איך לעודד את החתול שלך ללכת לישון?

כדי לעודד את החתול שלך ללכת לישון, נסה לשחק איתו לפני השינה, מה שיעזור לעייף אותו. כמו כן, נסה לכלול את החתול שלך בשגרת השינה שלך, כך שהוא יתחיל לזהות מתי הגיע הזמן לישון. לדוגמא, תוכלו לחתן את החתול שלכם ולהאכיל אותו בפינוקים מיוחדים בכל לילה לפני השינה ואז להוביל אותו לאזור השינה שלו. אתה יכול גם לנסות לתת לחתול שלך הרבה דברים לעשות במהלך היום, כמו צעצועים אינטראקטיביים ומציאת פינוקים נסתרים, אז זה יותר עייף לבוא בלילה. כדי ללמוד כיצד לשנות את לוח הזנות של החתול שלך כך שהוא ישן בלילה, גלול מטה!

שקול לקחת את החתול שלך החוצה לטיול או סתם כדי לחקור
אם החתול שלך הוא חתול מקורה, שקול לקחת את החתול שלך החוצה לטיול או סתם כדי לחקור.

רוב החתולים ישנו עד 16 שעות ביום, ובניגוד למה שמקובל לחשוב, הם לא ליליים. הם למעשה עורקיים, כלומר הם פעילים ביותר עם שחר ודימדומים. למרבה הצער, אם אתה בעל חיית מחמד, סביר להניח שאתה ישן עם שחר או מתכונן לישון עם רדת החשכה. למרבה המזל, זה לא בלתי אפשרי לשנות את לוח השינה של החתול שלך. מכיוון שרוב החתולים משגשגים כאשר מתבססת שגרה ומתוחזקת, יצירת שגרה טובה לפני השינה יכולה לעזור לעודד את חברך החתולי הקטן והפרוותי ללכת לישון באותו זמן כמוך.

חלק 1 מתוך 3: משחק עם החתול שלך

 1. 1
  שחקו עם החתול שלכם לפני הארוחה האחרונה שלהם ביום. האינסטינקטים הטבעיים של חתול הם לצוד, לתפוס, להרוג ולאכול את טרפם. לאחר מכן תקופת מנוחה. שחזור תרחיש זה על ידי משחק עם החתול שלך יכול לווסת את רמות האנרגיה שלהם כדי לענות על שלך. השתמש בצעצועים אינטראקטיביים כמו צעצועי שרביט, מצביעי לייזר או צעצועים מסתירים כדי לצוד את החתול שלך. הקפידו ליצור סביבת משחק המעניקה לחתול שלכם מקום לרוץ, לטפס ולקפוץ.
  • עליך לשחק עם החתול שלך לפחות 15 דקות בכל יום ופעמיים ביום אם אפשר.
 2. 2
  צור את החתול שלך. חתולים משועממים יכולים להיות חסרי מנוחה, להפגין התנהגויות בלתי הולמות ולהיות תוקפניים. פעילות גופנית או משחק יעזרו לפתור התנהגויות לא רצויות, כמו לא לאפשר לך לישון בלילה על ידי אגרסיביות, מיווה לאורך כל הלילה או גרימת רעש ברחבי הבית. אתה רוצה להשאיר את החתול שלך עסוק ופעיל במהלך היום כדי שלא יצברו אנרגיה מגודלת. ישנן מספר דרכים לעשות זאת:
  • לשחק קשה ואז לנוח, ולשחק שוב קשה. חתולים בנויים עבור אנרגיות קצרות ופגישת משחק טובה מורכבת מכמה שיאים ושפל. שחקו בזה על ידי עייפות החתול שלכם למספר דקות, הניחו לו לנוח ואז הפעלו מחדש את המשחק וחזרו על הפעולה. הזמן שלוקח לחתול שלך להתעייף יקטן ככל שאתה משחק.
  • פעל כטרף. משחק זה יותר מסתם מנופף בצעצוע בפני החתול שלך. זה יכול להיות מעצבן יותר מכיף עבור החתול שלך. מחקים את תנועות הטרף על ידי הרחקת הצעצוע מהחתול שלכם, מזיזה מאחורי חפצים להסתתר או קפיצה מהחתול.
  • גורי חתולים פעילים הרבה יותר מחתולים בוגרים. זה יכול לקחת שעה או יותר להמאיס אותם.
 3. 3
  העשיר את יום החתול שלך בפעילויות. חלק מבעלי החתולים עשויים לעבוד כל היום או שאין להם מספיק זמן לשחק עם החתולים שלהם. דרך טובה לשלב משחק ולעודד פעילות לאורך כל היום היא לספק לחתול שלך דברים לעשות ולראות בבית בלעדיך. אתה יכול לנסות:
  • מסתירים צעצועים או פינוקים ברחבי הבית. זה מלמד את החתול שלך לצוד והוא סוג טוב של משחק כשאתה לא נמצא בסביבה.
  • שימוש במזין חידות כך שהחתול שלך מגורה נפשית סביב הארוחות.
  • מדליקים טלוויזיה חתול. המשמעות של זה היא לשמור על הטלוויזיה שלך בערוץ הטבע שהחתול שלך יוכל לראות. או לשים מזינים לציפורים ליד חלונות כדי שהחתול שלך יוכל לצפות בהם.
 4. 4
  תאמן את החתול שלך. דרך נוספת להעסיק את החתול שלך ולעודד התנהגות טובה היא לאמן את החתול שלך. חתולים בדרך כלל חוזרים על פעולה אם היא מייצרת תוצאה חיובית או תגמול בסוף. זה שונה מאימון של בעל חיים מה לא לעשות, הנשען על מתן השלכות שליליות לבעלי חיים על התנהגויות שליליות. חתולים אינם מצליחים עם השלכות או עונשים שליליים העלולים לעודד התנהגויות אגרסיביות או לא רצויות יותר. לנסות:
  • אימון קליקר. באמצעות מכשיר פלסטיק קטן עם רצועת מתכת המשמיע רעש לחיצה חזק בעת לחיצה עליו, אתה יכול להתנות את החתול שלך לשייך את הצליל לתגמול חיובי. בכל פעם שהחתול שלך עושה משהו שאתה רוצה, הקפד "ללחוץ" מיד עם ביצוע הפעולה ואז לתת לו פינוק או את האוכל האהוב עליהם. ישנן דרכים רבות להכשיר קליקים. אחת הדרכים היא להתחיל באימון קליקים על ידי מתן חתול לפינוק ממש ברגע שאתה לוחץ. בסופו של דבר, החתול שלך יבין ש"קליק "פירושו" פינוק ".
  • אימון ברצועות. אם החתול שלך הוא חתול מקורה, שקול לקחת את החתול שלך החוצה לטיול או סתם כדי לחקור. זוהי דרך בטוחה יותר עבור חתלתולים מקורים לחקור את הטבע. התחל ברכישת רתמה לחתולים או רתמה קטנה לכלבים, ורצועה. לעולם אל תשתמש ברצועות צווארון מכיוון שהדבר יכול להגביל את דרכי הנשימה של החתול או לפגוע בצווארם. רצועות צווארון גם מספקות לך פחות שליטה על החתול שלך, במיוחד אם הם מפחידים בקלות ומתבריחים אותם. שים תחילה את הרתמה על החתול שלך בבית כדי לתת לה להתרגל לתחושה של זה. זה עלול לקחת כמה ימים או שבועות עד שהחתול שלך יכול ללכת כמו שצריך עם רתמה. אתה יכול לאמן את זה כדי לעקוב אחריך בבית באימון קליקר או פשוט לעקוב אחריו עם הרצועה. בסופו של דבר, תוכלו להציג אותו בפני העולם החיצון.
  • בכל אימון חשוב להיות סבלני ולהבין את אישיות החתול שלך. יש חתולים שמצליחים מאוד עם אימונים, יש חתולים שעשויים להימשך שבועות עד חודשים לפני שהם יכולים להיות מאולפים, ולחלקם יש אישים שלא מסתדרים טוב עם הכשרה. לדוגמא, חתול מפחד לא יסתדר עם אימון ברצועות ולבישת רתמה או יציאה החוצה.
כיצד אוכל לגרום לחתול שלי לישון אם שום דבר לא באמת עובד
כיצד אוכל לגרום לחתול שלי לישון אם שום דבר לא באמת עובד?

חלק 2 מתוך 3: תזמון ארוחות

 1. 1
  הפסיקו האכלה חופשית. אם אתה משאיר אוכל לחתול שלך לאכול ולרעות עליו, ייתכן שהגיע הזמן לשקול לתזמן במקום זמני האכלה. כאשר לחתול שלך יש גישה למזון מתי שהם רוצים, הם יהיו במצב עיכול מתמיד וזה יכול להקשות עליך לחזות את רמות האנרגיה של החתול שלך ולהתאים את זה.
  • קיום זמני ארוחות מתוזמנים מועיל מאוד לבריאות החתול שלכם. זה יכול לנהל בעיות משקל והשמנה וליידע אותך על כל בעיות בריאות שעלולות להיווצר. שינוי בהרגלי האכילה עלול להישאר מעיניך כשאתה האכלה בחינם וזה יכול להיות חסר תסמינים של מחלות.
  • גורי חתולים אוכלים הרבה יותר ויותר מאשר חתולים בוגרים. בדרך כלל מומלץ להאכיל את חתלתול בכל פעם שהוא רעב. במקרים אלה, מומלץ לעתים קרובות להאכיל חינם.
 2. 2
  הכניסו את הרעיון של ארוחות מתוזמנות בהדרגה לחתול שלכם אם האכלתם בחינם בעבר. חשוב שתעשה את התהליך הזה לאט ובעקביות. תרנגול הודו קר עלול להרגיז את החתול שלך ולגרום לבעיות בריאותיות או התנהגותיות. תוכלו להבחין בהבדל באנרגיה ובהתנהגות של החתול שלכם תוך מספר שבועות ממועד הגשת זמני הארוחות. ישנן מספר דרכים להעביר את החתול שלך מהאכלה בחינם לשעות הארוחה המתוזמנות:
  • שים אוכל לפרקי זמן קצרים. אתה יכול להתחיל בכך שאתה מניח את קערת המזון של החתול שלך כשאתה יוצא לעבודה או כשאתה מטפל. ואז הניחו אותו בחזרה כשאתם חוזרים. שים את האוכל למשך פרקי זמן ארוכים יותר ככל שהימים עוברים עד שהם תואמים את לוח הזנות המתאים לך ולחתול שלך.
  • הפחיתו את כמות המזון החינמי הזמין כל יום עד שאין יותר. במקביל, הגש לחתול שלך את הכמות הנותרת כארוחות.
  • להאכיל ארוחות מזון רטוב. אוכל רטוב נוטה לאכול מיד וניתן להאכיל אותו יותר כארוחה. כמו כן, מזון רטוב מספק לחות ובעל תכולת חלבון גבוהה יותר ממזונות יבשים מסוימים. התייעץ עם הווטרינר או עם מומחה לדיאטת חיות מחמד כדי למצוא את סוג המזון הטוב ביותר לחתול שלך.
  • אם יש לך לוח זמנים עמוס, שקול לרכוש מזין אוטומטי. אתה יכול לתזמן מכשיר זה להגיש ארוחות לחתול שלך כשאתה לא שם. ישנם מזינים אוטומטיים המגישים אוכל יבש ומזון רטוב.
 3. 3
  תכנן את זמני הארוחות בהתאם ללוח הזמנים שלך. מומלץ להאכיל את החתול שלך 3 פעמים ביום ולקבוע ארוחות לא בין 6-8 שעות בין כל אחת מהן. המטרה היא להאכיל מנות קטנות ונמדדות של אוכל שנאכלות תוך 5 עד 10 דקות. לאחר כל ארוחה, החתול שלך בדרך כלל יחתן את עצמו ואז ינוח. נסו לתזמן את הארוחה האחרונה של החתול שלכם כך שתקופת המנוחה שלהם תואם אתכם. זה ייקח קצת תצפית וכמה ימים או שבועות כדי לקבוע לוח זמנים חדש להאכלה.
  • התייעץ תמיד עם הווטרינר שלך וקרא את הנחיות האכלה המסופקות על ידי אוכל החתול שלך כדי להבין כמה ומה להאכיל את החתול שלך. באופן כללי, אתה רוצה להאכיל את החתול שלך בתזונה עתירת חלבונים ללא דגנים. בדרך כלל, חתול בוגר צריך לאכול 30 קלוריות של מזון לקילו בעוד חתלתולים יאכלו הרבה יותר.
  • חתולים נועדו לאכול מנות קטנות לאורך כל היום. תחשוב על חתול בטבע שיבלה את רוב זמנו בלתפוס מכרסמים קטנים. על ידי האכלה של מנות קטנות בתדירות גבוהה יותר, אתה משכפל את המעגל הטבעי של החתול כדי לצוד, לתפוס, להרוג ולאכול את טרפו.
  • אם החתול שלך נוטה להעיר אותך מוקדם לאוכל, הימנע מהאכלתו ממש כשאתה קם. עשו זאת לאחר שהתקלחתם או הכנתם את הקפה כדי לשבור את ההרגל ולזמן. במקום להשוות את ארוחת הבוקר עם קמתכם, החתול שלכם יבין שארוחת הבוקר מגיעה לאחר פעילויות בוקר אחרות.
דרך נוספת להעסיק את החתול שלך ולעודד התנהגות טובה היא לאמן את החתול שלך
דרך נוספת להעסיק את החתול שלך ולעודד התנהגות טובה היא לאמן את החתול שלך.

חלק 3 מתוך 3: ללכת לישון

 1. 1
  קבע שגרת עקבי לפני השינה. חתולים ידועים באהבתם לשגרה. על ידי קיום שגרה שמסתיימת בשינה שלך, החתול שלך יוכל בסופו של דבר להבין את הסימנים לפני השינה. הקפידו לבצע את אותן פעילויות באותו סדר בכל לילה; צחצח שיניים, החלף בגדים, סידר את המיטה וכבה את האורות.
  • גם אם החתול שלך לא צופה בך, צלילים של שגרת השינה שלך ינועו ברחבי הבית.
 2. 2
  חלק את החתול שלך בשגרת השינה שלך. הקדישו פעילויות מהנות מסוימות שהחתול שלכם נהנה מהן שקורות רק לפני השינה. אתה יכול:
  • חתן את החתול שלך.
  • להתכרבל במיטה.
  • צחצח את שיני החתול שלך.
  • האכילו פינוקים מיוחדים.
  • הוביל את החתול שלך לאזור השינה שלהם.
 3. 3
  התעלם מהחתול שלך כשאתה ישן. הימים או השבועות הראשונים עשויים להיות קשים גם לך וגם לחתול שלך, במיוחד אם יש לך חתול חסר מנוחה או תוקפני. החתול שלך עשוי לבוא אליך לחיות מחמד או ליילל עליך במשך שעות. ואז אתה עלול להתפתות לקום ולנטות לחתול שלך. בכך אתה נותן לו את תשומת הלב שמעודדת התנהגות לא רצויה מצד החתול שלך, גם אם אתה נותן לו תשומת לב חיובית. על ידי התעלמות מהחתול שלך לילה אחר לילה, אתה אומר לחתול שלך שלא משנה מה הם יעשו, שום דבר לא יקרה. בסופו של דבר ההתנהגות הלא רצויה שלהם צריכה להיפסק.
  • הימנע מקימה לשתיית מים או לשימוש בחדר הרחצה. תכנן מראש ככל האפשר עד שהחתול שלך יקבע את השגרה של שינה.
  • שקול להשאיר את החתול שלך מחוץ לחדר השינה. במקרים מסוימים, החתול שלך עשוי להיות קשה מדי להתעלם ממנו בזמן שהוא בחדר. אל תיכנע ופתח עבורה את הדלת או תדבר איתה מתוך החדר.
 4. 4
  אל תתסכל. קביעת שגרת השינה עם החתול שלך עשויה לארוך מספר שבועות וייתכן שתצטרך להקריב כמה קורבנות. בכל אימון התנהגותי, זמן וסבלנות הם תמיד המפתח.
  • למרות שאתה מנסה לשנות את החתול שלך, אתה גם צריך לשנות. לפעמים אילוף חיות מחמד עוסק יותר בפשרה מאשר בהצלחה ללמוד התנהגות חדשה. זכרו, החתול שלכם הוא גם יצור חי עם רגשות, מחשבות, העדפות ואישיות ייחודית.
 5. 5
  גמור.

טיפים

 • גורים שונים מאוד מחתולים בוגרים ובוגרים. הם פעילים יותר, אוכלים יותר ועדיין לומדים כיצד להתרועע. חתולי אם לרוב רוחשים לעבר חתלתולים שמתנהגים בצורה לא הולמת. העתק זאת על ידי שריקה והצגת שיניים אצל חתלתולים ממש ברגע שהם מציגים התנהגויות לא רצויות.
 • חתולים אינם כלבים ואינם מגיבים לאותן פעולות משמעת. על ידי הבנה זו, אתה יכול להפחית את כל התסכולים מאימון התנהגותי לחתול שלך
 • אתה עלול להתפתות למשמעת את החתול שלך על התנהגות רעה על ידי ריסוס מים או פגיעה בו. חתולים לא מגיבים טוב לעונשים וזה אפילו יכול לגרום להם לפחד ממך או להיות אגרסיביים יותר. הדרך הטובה ביותר "למשמעת" את החתול שלך היא לתגמל התנהגות טובה בחיזוק חיובי כמו פינוקים או חיבוקים. ומרתיע התנהגות רעה על ידי התעלמות ממנה או נהמה ולחישה.
 • האכילו את הארוחה המועדפת על החתול לפני השינה. זה מבטיח שהחתול שלך יאכל את כל האוכל שלו, במיוחד אם הם אוכלים בררנים.
כדי לעודד את החתול שלך ללכת לישון
כדי לעודד את החתול שלך ללכת לישון, נסה לשחק איתו לפני השינה, מה שיעזור לעייף אותו.

אזהרות

 • תמיד יש מים זמינים לחתול שלך.
 • התנשמות יכולה להיות רגילה לאחר האימון. עם זאת, כל צפצופים או שיעול בעקבות התנשמות יכולים להיות סימנים לכך שלחתול שלך יש בעיות לב או נשימה. קח את החתול שלך מיד לווטרינר אם הם מראים תסמינים אלה.
 • לעולם אל תשתמש בידיים שלך כמשחקי דברים עם החתול שלך. אתה יכול להיפגע קשה והחתול שלך עשוי להשוות אותך כטרף או כמשהו לפחד. שחקו תמיד עם החתול שלכם באמצעות צעצועים.
 • חתולים הם חיות מדבר ומקבלים את מרבית מימיהם מהאוכל. ודא שהחתול שלך שותה מים או מקבל מים ממזון משומר רטוב. בדרך כלל מומלץ להאכיל את החתול בפחית מזון רטוב אם הם בדיאטת מזון יבש. או ערבב מים עם הקיבולים שלהם אם הם לא מצליחים במיוחד עם אוכל רטוב.

שאלות ותשובות

 • יש לי רק חתלתול בן 12 שבועות ואני מנסה לאמן אותו בקליק. בכל פעם שאני משתמש בלחץ, הוא נבהל מהצליל ובורח. איך אני אמור להכשיר אותו אם הוא ממשיך להתחרפן?
  אם החתול שלך לא אוהב את הלחץ, אז אתה לא צריך להשתמש בו. אתה יכול להצמיד את האצבעות במקום זאת, או אפילו פשוט לומר משהו פשוט כמו "כן" או "טוב".
 • החתולה שלי בת 3 תשחק ותתעייף, אבל אחרי שעתיים בערך היא חזרה לשחק מה עלי לעשות?
  זה נורמלי שחתול ישחק כמה שעות ואז ישן עוד כמה שעות.
 • בחלק 2, סעיף 3 (RE: תזמון ארוחות / תכנון זמני ארוחות), כותב המחבר "בדרך כלל, חתול בוגר צריך לאכול 30 קלוריות של מזון לקילו." האם זה מבוסס על ספירת קלוריות יומית או על ספירת קלוריות למנה? אני מניח מדי יום, אבל רוצה לבדוק שוב.
  כן, מדי יום! צריכת 30 קלוריות לארוחה תביא לחתול שמנים ביותר.
 • היא אוהבת את הארון פתוח, אבל כשאני משאיר אותו פתוח, היא מגרדת את הקיר הפנימי. מה עלי לעשות כדי למנוע זאת?
  נסה לשים עמוד גירוד בארון, רצוי על הקיר ההוא. אם היא בכל זאת מנסה לשרוט בקיר, פשוט שמור על דלת הארון סגורה. היא תתרגל לזה.
 • האם זה עובד גם עם הציפור שלי?
  לא, פסיכולוגיה של חתולים ופסיכולוגיה של ציפורים שונות לגמרי. יש ציפורים שילכו לישון אם תכסה את כלובן בשמיכה, אך כל בעל חתול יגיד לך שיש לכך השפעה הפוכה על חתול.
 • איך אוכל לגרום לחתלתול שלי לישון בלילה?
  בדוק את הסרטון המדריך כיצד להרדים חתלתול היפר.
 • כיצד אוכל למנוע מהחתלתול שלי לטפר ולנשוך אותי?
  כאשר חתלתולך נושך או טופר אותך, החלף את ידך בצעצוע. תמיד משוך את ידך כדי שהחתלתול יידע שלא תסבול את משחקיו.
 • כיצד אוכל לגרום לחתלתול שלי לאכול בזמן הנכון, ולא רק לחכות עד מאוחר יותר כשהיא באמת רוצה את זה?
  ודא שאתה לא נותן לה פינוקים יותר מדי במהלך היום, אך זכור כי ייתכן שתצטרך להאכיל אותה מספר פעמים ביום כשהיא חתלתולה. כשתהיה מבוגרת יהיה קל יותר לאכוף לוח הזנה קבוע.
 • כיצד אוכל לגרום לחתול שלי לישון? עשיתי את הצעדים האלה והיא עדיין מייללת, קומפקטית והיא לא עושה דבר מלבד להסתיר.
  אולי הבעיה היא שהחתול שלך מאוד לחוץ וביישן. בדוק את העבודה על האזורים האלה על ידי לוודא שלחתול שלך יש זמן משחק טוב עם בני אדם, שאתה לא מזניח את החתול שלך ושאין שום דבר שמלחיץ אותה. אם יש, אז עבוד על היפטרות מכל מה שמלחיץ אותה.
שאלות ללא מענה
 • כיצד אוכל לגרום לחתול שלי לישון אם שום דבר לא באמת עובד?

תגובות (2)

 • haliewest
  הטיפ לגבי התעלמות מהחתול עזר. בדרך כלל אני נכנע ומתחיל ללטף אותה. לא היה לי מושג שאוכל להתעלם ממנה ללמד אותה.
 • fcollier
  אישר רבים מהשיטות שאני כבר עוסק בהן עם החתול שלי. אני גם לומד משהו חדש על איך חתול מקבל את מרבית מימיו וכיצד זה קשור למה שהוא צריך לאכול, כמה ומתי. שימושי מאוד!
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail