להשרות את המגב שלך, רק תביא אותו לח. אם הוא רטוב מדי, סחט אותו לפני הנחת הרצפה.
  • אם אתה מנקה בקטעים, אתה יכול גם להשתמש בתרסיס כדי לערפל את הרצפה לפני המפה. מערבבים כוס אחת (240 מ"ל) של חומץ לבן עם ליטר אחד (3,8 ליטר) מים חמים. יוצקים את התערובת לבקבוק ריסוס, מרססים את הרצפה ואז מנגבים במהירות עם המגב שלך. לא צריכה להישאר שום לחות לאחר דקה של ייבוש.
 2. 2
  השתמש בשואב כדי לשאוב לכלוך, אבק ושיער. נקו לכלוך או זיהומים ברורים אחרים בעזרת שואב אבק. שים את הוואקום על הגדרה של רצפות קשות, או השתמש בתוסף מצורף אם אתה מודאג במיוחד משרטוט המשטח.
 3. 3
  השתמש במטלית בד למגעים. עבור חלקים קטנים של הרצפה הזקוקים לניקוי מהיר, מגבון בד צריך להרים את הלכלוך או האבק. עדיף לשמור על המטלית יבשה, אך ניתן להרטיב אותה מעט להדבקה מעט יותר. רק וודא שלא נותרה לחות לאחר שסיימת לנגב.
  האם אוכל להשתמש בסוויפר רטוב לניקוי רצפת הפרגו שלי
  האם אוכל להשתמש בסוויפר רטוב לניקוי רצפת הפרגו שלי?
 4. 4
  הימנע משימוש בחומרי ניקוי לא תקינים. כמו צורות אחרות של פרקט למינציה, ישנם מוצרי ניקוי נפוצים שלא כדאי להשתמש בהם מכיוון שהם יפגעו ברצפה. הקפד להימנע משימוש בחומרי ניקוי אלה.
  • לעולם אל תשתמש בחומרי ניקוי עם סבון או חומר ניקוי והימנע משימוש בשעווה או פוליש. מוצרים אלה יכולים להשאיר שאריות שהופכות את הרצפה עמומה וסרטנית.
  • אין להשתמש במנקה אדים או במכשיר דומה. עודף הלחות ישאיר פסים ברצפה.
  טיפ מומחה

  ניתן גם להשתמש בסוויפר לניקוי רצפות פרגו. מגב סוויפר רטוב עם המנקה שבחרת יספק את ההגנה הטובה ביותר לרצפות הפרגו שלך. עם זאת, אל תשתמש במגב הריסוס של Swiffer על רצפות הפרגו שלך, מכיוון שהדבר מחיל יותר מדי נוזלים על הרצפות שלך ועלול לגרום נזק להן לאורך זמן.

שיטה 2 מתוך 3: הסרת כתמים וכתמים

 1. 1
  נקו נזילות נוזלים במים פושרים. לגבי כתמים מפריטים כגון שוקולד, שומן, מיץ או יין, תערובת של מים פושרים ומנקה שאינו שוחק אמורים לסייע במניעת כתם או נזק אחר לעץ. אמוניה וחומץ הם נוזלים טובים לערבוב עם המים לקבלת כתמים נוזליים.
 2. 2
  השתמש באצטון לכתמים קשים יותר. אצטון, הנפוץ במסיר לקים, יכול להיות שימושי להתמודדות עם כתמים מזפת, טושים, עפרון, שפתון, שמן, לק נעליים, לק או כוויות סיגריות. מרחו כמות קטנה על הכתם, ואז נגבו את האזור עם מטלית נקייה ורכה.
 3. 3
  מגרדים חומרים קשים. למשהו קשוח ומוצק, כמו לעיסת מסטיק או שעוות נרות, השתמש במגרד פלסטיק קהה. וודא שהחומר התקשה לפני שניסה לגרד אותו.
  • אם אינך רוצה לחכות שהחומר יתקשה בכוחות עצמו, השתמש בשקית קרח בכדי לעזור לקרר אותו. ברגע שהוא קר וקשה, השתמש במגרד.
  רצפות פרגו ימשכו אבק
  רצפות פרגו ימשכו אבק, כך שתרצה לוודא שאתה מנגב אותו באופן קבוע בעזרת מגב אבק כדי להסיר את החלקיקים הברורים ביותר.
 4. 4
  החלף את הריצוף אם יש לך כתמים גדולים ומוצבים. אם יש לך כתם גדול שלא ייצא מכל אחת מהשיטות האחרות הללו, תצטרך להחליף את הריצוף בחלקו או כולו. שוחח עם הקמעונאי או המתקין שסיפק את ריצוף הפרגו שלך, ודון בהחלפת האזור המוכתם.

שיטה 3 מתוך 3: הגנה על הרצפה שלך

 1. 1
  שים שטיחים ליד דרכי כניסה. כדי למנוע ממבקרים להביא לכלוך, בוץ או לכלוך אחר מבחוץ, ודא שיש שטיחים ליד הכניסה. בקשו מאנשים להסיר את הנעליים או לנגב את רגליהם לפני שהם הולכים רחוק מדי לריצוף.
  • בחרו בשטיחים העשויים מסיבים טבעיים כמו כותנה, צמר או במבוק. הימנע משימוש בשטיחים עם גומי לטקס או גומי, מכיוון שהם עלולים להזיק לריצוף פרגו. אם לשטיח שלך יש גיבוי מסוג זה, הנח משטח שטיח לבד בין השטיח לרצפה.
  • אתה יכול גם להשתמש בשטיחי שטח בכל החדר לאזורים בהם אנשים ילכו. הקפד לנקות את השטיחים הללו באופן קבוע כדי למנוע הצטברות לכלוך.
 2. 2
  השתמש במגני רצפה לבד. השתמש בלבד כדי לכסות את הרגליים ואת בסיסי הרהיטים הניתנים להזזה כמו כיסאות, שולחנות ועמדות טלוויזיה. פיסת לבד קטנה לשים משהו בין הבסיס או הרגל של הרהיטים לרצפה תמנע גירוד בשוגג.
  • שטיחים יכולים להועיל גם כאן. מניחים שטיח שטח מתחת לרהיטים גדולים שעשויים להסתובב כמו ספות. זכרו ששטיחים אוספים לכלוך, לכן דאגו לנקות אותם באופן קבוע.
  • אם יש לך כסאות שעשויים לנוע לעיתים קרובות, שקול להחליף את כפות רגליהם בגלגלים כדי להקל על התנועה. עדיין תצטרך לפקוח עין על גירוד, אך הדבר ייצור תנועה קלה יותר.
 3. 3
  סחב דברים על הרצפה. אם אתה צריך להזיז פריטים בחדר, הרם אותם מהקרקע במקום לגרור אותם. עבור חפצים גדולים במיוחד, קבל חברים ובני משפחה שיעזרו כך ששום דבר לא יימשך ולא יגרד את הרצפה.
  • זכרו תמיד להרים נכון באמצעות הברכיים ושמירה על גב ישר. לעולם אל תרים יותר ממה שאתה יכול להתמודד בנוחות, ואל תפחד לחכות לעזרה עם חפצים גדולים במיוחד.
  שעווה או פוליש לניקוי ריצוף פרגו מכיוון שהוא יכול להשאיר שאריות ולגרום לרצפה להיראות עמומה
  רק הקפד להימנע משימוש בסבון, חומר ניקוי, שעווה או פוליש לניקוי ריצוף פרגו מכיוון שהוא יכול להשאיר שאריות ולגרום לרצפה להיראות עמומה.
 4. 4
  תיקון סדקים בעזרת מרק. אם אתה מבחין בסדק קטן או שקע ברצפה, פרגו מכין מרק גימור שיכול לאטום את הסדק. דבר על 1/4 אינץ '(6,4 מ"מ) בגודל או קטן צריך להיות fixable בקלות בעצמך.
  • אם את האזור הפגוע עולה 1/4 אינץ '(6,4 מ"מ), להחליף את הקרש. ניתן למצוא מתקין מקצועי על ידי התקשרות למספר הצרכן של פרגו או ביקור של אתר פרגו. זה עשוי גם להיות מועיל להחזיק חלק מקרשי הריצוף לאחר ההתקנה כדי להבטיח שתמיד יהיו לך תחליפים בהישג יד.

אזהרות

 • הימנע מהצפת הרצפה במנקה או במים. שכבת מים דקה אמורה להספיק למגבון יבש. אתה לא רוצה להשאיר שום לחות שעלולה לגרום לפסים.
 • אל תשתמשו בצמר פלדה, אבקת ניקוי או מוצרי ניקוי שוחקים על רצפת למינציה של פרגו.

שאלות ותשובות

 • האם אוכל להשתמש ב- iRobot ברצפות הפרגו שלי?
  אני משתמש באחת לעיתים קרובות. זה קולט לכלוך ואבק, אבל לא משאיר אותו נראה נקי.
 • איך אוכל ללטש אותו?
  כדי לעזור להחזיר את הברק שלך, אתה יכול לנסות מוצר כגון ליטוש רצפת בונה למינציה. אתה רוצה להיות בטוח לא להשתמש בשום דבר שוחק ולעולם לא להשתמש בחומר כימי שאינו אומר במפורש בטוח לרצפות למינציה / פרגו.
 • האם ניתן להניח שטיח שטח על פרגו 10? אם כן, איזה סוג של גיבוי עליו להיות?
  כן, אפשר בהחלט להשתמש בשטיח שטח. עדיף לבחור שטיח עשוי סיבים טבעיים, כמו במבוק, כותנה או צמר. עליכם לנסות להימנע משימוש בשטיח עם גבס לטקס, גומי או ויניל, מכיוון שגבים אלה יכולים לטשטש את ריצוף הפרגו שלכם. עם זאת, ניתן להשתמש בכל שטיח אם מניחים משטח לבד מתחת לשטיח, המגן על ריצוף הלמינציה.
 • האם אתה יכול להשתמש בבונה ברצפות פרגו?
  בונה מייצרת מנקה לרצפת למינציה, המומלצת על פני מנקה רצפת עץ בונה. חשוב שלא תשתמשו בשום דבר שישאיר שאריות שעווה על הרצפות שלכם, במיוחד מכיוון שפרגו אינו עץ אמיתי. שימוש במוצר כמה שפחות יספק לך את התוצאה הטובה ביותר. אתה תמיד יכול לשקול להכין חומר ניקוי משלך עם חומץ ומים או לדלל את מוצר הבונה שלך או מוצר אחר לבחירה, כדי למנוע השארת שאריות דביקות על הרצפות שלך.
 • האם אוכל להשתמש בסוויפר רטוב לניקוי רצפת הפרגו שלי?
  אתה יכול, אבל סחט את רוב הלחות מהכרית תחילה, אחרת היא תשאיר פסים.
 • מה הדרך הטובה ביותר לנקות פרקט למינציה?
  הקפידו לטאטא / לייבש את רצפות הלמינציה באופן קבוע כדי להגן עליהם לטווח הארוך. כאשר הרצפה שלך זקוקה לניקוי יסודי יותר, אתה יכול לנגב את הרצפות שלך עם תמיסה ביתית של 1 כוס חומץ (או 1 כף סבון כלים) לכל ליטר מים. השתמש בכמה שפחות נוזלים שאפשר ולעולם אל תשאיר מים עומדים על הרצפות לייבוש.
 • האם אוכל להשתמש במנקה רצפות של Holloway House ולגמור על פרגו?
  פרגו הוא פרקט למינציה, ולכן חומרי ניקוי המיועדים לכך צריכים להיות מקובלים. הקפד לעקוב אחר הוראות הניקוי, והימנע משימוש בכמויות נוזלים מוגזמות.
 • נראה שהשמש דועכת בריצוף הפרגו שלנו בתוך דלת ההזזה. מה אני יכול לעשות?
  פרגו מעניקה אחריות למי שרוכש רצפה שאומרת שהיא לא תדעך בגלל אור השמש. ברר עם המתקין שלך האם יש סיבה אחרת לדהייה, או אם יש להחליף את הרצפה שלך.
שאלות ללא מענה
 • כיצד אוכל לנקות את המשכון מריצוף הפרגו שלי?
 • האם שימוש באקונומיקה יפגע ברצפת פרגו?

תגובות (1)

 • arielle66
  לא הייתי מודע לשיטות הניקוי שציינת. תודה, עכשיו אני יכול לטפל טוב יותר ברצפה שלי.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail