איך להרוג שומה?

לפני שאתה הורג שומה, זכור כי הם עוזרים לאוורר חצרות ולאכול חרקים, כך שתרצה לשמור קצת בסביבה. אם אתה עדיין רוצה להרוג אותם, התחל ברכישת מלכודת חפרפרות באופן מקוון. ואז, מצא את המנהרות בהן הם משתמשים, שנראות כמו גבעות קטנות ונמצאות לעתים קרובות ליד קירות או גדרות. כשאתה מוצא, הגדר את המלכודת על ידי ביצוע ההוראות שעל האריזה. לבסוף, כשהמלכודת שלך תופסת שומה, הכנס אותה לשקית ניילון בעזרת חפירה ונפטר ממנה. לקבלת טיפים כיצד להרחיק שומות מהחצר שלך לאחר שתסיר אותם, המשך לקרוא!

אתה יכול לשים בה את צינור הגינה שלך ולשטוף את השומה החוצה
אם אתה מכיר מנהרת שומות פעילה, אתה יכול לשים בה את צינור הגינה שלך ולשטוף את השומה החוצה.

שומות הן יצורים קטנים ופרוותיים שנוברים מתחת לאדמה, ולעתים קרובות יוצרים מנהרות וחורים במדשאות. חפרפרת סביב יכולה למעשה להועיל לחצר שלך מכיוון שהם אוכלים מזיקים אחרים, אך הם גם גורמים למדשאות להיראות גושיות. בעוד שבעלי דשא רבים מחפשים דרכים הומניות להיפטר מחצרות השומות שלהם, אלה שניסו הרתעה ורעלים יודעים שלכידת השומות והריגתם היא הדרך היחידה להיפטר מהחצר שלך לתמיד. אם אתה מוכן להרוג את השומה בחצר שלך, המשך לקרוא כדי ללמוד כיצד לבצע את העבודה בצורה יעילה.

שיטה 1 מתוך 2: לכידת שומה

 1. 1
  חפש סימני פעילות חפרפרת באביב ובסתיו. אלה העונות בהן השומות פעילות ביותר ונחפרות קרוב לפני השטח. הם נוטים להתעמק מתחת לאדמה בחורף, מה שמקשה עליהם לתפוס בחודשים הקרים יותר. שומות יולדות מאוחר באביב, ולכן לכידתן לפני תחילת הקיץ תסייע בשליטה על אוכלוסיית השומות. תכנן להגדיר את מלכודות השומה שלך באביב או בסתיו לקבלת התוצאות הטובות ביותר.
 2. 2
  בדוק בחצר שלך אם יש שומות. אתה בטח כבר יודע מה לחפש: כתמים גושים וחשופים בחצר שלך שנראים כמו הרי עפר זעירים. אולי תראה אחד או שניים, או אולי הקשה שלך רצופת גומות חפרפרת. לא משנה כמה גבעות תראו בחצר שלכם, כנראה שאין לכם יותר משומה אחת או שתיים. הם בודדים שמעדיפים לחפור לבד; הם לא נוסעים בחבילות או גרים בקהילות.
 3. 3
  בחר מיקום מלכודת על ידי חיפוש מנהרות פעילות. אתר את מסלולי התצוגה הפעילים העיקריים באדמה על ידי חלילתם והמתין לתגובת השומה. בשעות אחר הצהריים, מחצו את כפות הרגליים. אם הגבעה פעילה, היא תופיע שוב למחרת בבוקר. מסלול מסלול ראשי יהיה ישר, ויחבר תלוליות זו לזו. מסלולי התצוגה הראשיים לרוב עוברים לאורך גבולות בנויים, כמו שבילים או גדרות.
  אם אתה עדיין רוצה להרוג אותם
  אם אתה עדיין רוצה להרוג אותם, התחל ברכישת מלכודת חפרפרות באופן מקוון.
 4. 4
  קבע מלכודת. יהיה עליכם לקנות מלכודת שתוכננה במיוחד לשומות. ישנם שני סוגים של מלכודות לבחירה: מלכודת הרפון ומלכודת מספריים. בשני המקרים, השומה תרוץ פנימה ומיד תיהרג.
  • הגדר מלכודת הרפונים על ידי ביצוע באר מעל מנהרה פעילה. דחוף את ידך מטה בעדינות מעל המנהרה כך שהמנהרה תתמוטט ב 50%. יישר את קוצים המלכודת מעל המנהרה. לחץ את המלכודת לקרקע. מחבת ההדק של המלכודת צריכה לנוח רק על גבי השקע במנהרה. הגדר את המלכודת על ידי ביצוע ההוראות המצורפות למלכודת ואז השאר אותה.
  • הגדר מלכודת מספריים על ידי בדיקה ראשונה ליד גבעות שומה למנהרות עמוקות עם מברג ארוך או מוט פלדה. אתה תכה במנהרה כאשר החללית שלך תגלוש במהירות לאורך סנטימטר אחד או שניים. חופרים חור בגודל זהה למלכודת בה החלל הצביע על קיומה של מנהרה. הכניסו גוש אדמה ארוז למנהרה, כוונו את המלכודת על פי ההוראות והורידו את המלכודת לתוך החור. ודא ששני זוגות הלסתות נמצאים בתוך המנהרה, זוג אחד בכל צד של גוש האדמה. שחרר את תפס הבטיחות ומלא את החור.
 5. 5
  בדוק את המלכודת. לאחר שתגדיר את המלכודת שלך, תצטרך לבדוק אותה כל יום כדי לראות אם תפסת שומה. אם לא תמצא שומה תוך 4 עד 5 ימים, יתכן והנחת את המלכודת במנהרה שכבר אינה בשימוש. יהיה עליך להעביר את המלכודת למיקום אחר.
  • המשיכו לבדוק את המלכודת והזיזו אותה במידת הצורך עד שתפסו שומה.
  • אם אתה מתקשה למצוא מנהרה שנמצאת בשימוש, ודא שאתה מציב את המלכודות שלך ליד גומות חפרפרת טריות.
 6. 6
  הסר את השומה מהמלכודת. ברגע שהחיה נלכדת, עקוב אחר ההוראות להסרת חפרפרת שמצורפות למלכודת שלך. הקפד ללבוש כפפות פלסטיק כדי להסיר את השומה.
 7. 7
  השלך את השומה. השתמש בכף כדי להניח את השומה בתוך שקית ניילון. סגרו את השקית היטב והכניסו את השקית למיכל אשפה חיצוני. פעל לפי החוקים המקומיים לסילוק בעלי חיים מתים.
  איך אוכל להיפטר מחפרפרת כשיש לי חיות מחמד בחצר האחורית בה השומות הורסות את ערוגת הפרחים שלי
  איך אוכל להיפטר מחפרפרת כשיש לי חיות מחמד בחצר האחורית בה השומות הורסות את ערוגת הפרחים שלי?
 8. 8
  הגדר את המלכודת שוב. שומות מחצרות אחרות יעברו למנהרות החצר שלך לאחר שלכדת את השומה של החצר שלך. תזדקק שוב למלכודת ולבדוק אותה כל כמה ימים, תוך השלכת שומות כלואות כשאתה מוצא אותן. בסופו של דבר המנהרות יתיישנו ושומות חדשות יפסיקו לעבור לגור בהן.

שיטה 2 מתוך 2: נקיטת גישות אחרות

 1. 1
  השקו את החצר שלכם פחות. שומות הן יצורי מים, והן אוהבות במיוחד לעבור למדשאות המושקות היטב. במדשאות לחות יש יותר תולעים, אשר שומות אוכלות, ואדמה רטובה קל יותר לשבירות לעבור בהן. אם יש לך את הממטרות שלך מדי יום ביומו, אתה יוצר את בית הגידול האידיאלי לשומות. נסו להשקות אותו פעם בשבוע כדי שיהיה פחות מסביר פנים עבור היצורים הפרוותיים.
 2. 2
  החלף את הדשא בסוקולנטים או בצמחים דלי מים. מי אומר שהחצר שלך צריכה להיות מלאת דשא? צריך להשקות את הדשא בעקביות, ותולעי אדמה אוהבות לנבור מתחתיה, ולכן מדשאות דשא בדרך כלל שואבות הרבה שומות. אם תחליף את הדשא בקקטוסים, אזוב או כיסוי קרקע אחר עם מים דלים, תחסוך בחשבונות המים ויהפוך את החצר שלך פחות מושכת לשומות.
  • בחר צמחים שמקורם באזור שלך שאינם דורשים השקיה רבה.
  • ניתן גם לשתול עצים ולהקיף אותם בחצץ, לכלוך או כיסוי קרקע מתאים.
 3. 3
  שטחו את הדשא ברגליים או ברולר. זו שיטה גוזלת זמן להיפטר משומות, אך רבים אומרים שהיא באמת עובדת. כל יום צא החוצה והדף את הרגליים במורד הגבעות. אתה יכול גם להשתמש ברולר דשא כדי לבצע את אותה עבודה. שומות ישחזרו את הגבעות בחזרה בכל פעם שתעשו זאת בשבועות הראשונים. בסופו של דבר, עם זאת, תעייף אותם והם יתחילו לחפור את המנהרות עמוק יותר ולהפסיק לדחוף את הדשא שלך.
  שקול להתקיים יחד במקום לנסות להרוג את השומה
  אם אתה יכול לעמוד ולהביט בהרי הגעש הזעירים המתפרצים על פני הדשא שלך, שקול להתקיים יחד במקום לנסות להרוג את השומה.
 4. 4
  אל תקנו סיפורי נשים זקנות על היפטרות משומות. לא הוכח כי רעלים, שיער אנושי, חיטוי ומכשירי גלי קול נפטרים משומות באופן יעיל. אל תבזבז את הזמן והכסף הנדרש כדי לנסות ליישם שיטות אלה, בין רבים אחרים שניסו גננים מתוסכלים.
 5. 5
  שקול לתת לשומה להיות. שומות מאווררות חצרות ואוכלות הרבה חרקים, מה שהופך את החצר שלכם לבריאה יותר בטווח הארוך. אם אתה יכול לעמוד ולהביט בהרי הגעש הזעירים המתפרצים על פני הדשא שלך, שקול להתקיים יחד במקום לנסות להרוג את השומה. שומות חיות רק כ -3 שנים, כך שבסופו של דבר הבעיה תטפל בעצמה.

טיפים

 • גומות השומה נראות כמו הרי געש קטנים. אם הגבעה מעוצבת כמו פרסה, היא חור גופר.
 • כיסוח הדשא לעיתים קרובות יקל על איתור מנהרות שומות.
 • השתמש במלכודת אחת לפחות לכל מנהרה פעילה.
 • אם אתה מכיר מנהרת שומות פעילה אתה יכול לשים בה את צינור הגינה שלך ולשטוף את השומה החוצה.

אזהרות

 • אל תניח מלכודת בקצה המנהרה. השומה חייבת לרוץ באזור הלכוד על מנת להניע אותה.
 • השימוש במלכודות שומות אינו חוקי בחלק מהמדינות.

דברים שתזדקק להם

 • מלכודת הרפון
 • מלכודת מספריים או מלכודת מחוץ לטווח הראייה
 • מברג או מוט מתכת
 • אדמה רופפת
 • כפפות פלסטיק
 • את חפירה
 • מיכל זבל

שאלות ותשובות

 • ההורים שלי רוצים להרוג את השומה בגינה שלנו, אבל אני אוהב אותה ושמתי אותה. הם אומרים שאנשים יחשבו שאנחנו מוזרים אם נניח לזה להישאר. מה עליי לעשות?
  הסבירו להוריכם שלא באמת אכפת לכם אם אנשים אחרים חושבים שאתם מוזרים, ובקשו מהם להסביר מדוע זה כל כך יפריע להם.
 • למה שאני אהרוג שומה?
  מכיוון שמנהרות שומות הורסת שורשי עשב, הרכסים משחימים במהירות. עם זאת, שומות גורמות נזק מועט לאיכות הסביבה. בנוסף, באופן טבעי הם אווררים קרקעות ומעלים את הזחלים של חרקים הרסניים.
 • איך אוכל להיפטר מחפרפרת כשיש לי חיות מחמד בחצר האחורית בה השומות הורסות את ערוגת הפרחים שלי?
  הגדר מלכודת שנכנסת לקרקע בכניסה או בחור היציאה של המנהרה שלהם. (החורים צריכים להיות מסומנים על ידי תלולית לכלוך).
 • האם שומות נכנסות לבתים כדי לחיות?
  לפעמים. אם הם ימצאו מקום שהם מרגישים בנוח, הם יישארו שם.
 • מה הדרך הטובה ביותר להוציא שומה מהבית שלנו?
  קנו מלכודת מחנות החומרה המקומית והגדרו אותה, או התקשרו למדביר. תפסנו את שלנו עם מלכודת עכברים פשוטה שמופעלת עם חמאת בוטנים,
 • מה הם אוכלים אם הם נכנסים לבית שלי?
  שומות בדרך כלל לא עוזבות את הקרקע, ולכן לא סביר שייכנס לביתכם.
 • היה לי משהו שחופר את לול התרנגולות שלי. יש טונות וטונות של מנהרות שאני משטח מדי יום. כיצד אוכל לקבוע שזו באמת שומה ולא משהו אחר.
  חפשו מנהרות בחצר עם חורי כניסה. שומות מנהרה מתחת לאדמה והקרקע תהיה רכה באזורים אלה.

מאמרים בנושאים דומים
 1. איך לתפוס סמור?
 2. איך למשוך חולדות?
 3. איך להיפטר מחולדות מבלי לפגוע בסביבה?
 4. איך להרחיק עכברים מהרכב שלך?
 5. איך להרוג חולדות בעליית גג?
 6. כיצד להסיר שאריות מדבקה?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail