כיצד לאבחן אבעבועות עכבר?

כדי לאבחן אבעבועות רוח, בדוק אם ישנם סימנים שכיחים לאבעבועות רוח פתאומיות, כולל שלשולים, נפיחות בפנים ומצב שפוף. אתה צריך גם לחפש תסמינים של מחלת עכבר תת-חריפה או כרונית, כמו פריחה, נפיחות וסימני נשיכה. אם אתה מבחין באחד מהסימנים הללו, פנה לווטרינר בהקדם האפשרי כדי לקבל טיפול במהירות ולהקל על סבל העכבר. לקבלת עזרה נוספת ממחברנו הווטרינרי, כולל כיצד להסגר עכבר שעלול להידבק בעכברים האחרים שלך, המשך לקרוא!

כדי לאבחן אבעבועות רוח
כדי לאבחן אבעבועות רוח, בדוק אם ישנם סימנים שכיחים לאבעבועות רוח פתאומיות, כולל שלשולים, נפיחות בפנים ומצב שפוף.

אבעבועות רוח הוא נגיף שמשפיע בעיקר על עכברי מחקר ולעיתים נדירות על עכברים. עם זאת, אם עכבר של חיית מחמד הגיע ממושבת מחקר, הוא עלול לשאת את המחלה. אבעבועות רוח היא מחלה קשה המביאה לרוב למוות אם מופיעים תסמינים. עליך לדעת את תסמיני המחלה ולעקוב אחריהם כך שתוכל לקחת את העכבר לווטרינר במהירות. עם זאת, אין טיפול ספציפי לאבעבועות רוח, ולכן הווטרינר שלך יוכל לתת טיפול תומך רק אם בעכבר שלך יש אבעבועות עכבר.

חלק 1 מתוך 2: איתור סימני אבעבועות העכבר

 1. 1
  חפש סימנים להופעת אבעבועות עכבר פתאומיות. אבעבועות רוח פתאומיות הן הצורה החריפה של המחלה, כלומר היא מתרחשת בפתאומיות ובעוצמה. עכבר עם אבעבועות רוח חריפות יהיה בדרך כלל שפוף, יש לו נפיחות בפנים, ויש לו מצוקות במערכת העיכול, כגון שלשולים.
  • תסמינים אלה יופיעו ויתקדמו במהירות רבה. במקרים רבים העכבר ימות במהירות מהצורה החריפה של מחלה זו.
 2. 2
  שימו לב לסימנים של מחלת עכבר תת-חריפה או כרונית. צורה זו של המחלה מתחילה בדרך כלל כפריחה בכל גוף העכבר. ואז, בסופו של דבר, גופו של העכבר מתחיל להתנפח וגירוי מוביל לעיתים קרובות את העכבר ללעוס על גופו וגפיו שלו.
  • הפריחה עלולה לגרום לעכבר לנשוך בעורו שלו. לפיכך, בנוסף לפריחה, גופה עשוי להיות מכוסה בסימני נשיכה קטנים.
 3. 3
  הסגר את העכבר שעלול להידבק. אם אתה חושד שלעכבר יש אבעבועות עכבר, עליך להפריד אותו מכל עכבר אחר שיש לך. מקם את העכברים שעלולים להיות לא נגועים בכלוב שיש בו מים מתוקים, מצעים ומזון. שטפו גם את הידיים לאחר הטיפול בעכבר שעלול להידבק. זה יעזור להגביל את חשיפתם למחלה.
  • עם זאת, מחלה זו מדבקת מאוד, כך שעכברים אחרים שלך עלולים להיות נגועים כבר. עקוב אחריהם גם לגבי סימנים לכך שהם נגועים.
  אם אתה חושד שלעכבר יש אבעבועות עכבר
  אם אתה חושד שלעכבר יש אבעבועות עכבר, עליך להפריד אותו מכל עכבר אחר שיש לך.
 4. 4
  צרו קשר עם הווטרינר שלכם. אם אתה חושד באבעבועות רוח, עליך לפנות מיד לווטרינר שלך. זוהי מחלה עם אחוז תמותה גבוה מאוד, כך שככל שתקבלו טיפול מהיר יותר, סביר להניח שעכבר וסבל יעברו על עצמכם.
  • ספר לווטרינר מדוע אתה חושב שלעכבר שלך יש אבעבועות עכבר. מחלה זו מאוד מאוד נדירה בעכברים של חיות מחמד, ולכן הווטרינר שלך עשוי לחשוד שאתה מתמודד עם מחלה אחרת, אלא אם כן תוכל לתאר בדיוק כיצד העכבר שלך היה חולה במחלה.

חלק 2 מתוך 2: אבחון וטיפול באבעבועות רוח

 1. 1
  קח את העכבר לוטרינר. אם לעכבר שלך יש את הסימפטומים המחלישים הקשורים לסוגים חריפים ותת-חריפים של אבעבועות עכבר, הוא זקוק לטיפול וטרינרי במהירות. קח את העכבר מיד לווטרינר או לבית חולים חירום לחיות מחמד אם המשרד הווטרינרי הרגיל שלך אינו פתוח כאשר אתה מבחין בתסמינים.
  • אבעבועות רוח מאובחנת על סמך סימנים קליניים, בדיקות דם והיסטוריה של חשיפה למחלה.
  • אמור לווטרינר שלך שאתה מביא את העכבר שלך במצב חירום, כך שהמשרד הווטרינרי יכול להיות מוכן לשמור על העכבר בהסגר.
 2. 2
  תן טיפול תומך. אם העכבר שלך ירד עם הסימפטומים של אבעבועות רוח הוא צפוי למות. דון בדרכים להקל על סבל העכבר בזמן שהוא עדיין חי עם הווטרינר שלך.
  • טיפול תומך יכול לכלול המתת חסד אם העכבר שלך חולה מאוד מאוד. לפעמים הדבר הכי טוב שאתה יכול לעשות עבור חיית מחמד הוא לסיים את הסבל שלהם בצורה מכובדת.
  אם לעכבר שלך יש את הסימפטומים המחלישים הקשורים לסוגים חריפים ותת-חריפים של אבעבועות עכבר
  אם לעכבר שלך יש את הסימפטומים המחלישים הקשורים לסוגים חריפים ותת-חריפים של אבעבועות עכבר, הוא זקוק לטיפול וטרינרי במהירות.
 3. 3
  שמור על העכבר בהסגר. גם אם העכבר שלך שורד אבעבועות רוח, הוא יכול להיות נשא למחלה. משמעות הדבר היא כי יש לשמור על עכבר שמחלים מהמחלה מבודד מעכברים אחרים כדי למנוע את הסיכון להתפשטות המחלה.
  • לדוגמא, במסגרות מעבדה ישנם זנים של עכברים העמידים בפני אבעבועות עכבר. עם זאת, עכברים אלה יכולים להיות נשאים של המחלה ולהפיץ אותה לזנים אחרים שאינם עמידים.

טיפים

 • לא ניתן להעביר אבעבועות רוח לבני אדם ולרוב בעלי החיים האחרים, אם כי היא עלולה להדביק מכרסמים אחרים. עם זאת, זיהום של מכרסמים אחרים הביא רק למחלות קצרות שלא היו מדבקות.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail