איך מונעים מחתול לשלוף את שערו?

כדי למנוע מחתול לשלוף את שיערו, הסר אלרגנים ומגרים אפשריים, מכיוון שהם עלולים לגרום לעור מגרד שמוביל לטיפוח יתר. שואבים אבק מדי יום להפחתת אבק ואבקה, שהם אלרגנים פוטנציאליים. וטרינר שקבע אנטי דלקתיות יכול גם להפחית את הגירוי בעור. עם זאת, אם עור החתול מתחיל לנצנץ או לייצר פריקה לחה, סביר להניח שהוא נגוע. שאל את הווטרינר שלך לגבי אנטיביוטיקה ותרחץ את האזור פעמיים ביום עם תמיסת מי מלח. למידע נוסף על הסימפטומים והתרופות לאלרגיות לפרעושים ובעיות התנהגות, המשך לקרוא את עצת הסוקר הווטרינרי שלנו!

כדי למנוע מחתול לשלוף את שיערו
כדי למנוע מחתול לשלוף את שיערו, הסר אלרגנים ומגרים אפשריים, מכיוון שהם עלולים לגרום לעור מגרד שמוביל לטיפוח יתר.

חתולים נחרצים בכל מה שקשור לשמירה על המעיל שלהם במצב עליון. עם זאת, לפעמים הם מרחיקים לכת מדי, ומושכים כמות מוגזמת של שיער החוצה. זה יכול להוביל לחתול מראה מרופט על המעיל שלו או אפילו שיש לו כתמים קרחים. כדי למנוע מחתול לשלוף את שערו אתה צריך לרדת לעומק הסיבה שהוא עושה זאת מלכתחילה. התשובה לכך למרבה הצער לא תמיד ברורה או פשוטה.

חלק 1 מתוך 3: הערכה אם אלרגנים סביבתיים הם גורם

 1. 1
  להבין אלרגיות לחיות מחמד. אם לבני אדם יש אלרגיה, נניח למשל קדחת השחת, אנו נוטים לקבל כאבים בעיניים, נזלת ועיטוש. חתולים, לעומת זאת, מגיבים אחרת. הביטוי הנפוץ ביותר לאלרגיה אצל חתולים הוא גירוד בעור, אשר בתורו גורם לטיפוח יתר ולמשיכת שיער החוצה.
  • באותה מידה שלחלק מהאנשים יש אלרגיה לבוטנים, או אלרגיה לפירות ים, או שהם מקבלים קדחת שחת, חתול עלול להיות אלרגי לחומר אחד ולהיות בסדר עם אחר.
 2. 2
  חקור אלרגנים סביבתיים אפשריים. באופן פוטנציאלי כל דבר בסביבה יכול להיות אלרגן אם החתול רגיש אליו. אלרגנים נפוצים כוללים קרדית אבק הבית, אבקני דשא, אבקני עצים ועקיצות פרעושים.
  • אם לחתול שלך יש אלרגיה לאבקה, ייתכן שתבחין שטיפוח יתר שלהם מחמיר בעונות שבהן האבקה הזו קיימת, כמו באביב לעצים, או בקיץ לעשבים. יש גם חפיפה רחבה בתגובה לאבקה רבה ולכן יתכן שהחתול מקבל הקלה רק בחורף, כאשר ישנם מעט מאוד אבקנים שמפעילים את התגובה.
  • חומרים אחרים משמשים כמגרים (שונים בתכלית מאלרגיה, אך מייצרים את אותה השפעה). זה יכול להיות דברים כמו ריסוס דאודורנטים, בשמים או ספריי לשיער המשמשים ליד החתול ונוחתים על מעילו וגורמים לגירוי.
 3. 3
  ביטול גורמים סביבתיים אפשריים. למרבה הצער, קשה לשמצה לאבחן את האלרגן המדויק שעליו מגיב החתול. בדיקות דם או בדיקות דקירת עור שניתן להריץ אצל כלבים, מניבות תוצאות כמעט אקראיות (ומאוד לא אמינות) אצל החתול. המשמעות היא שהווטרינר שלך יגיע לאבחנה על ידי ביטול גורמים אפשריים אחרים לגירוי בעור (כגון טפילים, אלרגיה למזון וסיבות התנהגותיות) ואז לבדוק אם טיפוח יתר מסתדר עם הטיפול.
כדי למנוע מחתול לשלוף את שערו אתה צריך לרדת לעומק הסיבה שהוא עושה זאת מלכתחילה
כדי למנוע מחתול לשלוף את שערו אתה צריך לרדת לעומק הסיבה שהוא עושה זאת מלכתחילה.

חלק 2 מתוך 3: טיפול באלרגיות סביבתיות

 1. 1
  למזער את החשיפה לחשד לאלרגנים. הסר כמה שיותר סיבות אפשריות לאלרגיה או לגירוי. אין לרסס אירוסולים ליד החתול, להפסיק להשתמש בנרות ריחניים (הריח נצמד לפרווה ועלול לגרום לטיפוח להיפטר ממנו), לטהר את האוויר ולשאוב מדי יום כדי להפחית את מספר קרדית האבק בבית.
  • יעילותה של גישה זו עשויה להיות מוגבלת אם החתול מגיב לאבקנים, ובמקרה זה ייתכן שיידרש טיפול תרופתי.
 2. 2
  השתמש בנוגדי דלקת להפחתת גירוי. הווטרינר יקיים תחילה שיחת פסק דין האם הטיפול נחוץ או לא. לתרופות המשמשות להפחתת גירוד יכולות להיות תופעות לוואי ועל הווטרינר שלך לקבל החלטה מושכלת האם היתרונות עולים על הסיכונים.
  • אם החתול מושך את פרוותו החוצה והופך את העור לדלקת, אדומה, נגועה או כיבית, אזי מצוין טיפול תרופתי. אם מדובר בכמה אזורים פרווה קצרים יותר, כנראה שזה לא כך. ההחלטה לטפל או לא להחליט עלייך להתייעץ עם הווטרינר שלך.
  • התרופות הנפוצות הן נוגדות דלקת. קורטיקוסטרואידים כמו פרדניזולון זולים ויעילים. חתול בגודל ממוצע מקבל בדרך כלל טבליה של 5 מ"ג פעם ביום עם או אחרי אוכל למשך 5 עד 10 ימים (תלוי עד כמה הוא מגרד) והמינון מופחת לטבליה אחת בכל יום אחר למשך עונת האבקה.
  • במידת האפשר, הופסקו התרופות במהלך החורף. בעוד שחתולים עמידים יחסית לתופעות לוואי של סטרואידים, בהשוואה לאנשים או כלבים, הסיכון כולל צמא ותיאבון מוגברים (מה שמוביל לעלייה במשקל), וכן סיכון מוגבר לפתח סוכרת (סוכרת סוכר). עליך לדון עם הווטרינר בסיכון האישי של חתולך לתופעות לוואי.
 3. 3
  טפל בחתול שלך באנטיביוטיקה אם עורו נדבק. אנטיביוטיקה עשויה להיות נחוצה אם החתול שלך שלף את הפרווה והפך את העור לכואב או נגוע. במקרה זה, העור עלול לנצנץ, או להיראות לח, יכול להיות שיש פריקה דביקה או שהאזור מריח.
  • אתה יכול לעזור בבית על ידי רחצה בעדינות של האזור הנגוע פעמיים ביום עם תמיסת מי מלח ואז ליטוף העור יבש. להכנת תמיסת מי מלח, הרתיח את הקומקום, ואז המיס כפית אחת של מלח שולחן רגיל לכדי ליטר אחד של מים שהורתחו בעבר. שמור פתרון זה במיכל נקי והשרה כדור נקי של צמר גפן בכל פעם.
אם החתול מושך את פרוותו החוצה והופך את העור לדלקת
אם החתול מושך את פרוותו החוצה והופך את העור לדלקת, אדומה, נגועה או כיבית, אזי מצוין טיפול תרופתי.

חלק 3 מתוך 3: חקירה וטיפול באלרגנים אפשריים אחרים

 1. 1
  בדוק את האפשרות שלחתול שלך יש אלרגיה למזון. גורם שכיח נוסף לגירוי בעור, המביא לשליפת פרווה, הוא אלרגיה למזון. כאשר החתול אוכל מזון שהוא אלרגי אליו, הדבר מפעיל מנגנון הגורם לעור לגרד עז. אלרגיות אלו בדרך כלל לחלבון מסוים בתזונה (כמו אלרגיה לאגוזים אצל אנשים).
 2. 2
  שים את החתול שלך לדיאטה חדשה אם מצויינת אלרגיה למזון. החדשות הטובות לגבי אלרגיה למזון הן שעל ידי הימנעות מאלרגן למזון ניתן "לרפא" את החתול ומפסיק לגרד. עם זאת, שוב, אין בדיקת מעבדה אמינה לאלרגיה למזון. אבחנה נעשית על ידי הצבת החתול לתזונה נמוכה של אלרגיה או היפואלרגנית.
  • הדרך הקלה ביותר להכניס את החתול שלך לדיאטה היפואלרגנית היא לדבר עם הווטרינר שלך על דיאטת מרשם. דיאטות כמו Hills DD, Hills ZD, Hills ZD ultra או Purina HA מיוצרות באופן כזה שמולקולות החלבון שהוא מכיל קטנות מכדי לגשר פיזית על קולטנים בדופן המעיים שמפעילים תגובה אלרגית.
  • האלטרנטיבה היא לנתח את כל המזון שהחתול שלך אוכל ואז למצוא מזון המכיל אף אחד מהמרכיבים הקודמים.
  • זה יכול לקחת עד 8 שבועות עד שאלרגן הקודם מנקה את המערכת והתסמינים שוככים, אז אל תצפו לתוצאה מהירה. במהלך הניסוי התזונתי עליך להאכיל את הדיאטה ההיפאלרגנית באופן בלעדי, כך שלא תתן בטעות טיפול המכיל אלרגן.
  • אם לחתול יש אלרגיה למזון, הבחירות שלך הן להמשיך ולהאכיל את הדיאטה ההיפאלרגנית או להוסיף מזון חדש כל שבועיים ולחכות לראות אם הגירוד מתחיל מחדש, לפני שתצהיר שהאוכל תקין לחתול שלך.
 3. 3
  הערך אם לחתול שלך יש אלרגיה לפרעושים. גורם נפוץ לגירוי בעור הם טפילים, במיוחד פרעושים. כאשר פרעוש נושך הוא מזריק רוק לעור החתול, שפועל כאלרגן חזק. אם החתול שלך שולף את שערותיו, זו דרישה בסיסית לטפל בחתול מדי חודש נגד פרעושים, ולהשתמש בתרסיס סביבתי כדי להעלים ביצי פרעושים וזחלים בבית.
  • דוגמאות למוצרים יעילים הם fipronil, זמין ללא מרשם, ו selamectin, אשר נקרא מהפכה בארה"ב ומעוז בבריטניה, והוא זמין ללא מרשם בלבד. השתמש בטיפול ללא קשר לשאלה אם אתה רואה עדויות לפרעושים או לא. הסיבה לכך היא שנדרשת רק עקיצת פרעוש אחת כדי לעורר את התגובה, ומכיוון שהפרעוש אינו חי על חיית המחמד, יתכן שהוא חלף מזמן ובכל זאת החתול עדיין מגרד.
 4. 4
  זהה את הגורמים האפשריים לבעיה התנהגותית. כאשר חתול מטפח הגוף משחרר אנדורפינים, שהם צורה טבעית של מורפיום. זה גורם לחתול להרגיש טוב וחתולים רבים מטפלים יתר על המידה במיוחד בגלל שהם מתחברים לאנדורפינים. זה נכון במיוחד אם החתול מרגיש לחוץ מסיבה כלשהי מכיוון שהלקיקה מציעה סוג של הפגת מתחים.
  • נסו לזהות מדוע החתול לחוץ. אולי היה חתול פולש בבית, או שקיבלת לאחרונה חיית מחמד חדשה. טיפול בסיבה הבסיסית עשוי להיות התשובה.
  • בנוסף, תוכלו להשתמש ב- Feliway, המהווה גרסה סינתטית של הפרומון החתולי (שליח כימי) הגורם לחתול להרגיש בטוח ובטוח. פליוויי מגיע כתרסיס ומפזר חדרים, והמאוחר יותר הוא האופציה הטובה ביותר מכיוון שהוא עובד כל הזמן ברקע.
הביטוי השכיח ביותר לאלרגיה אצל חתולים הוא גירוד בעור
הביטוי השכיח ביותר לאלרגיה אצל חתולים הוא גירוד בעור, אשר בתורו גורם לטיפוח יתר ולמשיכת שיער החוצה.

טיפים

 • אם החתול שלך שולף שיער, בדיקת וטרינר היא תמיד חכמה בשלב הראשון, כדי לבדוק אם יש כאב ואי נוחות העלולים לגרום ללחץ בחתול. הווטרינר יכול לדון איתך גם בשינוי תזונה ובקרת טפילים נכונה לחיית המחמד שלך, כל אלה יעזרו לך.

בלוטת התריס הוא מצב שעלול להוביל למספר תסמינים כולל משיכת פרווה. אם אתה מודאג, שוחח עם הווטרינר שלך.

שאלות ותשובות

 • החתול שלי ליקק וליקק וליקק הרבה מהפרווה שלו ואנחנו מנסים לגדל אותה בחזרה. איך אני יכול לעזור להיות רגוע יותר כך שהוא יבעט פחות?
  ראשית, קח אותו לווטרינר כדי לשלול מצב בעור או קרדית / פרעושים. לפעמים, חתולים אוהבים כשהם לחוצים, אז וודאו שלחתול שלכם יש חלל שקט משלו ואל תרדפו אחריו או תנסו לאסוף אותו כשהוא לא רוצה שתרצו.
 • החתולה שלי לא מטפחת בעצמה אלא שולפת גושי שיער. אני יכול לראות כתמים לבנים זעירים בפרוותה. מה עליי לעשות?
  הכתמים הלבנים יכולים להיות קשקשים (פתיתים של עור מת) או טפיל כגון כינים או צ'יילטיאלה. הטפילים צריכים להיות מזוהים על ידי וטרינר, וכדאי להשתמש בתכשיר מתאים לטיפול בהם. אם הכתמים קשקשים, זה מצביע על כך שעורה במצב גרוע. צחצח אותה מדי יום כדי לשפר את זרימת הדם לעורה, והוסף לתזונה תוסף שמן דגים אומגה. בדוק גם שאין במעילה קשרים, אשר מונעים ממנה לטפח עד העור.
 • האם הנחת חרוט על החתול שלי תסייע בטיפוח יתר?
  החרוט לא עוצר את ההתנהגות עצמה. זה רק מונע מחתול להגיע. אם אתה מנסה חרוט, הקפד להשיג אחד מספיק גדול שמונע את היכולת להגיע לאזורים המטופחים יתר על המידה, ובכל זאת קטן מספיק כדי לא לאכול אכילה ושתיה. שוחח עם הווטרינר שלך על תיקונים לטווח ארוך.
 • האם בני אדם יכולים לקבל כינים מחתול?
  לא. כינים הן ספציפיות למין, כך שיש כינים שונות למינים שונים. אתה לא יכול לקבל כינים מהחתול שלך, והחתול שלך לא יכול לקבל כינים ממך.
 • מה עלי לעשות אם החתול שלי בן ה -19 התחיל לשלוף גושי פרווה מגופו?
  אתה צריך לקחת אותו לווטרינר, כי זה יכול להיות דאגה בריאותית.
 • החתול שלי מיו-מי קרע את פרוותו שלו והשאיר אחריו כתמים קירחים. לקחנו אותו לווטרינר ונתנו לו תרופות אך זה לא עצר אותו. מהן האפשרויות האחרות שלנו?
  חפש סימני לחץ. האם עברת לאחרונה, פשוט נולד לך ילד או קיבלת ספה / רהיט אחר? כל הגורמים הללו יכולים להלחיץ חתול. אולי שינוי תזונה מסודר. ייתכן גם שיש לו שריר או פרעושים. קבל חוות דעת שנייה מווטרינר אחר.
 • האם המלטה חדשה יכולה להיות הסיבה?
  כן, יתכן שהחתול שלך סובל מתגובה אלרגית לזבל.
 • הגרד שלי, לועס ומושך את פרוותה החוצה. השתמשתי במוצר פשפשים, אך כל בדיקות הווטרינר חזרו להיות תקינות. האם יש משהו שאני יכול ליישם כדי להפסיק את הגירוד?
  גירוד בחתולים נגרם על ידי אחד מהבאים: טפילים (כגון פרעושים), אלרגיות (כגון למזון או אבקנים בסביבה) או התנהגות (בדרך כלל קשורה למתח או שעמום). בדיקת מעבדה לאלרגיה למזון יכולה לתת תוצאות לא אמינות, אז נסו לתת לחתול שלכם דיאטה היפואלרגנית. אם זה לא משנה כלום לאחר 8-12 שבועות, עליך לבדוק את אורח חייה כדי לראות אם היא לחוצה, משועממת או שמציקים לה, שכן תיקון זה יסייע בפתרון הגרד. סביר להניח שטיפולים מקומיים לא יעזרו.
 • איך לגרום לחתול להפסיק ליילל כשאנחנו הולכים לישון?
  תן לזה דקה או שתיים תשומת לב, ובדוק אם יש לה אוכל או מים.
 • כיצד אוכל למנוע מהחתול שלי לשלוף את פרוותה במהלך החורף?
  שאל את הווטרינר שלך.
שאלות ללא מענה
 • האם יש משהו שאוכל למרוח באופן מקומי כדי לעזור לעור החתול שלי להרגיש טוב יותר כדי שלא ילקק את השיער?

תגובות (13)

 • zionhauck
  אני הולך לשנות את האוכל שלה כדי לראות אם זו הבעיה. לא ראיתי פרעושים, אבל היא שולפת את שערה בצורה גרועה. אני אנסה את ההצעות שלך כדי לבדוק אם אוכל לגלות את הבעיה שלה. תודה על ההצעות, אני מתפלל שהם יעבדו.
 • garrick88
  זה עזר לי לגרום לחתול שלי להפסיק להישפך בפנים.
 • schadentara
  הכל עזר! במיוחד החלק על פורינה שיש לו אלרגן! אני מאכילה את החתולים שלי ב- Purina Naturals, כך שזו יכולה להיות הסיבה שהחתול שלי עושה זאת!
 • ebba60
  זה היה אתר מאוד אינפורמטיבי וזה נתן לי עם מה לעבוד. הרבה תודות.
 • syundt
  למדתי הרבה על הנושא הזה.
 • mayrawuckert
  נהדר, המון מידע שימושי. תודה רבה לך!
 • dietrichleonel
  הכל היה לי הגיוני. הווטרינר עשה את הזריקה והנוזל, זה לא עבד.
 • julius87
  זה היה מועיל, אבל החתול שלי חולה סוכרת ואין לו סטרואידים. היא שולפת את פרוותה החוצה וגורמת לפצעים בעור. ניסתה קרם ומעיל סטרואידים, אבל כשמורידים מעיל היא שוב שולפת פרווה.
 • raleighbechtela
  מאמר זה היה אינפורמטיבי מאוד.
 • keeblerskylar
  הכל במאמר זה הגיוני. לחתול שלי יש בעיות קשקשים, וכאשר הוא מאכיל אוכל מסוים, הוא מגרד יותר. אתחיל עם האוכל ואנקה את המעיל בתדירות גבוהה יותר.
 • rathtillman
  נתן לי תשובות אפשריות מדוע החתול שלי שולף את פרוותה ומשאיר כתמים קירחים, בעיקר לכיוון הקצה האחורי והזנב שלה.
 • murphycarmen
  החתול הנקבי שלי תמיד נראה מגרד הרבה אבל אני לא רואה פרעושים. המאמר שלך גרם לי להיות מודעת לכך שהיא ככל הנראה אלרגית למשהו. אני הולך לשנות את האוכל שלה ולעשות כמה מהבחירות המומלצות האחרות. תודה.
 • jeremyshaw
  אני אוהב את האיורים ואת זרימת המידע ההגיונית.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail