כיצד להעריך יהלומים רופפים?

יש הרבה צבעים ליהלומים רופפים
אל תבלבלו בין בהירות של יהלום לצבעו: יש הרבה צבעים ליהלומים רופפים.

מדוע יהלומים רופפים כל כך מגנטיים? זאת השאלה! הם אומרים כי קסם ליהלומים רופפים יכול לגרום לכל גברת להשתגע במובן הכי טוב של המילה. אחד החלומות היקרים של כל אישה בעולם הוא לקבל תכשיטים עם יהלומים רופפים נוצצים. לכן השאלה כיצד לקנות ולהעריך אבנים אצילות אלה נפוצה כל כך אצל אנשים.

צעדים

 1. 1
  לקנות את היהלום הרופף המושלם הזה לא קשה בכלל, במיוחד אם אתה יודע מה אתה מחפש. הדרך הטובה ביותר להגיע למסקנה לגבי עלות היהלום - היא להבין מה הופך אותו לנחשק. ארבעה קריטריונים עיקריים מגדירים את האיכות והערך של היהלום - משקל הקראט שלו, חיתוך היהלום שלו, צבעו.
 2. 2
  קבע את משקל היהלום הרופף. בדרך כלל שוקל יהלום בקראט. זה לא אותו הדבר עם משקל הזהב בקראט. קראט אחד של יהלום רופף שווה ל- 200 מ"ג ממשקלו היהודי בפועל. למספר הקרט יש השפעה על המחיר הסופי של היהלום. משקל קראט נקבע לעתים קרובות על פי גודל היהלום והקירוב המשוערים. זה מקובל למדידות כלליות, אך יכול להיות לא מדויק. לפעמים יהלום בגודל גדול יותר יכול להשקל פחות. כדי לקבוע את המשקל המדויק של היהלום הרופף שלך עדיף להשתמש בסולם היהלומים.
  הם אומרים כי קסם ליהלומים רופפים יכול לגרום לכל גברת להשתגע במובן הכי טוב של המילה
  הם אומרים כי קסם ליהלומים רופפים יכול לגרום לכל גברת להשתגע במובן הכי טוב של המילה.
 3. 3
  הערך את חיתוך היהלום. החיתוך פירושו צורת וגודל הצדדים והפרופורציות הגיאומטריות של היהלום. זהו אחד החלקים הקשים ביותר בהערכת יהלומים. הדרך הנפוצה ביותר לחיתוך יהלומים היא צד מבריק. זה נראה כמו פירמידה דחוסה על גבי הפירמידה ההפוכה. צד יהלומים מושלם הומצא בכדי להעניק ליהלום רופף זוהר בהיר. אך לא כל יהלום נחתך על פי עיקרון זה. יש חותכי יהלומים הרואים שאבן גדולה יותר טובה מיהלום עם פרופורציות טובות יותר. יהלומים יכולים להיות בצורות שונות, כולל צד אמרלד(מלבן), צד "נסיכה" (מרובע), בצורת אגס, סגלגל, בצורת לב, ו"מרקיז "(מוארך ומעוגל). חשוב לציין כי הערכת היהלומים הרופפים יש צורך למצוא אבן מאוזנת המסוגלת לתפוס הרבה אור. היזהר מכיוון שניתן ללטש כמה יהלומים מספר פעמים כדי להסתיר את הנקודות הרעות. במקרה של ליטוש לא אחיד יתרת היהלומים תישבר. שים לב לקצה היהלום. זה לא צריך להיות רחב במיוחד. לחגורה הרחבה בקצה היהלום יש השפעה שלילית על החזר האור.
 4. 4
  שימו לב לבהירות היהלומים. פגמי הבהירות של היהלום הופכים אותו לפחות יקר. ניקיון וברק מושלמים הם הטובים ביותר עבור יהלומים רופפים. סוגי הפגמים העיקריים הם כתמים והכללות. הכללות הן פיצולים בתוך היהלומים, כתמים כהים ולבנים קטנים, מה שנקרא קשרים הנמצאים על פני היהלום, שריטות, חריצים, זיזים וסימני פגיעה. כמעט בכל יהלום יש כמה פגמים. הרעיון הוא לקבוע את גודל הפגמים ומספרם. אם אין פגמים גלויים עם גידול פי עשרה הם אומרים שהיהלום מושלם. הערך של יהלום כזה הוא באמת גבוה. כדי להעריך את בהירות היהלום יכול לסייע בהיקף הבהירות. מערכת המשותף להערכת בהירות כוללת סימנים כמו IF, ללא פגמים פנימיים; VVS1 ו- VVS2, מעט מאוד פגמים; VS1 ו- VS2, מעט מאוד פגמים; S11 ו- S12, מעט פגמים; 11, 12 ו -13, פגומים. היהלומים עם השלטים הנמוכים מ- VS2 אינם שווים עבורכם, אך יכולים להועיל לתכשיטים.
 5. 5
  אל תבלבלו בין בהירות של יהלום לצבעו: יש הרבה צבעים ליהלומים רופפים. ניתן למצוא יהלומים צהובים, חומים, סגולים, ירוקים, אדומים וכחולים. צבע הוא תוצאה של הרכב יהלום והוא אינו משתנה. היהלומים עם הצבע יכולים להיות טבעיים ומלאכותיים. יהלומים ללא צבע מאפשרים לעבור אור מרבי ויהלומים חסרי צבע עדיפים על רקע הניצוץ שלהם. אתה יכול לבחון זאת על ידי צפייה בו באור בוהק. אם האבן מעוננת, חלבית או עם יציקת צהוב או חום, הרי שהיהלום אינו באיכות טובה במיוחד.
אחד החלומות היקרים של כל אישה בעולם הוא לקבל תכשיטים עם יהלומים רופפים נוצצים
אחד החלומות היקרים של כל אישה בעולם הוא לקבל תכשיטים עם יהלומים רופפים נוצצים.

טיפים

 • אם לצידי היהלום שוליים מעוגלים או שהוא נראה מאוכל, זה כנראה זכוכית.
 • בדוק את המוכר שמתקשר ללשכה לעסקים טובים יותר או לנציבות אבטחה והחלפה.
 • בקש את האחריות גם עם אפשרות להחזיר כסף. זה אומר שיהלום שאתה קונה ומעריך את המחיר שלו.
 • שימו לב בנוכחות תעודת AGS. כל מוכר ישר צריך לקבל תעודה כזו.
 • נסו לעשות עסקה עם מוכר עם המוניטין הטוב.
 • קניית יהלום רופף בקשו את תעודת דירוג היהלום עם רמת בהירות, צבע, משקל וגודל אבן. זכור שלא לכל יהלום יש תעודה כזו, ואין זה ברור מאבן עם תעודה תהיה טובה יותר מזו ללא אותם מסמכים.
 • אם האבן שלך אינה מורכבת, נסה להעלות אותה לטקסט שהוקלד. יהלומים משברים את האור עד כדי כך שהם לא יכולים להתנהג כמו זכוכית מגדלת. לא תראה דרכם אותיות או שורות. אבנים שקופות אחרות כמו זכוכית או קריסטל, יאפשרו לכם לראות את הטקסט דרכן. אם אתה מאיר זמן מה דרך האבן ולא תראה את האור בצד השני אלא רק הילה בהירה סביב השפה, ככל הנראה מדובר ביהלום אותנטי.
 • יהלומים רופפים הם מוליכים של חום. נשמו על פני אבן ובדקו מיד אם היא מעוננת. קוורץ, זכוכית וזירקוניום מעוקב יעונן לרגע, אך לא תראה את השביל הערפילי על יהלומים אמיתיים. עם זאת, יש אבן בשם moissanite שתעבור סוג זה של בדיקות, ולכן הדרך הטובה ביותר לבדיקה - להעריך את המוליכות התרמית של היהלומים אצל התכשיטן.
קניית יהלום משוחרר בקשו את תעודת דירוג היהלום עם רמת בהירות
קניית יהלום משוחרר בקשו את תעודת דירוג היהלום עם רמת בהירות, צבע, משקל וגודל אבן.

אזהרות

 • אין יהלומים "רעים" ו"טובים ". יתכן שתאהב כמה מהם יותר מאחרים, ועליך להבין זאת, כל היהלומים יפים אם הם אמיתיים. אחרי הכל החשוב ביותר הוא היהלום הרופף לבחירתכם!
 • זכרו שמחירי היהלומים יכולים להשתנות מאוד. זה תלוי איפה לקנות אותם.
 • לסוחרים פרטיים יש יותר הוצאות על שכר דירה ותקשורת מאשר לחנויות תכשיטים.
 • אבל כל יהלום רופף לא צריך להיות זול עד כדי גיחוך. אחרת, ערך הרכישה שלך יהיה ביחס לשכרך. הערכת יהלומים רופפים וודאו כי לא מדובר בזיוף כמו זירקוניום או פיריט באמצעות כל הטיפים שצוינו לעיל.
 • בסוף רק צורף מקצועי יכול להגיע למסקנה לגבי ערך של אבן ומקורן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד לבדוק את קשיות המינרל?
 2. איך צלחת זהב?
 3. כיצד לשכלל זהב?
 4. איך מנקים עגילי יהלום?
 5. איך רהיטי עלים כסופים?
 6. איך להשיג מתכת אבץ?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail