איך מנקים שקופיות של 35 מ"מ?

מנקה סרטים נוזלי הוא הדרך הפחות מומלצת לניקוי שקופיות של 35 מ"מ מכיוון שהוא לא יעיל במיוחד
מנקה סרטים נוזלי הוא הדרך הפחות מומלצת לניקוי שקופיות של 35 מ"מ מכיוון שהוא לא יעיל במיוחד.

בעוד שכתם לכלוך או אבק קטן, הוא מוגדל באופן דרמטי כאשר הוא מחובר לשקופית של 35 מ"מ. למרבה המזל, קל לנקות שקופיות של 35 מ"מ. פשוט טלטלו את השקופית עד שהפסולת יורדת, או נשפו אותה בעזרת גז צילום דחוס. עבור חלקים גרגירים שפשוט לא מרפים, השתמש במכחול עם זיפים רכים כדי לאבק את השקף ללא פסולת.

שיטה 1 מתוך 3: הכנת שקופיות לדיגיטציה

 1. 1
  בדוק אם יש חומרים שוחקים על פני השקופית. לא משנה במה תשתמשו לניקוי השקופיות של 35 מ"מ, חשוב שמשטח השקופית יהיה ללא חול או חצץ אחר. אם במשטח השקופית יש חומרים שוחקים, הם יגרדו את המשטח כשאתה מנקה, לא משנה באיזה סוג מטלית או חומר ניקוי אתה משתמש.
 2. 2
  הסר פסולת אם קיימת. אם יש לכלוך או חול במגלשה, הפוך אותה על מנת שהיא תיפול. במידת הצורך, תנו לקצה השקופית כמה ברזים עדינים בכדי לגרום לאובייקט ליפול. אם אובייקט זר נשאר מחובר לשקופיות, השתמש במפוח נורה או באוויר דחוס כדי להוריד אותו מהשקף.
  • האוויר הדחוס צריך להיות נקי מלחות ומדורג ב -60 PSI ומטה. אתה יכול גם להפוך את המייבש שלך להגדרת האוויר הקר ולהשתמש בו כדי לפוצץ פסולת ממגלשות 35 מ"מ שלך.
  • במקרים נדירים בהם הפסולת המצפה את השקף עמידה במיוחד, השתמש במברשת רכה ונקייה (מכחול, למשל) כדי לאבק את פני השטח.
 3. 3
  נגבו את השקף עם מטלית מיקרופייבר. בד מיקרופייבר הוא בד שתוכנן במיוחד עשוי פולימרים סינתטיים. הסיבים בבד מיקרופייבר שזורים זה בזה יותר מאשר בבדי כותנה רגילים, מה שהופך את הבד ליעיל יותר. כדי לנגב את השקף עם מטלית המיקרופייבר, הניחו אותו מעל השקף, ואז העבירו את הבד בעדינות סביב פני החלקה בתנועה מעגלית.
  לעולם אל תשתמש במנקה על בסיס מים או במים לניקוי השקופיות של 35 מ"מ
  לעולם אל תשתמש במנקה על בסיס מים או במים לניקוי השקופיות של 35 מ"מ.
 4. 4
  נקו את המשטח בעזרת מטלית אנטיסטטית. מטליות אנטי סטטיות הן למעשה רק וריאציה של מטליות מיקרופייבר. שלא כמו מטליות מיקרופייבר רגילות, הן מעוצבות בסיבים מוליכים המפיצים מטענים סטטיים. מרחו את הבד על השקף והעבירו אותו בעדינות בתנועה מעגלית.
 5. 5
  נסה לנקות סרט ניקוי נוזלי. מנקה סרטים נוזלי הוא הדרך הפחות מומלצת לניקוי שקופיות של 35 מ"מ מכיוון שהוא לא יעיל במיוחד. עם זאת, ישנם מגוון רחב של חומרי ניקוי לסרט נוזלי. לכל אחת מהן הוראות ייחודיות. התייעץ עם הוראות היצרן לפני השימוש במנקה פילם נוזלי. עם זאת, באופן כללי, תטפסי מטלית כותנה נקייה עם מעט חומר ניקוי הסרט הנוזלי, ואז תנגבי את השקף.
  • לאחר השימוש במנקה הסרטים הנוזליים, ייתכן שתצטרך לפוצץ את השקף באמצעות גז צילום דחוס.
  • ישנם חומרי ניקוי נוזלים לסרט נוזלי שמתייבשים באופן מיידי, בעוד שאחרים צריכים להימחק.
  • לעולם אל תשתמש במנקה על בסיס מים או במים לניקוי השקופיות של 35 מ"מ.

שיטה 2 מתוך 3: הוצאת עובש מהשקופיות

 1. 1
  ללבוש כפפות כותנה. כאשר אתה מנקה עובש או פטרייה מחלקות של 35 מ"מ, הגן על עורך מפני חומרי הניקוי וגם מהתבנית על ידי לבוש כפפות. כפפות גם ימנעו מכם לגעת בשוגג בשגגה ולהשאיר אחריכם טביעות אצבע.
 2. 2
  הסר את השקופיות מגביהן. כל השקופיות של 35 מ"מ שוכנות בגיבוי (או במרכבה) של פלסטיק, זכוכית, מתכת או קרטון. לא משנה מה יהיה הגיבוי, הסר את השקף ממנו. בדרך כלל, החלקה מוסרת בקלות דרך חריץ צר בצד או בחלק העליון של השקופית. במקרה של שקופיות מגבות פלסטיק, כנראה שתצטרך לפתוח את הגב על ידי משיכה כלפי מעלה בפינה התחתונה או העליונה.
  • שקופיות מגובות קרטון ידרשו זמן רב יותר, מכיוון שתצטרכו להשתמש בסכין גילוח כדי לחתוך את הקרטון לפתוח לאורך הקצוות העליונים או התחתונים, ולנחש בערך היכן קצה השקופית. מכיוון ששיטה זו טומנת בחובה סיכון לחיתוך לתוך השקף עצמו, חתוך רצועות קטנות מהקרטון כדי למנוע חיתוך של השקף עצמו.
  תטפסי מטלית כותנה נקייה עם מעט חומר ניקוי הסרט הנוזלי
  עם זאת, באופן כללי, תטפסי מטלית כותנה נקייה עם מעט חומר ניקוי הסרט הנוזלי, ואז תנגבי את השקף.
 3. 3
  נגבו את השקף באלכוהול איזופרופיל. אלכוהול איזופרופיל הוא תרכובת כימית הנמצאת בשימוש נרחב כחומר ניקוי ביתי. כדי לנקות עובש ממגלשות בעזרת אלכוהול איזופרופיל, טפחו מעט על משטח ניקוי רך, מטלית כותנה או יעל צילום. נגב את השקף בתנועה מעגלית עדינה עד שהשקף נקי.
  • אלכוהול איזופרופיל יכול לשמש גם למיגור גידול פטרייתי שעלול להתפתח בחלק הפנימי או החיצוני של זכוכית הר.
 4. 4
  לחות למצב השקופיות. הצב את השקופיות בסביבה עם לחות יחסית של 40% או פחות למשך מספר שעות, או למשך הלילה. לחלופין, הנח את השקופיות בתוך מסגרת פתוחה והקרן אותן למשך דקה או שתיים. הטמפרטורות הגבוהות של המקרן (60 מעלות צלזיוס, או 60 מעלות צלזיוס) יהרגו נבגי פטריות שאולי היו שורדים.
 5. 5
  הרכיב מחדש את השקופיות. לאחר הקרנת השקופיות במעמד באוויר הפתוח, החלף אותן במתאם מתאים. אם הוצאת עובש ממגלשות ששוכנו במעמד קרטון והתושבת כבר אינה שמישה, הנח אותם במעמד חדש מפלסטיק, מתכת או זכוכית.

שיטה 3 מתוך 3: טיפול בשקופיות של 35 מ"מ

 1. 1
  טפל בזהירות בשקופיות. השקופיות ניזוקות בקלות. השמנים שעל האצבעות שלך עלולים לגרום למריחה ולהידרדרות של החלקה. לבש כפפות חד פעמיות למניעת כתם, והנח אותן בעדינות במקרן.
  • אם יש לך שקופית מסוימת או קבוצה של שקופיות שמטופלות באופן קבוע, בצע פרויקט דיגיטציה או צור כפילויות כדי שניתן יהיה לאחסן את המקור בבטחה, ובכך להגביל את משך הטיפול בו ולהאריך את חיי השימוש שלהם.
  לא משנה במה תשתמשו לניקוי השקופיות של 35 מ"מ
  לא משנה במה תשתמשו לניקוי השקופיות של 35 מ"מ, חשוב שמשטח השקופית יהיה ללא חול או חצץ אחר.
 2. 2
  הגבל את חשיפת השקופיות לאור. חשיפה מוגזמת לאור יכולה לגרום לדהייה. השקופיות לא צריכות להיות במקרן או על שולחן האור יותר מהנדרש. באופן כללי, זמן החשיפה לא יעלה על יותר מ- 60 שניות לשקופית.
  • אם אתם עובדים במוזיאון או במסגרת ארכיונית, עליכם להשקיע ביריעות מקוטבות לחלונות הנמצאים בחדר הצפייה.
  • הימנע מאורות פלורסנט בחלל הצפייה. סוג תאורה זה קשה במיוחד על שקופיות ושליליות.
 3. 3
  אחסן שקופיות בתנאים נאותים. אם השקופיות אינן במקרן, יש לשמור אותן בתיבת השקופיות המוארכת יחד עם עמיתיהן בסט. בנוסף, ודא שקופיות נשמרות בטמפרטורה מתאימה.
  • סביבות משרדים יציבות ביותר עם טמפרטורה של כ- 24 מעלות צלזיוס (24 מעלות צלזיוס) ולחות יחסית של 50-60% מתאימות לאחסון אוספי השקופיות.
  • עם זאת, אם יש לך את המשאבים, תוכל להשקיע ביחידת אחסון קירור מבוקרת לחות. יחידות כאלה שימושיות במיוחד עבור מגלשות המהוות חלק מאוספי מוזיאונים או ארכיונים הדורשים שמירה ללא הגבלת זמן.
 4. 4
  הגן על השקופיות שלך עם שרוולי החלקה. לאחר שהמגלשות שלך נקיות, תוכל להגן עליהם על ידי הנחתם בשרוולי החלקה. שרוולי החלקה הם כמו שקיות ניילון קטנות שמתאימות היטב למגלשות. אתה יכול להשיג שרוולי שקופיות עבור שקופיות 35 מ"מ באינטרנט או בחנות הצילום המקומית שלך.

טיפים

 • שקופיות 35 מ"מ אינן דורשות ניקוי קבוע. כל שעליך לעשות הוא לנקות אותם לפי הצורך כאשר אתה מבחין בכתמים, חצץ, עובש או פסולת אחרת.
 • ללבוש כפפות כותנה או ויניל תמיד בעת טיפול במגלשות.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail