איך לעזור לחתולים לישון לפני השינה?

כדי לעזור לחתול שלך לישון לפני השינה, נסה להאכיל אותו זמן קצר לפני שאתה הולך לישון מכיוון שחתולים נוטים יותר לישון על בטן מלאה. אתה יכול גם לשחק עם החתול שלך 15-20 דקות לפני השינה, מה שיעייף אותו. כמו כן, וודאו כי לחתול שלכם יש הרבה צעצועים לבדר את עצמכם כשאתם לא בבית כדי שלא ישן כל היום ואז יישאר ער כל הלילה. לקבלת עצות נוספות ממחברנו הווטרינרי, כמו כיצד להקים מקום שינה לחתול שלך, גלול מטה!

כדי לעזור לחתול שלך לישון לפני השינה
כדי לעזור לחתול שלך לישון לפני השינה, נסה להאכיל אותו זמן קצר לפני שאתה הולך לישון מכיוון שחתולים נוטים יותר לישון על בטן מלאה.

חתולים ידועים בשינה ארוכה ויכולים לנמנם עד 16 שעות ביום. עם זאת, שעות שינה אלה אינן מתרחשות ברצף. לחתולים אין מחזורי התעוררות יומיים כמו יונקים רבים. הם אמנם לא ליליים, אבל הם לעיתים קרובות בשעות מוזרות במהלך הלילה וזה עלול לגרום להפרעות לבעלים. אם החתול שלך משבש את לוח הזמנים לשינה שלך, יש מגוון אפשרויות שיעזרו לך להביא את החתול שלך למיטה בזמן בכל לילה.

שיטה 1 מתוך 3: קביעת לוח זמנים

 1. 1
  קבעו לוח זמנים לשינה והיצמדו אליו. חתולים הם כמו ילדים - הם מגיבים ללוחות הזמנים. שמירה על שגרה היא הצעד הראשון לאימון השינה של החתול שלך.
  • הקמת שגרת שינה. חתולים הם חיות חברתיות, והם חושקים בתשומת לב ואהבה מצד בעליהם. אם אפשר, קום והלך לישון בערך באותה שעה בכל לילה. זה יעזור לחתול שלך להסתגל ללוח הזמנים שלך, וסביר יותר שהם יעלו ויפלו איתך.
  • כבה את האורות בשעה מסוימת. חושך הוא רמז לחתולים שהגיע הזמן להירגע ולהתכרבל למיטה. עם זאת, יש לזכור כי חתולים אוהבים גם לצוד בלילה, ולכן החושך כשלעצמו אינו גורם לחתולים להירדם.
 2. 2
  צרו את אותה סביבה בכל לילה. חתולים משגשגים על פי לוח הזמנים, וקולטים בקלות שלטים בכל הנוגע לפעילות בעליהם. אם אתה ישן כשהאורות כבויים, כבה אותם. אם אתה מכבה את הטלוויזיה בלילה, כבה אותה. אם אתה מפעיל את המאוורר, הפעל אותו. אם אתה מאזין לרדיו, האזן לו. צרו את אותה סביבה בכל פעם שאתם הולכים לישון. החתול שלך יכיר בסביבה זו ויבין שהגיע הזמן לישון.
 3. 3
  שנה את האופן שבו אתה מאכיל את החתול שלך. כאשר חתול ניזון משפיע באופן דרסטי על לוח הזמנים שלהם. לעתים קרובות, אם חתול מציק במיוחד לפני השינה או בשעות הבוקר המוקדמות, הוא פשוט רעב. אם אתה יכול לשנות כיצד ומתי אתה מאכיל את החתול שלך, זה יכול להוביל ללילות שלווים יותר.
  • נסה להאכיל את החתול שלך זמן קצר לפני השינה. כולנו נוטים יותר לישון לאחר שאכלנו ארוחה נחמדה. יש אנשים שמוצאים שאם תאכיל את החתול שלך בחצי כוס מזון יבש או רטוב זמן קצר לפני השינה, הם נוטים יותר לישון בלילה מלא ומרוצה.
  • השקיעו במזין אוטומטי לארוחות בוקר. מזינים אוטומטיים לחתולים, שאותם ניתן להגדיר לשחרר קומץ מזון יבש בזמנים ספציפיים, זמינים לרכישה באינטרנט ובחנויות כלבו רבות ובחנויות מיוחדות לחיות מחמד. אם החתול שלך מעיר אותך בשעות הבוקר המוקדמות כשהוא רוצה ארוחת בוקר, מזין אוטומטי יכול לעזור. שלא לדבר על, חתולים ידועים בתחושת הציפייה שלהם. אם הוא יודע שארוחת הבוקר מגיעה, סביר להניח שהוא יסתובב במזין מוקדם בבוקר ולא יעשה רעש ליד חדר השינה.
מה אם החתולים שלי באמת רוצים לשכב איתי אבל הם לא יפסיקו לגרד ולהתבשר
מה אם החתולים שלי באמת רוצים לשכב איתי אבל הם לא יפסיקו לגרד ולהתבשר?

שיטה 2 מתוך 3: אירוח החתול שלך

 1. 1
  קבעו זמן משחק לפני השינה. הפעלות משחק אינטראקטיבי בערב הן דרך נהדרת לעייף את החתול לפני השינה. צעצועים המדמים תנועות של עכברים וציפורים, שחתולים צדים בטבע, הם אפשרויות אידיאליות. חפש צעצועים שקופצים ומתנדנדים, כמו כדורי פינג-פונג, צעצועים מבוססי מיתרים וצעצועי עכברים פרוותיים. שחק עד שהחתול שלך נראה עייף או לא מעוניין. חתולים צדים בהתפרצויות קצרות, כך שהם מתעייפים במהירות (כמו ספרינטרים, לא רצי מרתון). הם בדרך כלל מתעייפים לאחר 10 עד 15 דקות לכל היותר. עם זאת, ודא שיש הרבה משחקים לאורך היום.
 2. 2
  ספקו אפשרויות בידור לחתול שלכם לאורך כל היום. חיי חיות המחמד שלנו סובבים את כניסתנו. לעתים קרובות, חתולים משתעממים במהלך היום בו בעליהם איננו. זה מוביל לעודף נזקקות בהמשך היום, כאשר אתה מנסה להירגע ולהירדם. שמור על חתולך מבודד בזמן שאתה בעבודה או בלימודים, והם נוטים פחות להזדקק לתשומת לב בלילה.
  • ספק צעצועים שהחתול שלך יכול לשחק איתם לבד. עכברי קטיפה קטנים, במיוחד כאלה שרוכבים חתול חתול, הם בחירה מצוינת. ניתן להחליף אותם ללא סיוע של אדם. דאג לסובב צעצועים לעיתים קרובות כאשר חתולים, כמו אנשים, חושקים במגוון וישתעממו עם אותו צעצוע לאחר זמן מה.
  • תקליטורי DVD זמינים לרכישה באופן מקוון ובחנויות כלבו מסוימות שתוכננו במיוחד עבור חתולים. וידאו CatNip מבית Pet-A-Vision Inc., למשל, כולל צילומי ציפורים ועכברים שחתולים ינסו לתפוס כשאתם לא בבית. פשוט השאר את הטלוויזיה דולקת וודא שהיא בגובה העיניים של החתול.
  • צעצועים המופעלים באמצעות סוללות זמינים ברוב חנויות המכולת, בתי הכלבו והסופרמרקטים. צעצועים אלה נעים בעצמם וניתן להשאיר אותם למשך מספר שעות בזמן העבודה. עם זאת, הקפד לקרוא את כל תוויות האזהרה. חלק מהצעצועים המופעלים באמצעות סוללות ממליצים על חתולים להשתמש בהם רק בפיקוח.
 3. 3
  התקן מזין ציפורים. חתולים אוהבים חלונות, ונהנים מהיכולת לראות את העולם החיצון. כל מה שאתה יכול לעשות כדי להפוך את החצר האחורית שלך למושכת יותר הוא נהדר. התקנת מזין ציפורים היא דרך בעלות נמוכה לתת לחתול שלך משהו לצפות בו בזמן שאתה בבית.
  • הגדר את המזין במקום שקט בו קל לאגור ולמלא אותו. באופן אידיאלי על המאכילים להיות קרובים למקלטים טבעיים, כמו עצים ושיחים, שם ציפורים ירגישו בטוחים.
  • ודא שהמזין שלך נמצא במרחק של שלושה מטרים לפחות מהחלון שלך. זה מקטין את הסבירות להתנגשויות בחלונות, שהורגות מיליוני ציפורים מדי שנה.
ולכן החושך כשלעצמו אינו גורם לחתולים להירדם
עם זאת, יש לזכור כי חתולים אוהבים גם לצוד בלילה, ולכן החושך כשלעצמו אינו גורם לחתולים להירדם.

שיטה 3 מתוך 3: הקמת מרחב שינה

 1. 1
  השאר את החתול שלך בחדר נפרד. אם אפשר, סגור את דלת חדר השינה שלך בלילה. חתולים קשה לשמצה איתם, שכן הם ממעטים לישון שמונה שעות מלאות ויכולים לגרום לך נזק פיזי באמצעות נשיכה ושריטה אם הם נבהלים מהתנועות שלך במהלך השינה. עדיף להשאיר את החתול שלך מחוץ לחדר השינה בלילה, ולקבוע כליל שמרחב השינה שלך אינו אזור ידידותי לחתולים. השאר את הדלת סגורה גם במהלך היום. חתולים הם טריטוריאליים. ככל שיש להם יותר גישה למרחב מסוים, כך הם יותר חושבים על זה כעל שלהם, וקשה יותר להרחיק אותם כשאתה מנסה לנוח.
 2. 2
  צרו מרחב מנוחה לחתול שלכם. אם החתול שלך מרגיש שיש להם מקום לישון משלו, הם נוטים פחות לפלוש לשלך. חתולים מקלטים במקומות נוחים, מוקפים בצעצועים, בארגז האשפה, באוכל ובמצעים. הגדרת מקום שינה נוח לחתול שלך יכולה לתת לו מקום ללכת בלילה שלא יפריע לך לישון.
  • במקום פנוי גבוה הוא אידיאלי, כמו חתולים הם משקיף טבעיים ואהבה להציג בהיקף רחב. דירה קיטי מרובת רמות, הזמינה לרכישה מקוונת או בחנויות לחיות מחמד, יכולה להיות אפשרות טובה מכיוון שהיא נוחה למנוחה וגם מאפשרת לחתול שלכם לטפס גבוה.
  • חתולים זקוקים למספר מקומות לישון בהם, לכן יש להם אפשרויות מרובות. בעוד שחנויות חיות מחמד רבות מוכרות מצעים יקרים, בדרך כלל מספיק רק כרית או שמיכה. הצב מצעים ידידותיים לחתולים בכל הבית, ומקומות שבהם אתה בסדר כשהחתול שלך לוקח נודניק. הניחו כרית קטנה על זרוע הספה שלכם, או שמיכה חמה בראש המדרגות. זה מסמן לחתול שלך שאלו מקומות בשבילו.
  • חתולים הם הפגיעים ביותר כאשר הם ישנים, ולכן הם מעדיפים לנוח באזורים בהם הם מרגישים בטוחים. ספק מקלט בנקודות שקטות של הבית, במיוחד במקומות שמוסתרים מעט כמו מאחורי רהיטים או מתחת להם.
  • כאמור, חתולים מרגישים שמרחב הוא שלהם אם הדברים שלהם נמצאים בקרבת מקום. הגדרו נקודות מנוחה קרוב למזון החתול, המים, המלטה והצעצועים כדי שהחתול ידע שזה מקום עבורם.
 3. 3
  שמור על הרתעות ליד דלת חדר השינה שלך. אם החתול שלך ממשיך לנסות להיכנס בלילה, ישנן מגוון דרכים להרתיע מהתנהגות זו. הגדר איזשהו אי נוחות עבור החתול שלך, או משהו שיבהיל אותו, והוא פחות צפוי להגיע לדלת שלך לבכות ולגרד.
  • הניחו משהו לפני הדלת, כמו למשל שטיח שטיח מוויניל שהונח הפוך בכדי לחשוף את החלקים הסובבים, סרט דביק דו צדדי או נייר אלומיניום. המרקם הלא נעים יגרום פחות לחתול שלך להטריד אותך בלילה.
  • הקימו מלכודת בובי כדי להבהיל את החתול שלכם. תלו את מייבש הכביסה שלכם מידית הדלתות או הניחו את הוואקום במרחק של 5 או 6 מטרים מהדלת. חבר את המייבש או השואב למתג מרחוק, אותו ניתן לרכוש באופן מקוון או ברדיו, וכאשר החתול שלך מתחיל להתמוסס או להתגרד, הפעל את המכשיר. הרעש יבהיל את החתול שלך, והוא פחות ישוב לחזור אחרי זה.

טיפים

 • אמנם משחק הוא דרך נהדרת להרדים חתולים, אך זכרו שהם חושקים במגוון. צעצועים שונים ומשחקים שונים הם אידיאליים כדי לשמור על חתולכם.
 • הסתירו צעצועים וריח חזק ומפנקים בבית לפני השינה. החתול שלך ייהנה מהאתגר לאתר את המאכלים האהובים עליו ולשחק דברים, מכיוון שזה מחקה התנהגות טורפת בטבע.
 • אנשים רבים פונים לקטניפ כאמצעי להסיח את הדעת בחתולים לפני השינה, אך זו לא האפשרות הטובה ביותר. חתולים רבים הופכים נסערים, שובבים ואנרגטיים יותר לאחר בליעת חתול חתול ואף יכולים להפוך לאגרסיביים כלפי בעלי חיים אחרים.
 • חתולים אוהבים חללים חמים דמויי קן, לכן מספקים הרבה חומר רך ומורכב למצעי החתול שלך לנוחות אופטימלית.
יש מגוון אפשרויות שיעזרו לך להביא את החתול שלך למיטה בזמן בכל לילה
אם החתול שלך משבש את לוח הזמנים לשינה שלך, יש מגוון אפשרויות שיעזרו לך להביא את החתול שלך למיטה בזמן בכל לילה.

אזהרות

 • קשה להכשיר חתולים מכיוון שהם אינם מגיבים לאילוף מבוסס תגמול כמו כלבים. אל תנסו לנזוף או לכלוב את החתול כאמצעי לחיזוק. החתול לא יבין את הקשר הסיבה והתוצאה.
 • הקפד שיהיה לך ארגז זבל נקי. חתולים לא אוהבים להשתמש במלטה מלוכלכת, ואם החתול שלך ממשיך להעיר אותך בלילה הוא עלול להתקשות להשתמש בשירותים. גררו את ארגז המלטה לפחות פעם ביום.
 • אין להאכיל חתולים בחלב או שמנת. אף על פי שמקובל לחשוב כי חתולים אוהבים מוצרי חלב, העובדה היא שחתולים רבים מתקשים לעכל לקטוז וזה מוביל לשלשול ואי נוחות אחרת, שניהם מקשים על חתול לישון בלילה.

שאלות ותשובות

 • מדוע החתול שלי יושב לי על הראש?
  זהו רק סימן לאהבה, והוא מראה לך שאתה רכושו. אם אתה לא אוהב את זה, נסה לאמן את החתול שלך להראות את חיבתו בדרכים אחרות. אם לא אכפת לך, הרשה לו / לה לשבת על ראשך, אך אל תתן לחתול לשבת על ראשך זמן רב מדי.
 • מדוע חתולים ישנים הרבה?
  חתולים פעילים ביותר בין בין הערביים לשחר, מה שאומר שהם ישנים בעיקר ביום ונעשים פעילים סביב הדמדומים. לחתולים יש את הפיזיולוגיה של טורף, כלומר הם קשורים לרדוף ולצוד - בעיקר בלילה. חתולים גדולים כמו אריות הם בעלי דפוס דומה של שינה ביום וציד בלילה. אף על פי שהם בותתו לרוב, חתולי הבית עדיין שומרים על הרצף הפרוע הזה. אפילו חתולים במשחק יציגו את האינסטינקטים הראשוניים של החתול להתגנב בצללים, וללא לחישת אזהרה, התנפלו על טרף המטרה שלהם. וציד טרף לוקח כמות מדהימה של אנרגיה.
 • איך אוכל לדעת אם החתול שלי בהריון?
  הרמז המוקדם ביותר של ההריון הוא "ורדרד". זה כאשר הפטמות הופכות ברורות יותר ומעט סמוקות למראה. יתכן שתבחין שהיא כבר לא נכנסת לחום (שהוא בדרך כלל כל שלושה שבועות). רק בשלבים מאוחרים יותר בטנה מתנפחת, אז אם אתה חושד שהיא עלולה להיות בהריון קח אותה לווטרינר. הם יכולים לדעת על ידי הרגשת בטנה.
 • ניסיתי את כל השלבים, אבל החתול שלי נהיה ממש היפר בלילה ולא ישן. מה אני יכול לעשות?
  קבל מחרוזת ותגרום לו לרדוף אחריו עד שהוא ינסה. לרוב החתולים יש הרבה אנרגיה, אז שחקו איתה שעה לפני השינה.
 • לחתול שלי היו חתלתולים והיא לא מרשה לי להתקרב אליהם. מה אני עושה?
  להיות סבלני. אמהות מאוד מגנות. תן לה קצת זמן עם התינוקות שלה, ובסופו של דבר היא תאפשר לך להתקרב אליהם.
 • פשוט אימצנו חתול (אולי 3 חודשים). היא לא תאכל את האוכל היבש שנתנו לנו, אבל יש לה אוכל רטוב. היא שותה מים ומשתמשת בארגז המלטה. האם זה נורמלי? אני בעל חתול חדש.
  החתול שלך נורמלי לחלוטין. לא כל החתולים אוהבים את הטעם של מזון יבש. תן לה אוכל משומר במקום. השתמש במותג ידוע. אתה יכול גם לנסות להחזיר אוכל יבש מחדש כשהיא מזדקנת מעט.
 • מה אם החתולים שלי באמת רוצים לשכב איתי אבל הם לא יפסיקו לגרד ולהתבשר?
  שים אותם בארגז עם אחת השמיכות הישנות שלך שישנת עליהם. זה יזכיר להם אתכם ושניכם תוכלו לישון.
 • החתול שלי מתרוצץ בלילה, מעיר אותי כל הזמן, וכשאני מכניסה אותה לחדר היא מגרדת ומתמהמת כמשוגעת. קערת האוכל והמים שלה תמיד מלאה. מה עליי לעשות?
  יש לה המון אנרגיה; תביא כמה צעצועים ותשחק איתה קצת לפני שעת השינה, ואל תחסום אותה לחדר אחד! שחיקתה לפני השינה תעודד אותה לישון.
 • לחתול שלי בן 15 יש מחצלות על הגב, אבל הוא כועס כשאני מנסה להקניט אותם. מה אוכל לעשות בכדי לעזור לו?
  חתולים מבוגרים רבים נרגנים מהסרת קשרים מכיוון שהמפרקים שלהם דלקת פרקים והם חוששים להיפגע. אם הקשרים רעים, דבר עם טכנאי ידידותי או מטפל וטרינרי ידידותי, שעשוי להיות מסוגל לחתן את הקשרים בעזרת כלי מיוחד וסבלנות. עבור חתול קצר שיער הציגו כלי טיפוח גומי או מברשת להתייבשות מכיוון שהדבר מסיר שיער נשפך ועוצר את הצטברותו. השתמש במסרק על חתולים ארוכי שיער, אך ייתכן שיהיה עליך להמתין עד שהקשרים ייעלמו לפני שתעשה זאת.
 • יש לי חתלתול, בערך 3-4 חודשים, שלא משחק ולא חוקר. היא אף פעם לא מכסה את הקקי שלה ולעתים קרובות יש לה שלשולים. מה הבעיה?
  זה נשמע כאילו החתלתול שלך חולה, וזה יכול להיות רציני, אז אתה בהחלט צריך לקחת אותו לווטרינר.

תגובות (7)

 • kali52
  אני לוקח את החתול הנרגש שלי על הברכיים. הרגיעו אותו בקול עדין ואמרו לו ללכת לישון. ואז שמתי קצת מוזיקת חתולים (קצת מוזיקת פסנתר או נבל שהיא מאוד עדינה, שום דבר מלהיב) ומכה! החתול שלי ישן תוך זמן קצר. תודה על הרעיונות!
 • wunschdarrion
  יש לי חתלתול חדש בן 3 חודשים ונחמד ללמוד איך לאמן אותו. הוא במיטה שלנו אז אני לא עשיתי את זה נכון אבל הוא ישן לאורך כל הלילה היה טוב. שני הלילות הראשונים היו קשים אך שרדנו. תודה על דברי החוכמה.
 • whitetimmothy
  הגדרת מקום כהה יותר לחתול שלי עזרה.
 • imeldajohnson
  זה עזר לי לישון לילה הגון.
 • igreenholt
  תמציתי וקל להבנה. אני אוהב שכל המידע נמצא בעמוד אחד ולא מוצג במצגת שקופיות כמו כל כך הרבה אתרים אחרים שמשתמשים בהם כדי להגביר את הקליקים. זה יהיה כעת האתר הראשון שלי בו ביקרתי בעת חיפוש תשובות כלליות.
 • khamill
  קריאה זו עזרה לי מאוד להבין את הצורך של חתול בני מרפי בתשומת לב, תודה.
 • marquardtcariss
  זה עזר מאוד לחתלתול שלי! תודה!
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail