כיצד להשתמש בפונקציית ATAN ב- Excel?

לקלט לפונקציה atan ()
סיימת והגעת לפונקציה מאוד שימושית, atan (), כאשר אתה רוצה לדעת את הזווית ואתה כבר מכיר את y ו- x ויכול להרכיב מהם את המשיק, y / x, לקלט לפונקציה atan ().

אולי אתה חובב צילום! ידיעת זווית הראייה בין שני עצמים, אחד מהם ישר קדימה או מאונך אליך, והשני בזווית ישרה, כלומר לאורך קו האופק של האובייקט הראשון, עשוי להיות די נחמד או חיוני לדעת בתשובה לשדה של צפה בשאילתה. תלמד להשתמש בפונקציית ATAN ב- Excel כדי לחשב את דרגות הזווית שמשיק הידוע לך או לקבל את הרדיאנים שלה. כלומר, אם אתה מכיר את x אופקי ו- y אנכי, או את x ישר קדימה ואת y שמאלה או ימינה מבחינת מרחק, אז אתה יודע את המשיק, y / x. כשאנחנו אומרים "הזווית שהמשיק שלה הוא אלפא, a ", כלומר ביצענו את החלוקה של y / x זה הכל, והזנו אותו לנוסחת ATAN () כראוי. לכל פונקציית טריגונומטריה, יש פונקציה הפוכה שפועלת לאחור. לפונקציות הפוכות אלה יש את אותה שם אבל עם 'קשת' מלפנים. (בחלק מהמחשבונים כפתור הארקטאן עשוי להיות מסומן כעטאן, או לפעמים שזוף -1.) אז ההפוך של שיזוף הוא ארקטאן וכו '. כשאנחנו רואים "ארקטאן א", אנו מבינים את זה כ" הזווית שהמשיק שלה הוא ". פונקציה זו יכולה בהחלט להיות במחשבון המדעי או המתמטי שלך כמו גם ב- Excel. בתורת הרכב האמנות אנו למדים שקו אנכי לאורך האופק הוא הרבה יותר דרמטי מקו אופקי באותו אורך ורוחב בדיוק; אנו מזדהים עם מאבקו להתגבר על כוח המשיכה. והאם קו אלכסוני נתמך, או שמטיל חלקים מעצמו, או מתנגש עם אלכסונים במאבק? כל תמונה או ציור מספר סיפור קומפוזיציה, ו- ATAN () יכול לעזור לכם להבין תחילה את היסודות לאורך קו האופק. יחס הזהב שימושי גם בהרכב.

צעדים

 1. 1
  נזכיר כי המשיק = y / x או sin a / cos a, כאשר sin a = y / r ו- cos a = x / r לרדיוס r, שמתבטל בין המונה למכנה, וגם שווה להיפוטנוזה.
 2. 2
  פתח חוברת Excel חדשה.
 3. 3
  הזן לתא a1 את התווית x;
 4. 4
  הזן לתא b1 את התווית y;
 5. 5
  הזן לתא c1 את התווית y / x = tan a כאשר a היא הזווית אלפא;
 6. 6
  הזן לתא d1 את התווית arctan a;
 7. 7
  הזן לתא e1 את התווית DEGREES;
 8. 8
  הזן לתא f1 את התוויות רדיאנים;
 9. 9
  הזן לתא a2, 15 ולעצב תאים למלא צהוב כנרי (להזנה);
 10. 10
  הזן לתא b2, 15 ולעצב תאים למלא צהוב כנרי (להזנה);
 11. 11
  הזן לתא c2 את הנוסחה, = b2 / a2
 12. 12
  הזן לתא d2 את הנוסחה, = atan (c2) * 180 / pi ()
 13. 13
  הזן לתא e2 את הנוסחה, = מעלות (אטאן (c2))
 14. 14
  הזן לתא f2 את הנוסחה, = atan (c2)
 15. 15
  ערוך טווח תא העתק a2: f2 וערוך והדבק אותו לטווח תאים a3: a11;
 16. 16
  שנה את הערכים בטווח התאים a3: b11 ובדוק מה התוצאות אך שים לב ש- atan () מחשב מ- 90° ל -90° ומבחינת רדיאנים מ- π / 2 ל- -π / 2. הוא מבוסס, למיטב ידיעתי, גם על משולש זווית ישר.
 17. 17
  שים לב שתוצאות העמודה D וגם העמודה E הן במעלות, ואתה יכול לעצב אותן על ידי שימוש באופציה (או alt) + מקשי אפס ב- mac ועשית תאים בפורמט מספר # 0,00" °" בהתאמה אישית.
  הזן לתא c1 את התווית y / x = שזוף a כאשר a היא הזווית אלפא;
  הזן לתא c1 את התווית y / x = שזוף a כאשר a היא הזווית אלפא;.
 18. 18
  סיימת והגעת לפונקציה מאוד שימושית, atan (), כאשר אתה רוצה לדעת את הזווית ואתה כבר מכיר את y ו- x ויכול להרכיב מהם את המשיק, y / x, לקלט לפונקציה atan (). להלן תמונה של הקובץ ותרשים.
 19. 19
  והנה דוגמה לתמונת פרספקטיבה שאולי נהנתה מיישומים מתמטיים כגון atan ().
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail