איך מערבבים צבעי מים?

בעת צביעת מים
בעת צביעת מים, אתה יכול לערבב את הצבע שלך על משטח, או שאתה יכול לעשות את הערבוב שלך ישירות על הגרפיקה שלך.

ערבוב צבעים שונים של צבע יחד כאשר צבעי מים יעניקו לך גישה למגוון גוונים וגוונים חדשים שיכולים לשפר את הרבגוניות של הגרפיקה שלך. בעת צביעת מים, אתה יכול לערבב את הצבע שלך על משטח, או שאתה יכול לעשות את הערבוב שלך ישירות על הגרפיקה שלך. כדי להשיג את הצבעים הספציפיים שאתה רוצה, יהיה עליך ללמוד או להתייחס לגלגל צבעים.

שיטה 1 מתוך 3: ערבוב הצבע

 1. 1
  סחטו את צבעי המים בצבעי מים על גבי משטח אם אתם משתמשים בצבע צינורות. הסר את המכסה מהצבע שלך וסחט את הצינור כך שצבע נדחף מהחלק העליון של הצינור. למרוח מעט צבע קטן על המזרן שלך ולהבריג את המכסה בחזרה על הצינור. חזור על השלבים עבור הצבע השני שברצונך לערבב.
  • אם אתה משתמש בערכת צבעי מים או בצבעי מים יבשים, תוכל לדלג על שלב זה.
  • צבעי צבעי מים בצינורות דומים למראה אקרילי או שמן.
 2. 2
  טבלו את המברשת בכוס מים. הניחו כוס מלאה במים על פני תחנת העבודה שלכם, כך שתוכלו לנקות ולהרטיב את המברשת. טובלים את קצה המברשת במים כדי להרוות אותה במלואה.
  • מים יפעילו את הצבע והם נחוצים כשצובעים בצבעי מים.
  • החלף את המים כשהם הופכים לחומים עכורים או שחורים.
 3. 3
  טבלו את המברשת בצבע הראשון שתרצו לערבב. מורחים את קצה המברשת בצבע כדי להעביר אותה למברשת שלכם. תוכלו להבחין כי הצבע יתחיל להיראות שקוף יותר.
  • המים יבהירו את צבע הצבע.
 4. 4
  יש לנקות ולהרטיב מחדש את המברשת. טבלו את המברשת בכוס המים וסובבו אותה סביב הכוס כדי לנקות את הצבע מהזיפים. אם אתה משתמש בצבע אבובים, ייתכן שתרצה לנגב את זיפי המברשת בעזרת סמרטוט כדי להסיר את כל הצבע שנותר.
  • אם אתה מנגב את הסיבים עם סמרטוט, טובל את המברשת בחזרה למים כדי להרטיב אותה מחדש.
  קח את המברשת הרטובה ומרח אותה לצבע השני שתרצה לערבב
  קח את המברשת הרטובה ומרח אותה לצבע השני שתרצה לערבב.
 5. 5
  מערבבים את הצבע השני עם הראשון. קח את המברשת הרטובה ומרח אותה לצבע השני שתרצה לערבב. לאחר מכן, קח את המברשת וסחרר אותה לצבע הראשון במזרן שלך. זה ישלב את שני הצבעים יחד כדי ליצור פיגמנט חדש.
  • הקפד לערבב מספיק צבע כדי למלא את החלל הרצוי על הבד שלך. התאמת הגוון בפעם השנייה קשה הרבה יותר.
  • צבע הצבע יהיה גוון בהיר יותר לאחר שהוא מתייבש.

שיטה 2 מתוך 3: צביעת צבעים עזים

 1. 1
  הסתכל על גלגל צבעים כדי להבין שילובי צבעים שונים. גלגל הצבעים יפרט את הצבעים הראשוניים, המשניים והשלישי. מידע זה לפניך בזמן שאתה מצייר יעזור לך לקבוע את הצבע שתשיג בעת ערבוב צבעים יחד.
 2. 2
  מערבבים שני צבעי יסוד יחד כדי להשיג צבע משני. שלושת צבעי היסוד הם אדום, צהוב וכחול. אתה יכול לערבב צבעים אלה יחד כדי להשיג את הצבעים המשניים של כתום, סגול וירוק. ערבוב צהוב ואדום יחד יוצר כתום, ערבוב כחול ואדום יוצר סגול, וערבוב כחול וצהוב יוצר ירוק.
  • קבל וריאציה חמה ומגניבה של כל צבע ראשוני כדי להרחיב את שילובי הצבעים האפשריים שלך.
 3. 3
  שלב צבע ראשוני עם צבע משני לקבלת צבע שלישוני. צבעי השלישון כוללים כחול-ירוק, צהוב-ירוק, צהוב-כתום, אדום-כתום, אדום-סגול וכחול-סגול. צבעים אלה מושגים על ידי ערבוב צבע ראשוני עם צבע משני ויכולים לתת לך גישה לגוונים נוספים ביצירות האמנות שלך.
  • ערבוב של יותר מדי צבעים יחד יכול להעניק לציור שלך מראה בוצי או אפור.
 4. 4
  הוסף שחור לצבע כדי שיהיה כהה יותר. אם הצבעים שלך בהירים מדי, הוספת טיפת צבע שחור להם תכהה את הצבע. לדוגמה, אם יש לך כחול אבל אתה רוצה להכין כחול כהה, הוספת כמות קטנה של צבע שחור לכחול תכהה אותו.
  • הוספת שחור לאדום בהיר תהפוך אותו לאדום כהה או אדום אודם.
 5. 5
  מורחים את הצבע על משטח לשליטה רבה יותר. אתה יכול לקנות משטח נייר או עץ מחנות יצירה או לרכוש אחד באינטרנט. קח את המברשת הטעונה ופרש אותה על משטח כדי לערבב מראש את הצבע שלך. ערבוב הצבע לפני החלתו על הבד יקל על השגת הצבע המדויק הרצוי.
  • ערבוב צבע מחדש על משטח יעניק לך אחידות צבע גדולה יותר.
  שימוש בשיטה זו תיצור אפקט של מיזוג או "דימום" ויכול לגרום לצבעים שלך להתערבב בדרכים בלתי צפויות
  שימוש בשיטה זו תיצור אפקט של מיזוג או "דימום" ויכול לגרום לצבעים שלך להתערבב בדרכים בלתי צפויות.
 6. 6
  תן צבע אחד להתייבש לפני שמורחים את הצבע השני לזיגוג. זיגוג הוא טכניקה המשמשת לשכבת הצבע העליונה להיראות שקופה על פני שכבת צבע תחתונה. לשם כך יש למרוח את הצבע הראשון על נייר צבעי המים או על הבד ולתת לו להתייבש. לאחר מכן, קח את הצבע השני וצבע מעל שכבת הצבע המיובשת הראשונה. זה ייצור אפקט שקוף על הגרפיקה שלך.
  • זיגוג יעיל יותר כאשר שכבת הצבע הראשונה היא גוון כהה יותר מהמעיל השני.

שיטה 3 מתוך 3: יצירת גוונים בהירים יותר

 1. 1
  עיין בגלגל צבעים שיעזור לך לקבוע שילובי צבעים. גלגל הצבעים יפרט את כל הצבעים הראשוניים, המשניים והשלישוניים. מידע זה לפניך יקל על קביעת התוצאות של שני שילובי צבעים. שינן או התייחס לגלגל הצבעים בזמן שאתה מערבב את הצבע שלך כדי שתדע אילו צבעים אתה עשוי להשיג.
  • גלגל הצבעים יפרט גם את הצבע המשלים של כל הצבעים או את הצבע בצד הנגדי של גלגל הצבעים.
 2. 2
  מערבבים צבעים ראשוניים יחד כדי לקבל כתום, ירוק וסגול. צבעי היסוד הם אדום, צהוב וכחול. כשמערבבים אדום וצהוב יחד מקבלים כתום. כשמערבבים אדום וכחול יחד מקבלים סגול. ערבוב צהוב וכחול יחד הופך את הירוק. זכור זאת כשמערבבים את הצבעים שלך יחד כדי שתדע איזה גוון תשיג.
  • כתום, ירוק וסגול ידועים בצבעים משניים.
 3. 3
  מערבבים צבעים משניים וראשוניים יחד כדי להשיג צבע שלישוני. ערבוב צבע משני עם הצבע הראשוני שלידו על גלגל הצבעים יעניק לך צבע שלישוני. לדוגמא, ערבוב צהוב וירוק יחד ייתן לך גוון צהוב-ירוק. ערבוב כחול וסגול יחד יעניק לך צבע כחול-סגול.
  • פעולה זו תעניק לך גישה לצבעים רבים ושונים על גלגל הצבעים.
 4. 4
  הוסף לבן לצבע כדי להבהיר אותו. הוספת טיפת לבן לצבע שאתה מערבב תבהיר אותו. לדוגמא, הצבע הוורוד מושג על ידי ערבוב צבע לבן לצבע אדום. אם יש לך סגול כהה אבל אתה רוצה גוון בהיר יותר של סגול, הוספת טיפת לבן אליו תבהיר אותו.
  גלגל הצבעים יפרט גם את הצבע המשלים של כל הצבעים או את הצבע בצד הנגדי של גלגל הצבעים
  גלגל הצבעים יפרט גם את הצבע המשלים של כל הצבעים או את הצבע בצד הנגדי של גלגל הצבעים.
 5. 5
  נטרל צבע על ידי ערבובו עם צבעו ההפוך. אם ברצונך להקטין את המראה של צבעים מסוימים, אתה יכול לערבב יותר מהצבע ההפוך, או המשלים שלו, כדי לנטרל אותו. לדוגמה, אם הציור שלך צהוב מדי, אתה יכול לערבב סגול כדי להפחית את עוצמת הטון הצהוב. הסתכל על גלגל הצבעים והוסף את הצבע המשלים, או ההפוך על הגלגל, כדי למשוך את עוצמת הצבע הספציפי הזה.
  • אם הגרפיקה שלך כוללת גוון כחלחל, אתה יכול להוסיף כתום כדי להחזיר את הגוונים הכחולים.
 6. 6
  הוסף עוד מים לצבע לקבלת צבע בהיר יותר. טבלו את המברשת בכוס המים כדי להרוות אותה במלואה. ואז, מערבול את המברשת שלך בצבע המעורב כדי להבהיר את הגוון. אתה יכול גם למרוח מים עם המברשת שלך ישירות על הבד כדי להבהיר צבעים מסוימים.
  טיפ מומחה

  המומחים שלנו מסכימים: הפיגמנט כדי יחס מים תלוי על איך כהה אתה רוצה את סיום הצבע כדי להיות. אתה מכין צבעים בהירים על ידי הכנסת מים רבים יותר מכיוון שהלבן הוא הלבן של הנייר. ככל שאתה משתמש יותר במים, כך אתה רואה יותר לבן של הנייר.

 7. 7
  ערבב את הצבעים שלך ישר על הבד שלך לקבלת אפקט מופשט. יהיה קשה יותר להשיג צבעים מדויקים ואחידים כשמערבבים ישר על הנייר או הבד. שימוש בשיטה זו תיצור אפקט של מיזוג או "דימום" ויכול לגרום לצבעים שלך להתערבב בדרכים בלתי צפויות. התנסו בערבוב על מזרן וערבבו ישר על האמנות שלכם כדי לראות מה אתם מעדיפים.
  • אל תערבב יותר מדי צבעים יחד, אחרת זה ייצור השפעה בוצית על הגרפיקה שלך.

דברים שתזדקק להם

 • צבעי מים
 • גביע
 • מים
 • נייר צבעי מים או קנבס
 • מברשת
 • סמרטוט
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך לצייר מכונית?
 2. איך לצייר בובות מכוערות?
 3. איך לצייר פנים נבוכות?
 4. איך לצייר מפה של מקום דמיוני?
 5. כיצד ליצור מפת עולם מיתית?
 6. איך להדפיס דפי צביעה לילדים?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail