איך מנקים חלונות ללא כימיקלים?

דרגה דקה מאוד של צמר פלדה לא תגרד לכם את החלונות ותנקה אותם ביעילות
דרגה דקה מאוד של צמר פלדה לא תגרד לכם את החלונות ותנקה אותם ביעילות.

ריסוס חלונות מסחרי יכול להיות יקר ועלול להזיק לילדים, לחיות מחמד ולסביבה. עם זאת, אתה יכול לעשות את החלונות בביתך צלולים ללא כימיקלים רעילים, פסים מכוערים או פסולת מגבות נייר. ניקוי עם צמר פלדה (לחלונות מלוכלכים מאוד) ואחריו חומץ לבן יאפשר לכם לקבל חלונות נוצצים מבלי לפגוע בעצמכם או בסביבה.

חלק 1 מתוך 2: הורדת הלכלוך עם צמר פלדה

 1. 1
  אסוף את החומרים שלך. תזדקק לצמר פלדה דק (# 0000), מברשת עם זיפים רכים (כגון מכחול), ואקום עם ראש מכחול רך, כפפות גומי (אופציונלי), משקפי בטיחות (אופציונלי) ומאוורר (אופציונלי).
  • ייתכן שתרצה להסיר את אנשי הקשר שלך לפני שתתחיל (או להרכיב משקפי בטיחות), מכיוון שכל אבק הפלדה עלול לגרות או לפגוע בעיניים.
  • ייתכן שתרצה ללבוש כפפות גומי כדי להגן על הידיים שלך בעת שימוש בצמר הפלדה. אם לא, הקפידו לשטוף את הידיים לעיתים קרובות מכיוון שהלכלוך יועבר לידיים שלכם ויגרום לטביעות אצבע מכוערות על החלונות הנקיים שלכם.
  תשובת מומחה

  קורא מדריכים שאל: "איך אוכל להשיג את החלונות הנקיים ביותר?

  מישל דריסקול, מומחית לניקיון, מציעה: " ניקוי חלונות על בסיס קבוע יסייע בהפחתת עודפי הצטברות ולכלוך ויהיה הרבה יותר קל לנקות אותם. הקפד לקרצף את הלכלוך ולייבש אותם תחילה לפני שהמנגב הסופי שלך עם בד מיקרופייבר או עיתון. כמו כן הקפד להשתמש במטלית נקיה על כול חלון. לאחר כול אבק נכנס הבד שלך, זה יכול להתפשט פסי חלון חופשה אחרים. אתה רוצה להימנע מנגב את מסגרת חלון ואת זגוגית החלון במשרד באותו זמן, מכיוון שזה יכול גם להעביר את הפסולת והאבק לחלון שלך.

 2. 2
  הסר קישוטים או מדבקות מהחלון שלך. אתה רוצה להתחיל בחלון ברור וריק. אל תדאג יותר מדי לרדת משאריות הדבק מהמדבקות.
  • יש לשטוף מראש במים וסבון על חלונות קודרים מאוד כדי לנסות ולנקות אותם מעט לפני שתמשיך הלאה.
 3. 3
  פתח את החלון ושפשף את מברשת הזיפים על כל המסך. זה יפיל את האבק מהמסך. ייתכן שתרצה למקם מאוורר כך שהוא ינשף מהחלון, אחרת הרוח מבחוץ עשויה להעיף את כל האבק והאבקה בחזרה לביתך.
  יש לשטוף מראש במים וסבון על חלונות קודרים מאוד כדי לנסות ולנקות אותם מעט לפני שתמשיך הלאה
  יש לשטוף מראש במים וסבון על חלונות קודרים מאוד כדי לנסות ולנקות אותם מעט לפני שתמשיך הלאה.
 4. 4
  משפשפים חתיכת צמר פלדה מעל הזכוכית. עשו זאת באופן שיטתי: התחילו עם החלק החיצוני של החלונית העליונה, ואז את החלק הפנימי של החלונית העליונה, ואז את החלק החיצוני של החלונית התחתונה, וכן הלאה. המשך עד שכל החלון נקי. צמר פלדה מסיר את הלכלוך מבלי לגרד את הזכוכית. ייקח מעט שומן במרפק כדי להסיר את הלכלוך, במיוחד בחלקו החיצוני של החלון.
  • יש הרבה צמר פלדה בהישג יד, וקח חתיכות חדשות לעתים קרובות. צמר הפלדה נוטה להתפרק לאחר זמן מה, ויוצר יותר אבק תוך כדי ניקוי יעיל פחות.
 5. 5
  אבק כל קטע. צמר הפלדה יהיה פתית ולגרום הרבה אבק. שמור על שואב אבק עם ראש מברשת רך בהישג יד ואבק כל חלק, כולל אדני החלון, מיד לאחר סיום.

חלק 2 מתוך 2: הסרת שומן ושמן עם חומץ לבן

 1. 1
  אסוף את החומרים שלך. תזדקק לחומץ לבן, מים, בקבוק ריסוס ריק ועיתון. מומלץ גם לאוורר את האזור כדי שריח החומץ לא יהפוך למוחץ.
  • מים מזוקקים עובדים הכי טוב, מכיוון שהם מכילים את הכמויות הנמוכות ביותר של מזהמים ומינרלים.
  • בעוד שצמר פלדה מסיר לכלוך ולכלוך מחלונותיך, החומץ מסיר שומנים ושמנים. השימוש בשניהם ישאיר אותך עם חלונות נוצצים וללא פסים.
 2. 2
  מערבבים חלקים שווים חומץ לבן ומים. מלא בקבוק ריסוס בתמיסה זו. וודא שהפתרון מעורבב ביסודיות.
  • אם אתה לא אוהב את ריח החומץ, אתה יכול להוסיף כמה טיפות שמן אתרי לפתרון שלך כדי להסוות את הריח.
  • אם אין לכם חומץ בהישג יד, תוכלו להשתמש במיץ לימון במקומו. אל תדלל אותו, פשוט השתמש במיץ לימון ישר במקום החומץ ובצע את אותם השלבים.
  אתה יכול לעשות את החלונות בביתך צלולים ללא כימיקלים רעילים
  עם זאת, אתה יכול לעשות את החלונות בביתך צלולים ללא כימיקלים רעילים, פסים מכוערים או פסולת מגבות נייר.
 3. 3
  ריססו את התמיסה על החלון. מצפים את החלון באופן שווה, אך אל תשתמשו יותר מדי. אתה לא רוצה בלגן נוטף ומרושל.
 4. 4
  שפשפו את החלון בעיתון. עשו זאת באופן שיטתי: התחילו בפינה השמאלית העליונה ופעלו ימינה, ואז צאו למטה ועבדו שוב משמאל לימין.
  • העיתון מנקה זכוכית טוב יותר ממגבות נייר, שמשאירות סימני פסים.
  • ייתכן שתרצה ללבוש כפפות, מכיוון שנייר העיתון עלול להכתים את ידיך.
 5. 5
  בדוק אם יש פסים או סימנים. אם התגעגעת לאיזורים כלשהם, קרצף אותם עם מעט עיתון לח. אל תרסס את התמיסה ישירות על החלון, כי סביר להניח שתצטרך לנקות את כל החלון שוב.
  • אם עדיין יש לך פסים על החלונות שלך, לערבב 2 כוסות (470 מ"ל) של מים, 1/4 כוס (59 מ"ל) של חומץ ו 1/2 כפית (2,5 מ"ל) של סבון כלים בבקבוק תרסיס. ריססו את החלון ונגבו אותו.
 6. 6
  נגב את מסגרת החלון ואת אדני החלון. זה יעזור לך לתפוס כל פיסות אבק או לכלוך שנשאר מאחור, ולהבטיח שכל שטח החלון שלך נקי. תיהנו מחלונותיכם הנוצצים וללא פסים!
ניקוי עם צמר פלדה (לחלונות מלוכלכים מאוד) ואחריו חומץ לבן יאפשר לכם לקבל חלונות נוצצים מבלי לפגוע בעצמכם
ניקוי עם צמר פלדה (לחלונות מלוכלכים מאוד) ואחריו חומץ לבן יאפשר לכם לקבל חלונות נוצצים מבלי לפגוע בעצמכם או בסביבה.

טיפים

 • לעתים קרובות ניתן להסיר מסכי חלון. אם זה המקרה עבורך, ייתכן שתרצה להסיר אותם לפני ניקוי החלונות.
 • ניתן להוציא חלונות רבים לניקוי. בדוק בחלק העליון של הפאנל אם יש נעילת שקופיות שישחררו את חלקו העליון של החלון ויאפשרו לו להתנדנד כלפי מטה. כך תוכלו לנקות גם את החלק החיצוני (בדרך כלל החלק הכי מלוכלך) וגם את החלק הפנימי.

אזהרות

 • השתמשו בצמר פלדה משובח בלבד! דרגה דקה מאוד של צמר פלדה לא תגרד לכם את החלונות ותנקה אותם ביעילות. אל תשתמש בצמר פלדה שהושרה מראש כמו שנמכר לניקוי סירים ומחבתות. זה בדרך כלל גס מדי עבור חלונות, והוא עשוי לעתים קרובות עם סבון, מה שיגרום לפסים. אם אינך יודע איזה סוג צמר פלדה לקנות, היכנס לחנות החומרי בניין ובקש צמר פלדה # 0000 (4 אפסים).

דברים שתזדקק להם

 • מברשת עם זיפים רכים
 • צמר פלדה משובח
 • ואקום עם ראש מברשת רך
 • חומץ לבן
 • מים (מזוקקים זה הכי טוב)
 • עיתון
 • מאוורר קטן (אופציונלי)
 • כפפות גומי (אופציונלי)
 • משקפי בטיחות (אופציונלי)

שאלות ותשובות

 • איך מכינים ניקוי זכוכית ביתי?
  מתכון פשוט לניקוי זכוכית ביתי הוא חומץ אחד לחלק מים אחד. כמה מותגים של חומרי ניקוי זכוכית שקנו בחנות הם חזקים מדי וישאירו פסים, ולכן חומץ ומים הם לעתים קרובות הבחירה הטובה ביותר. לחלופין, תוכלו להשתמש בשתי כוסות מים, 0,25 כוס חומץ, ו 0,5 כפית סבון כלים.
 • מהי הדרך הטובה ביותר לנקות חלונות ללא פסים?
  תלוי עד כמה החלון שלך מלוכלך, ייתכן שתצטרך לעשות כמה סיבובי ניקוי. ראשית, התחל בניקוי לכלוך, לכלוך או אבק שעלול להיות על החלון שלך באמצעות מים וסבון ומטלית או צמר פלדה. אם לא תסיר את כל הלכלוך הבנוי בסבב הניקוי הראשון, אתה עלול בסופו של דבר עם חלונות מפוספסים. לאחר הסרת כל הלכלוך מהחלון, תוכלו לבצע ריצה סופית דרך החלון עם תמיסה מחצי חומץ וחצי מים. הקפידו להשתמש בבד מיקרופייבר נקי או אפילו בעיתון כדי לסיים את החלונות.
 • מהי הדרך הטובה ביותר לנקות חלונות חיצוניים?
  לעתים קרובות תוכלו לנקות את החלונות מבפנים בצורה יעילה. אתה יכול לרכוש מגב מורחב שיאפשר לך להגיע לחלונות החלון לאחר הסרת המסך. לחלופין, חלונות רבים מיוצרים לקפוץ החוצה, כך שתוכלו להסיר אותם מבפנים ולנקות אותם ביד. אם אף אחת מהאפשרויות הללו אינה מעשית עבור החלון הספציפי שלך, סביר להניח שתצטרך לשטוף אותם מבחוץ באמצעות סולם. אם לא נוח לך או אם יש לך חששות בטיחותיים כלשהם, מומלץ להתקשר למכונת כביסה מקצועית.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail