איך מנגנים בסקסופון אלט?

כדי לנגן בסקסופון האלט, הנח את אגודל ימין על משענת האגודל התחתונה ואת אגודל שמאל על משענת האגודל העליונה והחזק את הסקסופון בצד ימין של גופך. שמור על שתי הידיים שלך בצורת "C" כך שהאגודל שלך יהיה במנוחת האגודל ואצבעותיך יוכלו לגשת למפתחות. לאחר מכן, החזיקו את השפה התחתונה מעל השיניים והביאו את השופר לפה. נשף פרצי אוויר קצרים ועקבים לתוך השופר כדי להפיק צליל. כדי ללמוד כיצד לנגן תווים בסיסיים, המשך לקרוא!

כדי לנגן בסקסופון האלט
כדי לנגן בסקסופון האלט, הנח את אגודל ימין על משענת האגודל התחתונה ואת אגודל שמאל על משענת האגודל העליונה והחזק את הסקסופון בצד ימין של גופך.

סקסופון האלט הוא כלי אקוסטי רב-תכליתי במיוחד. זה מאפשר לך לחקור מגוון סגנונות, כולל מוסיקה תזמורתית קלאסית, בלוז, רוקנרול וג'אז חלק. כדי להתחיל, למד את המיקום הנכון לגופך, לידיים ולפה שלך. לאחר שקיבלתם את המיקום, עברו לנגן את התווים הבסיסיים. לאחר שתפסו את העניין, הרחב את כישוריך על ידי שינון המאזניים הגדולים והקטנים.

חלק 1 מתוך 3: כניסה למצב

 1. 1
  למד לשחק בישיבה. שב על כסא גב ישר המאפשר לך לשתול את שתי הרגליים על הרצפה. החלק לצד ימין של המושב, כך שרגלך הימנית תלויה מעט מעל הקצה. זה משחרר את אותו צד של גופך לאחוז בסקסופון ומונע ממך לדפוק אותו בכיסא.
  • אתה יכול לנגן בסקס בעמידה, אך למתחילים קל יותר ללמוד את הכלי בישיבה.
  • הימנע מכיסאות נוחים, כמו כסאות נוח, מכיוון שאלו מקשים על שמירה על יציבה טובה.
 2. 2
  שב זקוף והרגע את הצוואר והכתפיים. יציבה טובה מאפשרת לכם לשחק בנוחות ולהימנע מפציעה. שב גבוה, עם הגב ישר והכתפיים נינוחות. זה עשוי לעזור לגלוש לקדמת המושב, במקום לשבת בתוכו חזרה. שמור על ראשך ברמה והימנע מהטייתו ימינה או שמאלה.
  • הימנע מכפיפות כתפיים, התקשות בצווארך, וישיבה לאחור בכיסא.
 3. 3
  משוך את רצועת הצוואר מעל ראשך והתאם את האורך. ברגע שאתה יושב בנוח על הכיסא, הרם את הסקסופון שלך ומשוך את רצועת הצוואר מעל לראשך. הניחו את הסקס בעדינות בצד ימין של הברכיים. הדק את הרצועה על ידי משיכת מתאם הפלסטיק עד שלא יהיה רפיון.
  • צריך להיות מתח ברצועה כאשר המכשיר נמצא בחיקך.
  הרם את הסקסופון שלך ומשוך את רצועת הצוואר מעל לראשך
  ברגע שאתה יושב בנוח על הכיסא, הרם את הסקסופון שלך ומשוך את רצועת הצוואר מעל לראשך.
 4. 4
  צרו צורת "c" בשתי הידיים. מקם את 4 האצבעות יחד ועיקל את האגודלים של שתי הידיים כך שהיד שלך תיראה כמו האות "C" (יד ימין שלך תהווה "C" לאחור). הידיים שלך "C" צריכות להיות גדולות מספיק כדי לעטוף את הצוואר ואת הבסיס של הסקסופון שלך.
  • יתכן שתצטרך להתאים את רוחב מיקום היד שלך בהתאם לגודל הכלי שלך.
 5. 5
  הניחו את האגודל הימני מתחת למושך האגודל התחתון. משענת האגודל התחתונה היא פיסת הפליז המעוקלת בגב המכשיר, ממש מתחת לרצועת הצוואר. כשידיך הימנית במצב "C" והסקסופון מונח בחיקך, הניחי את אגודל ימין מתחת למשענת האגודל התחתונה. עוטפים את האצבעות בעדינות סביב המכשיר ומניחים את האצבעות הימניות על שלושת המקשים התחתונים.
  • משענת האגודל התחתונה מאפשרת להזיז את הסקסופון ולהחזיק אותו היטב בזמן הנגינה.
 6. 6
  הניחו את האגודל השמאלי על משענת האגודל העליונה. באמצע הגב של צוואר הסקסופון, תראה מפתח קטן. עם יד שמאל במצב "C", הנח את האגודל השמאלי כנגד אותו מפתח. עוטפים את האצבעות סביב הצוואר ומניחים אותן על שלושת המקשים בצוואר העליון של הסקסופון.
  • שאר האגודל העליון מייצב המכשיר תוך השארת אצבעות חינם להכות את המפתחות.
 7. 7
  החזק את הסקסופון בצד ימין כנגד רגלך הימנית. כאשר האגודלים מונחים היטב על האגודל, תנו לסקסופון לתלות בעדינות מרצועת הצוואר. מקם את חלק הפעמון (החלק התחתון המעוקל של המכשיר) ללא מקשים כך שהוא מונח ישירות על רגל ימין.
 8. 8
  תביא את השופר לפה שלך. השתמש ביד ימין שלך כדי לדחוף את גוף הסקס כלפי מעלה ומעט קדימה ביד ימין כדי להעלות את השופר לפה. אם רצועת הצוואר שלך מותאמת כראוי, השופר צריך לעלות ישירות לפני הפה שלך.
  • אם השופר לא מגיע עד לפה שלך, רצועת הצוואר שלך ארוכה מדי. התאם אותו לפי הצורך.
  כשידיך הימנית במצב "C" והסקסופון מונח בחיקך
  כשידיך הימנית במצב "C" והסקסופון מונח בחיקך, הניחי את אגודל ימין מתחת למשענת האגודל התחתונה.
 9. 9
  צייר את שפתך התחתונה מעל השיניים התחתונות. שמור על שפתך התחתונה מתוח, אך הפה, הלסת והפנים נינוחים. הניחו את קצה השופר על שפתכם התחתונה. סגור את הפה שלך מעל לשופר, ויצר אטום אטום עם שפתייך. הניחו את השיניים העליונות בעדינות כנגד השופר.
  • אל תנשוך בשיניים העליונות שלך! שמור עליהם רגועים.
  • זהו תנוחת הפה הנכונה לשחק בסקס. העמדה נקראת "אמבוצ'ר".

חלק 2 מתוך 3: נגינת תווים בסיסיים

 1. 1
  נשב אוויר לשופר בלי ללחוץ על מקשים כלשהם. המטרה שלך היא ליצור צליל ברור ועקבי כשאתה נושף לשופר. אם אתה מקבל צלילים שטוחים ומאווררים מהמכשיר, צור אטום הדוק יותר סביב השופר עם שפתייך. אם זה נשמע חלש ולא שלם, אתה שומע צליל שטוח. הכנס עוד את הפיה לפה שלך אם אתה שומע צליל קלוש ולא ברור.
  • בצע התאמות במיקום שלך לפי הצורך עד שתוכל להשמיע צליל ברור ועקבי עם המכשיר.
  • ברגע שאתה מקבל את הצליל הברור הזה, אתה יודע שהעיצוב שלך נכון.
 2. 2
  הניחו את האצבע השמאלית על המקש השני כדי להשמיע תו B. מצא את המפתח השני מלמעלה על צווארו של הסקס. הנח את אצבעך השמאלית על מקש זה ולחץ בעדינות כלפי מטה. מכה דרך השופר. הצליל שאתה שומע הוא תו B.
 3. 3
  הניחו את האצבע האמצעית השמאלית על המקש השלישי כדי להשמיע את התו A. שמור על האצבע השמאלית על מקש "B". הנח את האצבע האמצעית השמאלית שלך על המפתח ממש מתחת לאותו, שהוא המפתח השלישי למטה מלמעלה. תוך כדי החזקת מקש "B" כלפי מטה, לחץ על המקש השלישי באצבע האמצעית השמאלית שלך. מכה דרך השופר. הצליל שאתה שומע הוא התו A.
 4. 4
  הפעל G על ידי לחיצה למטה על המקש הרביעי באצבע שמאל. בזמן שאתה מחזיק את האצבע השמאלית על מקש B ואת האצבע האמצעית שלך על מקש A ומחזיק את שניהם כלפי מטה, לחץ כלפי מטה על המקש הרביעי באצבע שמאל. מכה דרך השופר. זה הערת G.
  • B, A ו- G משוחקים באצבעות שמאל על שלושת המקשים העליונים.
  מצא את הסולמות הנפוצים ביותר בספר סקסופון אלט למתחילים באינטרנט
  מצא את הסולמות הנפוצים ביותר בספר סקסופון אלט למתחילים באינטרנט, ותרגל כל אחד מהם עד שתוכל לנגן דרכם בצליל ברור וטהור.
 5. 5
  השתמש באצבעותיך הימניות כדי להשמיע את התווים F, E ו- D. תווים אלה נוצרים בעזרת האצבעות הימניות שלך על שלושת המקשים התחתונים. כדי ליצור אותם, על אצבעותיך השמאליות להמשיך וללחוץ כלפי מטה על 3 המקשים העליונים תוך כדי נשיפה דרך הפיה. וודא שאתה שומר על אמבולציה נכונה בזמן שאתה נושף.
  • לחץ על המקש התחתון הראשון כלפי מטה עם האצבע הימנית שלך כדי לקבל F.
  • השתמש באצבע האמצעית הימנית שלך כדי ללחוץ על המקש השני תוך המשך לחיצה על מקש F כדי ליצור E.
  • השתמש באצבע הטבעת הימנית שלך כדי ללחוץ כלפי מטה על המקש השלישי תוך כדי שמירה על כל המקשים האחרים (מלמעלה ותחתון) לחוץ למטה.

חלק 3 מתוך 3: לימוד מיומנויות מתקדמות

 1. 1
  למד מאזניים עיקריים כדי להוסיף תווים מתקדמים לרפרטואר שלך. לכל אחד מהפתקים הבסיסיים שלמדת זה עתה ישנה מידה עיקרית משויכת. מאזניים עיקריים נוצרים תוך כדי לחיצה על מקש זה ועובר בסדרה של מקשים אחרים ברצף ספציפי. מצא את הסולמות הנפוצים ביותר בספר סקסופון אלט למתחילים באינטרנט, ותרגל כל אחד מהם עד שתוכל לנגן דרכם בצליל ברור וטהור.
  • התחל בסולם G מז'ור, הנחשב בדרך כלל לקל ביותר.
  • מאזניים גדולים הם הסולמות המתחילים הנפוצים ביותר ויאפשרו לכם לנגן תווים ברצף.
 2. 2
  תרגול מאזניים קלים כדי ללמוד התקדמות מאתגרת יותר. מאזניים קלים נוצרים על ידי הפעלת רצף מקשים, ממש כמו המאזניים העיקריים. עם זאת, הסולמות הקטנים נשמעים נמוכים בהרבה, והם מסובכים יותר לנגן. מצא את תרשימי המפתח להתקדמות בקנה מידה מקוון או בספר למתחילים. תרגלו מאזניים מינוריים עד שתרגישו בנוח ויכירו את ההתקדמות ותוכלו לנגן כל צליל עם צליל עקבי.
  • סולמות מינוריים נפוצים מאוד בשירי סקסופון אלט, כולל מנגינות ג'אז רבות.
  • הכרת סולמות מינוריים תעזור לך לאלתר אם אתה מעוניין לשחק בקבוצה בהמשך.
 3. 3
  למדו את שירי הסקסופון האלטס האהובים עליכם. מצא תווים בחנות מוסיקה מקומית או באינטרנט ותרגל את השירים האהובים עליך. אם אינך יודע לקרוא תווים, חפש תרשימי פריטה שינחו אותך. ברגע שאתה מכיר את השירים האהובים עליך, אתה יכול לכתוב בעצמך או להתחיל לאלתר עם קבוצה של שחקנים אחרים.
  • אתה יכול להתחיל לנגן שירים למתחילים ואז להתקדם להשמעת השירים האהובים עליך.

שאלות ותשובות

 • יש לי מצגת בבית הספר. האם יחסית קל ללמד בכיתה את סקסופון האלט?
  זה יהיה קשה מכיוון שכל אדם בכיתה יזדקק לסקסופון משלו, וזה רעיון רע לשתף סקסופון עם כיתת אנשים. אתה יכול ללמד אותם מושגים, כמו הערות שונות וכיצד ליצור אמבוצ'ה.
 • כיצד אוכל לנקות את הכלי?
  כדי לנקות את השופר והצוואר, השתמשו בשומר רפידות אווז. עבור הגוף, העבירו מנקה ספוגית דרך הסקסופון. אתה רוצה לנקות את זה באופן קבוע.
 • איך אוכל להשיג צליל רך יותר?
  הכל קשור לטבילה שלך, עד כמה הלסת התחתונה שלך מתוחה או רפויה, איך אתה נושם וכמה שאתה אוחז בחוזקה בקנה. כדי לקבל צליל רך יותר, אתה צריך להרגיע הכל.
 • כשאני קורא את דף המוסיקה, כיצד אוכל לדעת מתי ללחוץ על מקש האוקטבה?
  מפתח האוקטבה משמש רק להערות מעל ה- C # שהוזכר לעיל במדריך. אז כשעולים מעלה תו אחד מאמצע C # ל D, זו תהיה ההתחלה של הערות המפתח של האוקטבה.
 • האם יש הגבלת גיל ללימוד נגינה בסקספון?
  אין מגבלת גיל, זה רק עניין האם האדם מסוגל להחזיק את הכלי, להעיף את הכמות הנכונה של אוויר וללמוד ולהחיל את הוראות הנגינה.
 • מה הגורם לצליל סטטי וחסר בעת השמעת סקסופון אלט?
  כנראה שאתה מסובב בטעות את הלשון סביב הקנה בזמן שאתה מנגן תו. אם הלשון שלך לא מתנודדת סביב הקנה, נסה לחפש פגמים אחרים בטכניקה שעלולים לגרום לבעיה.
 • מהי הדרך הטובה ביותר למתחילים לנשוף לסקספון?
  תסללי את השפה התחתונה שלך מעל השיניים התחתונות והניחי את השיניים העליונות שלך על גבי השופר. סגור את שפתייך בחוזקה מסביב, נשום נשימה גדולה ונשוף.
 • איך אני משחק F ו- G?
  ו: שלוש אצבעות ראשונות והוסף את האצבע הראשונה על היד השנייה. G: שלוש אצבעות ראשונות.
 • האם עלי להסיר את הקנה לאחר ששיחקתי לייבוש השופר?
  כן, במיוחד אם אכלתם זה עתה, מכיוון שהאוכל יכול להיתקע בשופר. כדי לשמור עליהם יבשים ולהימנע משבירה, שקול לשמור את קני האריזה שלך במארזי הפלסטיק הקטנים שאתה קונה בהם.
 • איך אני משחק E ו- D?
  בסקס אלט, E יהיה כל שלוש האצבעות העליונות ובחלק התחתון ה- 2. D זהה, אבל בחלק התחתון אתה מכסה את שלושתן.

תגובות (12)

 • kbaker
  רציתי לדעת את היסודות של מה אצטרך לחפש כשקונים אלט, וזה ענה על שאלתי בצורה מושלמת. גם החלק שכותרתו "טיפים" עזר מאוד.
 • estellahomenick
  נהדר למתחילים. כל המידע הוא בעל ערך. תודה על המידע שלך לפני שאתחיל.
 • arnoldonitzsche
  עובדות מצוינות, היו הגיוניות למתחילים שלמים. מצפה לקבל את הסקסופון הראשון שלי ולנסות את כל העצות שניתנו. תודה!
 • reidvanessa
  רציתי ללמוד לנגן בסקס אלטו כבר עשרות שנים. הפירוט בדפים אלה נתן לי את הביטחון לנסות שוב. ההוראות פשוטות ונראות ברורות. תודה לכולם על שהקדישו את הזמן לכתוב את זה כדי שמוסיקאי מתחיל יוכל ללמוד.
 • youngkarlie
  אני משתמש בזה בכדי לכתוב את המאמר שלי, ועכשיו זה נהדר!
 • judah26
  כל צעד היה מועיל, תודה והמשיכו בעבודה הנהדרת.
 • ardenconsidine
  הרצון לשחק וללמוד איך לשחק הם שונים מאוד. עכשיו יש לי הבנה טובה יותר ואינני יכול לחכות להתחיל. מאמר מועיל מאוד.
 • dubuqueabigayle
  אני באמת יכול לעשות רעש תודה רבה!!!!!!!
 • kirstincarter
  אהבתי איך אתם עוזרים למתחילים והסברתם זאת היטב.
 • logan97
  מבוא נהדר עם כל הטיפים הראשוניים החיוניים.
 • sevans
  כמתחיל לסקס האלט, תארת במילים פשוטות כיצד להשיג את התווים הדרושים לנגינה.
 • brannonmann
  אני אוהב את הסקסופון, זו התשוקה שלי. בזכות המדריך, כעת אני יכול לנגן תו. לפני מאמר זה, לא חשבתי שלעולם אוכל להשיג משהו מוזיקלי, אך כעת משפחתי גאה בי לראשונה שאני זוכר.
מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד מייצרים תוף צינורות PVC?
 2. איך לרקוד טיקוניק?
 3. איך להיות רקדן טוב של היפופ?
 4. איך מילי רוק?
 5. איך טחנת רוח?
 6. איך ליצור פעימה ביתית?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail