איך לטבול בבריכה?

אתה גם לא רוצה להעביר שום חיידק מבריכה אחת לאחרת אם אתה מטבול בבקומות מרובות
אתה גם לא רוצה להעביר שום חיידק מבריכה אחת לאחרת אם אתה מטבול בבקומות מרובות.

טבילה בבריכות היא דרך מהנה להתבונן ביצורים הרבים החיים בבריכות קטנות. הדברים העיקריים הנדרשים עבור טבילה בברכה הם נטו לטווח מכוניות נעו עם חומר רשת ומגש לבן התבוננות הדגימות שלך. זכוכית מגדלת וספר מדריכים לבריכות חיים מועילים גם כן. תרגל בטיחות בזמן שאתה טובל בבריכה, ותשטוף תמיד את הציוד ואת הידיים ביסודיות כשתסיים.

חלק 1 מתוך 4: בחירת ציוד

 1. 1
  בחר רשת עם ידית ארוכה. אם אתה קונה רשת לטבילה בבריכה, בחר רשת עם מוט ארוך מספיק כדי להגיע למים. אם אתה צריך להישען יותר מדי על המים, אתה עלול לאבד את שיווי המשקל שלך, ואתה לא רוצה ליפול במים! וודא גם שיש לרשת חורים קטנים מספיק, כך שצמחים ובעלי חיים קטנים יותר לא יחליקו דרך הרשת.
  • הגובה שלך עשוי להשפיע על אורך המוט שאתה צריך. וודאו שהוא ארוך מספיק כדי שתוכלו להגיע למים אך לא כל כך הרבה זמן שיהיה קשה לשימוש.
  • לקבלת התוצאות הטובות ביותר, השתמש ברשת הדומה לרשת יותר מאשר לרשת מחרוזת טיפוסית.
 2. 2
  הכינו רשת פשוטה אם אין לכם. כיפוף קולב חוט למעגל. חברו לקולב זוג גרביונים בעזרת סרט חזק, כך שפתח הגרביון יעבור סביב מסגרת הקולב. קושרים את הרגליים לקשר וחותכים אותן מתחת לקשר. חבר מוט ארוך לוו המתלה בעזרת סרט חזק.
  • זה אולי נראה קצת טיפשי, אבל זו רשת פשוטה ויעילה אם אתה זקוק לכזה!
 3. 3
  בחר מגש תצפית לבן. כאשר תגרוף דגימות מהמים, תזרוק אותם למגש להסתכל. בחר מגש רדוד ורחב לקבלת התוצאה הטובה ביותר. מגש לבן עוזר לכם לראות את היצורים טוב יותר. דלי כהה קטן יעשה את זה די קשה לראות משהו.
  • מצא מכולה שתתאים לצרכים שלך. זה יכול להיות אמבט חמאה בפה רחב, או כיור פלסטיק שתשטוף בו כלים. קל יותר לבחון דברים מגש רדוד מאשר מיכל דמוי דלי עמוק.
 4. 4
  קח זכוכית מגדלת וספר מדריכי חיים של בריכות. השתמש בזכוכית מגדלת כדי לראות את היצורים בצורה ברורה יותר. עיין בספר מדריך כדי לזהות את מה שאתה רואה ולמד עוד על בריכות והמינים החיים בהן. יהיה לך יותר כיף אם תוכל באמת לראות על מה אתה מסתכל ולגלות מה זה.
  • חפש באינטרנט או בספריה המקומית שלך ספרים מדריכים לבריכות. מחלקת הפארקים והנופש המקומית שלך עשויה להציע מדריך המיועד לסביבת הבריכות המקומית שלך.
 5. 5
  ממלאים את המגש במים בריכות. צרו סביבת בריכות מיני לבריאות שלכם לשחות בה בזמן שאתם מסתכלים עליהן. השתמש במגש בכדי לגרוף מעט מי בריכות ולהציבו במקום שטוח על הקרקע. זה נותן לדגימות מקום להסתובב בזמן שאתה מתבונן בהן.
בכל פעם שאתה טובל בבריכה
בכל פעם שאתה טובל בבריכה, הקפד לשטוף את עצמך במים חמים וסבון.

חלק 2 מתוך 4: טבילה לדגימות

 1. 1
  לעמוד על שפת המים ליד צמחייה כלשהי. מצא מקום בקצה המים בו תוכל להגיע בקלות לרשת. אם יש מזח, זה מקום נהדר כי הוא חסון. מצא צמחייה כי יצורי בריכות אוהבים להסתובב סביב צמחים. הסתכל במים ותראה איפה הכי הרבה פעולה.
  • וודא שבכל מקום שאתה עומד לא יגרום לך להחליק וליפול למים.
 2. 2
  טובלים את הרשת למים לאט. אל תכניס את הרשת למים במהירות, אחרת תבריח את היצורים. זה מקשה על תפיסתם! וודא שלא מגרדים את התחתית או רק תשלוף חבורה של בוץ.
 3. 3
  מערבול את הרשת בתנועה דמות שמונה. העבירו את הרשת באטיות דרך המים כדי שלא תעשו יותר מדי בוץ מלמטה. תנועה של דמות שמונה עוזרת לך לתפוס יצורים בזמן שהם בורחים כשהם מרגישים שהמים זזים. אתה רוצה להשיג כמה שיותר חברים של בריכות קטנות.
  • מערבול את הרשת בדמות שמונה כמה פעמים. אתה תרים קצת צמחייה ורפש של בריכות, וזה בסדר. בתוך כל אלה מסתתרים המון יצורים.
אם אתה קונה רשת לטבילה בבריכה
אם אתה קונה רשת לטבילה בבריכה, בחר רשת עם מוט ארוך מספיק כדי להגיע למים.

חלק 3 מתוך 4: התבוננות בתפיסתך

 1. 1
  משוך את הרשת מהמים ושליך אותה בעדינות למגש. לאחר העברת הרשת דרך המים, משוך את הרשת החוצה. וודא שהפתח נפתח כלפי מעלה כדי לא לאבד שום דבר מהרשת. הפוך אותו בעדינות וזרוק את תוכן הרשת החוצה למגש התצפית שלך. אל תשפכו שום דבר על הקרקע, אחרת היצורים לא יהיו מרוצים מדי!
  • השתמש ביד שלא מחזיקה את הרשת כדי לזרוק אותה, אך הקפד לא לסחוט את הרשת. חשוב להיות עדין כדי לא לרסק שום דבר שנמצא ברשת.
 2. 2
  דחף רפש או פסולת מסביב כדי לחשוף כל דבר שתקוע בו. תפס מקל ומורח בעדינות את הצמחים ורפש סביב המגש. בחומר הצמחי מסתתרים יצורי בריכה קטנים. היזהר שלא לתקוע את חומר הצומח חזק מדי או שאתה עלול לנפץ משהו. צפו בבהמות המתחילות לזרום מתוך הרפש!
 3. 3
  הסתכל על המלכוד שלך בזכוכית מגדלת. תוכלו לראות חלק מהדגימות בעין בלתי מזוינת, אך זכוכית מגדלת מעניקה לכם מבט מקרוב. צפו ביצורים הקטנים שוחים סביב והתבוננו בווריאציות בחומר הצמחי שהרמתם. מתערב שלא ידעת שרשת קטנה אחת תתפוס כל כך הרבה!
  • השתמש בכף פלסטיק כדי להרים דגימות בודדות מהמגש כדי שתוכל להסתכל עליהן בסביבה מבודדת.
 4. 4
  התאם את מה שאתה רואה למידע בספר המדריך. ספר מדריך צבעוני מספרת לכם על כל הצמחים ובעלי החיים במים, אבל אתה יכול להסתכל למעלה דברים בטלפון מדי. ראה כמה דברים שונים אתה יכול לזהות במים.
אתה עלול להיות קודר מנגיעה בדברים ומי בריכה מכילים הרבה חיידקים שאתה לא רוצה להעביר מסביב
אתה עלול להיות קודר מנגיעה בדברים ומי בריכה מכילים הרבה חיידקים שאתה לא רוצה להעביר מסביב.

חלק 4 מתוך 4: ניקיון

 1. 1
  זרוק את תוכן המגש חזרה למים. לאחר שביליתם זמן מה בחיפוש אחר כל חיי הבריכה בתפיסתכם, החזירו את כל זה בבטחה למים. עמדו בקצה שבו טבלו והורידו את המגש עד למים. שופכים את התוכן בעדינות בחזרה לבריכה.
  • הקפד ללכת בזהירות כדי לא לשפוך את המגש. כל יצור שאתה מפיל על הדשא עלול למות מכיוון שלא תהיה להם דרך לחזור למים.
 2. 2
  שטפו היטב את כל הציוד. אם יש לכם מקור מים נקיים, כמו צמר מים, בקרבת מקום, שטפו את הרשת והמגש לחלוטין. אתה גם לא רוצה להעביר שום חיידק מבריכה אחת לאחרת אם אתה מטבול בבקומות מרובות. יש יצורים שלא היו אוהבים חיידקים מבריכה אחרת.
  • אם אינך מצליח לנקות את הציוד במקום, עטוף אותו בשקיות אשפה כדי להעביר אותו למקום בו תוכל לנקות את הכל.
 3. 3
  שטפו את הידיים בזהירות. בכל פעם שאתה טובל בבריכה, הקפד להתרחץ במים חמים וסבון. אתה עלול להיות קודר מנגיעה בדברים ומי בריכה מכילים הרבה חיידקים שאתה לא רוצה להעביר מסביב. זה חשוב במיוחד אם תאכלו זמן קצר לאחר טבילה בבריכה.

אזהרות

 • ילדים צריכים תמיד להיות תחת השגחת מבוגר בעת טבילה בבריכה.
 • תרגול בטיחות בעמידה בקצה הבריכה. נפילה מהווה סיכון לפעילות זו.
 • לעולם אל תביא מי בריכה לפה שלך. הימנע גם מלקבל את זה בעיניים ובאף.
מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד להפגין את חוק שרלס?
 2. כיצד מחשבים את חום הבעירה?
 3. כיצד מחשבים נפח וצפיפות?
 4. כיצד לחשב פגם המוני?
 5. איך לעבור בחינת פיזיקה?
 6. איך להמיס קרח במהירות?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail