איך מנקים מגבים?

כדי לשמור על ניקיון המגב שלך, שטפי אותו היטב במים חמים לאחר כל שימוש ותני לו להתייבש לחלוטין, מכיוון שזה יעזור לו להימשך זמן רב יותר. עם זאת, אם תרצו לנקות את המגב טוב עמוק, תוכלו להשרות אותו בחומץ או לרחוץ אותו במכונת הכביסה או במדיח הכלים. עדיף לעשות זאת לאחר 3 או 4 שימושים. כדי להשרות את המגב שלך, הניח את הראש בתוך דלי מים חמים עם כוס חומץ אחת ו 0,5 כוס אקונומיקה. תן לזה להיספג במשך 10 דקות לפני שאתה סוחט אותו ומניח לו להתייבש. אם למגב שלך יש רצועות מגבת או בד, אתה יכול לנתק את הראש ולשטוף אותו על הגדרת המים החמים של מכונת הכביסה שלך. לאחר מכן, תן לו להתייבש באוויר לפני שאתה מצמיד אותו מחדש לידית. אתה יכול גם להסיר את ראש המגב ולהכניס אותו למתלה העליון של המדיח שלך. שים 0,5 כוס חומץ לבן במתקן הניקוי ושטף אותו לבד במצב רגיל. כדי ללמוד כיצד לנקות מגבי אבק ומגבי קיטור, המשך לקרוא!

יש לאחסן מגבים יבשים
יש לאחסן מגבים יבשים, מגבי ספוג ומגבים אחרים עם ראש שטוח כשהראש למעלה.

המגב שלך מנקה את הרצפות שלך, אבל מה קורה כשאתה צריך לנקות את המגב שלך? שמירה על ניקיון המגב שלך היא ממש קלה. ברוב המקרים, מגב רטוב צריך רק לשטוף בין שימוש לשימוש, בעוד שמגב אבק צריך רק לנער אותו. בכל כמה שימושים, הם יצטרכו לנקות עמוק יותר. תלוי בסוג המגב, ניתן לעשות זאת בכיור, במכונת הכביסה או אפילו במדיח הכלים. לאחר מכן, פשוט הניחו למגב שלכם לאחסן אותו במקום קריר ויבש עד שתזדקקו לו שוב.

שיטה 1 מתוך 4: ניקוי סמרטוט רטוב

 1. 1
  שטפו את ראש המגב לאחר כל שימוש. ברגע שסיימת להשתמש במגב שלך, שטפי את הראש מתחת למים חמים עד שהמים זורמים. לאחר מכן, סובב את ראש המגב החוצה באופן מלא ככל האפשר ואפשר לו להתייבש באזור מאוורר היטב. תן למגב להתייבש לחלוטין לפני שתאחסן אותו שוב.
  • אם אפשר, תן למגב שלך להתייבש בשמש. אתה יכול אפילו לתת לו להתייבש בחוץ אם זה יום חם לעזור לזרז את התהליך.
 2. 2
  השריה את המגב שלך בתמיסת ניקוי לאחר ארבעה שימושים. המגב שלך יצטרך ניקוי עמוק כל שלוש עד ארבע שימושים, או בכל פעם שהוא מתחיל להריח מצחיק. לחטא את ראש המגב שלך על ידי הוספת כוס או כ- 237 מיליליטר (8 פלוס) חומץ לבן או שלושה אחוז מימן פרוקסיד, או חצי כוס (118,5 מ"ל) אקונומיקה לליטר (3,79 ליטר) מים חמים. אפשר לראש המגב שלך להיספג בתמיסה במשך עשר דקות לפני שאתה סוחט אותו ומניח לו להתייבש.
  • אין להשתמש באקונומיקה על מגבים ספוגיים או מגבים סינטטיים. זה יגרום להתדרדרות החומרים. במקום זאת, נסו את תמיסות החומץ או החמצן.
  • הקפד לתת למגב שלך להתייבש באזור עם אוורור טוב, ולאחסן אותו בבטחה הרחק מילדים וחיות מחמד.
 3. 3
  שוטפים ראשי סמרטוט ניתוקים במכונת כביסה במקום להשרות. כמה ראשי סמרטוטים, כמו אלה המיוצרים ברצועות מגבת או בד, יכולים להיכנס ישר לכביסה. הוציאו את ראש המגב מהידית ושטפו אותו על מים חמים. לאחר מכן, אפשר לו להתייבש באוויר לפני שהצמד אותו מחדש לידית.
  • הוסף כיפה של אקונומיקה לשטיפה כדי לעזור לחטא את ראש המגב שלך.
  • שטפו את ראש המגב בפריטים שלא אכפת לכם להכות, כמו סמרטוטי ניקיון ומגבות אחרים.
 4. 4
  שטפו אותו במדיח הכלים במקום במכונת כביסה. ניתן לשטוף גם שוטפים עם ראשים נשלפים במדיח הכלים. פשוט הסירו את ראש המגב והניחו אותו במתלה העליון של מדיח כלים ריק. הוסף כוס (237 מ"ל) חומץ לבן למתקן הניקוי. לאחר מכן, הפעל את המדיח במחזור רגיל. לאחר סיום המחזור, סחטו את שאר המים והניחו לראש המגב להתייבש באוויר לפני השימוש בו.
אין להשתמש באקונומיקה על מגבים ספוגיים או מגבים סינטטיים
אין להשתמש באקונומיקה על מגבים ספוגיים או מגבים סינטטיים.

שיטה 2 מתוך 4: שמירה על מגב אבק

 1. 1
  נענע את ראש המגב לאחר כל שימוש. התחל לנקות את המגב היבש או מגב האבק שלך על ידי טלטולו החוצה ברגע שתסיים עם זה. זה יסיר אבק רופף. זכור לנער אותו באזור מאוורר היטב שלא אכפת לך שהדברים יתאבקו. מוסך, סככה או חלל חיצוני עשויים להיות טובים למטרה זו.
 2. 2
  אבק את ראש המגב אחרי כל שלושה שימושים. אחרי כל שלושה או ארבעה שימושים, גם על מגב האבק שלך יהיה צורך לשאוב. לאחר שתנענע את הראש, השתמש בצינור השואב שלך ובחיבור מברשת אבק כדי להרים בעדינות את האבק הנוסף שנותר על המגב שלך.
 3. 3
  שוטפים את ראש המגב במכונת כביסה. יש להלבין ראשי סמרטוטי אבק רק לאחר שהתלכלכו או מלוכלכים מאוד. שטפו אותם במחזור עדין באמצעות מים חמים וחומר ניקוי עדין. לאחר מכן, סחטו את עודפי המים ותלו אותם על קו או מתלה לייבוש מוחלט לפני שאתם עושים בהם שימוש חוזר.
 4. 4
  נקה את ראש המגב היבש שלך ביד במקום במכונת כביסה. מלא את הכיור שלך במים חמים וסבון כלים, והשתמש בידיים שלך כדי להוציא את הלכלוך מהמגב. לאחר מכן, שטפו אותו במים חמים עד שכל הסבון נעלם לפני שסוחטים אותו ומניחים לו להתייבש.
אחסן מגבים יבשים ומגבי ספוג עם ראשם כלפי מעלה
אחסן מגבים יבשים ומגבי ספוג עם ראשם כלפי מעלה.

שיטה 3 מתוך 4: ניקוי מגב אדים

 1. 1
  שוטפים את הרפידות במכונת הכביסה לאחר כל שימוש. ברוב מגבי האדים יש רפידות בד נשלפות שקל לנקות ולתחזק. וודא שראש המגב קריר מספיק למגע, והסר את הכרית. ואז שוטפים אותו במחזור רגיל עם חומר כביסה מדי יום /
  • נסה לשים את כרית המגב שלך עם המון כביסה אחרת כדי שלא תשטוף אותה מעצמה. זה יותר ידידותי לסביבה, וגם פחות קשה על כרית המגב שלך.
 2. 2
  מחקו את המאגר. נקה את המיכל או מאגר מגב האדים שלך על ידי ריקוןו ומנגב אותו במגבת כלים לחה או סמרטוט. החלף מטליות מלוכלכות במידת הצורך כדי להימנע מלכלוך מחדש של פנים המיכל.
 3. 3
  נקה את פני המגב שלך. השתמש במגבת יבשה או סמרטוט כדי לנגב את כל שטח מגב האדים שלך לאחר כל שימוש. זה עוזר לנגב פסולת בנויה, ומנדף את כל הלחות שנותרה אחרי המפה.
כדי ללמוד כיצד לנקות מגבי אבק ומגבי קיטור
כדי ללמוד כיצד לנקות מגבי אבק ומגבי קיטור, המשך לקרוא!

שיטה 4 מתוך 4: אחסון המגב שלך

 1. 1
  תן למגב שלך להתייבש לחלוטין לפני האחסון. אחסון המגב שלך בעודו רטוב מעודד עובש וחיידקים לצמוח. תנו לראש המגב להתייבש לחלוטין לפני שאתם מאחסנים אותו כך שראש המגב יחזיק מעמד זמן רב יותר.
 2. 2
  אחסן מגבים יבשים ומגבי ספוג עם ראשם כלפי מעלה. יש לאחסן מגבים יבשים, מגבי ספוג ומגבים אחרים עם ראש שטוח כשהראש למעלה. זה מרחיק את ראשיהם מהרצפה ומרוחק מאבק ופסולת בזמן שאינם בשימוש. זה גם עוזר להם לשמור טוב יותר על צורתם.
 3. 3
  אחסן מחרוזת ופשיט ראשי סמרטוט רטובים בנפרד מהידית. יש לאחסן מגבים רטובים מסורתיים באופן שמאפשר לחוטים או לרצועות שלהם להיתלות באופן טבעי. אם אפשר, הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא לתלות את הראש מוו או מתלה על הקיר, בנפרד מהידית.
  • אם אינך יכול לאחסן את ראש המגב הרטוב שלך בנפרד מהידית, אחסן את המגב עם הראש למעלה. זה עלול לגרום לעיצוב לא נכון, אבל זה יותר תברואתי ויעזור למגב שלך להימשך זמן רב יותר.
 4. 4
  שמור את המגב במקום יבש. כדי למנוע היווצרות עובש וטחב על ראש המגב שלך, שמור במקום יבש. ארון או חלל מקורה אחר בדרך כלל עובד בסדר גמור. מוסכים שאינם מבוקרים טמפרטורה וחדרי כביסה הם לא תמיד הרעיון הטוב ביותר, מכיוון שאלה יכולים להיות לחים.
 5. 5
  החלף את המגב לפי הצורך. מתי בדיוק אתה צריך להחליף את המגב שלך, תלוי בתדירות השימוש בו ובמה אתה משתמש בו. באופן כללי, עם זאת, ראש מגב יחזיק מעמד כשלושה חודשים. אם המגב שלך מריח גם לאחר חיטוי או אם יש לו בעיות מתמשכות בצמיחת עובש, החלף אותו מיד.

טיפים

 • נגב את ידית המגב לפי הצורך במגבת לחה, או השתמש במגבון חיטוי כדי להסיר שומן ולכלוך כבד יותר.

אזהרות

 • אל תכניס ראשי מגב אבק למדיח הכלים.
 • אין לשלב כימיקלים. ערבוב כימיקלים עלול לגרום לתגובות לא ידועות שעלולות לגרום להם להיות לא בטוחים למגע או לגרום לאדים מזיקים.
 • אל תשתמש בחומרי ניקוי ובניקוי ביתי בעת ניקוי מיכל או גוף של מגב אדים.
מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד להתקין שטיח?
 2. איך לנקות עמוק מזרון?
 3. איך לנפח אירובי?
 4. איך קונים מזרן קצף זיכרון?
 5. איך מסירים ראש מקלחת?
 6. כיצד למדוד את מחוספס האסלה?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail