כיצד לטפל בהשמנת יתר אצל חתולים?

לטיפול בהשמנת יתר אצל חתולים, שאל את הווטרינר שלך מהי התזונה והמשקל האידיאלי הטובים ביותר עבור החתול שלך. אם אתה צריך להפחית את כמות המזון שאתה נותן לחתול שלך, הימנע מהאכלה שלו בחינם ורק למדוד כמה אוכל הוא זקוק לכל יום בקערה שלו. אתה יכול גם לנסות לגרום לחתול שלך להיות פעיל יותר פיזית על ידי מתן חידות אוכל בהן הוא צריך לבצע פעילות כדי להשיג את האוכל שלו ולהחליף את צעצועיו מעת לעת כדי לעניין אותו. לקבלת עזרה נוספת ממחברנו הווטרינרי, כולל כיצד להתעלם מקבצן מהחתול שלך, גלול מטה!

לטיפול בהשמנת יתר אצל חתולים
לטיפול בהשמנת יתר אצל חתולים, שאל את הווטרינר שלך מהי התזונה והמשקל האידיאלי הטובים ביותר עבור החתול שלך.

השמנת יתר אצל חתולים עלולה להוביל למספר בעיות בריאותיות, כולל דלקת פרקים, מחלות לב, סוכרת ולחץ דם גבוה. אם החתול שלך סובל מהשמנת יתר, זה אינטרס החתול שלך לנסות להפחית במשקלו. התחל על ידי התאמת התזונה להפחתת צריכת הקלוריות שלה, תחת פיקוחו של וטרינר. בנוסף, תוכלו להגביר את הפעילות הגופנית שלו כך שהיא תשרוף יותר קלוריות. יתכן שתצטרך לבצע כמה שינויים ברחבי הבית כדי לתמוך בירידה במשקל החתול.

חלק 1 מתוך 3: התאמת תזונת החתול שלך

 1. 1
  שוחח עם הווטרינר שלך. לפני שתתחיל את החתול שלך בדיאטה, חשוב לדבר עם הווטרינר שלך. וטרינר יכול לעזור לך לקבוע את התזונה הטובה ביותר והבטוחה ביותר עבור החתול שלך, כמו גם משקל בריא לחתול שלך.
  • שאל את הווטרינר שלך לגבי המזון הטוב ביותר לחתול שלך. הווטרינר שלך עשוי להמליץ לשים את החתול שלך על מזון דיאטטי כדי לעזור לו לרדת במשקל. הבונוס של מזון דיאטטי הוא שלחתול שלך יכול להיות נפח אוכל זהה כבעבר, אך בצריכת קלוריות מופחתת.
  • פנה לווטרינר שלך אם החתול שלך מפסיק לאכול כשאתה מתאים את תזונתו. סירוב לאכול עלול להוביל למחלה קשה המכונה מחלת כבד שומני, וחתולים הסובלים מעודף משקל נמצאים בסיכון גבוה במיוחד.
 2. 2
  הפסיקו להאכיל בחינם. כדי להכניס את החתול לדיאטה, עליכם לדעת כמה הוא אוכל. הימנע מהאכלת החתול שלך בחינם, נוהג שבו אתה לעולם לא משאיר את קערת האוכל ריקה. בנוסף, הימנע ממזינים אוטומטיים, מכיוון שאלה אינם אמינים. במקום זאת, עליך למדוד כמה אוכל החתול שלך מקבל מדי יום. אם החתול שלך לא מסתגל היטב לאכילה חופשית, נסה לחלק את האוכל לכמה ארוחות קטנות לאורך כל היום.
  • חתולים הניזונים בחינם אוכלים לעתים קרובות בכל פעם שהם משועממים. אם אתה מוצא את החתול שלך מתמוטט על הקערה הריקה שלו, נסה לשחק איתו במקום למלא את הקערה כדי למנוע את השעמום.
 3. 3
  חשב כמה קלוריות החתול שלך זקוק לצורך תחזוקה. חתול בדרך כלל זקוק לכ -20 קלוריות לכל קילו שהוא שוקל כדי לשמור על משקלו. אז אם חתולכם 4 ק"ג, הוא זקוק ל -160 קלוריות כדי לשמור על משקלו.
  הווטרינר שלך עשוי להמליץ לשים את החתול שלך על מזון דיאטטי כדי לעזור לו לרדת במשקל
  הווטרינר שלך עשוי להמליץ לשים את החתול שלך על מזון דיאטטי כדי לעזור לו לרדת במשקל.
 4. 4
  הפחיתו את כמות האוכל. לאחר שקבעת כמה החתול שלך צריך לשמור על משקלו, עליך להוריד את הכמות הזו כדי שהחתול יוכל לרדת במשקל. הפחית את כמות התחזוקה ב 40 קלוריות כדי לעזור לה לרדת במשקל בהתמדה.
  • קרא את חבילת המזון כדי לראות כמה קלוריות יש במזון החתול שלך. אל תשכח לקחת פינוקים בחשבון אם אתה מאכיל אותם לחתול שלך.
 5. 5
  התאם מחדש לפי הצורך. כאשר החתול שלך מאבד משקל, תצטרך להוריד את צריכתו כדי להתאים אותו לאובדן משקל. כמו כן, אם רמת הפעילות של החתול שלך משתנה (יורדת), יתכן שתצטרך להקטין גם את צריכתו. שוחח תמיד עם הווטרינר שלך על ירידות, מכיוון שאתה רוצה לספק לחתול שלך מספיק מזון.
 6. 6
  להאכיל פינוקים דלי קלוריות. אם אתם מרגישים צורך לתת פינוקים לחתול, היצמדו לכאלה שדל הקלוריות שלהם. אתה יכול למצוא פינוקים לדיאטה בשוק, וחלקם אפילו ינקו את שיני החתול שלך, וזה מועיל.
  • אתה יכול גם לנסות כמה פינוקים אנושיים, כגון שעועית ירוקה מבושלת, ברוקולי או פופקורן באוויר (ללא מלח או חמאה).
  • אפשרות נוספת היא אפיית חתיכות דקות של מזון דיאט משומר עד שהן פריכות. אופים אותם בטמפרטורה של 177 מעלות צלזיוס. מקררים את החלקים כשנגמר האוכל. חתיכות קפואים של מזון משומר ימשכו גם כמה חתולים.

חלק 2 מתוך 3: הגדלת הפעילות הגופנית

 1. 1
  נסה חידות אוכל כדי להגביר את הפעילות. אם החתול שלך נוטה לזלול את האוכל שלו, אתה יכול להאט את האכילה באמצעות חידות כדי לגרום לו לצוד באופן פעיל אחר האוכל שלו. זה ישמור על החתול שלך, והוא גם יגביר את פעילותו כאשר הוא מנסה להוציא את האוכל.
  • אתה יכול להכין פאזל אוכל פשוט בבית על ידי חיתוך חורים בבקבוק פלסטיק גדול מספיק כדי שאוכל יבש ייפול. הכניסו את האוכל פנימה וסגרו את המכסה. החתול יצטרך להזיז את הבקבוק ולגרום למזון לנשור.
 2. 2
  שים פריטים נדרשים ברמות שונות. אם יש לך יותר ממפלס אחד בבית שלך, אילוץ החתול שלך לעלות במדרגות יכול להגדיל את פעילותו. אחת הדרכים שתוכלו לעשות זאת היא לשים את הדברים הדרושים לו ברמות שונות, כמו למשל חדר האמבטיה בקומה אחת והאוכל בשנייה.
  • עשה זאת רק אם החתול שלך צעיר ובריא. חתולים מבוגרים או חולים זקוקים לגישה נוחה לארגז הזבל, המזון והמים.
  סירוב לאכול עלול להוביל למחלה קשה המכונה מחלת כבד שומני
  סירוב לאכול עלול להוביל למחלה קשה המכונה מחלת כבד שומני, וחתולים הסובלים מעודף משקל נמצאים בסיכון גבוה במיוחד.
 3. 3
  שיהיה לכם זמן משחק פעיל. אם החתול שלך לא רגיל להיות פעיל, ייתכן שיהיה עליך להושיט יד. הוצא למשל צעצוע פיתוי, ועודד את החתול שלך לשחק איתו. רוב החתולים ימצאו משחק עם בעליהם הרבה יותר מעניין מאשר לשחק משחק בעצמם.
  • נסה להיכנס לפחות 20 דקות של משחק בכל יום, אם כי לא כל זה צריך להיות בבת אחת.
 4. 4
  החליפו את הצעצועים. חתולים משתעממים מהצעצועים שלהם, ממש כמו בני אדם ובעלי חיים אחרים. כדי לשמור על העניין והפעילות, כבה את הצעצועים שלהם מדי פעם כדי שיהיה להם תמיד משהו חדש לשחק איתו.
  • אתה יכול לנסות צעצועי כדור, צעצועי ג'ינגל וצעצועי נוצות. יש לזכור כי כל צעצועים עם מיתרים יש להשתמש תמיד בפיקוח, מכיוון שחוטים עלולים להיות מסוכנים מאוד לחתול אם נבלע.
  • נסה להשתמש במצביע לייזר כצעצוע לחתול! תן לחתול שלך לרדוף אחר הלייזר בחדר.
 5. 5
  קח את החתול שלך לטיול. בעוד שהליכה בחתול עשויה להיראות קצת לא רגילה, זו יכולה להיות דרך להפוך לחתול פעיל יותר. ראשית, תצטרך להשיג רצועה ורתמה, כדי שהחתול לא יוכל להתנועע בזמן שאתה בחוץ.
  • התחל בכך שהרגיל את החתול שלך לרתמה ברחבי הבית. ברגע שהחתול שלך נראה בסדר עם חבישת הרתמה, אתה יכול לנסות להוציא אותו ברצועה החוצה. אל תנסה ללכת עדיין. פשוט הוציאו אותו לחצר, ותנו לו לחקור ברצועה, תמיד בפיקוחכם.
  • לאחר זמן מה תוכלו להתחיל לטייל אם החתול שלכם נראה נוח בחוץ. כמובן, טיול עם חתול לעולם לא יהיה זהה לטיול עם כלב, אך תוכלו לערוך טיולים קצרים בהם יש לחתול שלכם אפשרות לחקור מקומות בשכונה.

חלק 3 מתוך 3: שינוי התנהגויות

 1. 1
  התעלם מקבץ נדבות. תמיד מפתה לתת לחיות מחמד כאשר הם מתחננים לשאריות שולחן. עם זאת, מה שנראה לכם כמות לא משמעותית יכול למעשה להיות כמות משמעותית מהצריכה היומית של החתול. למשל, הנגיסה הממוצעת שלוקחים היא 25 קלוריות. אם אתה מחשיב שחתול של 2 ק"ג זקוק רק ל -100 קלוריות ביום כדי לשמור על משקלו, 25 קלוריות הן רבע מהצריכה היומית שלו.
  • כדי להרתיע קבצנות, נסה להסיח את דעתך של החתול שלך עם משחק או עם כמה חיבוקים. אתה יכול גם להוציא את החתול מהחדר, או שאתה יכול לתת לחתול חלק מהאוכל בו זמנית. כדור הפאזל עשוי לעזור גם.
 2. 2
  הפרד בעלי חיים לזמן אוכל. אם יש לך יותר מחיית מחמד אחת בביתך, ייתכן שיהיה עליך לעקוב מקרוב אחר צריכת המזון, מכיוון שהחתול השמן שלך יכול לגנוב מבעלי חיים אחרים בבית. האכלה של בעלי חיים בנפרד יכולה לעזור בפתרון הבעיה. תוכל להאכיל בזמנים נפרדים, או לנסות להאכיל בחדרים נפרדים.
  • אתה יכול גם לנסות להאכיל חתולים זריזים יותר גבוה יותר (כגון במכונת כביסה) ואת החתול השמן למטה נמוך יותר.
  • נסה לשמור את קערת החתול הדקה יותר שלך בתוך מיכל אחסון גדול מפלסטיק. הניחו את מיכל האחסון הפוך, וחתכו חור שהוא מספיק גדול בכדי שהחתול הדק יותר יתאים.
  השמנת יתר אצל חתולים עלולה להוביל למספר בעיות בריאותיות
  השמנת יתר אצל חתולים עלולה להוביל למספר בעיות בריאותיות, כולל דלקת פרקים, מחלות לב, סוכרת ולחץ דם גבוה.
 3. 3
  שוחח עם כל המעורבים בחיי החתול. אם אתה שם את החתול בדיאטה אבל מישהו אחר מאכיל אותו פינוקים נוספים, זה לא הולך לרדת במשקל. שוחח עם כל בני הבית שלך על התוכנית כך שכולם יהיו על הסיפון. הדבר נכון גם אם החתול שלך הוא חתול פנים / חיצוני. שוחח עם שכניך על אי האכלת החתול בפינוקים נוספים.

טיפים

 • חתולים בגודל שונה יהיו בעלי "משקלים בריאים" שונים, ולכן בדיקת מבנה החתול שלך היא שיטה טובה יותר אם לא קיבלת מספר משקל בריא מהווטרינר שלך. אם אתה יכול להרגיש את צלעות החתול שלך כאשר אתה לוחץ עליו את היד ורואה מותניים מוגדרים מעט, החתול שלך נמצא במשקל תקין. אם לחתול שלך אין מותניים או שאתה לא מרגיש את צלעותיו בקלות, הוא סובל מעודף משקל או מהשמנת יתר.

שאלות ותשובות

 • החתול שלי סובל מעודף משקל ואני מתקשה להחזיר אותה למצב נורמלי. אני מנסה לשחק איתה, אבל היא נרתעת בגלל המשקל העודף. אני לא יודע איזה אוכל להאכיל אותה! אנא עזור!
  האכילו את החתול שלכם בכמות המזון המומלצת על בסיס קבוע, ונסו לשחק איתה בין הארוחות. אם החתול שלך לא ישחק, נסה לשים עבורה חתול על הרצפה, או להשיג מיכל דגים ולהניח אותו איפה שהחתול שלך יכול לצפות, אבל לא להגיע לדגים. אתה יכול גם לנסות ללכת בה באמצעות רצועה ורתמה. התחל בללכת עם החתול באזור סגור, או אפילו דרך הבית שלך. כל אוכל צריך להיות בסדר (וודא שבשר הוא המרכיב הראשון), אתה רק צריך לקצץ בכמות שאתה מאכיל אותה. אני בטוח שלווטרינר שלך יהיה יותר עצות עבורך!

תגובות (1)

 • stefanieswaniaw
  החתול שלי שמן, והייתי זקוק לעצה כדי להאכיל אותה. זה עזר לי לקבל כמה טיפים מה לעשות.
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך לגרום לחתול שלך לסבול אמבטיה?
 2. איך לאמץ חתול מקלט?
 3. איך לאמץ חתול באמצעות ארגון הצלה?
 4. כיצד לבחור שם חתלתול?
 5. איך לאמן חתול?
 6. איך לרחוץ את החתול שלך במגבת לחה?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail