כיצד לפתור בעיות במייבש שמריח כאילו הוא בוער?

אם אתה צריך לפתור בעיות במייבש שמריח כאילו הוא נשרף, התחל בהוצאת כל מוך מלוכד המוך. לאחר מכן, נתק את המייבש מהקיר, השתמש במברג כדי להסיר את לוח המוך, ונקה את כל המוך שנפל לתוך הפיר שמתחתיו בעזרת מברשת מייבש. לאחר מכן השתמש במברג לפתיחת טריז והסר את הלוח התחתון של המייבש והשתמש במצורף הצינור של הוואקום שלך כדי לינוק כל הצטברות מוך שם. סע לאט והיזהר בשואב אבק סביב חוטים וחלקים קטנים! לבסוף, חבר מחדש את שני הפאנלים, החלף את מסך המוך ובדק את המייבש. לקבלת טיפים לניקוי הצינור והאוורור אם ריח הצריבה נמשך, המשך לקרוא!

אם אתה צריך לפתור בעיות במייבש שמריח כאילו הוא נשרף
אם אתה צריך לפתור בעיות במייבש שמריח כאילו הוא נשרף, התחל בהוצאת כל מוך מלוכד המוך.

ריח בוער שמקורו במייבש שלך אינו סימן טוב - זהו סכנת שריפה. נסה להסיר כל מוך מובנה מתופס המוך, לנקות את פנים המייבש ו / או לנקות את צינור הצינור ואת פתחי האוורור. אם הריח נמשך, יתכן שתצטרך לבדוק את הרכיבים החשמליים בתוך המייבש ולהחליפם. הפסק להשתמש במייבש באופן מיידי ובמידת הצורך התקשר לחשמלאי כדי לתקן אותו.

שיטה 1 מתוך 4: הסרת הצטברות מוך

 1. 1
  הסר כל מוך מתופס המוך. זהו מסך הרשת הקטן הנמשך ונכנס מהמייבש. למייבשים הפונים קדימה, הוא יכול להיות ממוקם בחזית לוח ההעמסה. עבור מייבשים בעלי עומס עליון, הוא עשוי להיות ממוקם מתחת לדש קטן.
  • נקה את לוכד המוך לאחר כל מטען כדי למנוע הצטברות מוך וכתוצאה מכך סכנת שריפה.
 2. 2
  נתק את כבל החשמל מהקיר. ניתוק החשמל הוא אמצעי בטיחות הכרחי לפני התעסקות עם חלקים במייבש שלך. אם יש לכם מייבש גז, סובבו את שסתום הגז בקו המייבש או סובבו את השסתום המספק גז לכל ביתכם. ואז שחרר את צינור הגמיש בכדי לנתק את המייבש מקו הדלק והשתמש במכסה של קו הגז לאיטום הקו עד שתסיים לנקות את המייבש.
  • אם אינך בטוח אם המייבש שלך הוא גז או חשמלי, עיין במדריך או חפש את היצרן ומספר הדגם באינטרנט לקבלת מידע נוסף.
  • בחלק מדריכי המייבש יינתנו לך הוראות ניקוי ספציפיות.
 3. 3
  השתמש במברג כדי להסיר את הלוח העליון של המייבש שלך. מוך יכול להצטבר במסך (במיוחד אם לא מנקים אותו אחרי כל עומס), ונופל למטה לפיר המחזיק את לוכד המוך. הסרת הלוח העליון תאפשר לכם לנקות כל מוך שעלול ליפול מעבר למלכודת המוך. ראשית יהיה עליכם להוציא את הברגים הממוקמים סביב פתח מלכודת המוך. ואז משוך את כל הלוח העליון לעברך והרם אותו למעלה כדי לשחרר את תפסי המתכת.
  • אם המייבש שלך פונה קדימה, תפסי המתכת בדרך כלל ממוקמים בערך 8 ס"מ (7,6 ס"מ) עד 10 ס"מ (10 ס"מ) מלמעלה ומעלה מהרצפה. יהיה עליכם להחליק את הפאנל כלפי מעלה או מטה, תלוי בהרכבת המייבש שלכם.
  • אם במייבש שלך יש יחידת מעבה המחזיקה את מלכודת המוך, הסר אותה מהמייבש ושטוף כל מוך מתחת לברז הכיור הגדול. הקפד לשטוף את שני צידי היחידה ולתת לה להתייבש באוויר כמה שעות לפני שתכניס אותה חזרה למייבש.
  • יתכן שתצטרך לנטז מברג בין החלק העליון או הלוח הקדמי לבסיס המייבש כדי לחטט אותו.
 4. 4
  השתמש במברשת מייבש להסרת מוך מפתח מסנן המוך. תלוי במייבש שלך, פתח מסנן המוך ייראה כמו מגש מלבני (זה שם לוכד המוך מחליק פנימה והחוצה) או סדק עמוק (למכונות העמסה קדמיות). הדביק אליו מברשת ניקוי מייבש וסובב אותה, הזז אותה קדימה ואחורה כדי להוציא את כל המוך.
  • ניתן לרכוש ערכת ניקוי מוך מייבש בכל חנות לחומרי בניין.
  • אם אין לך מברשת לניקוי מוך, אתה יכול להשתמש במנקה מברשות צינורות גדול או בשואב אבק עם חיבור צינור קטן מספיק כדי להתאים בתוך הפתח.

  הערה: הימנע מלנסות להכניס את הידיים לפתח מסנן המוך. לעתים קרובות, הפתח אינו רחב מספיק (ומברשת גם ככה תאסוף מוך יותר).

 5. 5
  החזר את מלכודת המוך, את לוח המוך, וחבר את המייבש לבדיקתו. לאחר ניקוי המקומות הנפוצים ביותר להצטברות מוך, החלף את כל החלקים וחבר מחדש את המייבש למקור החשמל. אם המייבש שלך מופעל באמצעות גז, חבר מחדש את קו הגז והפעל אותו. הפעל את המייבש למשך עד דקה או שתיים כדי לראות אם ריח הצריבה נעלם.
  • אם אין ריח תוכלו להשתמש במייבש כרגיל - רק זכרו לנקות את מלכודת המוך לאחר כל עומס.
  • אם ריח הצריבה נמשך, יתכן שיש מוך תקוע סביב החלקים שבתוך המייבש.
מה עלי לעשות אם המייבש של LG מריח כאילו הוא נשרף ומתחמם מדי
מה עלי לעשות אם המייבש של LG מריח כאילו הוא נשרף ומתחמם מדי?

שיטה 2 מתוך 4: לשאוב את פנים המייבש

 1. 1
  נתק את כבל החשמל ונתק את הגז, אם רלוונטי. יהיה עליך לכבות את החשמל והגז כדי להישאר בטוחים לפני שתפתח את גוף המייבש שלך. אם המייבש שלך מופעל באמצעות גז, סובב את שסתום הגז בקו המייבש למצב "כבוי" או כבה את השסתום המספק גז לכל ביתך. ואז הברג את צינור הגמיש בכדי לנתק את המייבש מקו הדלק והשתמש בכובע קו הדלק לאיטום הקו.
  • עיין במדריך שהגיע עם מייבש החשמל או המייבש שלך אם אינך בטוח היכן לאתר את כבל החשמל או קו הדלק.
 2. 2
  השתמש במברג לפתיחת טריז והסר את הלוח התחתון. הכנס מברג לחללים הקרובים למקום שבו הם תפסים (בדרך כלל בפינות העליונות של הלוח). יתכן שתצטרך להחליק את המברג שמאלה או ימינה ולנענע אותו עד לתפיסת התפסים.
  • עיין במדריך של המייבש שלך כדי לראות היכן בדיוק התפסים ואם יש הוראות נוספות לגבי אופן הסרת הלוח.
  • אם למייבש שלך אין לוח נשלף שמתחתיו אתה טוען בגדים, ייתכן שיהיה עליך להחליק אותו מהקיר ולהסיר את הלוח האחורי.
 3. 3
  השתמש במצורף הצינור של השואב כדי למצוץ כל הצטברות מוך. לפעמים מוך יכול ליפול לגוף המייבש, לבוא במגע עם גוף החימום ולגרום להתחממות המוך (ומכאן הריח הבוער). השתמש בכלי אבק לניקוי כל המוך.

  טיפ: עבור לאט והיזהר בשואב אבק סביב חוטים וחלקים קטנים.

 4. 4
  חבר מחדש את שני הפאנלים, החלף את מסך המוך ובדק את המייבש. חבר מחדש את החלונות התחתונים והעליונים, החלק אותם ודחף אותם למצב הנכון עד שתשמע את התופסים לוחצים למקומם. ואז החזר את הברגים שבפתח מלכודת המוך לפני שתחבר את המייבש. הפעל אותו למשך בערך דקה או שתיים, ואם אתה עדיין מבחין בריח הבוער, עצור אותו מיד ונתק אותו שוב.
  • אם הריח נמשך, יתכן שתצטרך לנקות את צינור הצינור או להתקשר עם איש מקצוע.
יתכן שיש מוך תקוע סביב החלקים שבתוך המייבש
אם ריח הצריבה נמשך, יתכן שיש מוך תקוע סביב החלקים שבתוך המייבש.

שיטה 3 מתוך 4: ניקוי הצינור והוורור

 1. 1
  הוצא את כבל החשמל מהקיר למטרות בטיחות. ודא שאין זרם חשמלי שעובר למייבש שלך לפני שאתה מטפל בחלקים ממנו. אם המייבש שלך מופעל באמצעות גז, עליך לכבות גם את הגז. סובב את השסתום המחבר את המייבש שלך לקו הגז למצב כבוי או כבה את השסתום הראשי המספק גז לכל הבית שלך.
  • התיר את צינור הגמיש בכדי לנתק את המייבש מקו הדלק והשתמש במכסה של קו הגז לאיטום הקו עד לסיום ניקוי המייבש.
  • אי ניתוק החשמל יכול לגרום לזעזועים מתונים בהתחשמלות, לכן הקפד לנתק אותו!
 2. 2
  החלק את המייבש מהקיר כדי לגשת לצינור הפליטה. משוך את המייבש לאט מהקיר כדי שתוכל לגשת לצינור האוורור, הצינור הגמיש המחובר לגב המייבש שלך.
  • בהתאם לדגם שלך, הצינור עשוי להיראות מבריק וכסוף או כמו פלסטיק גלי לבן.
 3. 3
  השתמש במברג כדי להבריג את המהדקים המחזיקים את הצינור במקומם. שחרר וברג את המהדקים המחזיקים את הצינור מחובר למייבש ולקיר. נתק את כל קצות הצינור ושלף כמה שיותר מוך בידך. השתמש בוואקום עם חיבור שרביט ארוך לניקוי עמוק יותר לתוך הצינור.
  • נקה את הצינור כל 6 חודשים בערך מכיוון שהצטברות מוך מהווה סכנת שריפה.
  • הסתכל בשני קצוות הצינור כדי לבדוק אם יש כיפות - שקעים קטנים אלה יכולים להפחית את זרימת האוויר ולאפשר לחלקי מוך להיכנס לארון המייבש המרכזי.
  • חברות לתיקון מייבשים יכולות גם לנקות זאת עבורך אם אינך רוצה לעשות זאת בעצמך.
 4. 4
  השתמש במברשת ניקוי אוורור מייבש כדי לנקות את המוך מהפורקן. האוורור הוא המקום בו הצינור מתחבר לקיר. קל למוך להילכד באוורור. השתמש במברשת ניקוי עם הצמדת מקל ארוכה כדי לשלוף מוך, וודא לנקות עד לפתח האוורור ככל שתוכל.

  טיפ: כמה ערכות ניקוי מייבשים מגיעות עם ראשי קרצוף ניתנים להסרה ומתקני מקל ארוכים באורך של 2 מטר. אתה יכול להתאים אותם יחד כדי ליצור כלי ניקוי של 4 מטר (1,2 מ ') או 6 מטר (1,8 מ') כדי להעמיק לתוך האוורור במידת הצורך.

סובבו את שסתום הגז בקו המייבש או סובבו את השסתום המספק גז לכל ביתכם
אם יש לכם מייבש גז, סובבו את שסתום הגז בקו המייבש או סובבו את השסתום המספק גז לכל ביתכם.

שיטה 4 מתוך 4: בדיקת חלקים פנימיים

 1. 1
  השתמש במולטימטר כדי לראות אם אתה זקוק לתרמוסטט חדש. התרמוסטט עוקב אחר הטמפרטורה הפנימית של המייבש ומכבה אותו אם נעשה חם מדי. אם התרמוסטט שלך מקולקל, הריח הבוער יכול להיות בגלל התחממות יתר. נתק את המכשיר, הסר את הלוח האחורי של המייבש והסר את התרמוסטט הקטן הגלילי או בצורת מלבני על ידי ניתוק החוטים משני הצדדים. לאחר מכן הגדירו את המולטימטר לקריאת האום הנמוכה ביותר (RX1) והניחו את שני הגששים של המונה לטרמינלים (על אחד כל אחד, זה לא משנה איזה חללית צבע עוברת באיזה צד).
  • המסופים הם שני החודים המתכתיים משני צידי התרמוסטט.
  • לפני ניתוק חוטי התרמוסטט, צלם תמונה כדי לעקוב אחר החוטים שמגיעים לאן או רשום אותו בפנקס הרשימות.
  • בטמפרטורת החדר, על המולטימטר להיות בעל קריאה של אפס. אם הוא קורא אינסוף, החליפו אותו.
 2. 2
  בדוק את גוף החימום במייבשי חשמל לסימני שבירה או שריפה. גוף החימום נראה כמו סליל (עשוי ניקל וכרום) או סדרה סלילית מחוברים שוכנים בתוך קופסה גלוי-פנים קטנה. נתק את המכשיר והסר את הלוח האחורי כדי לגשת אליו. הוציא אותו על ידי הברגת החיישנים הממוקמים בחלקו העליון והתחתון של הכלי, ונתק את שני החוטים הנמצאים מתחת לבורג התחתון.
  • הקפד לבדוק כל סליל. אם אתה רואה כתמים כהים (השחרה) או סלילים שבורים, התקשר לשירות תיקונים להחלפת האלמנט.
  • אם שני סלילים סמוכים נוגעים (כאילו הם נופצו יחד כמו מחליק), זה עלול לגרום לקצר חשמלי ויש צורך להחליפו.
  • ניתן גם להשתמש במולטימטר לבדיקת תפקוד תקין. הגדר את המולטימטר להגדרת המשכיות והקש את הגששים אל מסופי החוטים (אחד בכל מסוף) הממוקמים בפינה החיצונית של המעטפת. אם המולטימטר מצפצף, האלמנט עדיין טוב. אם זה לא משמיע קול, צריך להחליף את האלמנט.
 3. 3
  בדוק את החוטים המחוברים לגוף החימום במייבש גז. אם יש לך מייבש גז, גוף החימום ממוקם בתוך ארון החשמל בצד האחורי של המייבש. חפש צינור גלילי ארוך לבן או כסף (צינור הבעירה) עם שניים או שלושה חוטים מחוברים. אם החוטים או ישנים או שהתנתקו, יתכן והם נמסו חלקית וגרמו לריח הצריבה.

  הערה: אם אתה רואה סימני צריבה או נמס על החוטים, התקשר לאיש מקצוע להחליפו.

 4. 4
  התקשר לבעל מקצוע להחלפת החגורה אם אתה רואה רפיון או נזק פיזי. החגורה נועלת סביב התוף, מתחת לגלגלת ומסביב לגלגלת המנוע. חגורה שחוקה עלולה להתרופף ולגרום להחלקה, חיכוך וחום (ומכאן הריח הבוער). נתק את המייבש, החלק אותו מהקיר והסר את הלוח האחורי כדי לגשת לחגורה. זה צריך להיות מפותל היטב סביב משהו שנראה כמו מערכת גלגלות.
  • בחלק מהדגמים, החגורה וגלגלת המנוע ממוקמים לכיוון חזית המכונה. אם זה המקרה, הסר את הלוח הקדמי על מנת לגשת לחגורה ולבדוק אותה.
  • השתמש בידך כדי למשוך את החגורה וודא שהיא תישאר מלומדת. אם אתה מבחין ברפיון כלשהו, בחלקים שנראים מותכים או בחתכים שנשפשפו (חושפים את הסיבים הפנימיים), התקשר למקצוען להחליף אותו.
  • היזהר בעת הכנסת ידך לגוף המייבש, שולי הארונות והמעטפות הפנימיות חדות!
  • בהתאם לייצור ולדגם של המייבש שלך, החגורה תמוקם מאחורי הפאנל האחורי או מאחורי הפאנל התחתון הקדמי.

טיפים

 • השג ערכת ניקוי מוך למייבש מכל חנות חומרה שתסייע לך לנקות הצטברות מוך.
 • בקש מחבר או בן משפחה לעזור לך להסיר את החלק העליון או את החלק הקדמי של המייבש.
 • קרא את מדריך ההוראות שהגיע עם המייבש שלך להוראות פירוק וניקוי.

אזהרות

 • נתק את המייבש תמיד לפני ניקויו.
 • אם ריח הצריבה נמשך, ייתכן שיש לך בעיה בחשמל בתוך המייבש. אין להשתמש במייבש ולהתקשר לשירות תיקונים מקצועי.

דברים שתזדקק להם

הסרת הצטברות מוך

 • מברג
 • מברשת ניקוי מוך למייבש
 • ואקום (עם חיבור צינור)
 • ערכת ניקוי מוך מייבש (אופציונלי)

ניקוי צינור האוורור והתעלה

 • מברג
 • ואקום (עם חיבור צינור)
 • ערכת ניקוי מוך מייבש (אופציונלי)

בדיקת חלקי חשמל

 • מודד (לבדיקת תרמוסטט ואלמנטים)
 • מברג (לבדיקת תרמוסטט וחגורה)

שאלות ותשובות

 • פשוט החליפו את גוף החימום על מייבש Whirlpool Duet. הפעלתי את המייבש למשך 30 שניות וקיבלתי ריח בוער. יתכן שעוררתי מוך, אבל אני מודאג מבעיות חיווט?
  זה עובד או שזה לא מגיע לבעיות חיווט. אם הריח לא נעלם עד עכשיו (פריצת האלמנט החדש), התקשר לתיקון מכשירים.
 • המייבש שלי משמיע רעש שחיקה ויש לו ריח צריבה. מה יכול להיות לא בסדר?
  אתה זקוק לתיקון מכשירים או למייבש חדש. רעש השחזה הוא, ככל הנראה, תומך האמבטיה שלך, אשר יעלה להחליף מאות. כסף זה מושקע יותר על מייבש חדש.
 • לאחר ניקוי כל המוך מגוף החימום, מה עוד יכולה להיות הבעיה אם הוא עדיין מריח שרוף?
  נקה את כל השאר, במיוחד את צינור האוורור או הצינור. אם זה לא עושה את זה, עליך להזמין תיקון מכשירים בכדי לטפל בבעיה.
 • הייתה לי חגורה שהתפתלה ונשרפה ונשברה במייבש. החלפתי את החגורה, אבל אני לא מצליח להוציא את הריח השרוף מהמייבש ולכן הבדים שלי מריחים שרופים כשאני מייבש אותם. האם יש מקום להסיר את הריח השרוף?
  בהנחה שהחגורה השאירה צורה כלשהי של שרידים תקועים בחלקו הפנימי של המייבש, עליכם לעשות כמיטב יכולתכם לקרצף אותה. אתה יכול להשתמש בדאודורנט חזק או לרסס גם בתוך המייבש (כזה שלא נשרף ויכול לעבוד בתנאי טמפרטורה גבוהה). אם אין שרידים, יתכן שיהיה צורך להסיר את חלקיקי הגז השרופים. אתה יכול להשאיר את המייבש פתוח כדי להאיר את הריח או להשתמש במאוורר.
שאלות ללא מענה
 • מה עלי לעשות אם המייבש שלי מזמזם אך הוא לא יפעל? מה עלי לעשות אם יש לו ריח בוער?
 • איך אוכל להוציא את הריח השרוף מהמייבש שלי?
 • מה עלי לעשות אם המייבש של LG מריח כאילו הוא נשרף ומתחמם מדי?

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail